[ anon7994 @ 31.07.2004. 18:26 ] @
Zadovoljstvo mi je da vas obavestim da od sada mozete narucivati proizvode sa sajta Amazon.com koji ce stizati na vase kucne adrese u Srbiji.

Poruzdbine iz Srbije, moguce je platiti karticama MasterCard, Eurocard, Visa, kao i Amazon.com vaucerima. Kupovine ne podlezu americkom porezu na promet usluga (sales tax), a sve navedene cene su u americkim dolarima.

Naravno, kao i za ostale zemlje, postoje ogranicenja, tako da mozete naruvati samo knjige, muzicke CD, video kasete, i DVD. Proizvodi kao sto su software, odeca i obuca, tehnika, i slicno nije moguce slati van teritorije SAD.

Lep soping na Amazon.com
[ Nabukodonosor @ 31.07.2004. 23:54 ] @
Odlicno! Ajde kad si vec upucen da te pitam nesto. Npr. kupim nesto u vrednosti od 10$. Koliko ce ukupno sve da me kosta, znaci dok mi dodje u ruke. Dao sam primer od 10$, da bi lakse racunali.
[ anon7994 @ 01.08.2004. 00:04 ] @
For your reference, here are the shipping charges for shipping the
following items to your location using the different shipping methods
available:
======================================================================
Standard International Shipping per shipment per item
======================================================================
CDs, DVDs, music cassettes, VHS videotapes, vinyl $4.49 $2.49
Books* $4.49 $4.49

Any combination of the above items we charge a highest applicable per-
shipment charge and per item charge as above.
======================================================================
======================================================================
Priority International Courier
======================================================================
CDs, DVDs, music cassettes, VHS videotapes, vinyl $24.99 $2.99
Books* $29.99 $5.99

Any combination of the above items we charge a highest applicable per-
shipment charge and per item charge as above.
======================================================================
======================================================================
Expedited International Shipping
======================================================================
CDs, DVDs, music cassettes, VHS videotapes, vinyl $7.49 $2.99
Books* $7.49 $5.49
Any combination of the above items we charge a highest applicable per-
shipment charge and per item charge as above.
======================================================================

Generally speaking, we charge a single flat fee for each shipment,
plus additional, smaller fees for each item in that shipment. Here
is the equation we use to calculate the total shipping cost:

(Highest Applicable Per Shipment Cost) +
(Number of Items or Pounds x Per Item Cost) = Total Shipping Fee

In other words, if you have three items in your shipment, you will
pay one per-shipment fee plus three per-item charges. Whichever
item in your order has the highest per-shipment cost will determine
the per-shipment fee we charge; per-item charges will be applied
according to the products you ordered.
[ -zombie- @ 01.08.2004. 06:38 ] @
// btw: zar ovo nije za E-Kupovina forum?

btw, da li postoji način da se kupuje i na amazon market, tj polovne i nove (ali jeftinije nego od amazona) knjige? naime, iako su mnogi prodavci sa marketa radi da šalju i internacionalno, uplate se primaju samo preko "amazon payments", što izgleda ne radi iz srbiju..

da li postoji neki zaobilazni način? da li možda vredi kontaktirati prodavca i direktno se dogovoriti sa njim? ima li bilo ko kakva iskustva?

mislim, iako ne žalim pare za dobru knjigu, mogao bi skoro napamet da nabrojim bar 100tinak knjiga koje mi nisu "baš toliko bitne" (non-essential), ali bi ipak bilo lepo imati ih.. po prosečnoj amazon ceni za knjigu od nekih $50, ipak nemam $5k da ih sve kupim od amazona.. ;(
[ zi:: @ 01.08.2004. 06:59 ] @
Ovo je odlična vest!

Makar se i do sada moglo kupovati sa amazon.co.uk bez problema. Izbor je nekada bio manji, a cene nekada neznatno više, ali sve ostalo je radilo perfektno. Nekada je paket stizao u roku 4 (!) dana od dana narudžbe, i to pred Božić, kada je inače veća gužva.

