[ FlashGrounder @ 31.07.2004. 03:41 ] @
Pozdrav,
imam AP i Yagi antenu kojom sam povezan na ISP i da li je moguce da na isti AP povezem jos jednu antenu kojom bih se povezao na neprofitnu mrezu?

Znaci da li je fizicki moguce da se ostvari to i da ne ometa jedno drugo i da li bi moglo ako vec uspem da povezem, da se u isto vreme konektujem i na ISP i na mrezu a da u OS-u ne bude nekih problema i da li bi antene slucajno ometale jedna drugu?

Thanks
[ Marcony @ 01.08.2004. 00:05 ] @
Ne mozes. Trebaju ti dva AP-a. Jedan ka ISP-u, a drugi ka nekoj drugoj mrezi.
[ Gojko Vujovic @ 01.08.2004. 00:46 ] @
Može ako "AP" ima dva radio uređaja. Mikrotik, ručno pravljen pc/ap, i još neke skuplje varijante koje ti nisu značajne.
[ bOkIcA @ 01.08.2004. 01:10 ] @
Postoji konektor pomocu kojeg je moguce povezati dve antene na jedan AP.
Ono sto znam je da u takvom slucaju dolazi do smanjenja izlazne snage i da je potrebno voditi racuna o duzinama kablova kao i vrstama antena.

Verovatno bi neko mogao ovo malo detaljnije da objasni.


U tom slucaju nema govora o stalnoj konekciji na oba WISP-a nego se konekcija svaki put bira setovanjem AP-a.
[ IzzY @ 05.08.2004. 08:03 ] @
Bilo kako bilo ne bi ti se slozhile ip adrese na dve razlichite mrezhe...tako da nemoj to da radish..... to je mogucje samo unutar jedne mrezhe < ip range-a>, bolje kupi dva ap-a ...tako im je pala cena da ih ima i za 48eura<bez poreza> koji mogu da budu i ap i klijenti. znachi zbog ushtede odpededesetak eura bolje nemoj da se njakash.
[ radojko @ 12.08.2004. 18:59 ] @
Mozes bez problema sa spliterom. U splitere se neracunaju uredjaji koji se prodaju kod nas vec "pravi spiteri" sa izolacijom.

Gubitak je oko 3 db zbog deljenja snage.
[ hekler @ 21.08.2004. 03:05 ] @
Ako ti signal nije bas na ivici i ako si na vertikalnoj polarizaciji , onda skini Yagi i stavi SLOT antenu
Slot antena ima u varijantama od 180 i 360 stepeni ugla zracenja.A vecina Yagi ima 15-30 stepeni.Plus sto ti je prednost u Slot anteni sto pohvata vise refleksija istog signala tako da mozda dobijes jaci signal sa Slot antenom od 15 db
[ radojko @ 21.08.2004. 07:38 ] @
Slot antena ima horizontalnu polarizaciju tako da se ne poklapa sa prethodnom polarizacijom.

Sirok dijagram zracenja slot antene nije prednost vec mana pa je treba izbegavati.
[ nemesis @ 23.08.2004. 01:07 ] @
moze malo vishe info za te slot antene ?