Kod nas se ne plaća carina na knjige i DVDove, pa možete naručivati do mile volje.
[ djsax82 @ 01.08.2004. 10:29 ] @
Da samo sto moras da razmisljas da li ces dobiti bas ono sto si narucio ili okrnjen paket(primer DVD disk bez diska u njemu).

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 01.08.2004. u 15:34 GMT]
[ Nabukodonosor @ 01.08.2004. 11:48 ] @
Pa da li je moguce da se i to desava?!
[ anon7994 @ 01.08.2004. 11:56 ] @
Citat:
-zombie-// btw: zar ovo nije za E-Kupovina forum?

btw, da li postoji način da se kupuje i na amazon market, tj polovne i nove (ali jeftinije nego od amazona) knjige? naime, iako su mnogi prodavci sa marketa radi da šalju i internacionalno, uplate se primaju samo preko "amazon payments", što izgleda ne radi iz srbiju..



Ukoliko prodavac prima samo Amazon Payments, onda to nije moguce.

Amazon Payments mogu korisiti samo rezidenti sledecih zemalja: Australija, Belgija, Brazil, Danska, Finska, Francuska, Holandija, Hong Kong, Irska, Island, Italija, Japan, Juzno-africka republika, Kanada, Koreja, Meksiko, Nemacka, Novi Zeland, Norveska, Portugal, SAD, Spanija, Svajcarska, Svedska, Velika Britanija.
[ neetzach @ 01.08.2004. 12:24 ] @
Citat:
[email protected]: Zadovoljstvo mi je da vas obavestim da od sada mozete narucivati proizvode sa sajta Amazon.com koji ce stizati na vase kucne adrese u Srbiji.

Poruzdbine iz Srbije, moguce je platiti karticama MasterCard, Eurocard, Visa, kao i Amazon.com vaucerima. Kupovine ne podlezu americkom porezu na promet usluga (sales tax), a sve navedene cene su u americkim dolarima.

Naravno, kao i za ostale zemlje, postoje ogranicenja, tako da mozete naruvati samo knjige, muzicke CD, video kasete, i DVD. Proizvodi kao sto su software, odeca i obuca, tehnika, i slicno nije moguce slati van teritorije SAD.

Lep soping na Amazon.com



E da si ti meni ziv i zdrav. Narucivanje sa Amazona je bilo moguce odavno...
[ broker @ 02.08.2004. 02:40 ] @
Ja sam pocetkom godine bez problema platio kreditnom karticom knjigu na Amazonu koja je ovde stigla bez nekih problema. Nisam znao da to ne moze.
[ Bojan Basic @ 02.08.2004. 02:55 ] @
Ma brokeru, takve stvari se ne pišu po forumima, sad čekaj sudski poziv
[ broker @ 02.08.2004. 10:45 ] @
Ma da sam znao ja ne bih, ali nigde nije pisalo da ne moze!?!?!?

E ljudi nemojte sad da me prijavite, to je ipak samo jedna knjiga a i ucinio sam prijatelju... nije mogao drugacije da nabavi tu knjigu.
[ crews_adder @ 02.08.2004. 19:11 ] @
Ja sam preko ebay.de "osvojio" Fujitsu-Siemens MemoryBird i dobio ga (od Nemca, naravno) - neotpakovanog, novog u potpunosti. Moj brat je takodje preko ebay.de dobio Boss Baldesarrini, takodje neotpakivan. Pa sad, vi procenite sami.

Ipak, kada licitirate na ebay-u, imajte u vidu i ocene onog ko robu nudi. Nije to smisljeno tek onako. (Kad-tad morali su i Srbi da se pojave, nesto da ponude, hehehe ). A u Madjarskoj je jos pre 6-7 godina u "METRO" hipermarketu samo na SRPSKOM pisalo "Molimo vas da ne nacinjete pakovanja!" (ako kupite Milku, ond kupite 6 ili 10, a ne jednu... Isto je vazilo i za mleko, slag, sokove... Nije ni cudo sto smo tu (ovde) gde jesmo
[ abishai @ 15.11.2004. 16:56 ] @
Znaci mogao bih preko AMAZON.COM da nurucim neke knjige i diskove, bez problema (nadam se :) ??

Bas sada gledam, narucio bih neke stvari.
[ abishai @ 24.11.2004. 18:33 ] @
Evo ja sam bas pre par sati narucio jednu knjigu (uz nju ide i dvd), nadam se da ce mi stici :).

Da li zna neko mozda da ako u slucaju na viza kartici nema dovoljno para (zafali par dolara itd...), da li ovi sa amazon-a salju neko obavestenje ili jednostavno ne posalju paket ??

Pretpostavljam da oni odmah pretvore euro u $. Ovo moje je ukupno kostalo 53.96$, a ja sam stavio 50eura na karticu (mislio sam da kosta 35$, pomesao sam).
[ dinke @ 24.11.2004. 18:45 ] @
53.96$ je trenutno (nakon poslednjeg pada vrednosti dolara) svega nesto vise od 40 Eura. Prema tome, stići će ti sigurno (osim ako ovi lopovi na carini ne dignu, no to je već druga priča).

Inače, meni se jednom desilo da sam greškom karticu ostavio zaključanu (voban visa internet) i amazon me je mailom obavestio da postoji neki problem na kartici, i dao rok da unesem drugu ili uplatim iznos na račun. Prema tome, nema brige čak i kad nemaš dovoljno sredstava na računu.
[ abishai @ 24.11.2004. 22:18 ] @
Hvala.

Ma znam da ovi nasi smradovi kradu. Valjda nece ovo, to je jedna knjiga (mala) sa dvd-em. Strucna knjiga inace.

Javicu bas da li mi je stiglo ili ne. Treba da stigne od 9-22 Decembra (tako pise tamo barem). Izabrao sam onu prvu metodu slanja (valjda) od 12-14 radnih dana, tako nesto. Da li mogu i ove druge (za nasu zemlju) ?

[ legend @ 24.11.2004. 22:35 ] @
jel te porudzbine stizu klasicno na kucu ili ne?
[ abishai @ 24.11.2004. 22:59 ] @
Koliko ja znam stizu. Videcu u Decembru ;).
[ Balša @ 24.11.2004. 23:08 ] @
Kako kad i kako koja.

Nekad pošiljka stigne u sanduče, ili ti je poštar zakači za kvaku od ulaznih vrata, ako nisi kod kuće. Ali najčešće ostavi papirić gde piše da te u lokalnoj pošti čeka pošiljka. Ili ne ostavi papirić, pa ti i ne znaš da je stigla, i ona se vrati. Ili je pre toga carinici pokradu. Ili pre carinika to urade momci na aerodromskom istovaru.

[ abishai @ 24.11.2004. 23:11 ] @
Brate... pa nemoj da me ubijas u pojam, samo sto sam narucio ;)

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 25.12.2004. u 22:16 GMT+1]
[ dinke @ 24.11.2004. 23:12 ] @
Uglavnom stižu. Kažem uglavnom jer mi se baš sa poslednjom kupovinom (a inače prvom na amazon.com) desilo da knjiga ne stigne u roku predviđenom za shipping metod, ali onda sam kontaktirao amazon koji je istu ponovo poslao preko dhl-a o njihovom trošku, i knjiga je stigla za 4 dana.

Prema tome, samo opušteno :).
[ Balša @ 25.11.2004. 00:32 ] @
Ja sam samo ovih dana "malo nervozan" jer mi dva DVD-a sa UK Amazona po drugi put nisu stigla. Znači, ni prvobitna pošiljka, ni naknadna (besplatna) pošiljka. Sad sam im poslao mejl, baš me zanima da li će slati i treći put.

U svakom slučaju, neko u pošti ili carini ili na aerodromu imaće šta da poklanja klincima za Novu godinu. ;(
[ abishai @ 25.11.2004. 14:21 ] @
Citat:
dinke: Uglavnom stižu. Kažem uglavnom jer mi se baš sa poslednjom kupovinom (a inače prvom na amazon.com) desilo da knjiga ne stigne u roku predviđenom za shipping metod, ali onda sam kontaktirao amazon koji je istu ponovo poslao preko dhl-a o njihovom trošku, i knjiga je stigla za 4 dana.

Prema tome, samo opušteno :).



Ja sam narucio ono "Shipping Speed: Standard International Shipping". Ne znam da li sam trebao nesto drugo? Sta vi mislite? Posto mogu jos da promenim, tek sutra krece paket.
[ dinke @ 25.11.2004. 14:52 ] @
Najsigurniji ali i najskuplji je "Priority International Shipping" jer ide preko DHL-a. Sam odluči.
[ abishai @ 25.11.2004. 15:24 ] @
Nista, sacu da vidim (verovanto tamo pise) koliko je. Da li da uplacujem jos para na karticu.

Hvala
[ abishai @ 25.11.2004. 18:26 ] @
Zakasnio sam (kada nisam odmah uzeo to da promenim). Sada mi je stigao mail da su mi poslali paket.

Pise - "This shipment does not have an associated tracking or delivery
confirmation number"
. Tako da su velike sanse da ovi nasi lopovi uzmu za sebe.
[ abishai @ 07.12.2004. 12:18 ] @
Stigao mi je paket bas danas sa amazon.com. Cak sta vise stigao je par dana ranije! Veoma sam zadovoljan, 1. niko mi nije ni otvorao paket, 2. ja sam narucio 24.11 i pisalo je da ce biti poslat 26.11. i da ce stici izmedju 9.12 i 22.12, medjutim poslali su ga dan ranije i stigao je 2 dan ranije od predvidjenog roka :). Tako da moje prvo iskustvo sa njima je stvarno odlicno, nadam se da ce i ostala biti takva.
[ Dylan Dog @ 11.12.2004. 08:57 ] @
Zaista nema nikakve veze po pitanju sigurnosti koji metod izaberete , samo pitanje kojom ce brzinom stici.
Ja preko Amazona porucujem rodjacima u Italiju , tako da me je vest da Amazon salje kod nas i obradovala i razocarala.Obradovala jer ce mi olaksati proces a razocarala jer je to suvise lepo da bi bilo istina.Amazon salje kod nas , koncert REM-a u januaru , zvuci neverovatno.Salim se naravno.
Da li se kod nas placa porez na cd?Video sam da je neko rekao da se ne placa za knjige i dbd.
Inace neko rece da su cene na amazon.co.uk neznatno vece,To nije tacno, vece su cak i duplo za neke stvari.
[ Dylan Dog @ 11.12.2004. 09:32 ] @
Vidim da sam pogresio kad sam rekao da nema veze koji metod izaberete po pitanju sigurnusti.Malo sam gledao teme i mnogi kazu da je jedino dhl pouzdan , a dzaba to kad je extra skup.Ja sam mislio da nema veze jer je tako kad saljem u Italiju.
[ abishai @ 11.12.2004. 14:31 ] @
Citat:
Dylan Dog:Da li se kod nas placa porez na cd?


Ti kada narucis preko amazon-a, oni ti odmah obracunaju sve i tebi samo stigne paket, znaci ne placas ni dinar preko (ni postaru, nista). Barem je tako bilo u mom slucaju, sigurno je tako uvek (osim ako nasi nesto ne pocnu da kenjaju).


Citat:
Dylan Dog:Ja sam mislio da nema veze jer je tako kad saljem u Italiju.


Ako saljes tamo mislim da onda nemas sta da brines.
[ jagger @ 19.12.2004. 21:09 ] @
Evo da vam javim moje iskustvo sa "internet kupovinom"

Naručio sam:

Shipping Method: Standard International Shipping
Shipping Preference: Group my items into as few shipments as possible
Subtotal of Items: $29.99
Shipping & Handling: $6.98
------
Total for this Order: $36.97

Shipping estimate for these items: November 27, 2004
Delivery estimate: December 9, 2004 - December 22, 2004
1 "M*A*S*H - Season One (Collector's Edition)" M.A.S.H.; DVD; $29.99

Platio sam Visa (samo za internet kupovinu) karticom Rajfajzen banke a stiglo je
u četvrtak 16.12.2004.

Kada sam naručivao gledao sam koliko će me koštati narudžbina ako naručim sa www.amazon.com, www.amazon.co.uk, www.amazon.fr ili www.amazon.de i najjeftinije je ispalo na www.amazon.com (neko je rekao da je www.amazon.de najbliži pa samim tim i najeftiniji, u mom slučaju to nije bilo tačno).

DVD je bio upakovan u kutiju 6cm x 24cm x 32cm, :? mnogo golemo za jedan DVD. Paket je išao preko "Deutsche Post 60544 Frankfurt" a naša carina je udarila pečat "Ne podleže carinskom pregledu" (nešto mi čudno to ???) Unutra je bio račun a DVD-ovi su bili u najlonu pa jedini način da carinar nešto digne je da skine to, srećom ništa nije dignuto

Saynao sam da ispod 100$ se neplaca carina....

Pre nego što sam dobio paket tražio sam po netu šta da radim ako mi na carini ojade pošiljku. Poslao sam mejl Ministarstvu Finansija Srbije pitajući šta da radim u slucaju lepljivih prstiju carine i evo odgovora
Citat:
Postovani,

molimo Vas da kontaktirate nadlezne iz Sektora za carinski sistem i politiku.

Ulica Kneza Milosa 20, 11000 Beograd
tel: 011/ 361-37-25
361-37-27

Srdacan pozdrav,
Ana Savkovic
odeljenje za odnose sa javnoscu

Nisam zvao jer mi je u medjuvremenu stigao paket...

poz...
[ abishai @ 25.12.2004. 02:42 ] @
I meni je isto tako stiglo, upakovano u najlon. Inace sto se tice ovoga da ne proveravaju ispod 100$ izgleda da je tacno, jer evo danas mi je stigao paket u vrednosti oko 65$ i takodje je bio pecat "ne podleze carinskoj proveri". To je drugi paket koji sam narucio i stigao je (nadam se da ce i ubuduce biti tako) inace nisam stavljao tracking.

Sto se tice amazon.com dosta su brzi (i izgleda najjeftiniji).
[ Dylan Dog @ 26.12.2004. 14:53 ] @
Da li je to proverena informacija da ispod 100$ ne podleže carini?Ja znam da su knjige oslobodjene carine , pa ako si poručio knjigu možda su zato lupili taj pečat.A što se tiče DVD'a možda je on slučajno prošao bez carinjena.
[ abishai @ 26.12.2004. 23:11 ] @
@Dylan Dog
Pazi nisam siguran da je to tacno, ali ovo je meni drugi paket koji je preko 50+$ i imao je taj pecat (nalepnicu). Inace prvi paket koji je bio oko 55$ je takodje je bio dvd i drugi paket je bila knjiga sa dvd-em uz nju i plus jedan dvd film i sve je to izaslo oko 65$ i kao sto rekoh bila je nalepnica da ne podleze carinskom pregledu. Tako da pretpostavljam da je tako (nema ispod 100$).

Mada to sam sve znaci narucivao sam amazon.com ne sa amazon.co.uk i slicno.
[ jagger @ 03.01.2005. 10:50 ] @
Citat:
Da li je to proverena informacija da ispod 100$ ne podleže carini?Ja znam da su knjige oslobodjene carine , pa ako si poručio knjigu možda su zato lupili taj pečat.A što se tiče DVD'a možda je on slučajno prošao bez carinjena.

Neverujem da kod njih išta prođe slučajno!!!

A za ispod 100$ ja sam to pročitao na više mesta na Netu, npr.
www.carinskatarifa.com
[ petarta @ 04.01.2005. 12:02 ] @
Ma ne pricajte gluposti. Sada ce Vam neko cariniti DVD. Naravno da ne podleze carini, pa to pise i u sluzbenom glasniku. Inace meni su rekordno stigle dve knjige i DVD. Na zalost neko je otvarao paket pa je kutija od DVD-a bila polomljena ali sve ostalo je OK.
Pitam se kada ce nam dozvoliti da kupujemo i ostale stvari.
[ play3r @ 09.01.2005. 02:17 ] @
Da li sve navedeno vazi i za BiH. Pokusavao am poslati neki DVD bratu u Sarajevu i izbacuje mi poruku:
*** We're sorry. This item can't be shipped to the country you selected. You can enter a different shipping address above, or you can remove the item from your order by changing its quantity to 0, then clicking the Update button. ***
What can i do?
[ abishai @ 09.01.2005. 15:38 ] @
@petarta
Stvar je u tome sto ce ti uzeti....
I sam si rekao da su ti otvarali, ali im se verovatno nije svideo film :)

Neko je ovde vec pisao kako su mu trazili (valjda) 3000din. ako hoce da preuzme paket (nasi su trazili), a imao je cini mi se 2 dvd-a.
[ Dylan Dog @ 09.01.2005. 19:18 ] @
Ajte sad momci vi ovde nahvaliste kako je sve u redu i lepo stiže.Ja se primio i naručio dosta stvari.A sad ispade 3000 ya dva DVD.
[ abishai @ 10.01.2005. 18:49 ] @
Citat:
Dylan Dog: Ajte sad momci vi ovde nahvaliste kako je sve u redu i lepo stiže.Ja se primio i naručio dosta stvari.A sad ispade 3000 ya dva DVD.


Hahaha ...jebiga, mi smo se malo zezali

Ma stici ce ti. Ja sam prvi put isto narucio samo jedan dvd (mada je bio 50$) i sve je proslo bez problema, nije niko ni otvarao i posle sam ponovo narucivao i sada sam evo pre par dana opet narucio.... jbiga navukao sam se . Jedino se nadam da nisi narucio nesto tipa "digitalno fotoaparat", a da pri tome nisi stavio tracking i sl.
[ Dylan Dog @ 14.01.2005. 11:28 ] @
Stigla mi je prva posiljka danas , neke knjige.Vidim da su je otvarali i ne mogu da pronadjem racun.Ne znam zasto bi izvadili i uzeli racun.Da li se to jos nekom desilo?

@abishai
Koji si dvd uzeo?
[ abishai @ 14.01.2005. 12:13 ] @
Neke treninge i sada Ariu. Ona tek treba da mi stigne i jos jedna knjiga sa njom. Pazi meni prvi paket kada sam bio narucio samo jedan dvd (malo skuplji 50+$) nisu mi otvarali paket, dok drugi paket kada mi je stigao delovao mi je kao da je otvaran, ali samo ona kartonska kutija, znaci nije cepana kesa itd....

Mada sam ja i u jednom i u drugom imao racun. Sada cu da vidim sta ce biti sa trecim, nadam se da ce stici. Racun iz prvog evo ga ispred mene, ali.... cekaj idem bas da potrazim od drugog, cini mi se da sam i njega dobio.

A sto se tice tvog racuna ako su otvarali moguce je da im je jednostavno ispao (jer ne paze bas).
[ popay_vp @ 14.01.2005. 20:14 ] @
SVi ste poručivali knjige i diskove, da li je neko poručivao dukseve, majce, možda patike i sl. Da li se uopšte isplati tako nešto ?
[ petarta @ 27.01.2005. 08:42 ] @
Citat:
popay_vp: SVi ste poručivali knjige i diskove, da li je neko poručivao dukseve, majce, možda patike i sl. Da li se uopšte isplati tako nešto ?


Koliko ja znam to i ne moze da se kupi, jer isporucuju samo knjige i DVD ili CD.
[ ivladica @ 27.01.2005. 11:01 ] @
DEMANTI !!!!!!!
nije tacno da se kod nas, preko neta, ne moze kupiti nista se CD-ova i slicnog.
pogledajte moj sajt www.vladabusiness.tk
ko zivi u BG moguca i licna dostava a na dogovoreno mesto.
[ abishai @ 27.01.2005. 14:48 ] @
I meni se cini da na amazonu mozes da kupis samo knjige i diskove (kasete,...).
[ teta_lija @ 12.02.2005. 08:36 ] @
Koliko ja znam nismo mi jedini kojima amzon nece da isporucuje tehniku i tako te stvari (sve osim knjiga, dvda i cda). Prakticno nijednoj zemlji nece to da salju, ili tako nesto.

Sve lepo pise u njihovom helpu na njihovom sajtu.
[ Tyler Durden @ 18.07.2005. 15:37 ] @
Citat:
teta_lija: Koliko ja znam nismo mi jedini kojima amzon nece da isporucuje tehniku i tako te stvari (sve osim knjiga, dvda i cda). Prakticno nijednoj zemlji nece to da salju, ili tako nesto.

Sve lepo pise u njihovom helpu na njihovom sajtu.



Cek, pa koji je onda smisao u tome da imaju tu robu na sajtu??? Kome je isporucuju?
[ ocultis @ 20.07.2005. 07:53 ] @
Matičnoj zemlji...USA, Aljaska i Havaii
[ Milos Zivanovic @ 07.09.2005. 21:17 ] @
Eh, ali gde se ono bese nalazi nasa zemlja? Probao sam sa Evropom http://www.amazon.com/exec/obi...94/102-4628762-6656945#country , i ispade da mi nismo tu. Po kom nam onda cenovniku racunaju postarinu (mozda nesto tipa "15$ per book and 15$ per shipment, because of high risk")?

[Ovu poruku je menjao Milos Zivanovic dana 07.09.2005. u 22:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Milos Zivanovic dana 07.09.2005. u 22:19 GMT+1]
[ Milos Zivanovic @ 14.09.2005. 21:40 ] @
Evo i ja sam narucio. Zanima me samo u kom trenutku Amazon skine pare sa kartice. Meni je stajala zakljucana, ali su oni primili narudzbinu i nisu se nista zalili. Koliko dugo sada moram da drzim karticu otkljucanu?
[ fixa @ 28.10.2005. 22:40 ] @
ne mogu da verujem da je postarina na 4 jebene knjige 25$, ala amazon.com dere il sam ja nesto pobenavio?
[ Turin Turambar @ 29.10.2005. 03:10 ] @
Hm... mozda zbog tezine?
Meni je novi album Depeche Modea na DVDu ispao oko 6$ za postarinu!
[ fixa @ 29.10.2005. 03:21 ] @
pa onda je to to, da si uzeo 4 diska bilo bi 24$...rsmo...
[ baja_yu @ 29.10.2005. 05:31 ] @
Pod broj jedan, ne znam sto ste svi zapeli za taj Amazon ko da je on jedina prodavnica na internetu.

Drugo, sto se cudite za postarinu? Ipak to treba da dodje iz amerike. Postarina nekada bude manja zato sto neke stvari posalju iz magacina u Nemackoj ili Engleskoj. A nekad mora bas iz amerike.

Trece, zbog manje postarine, pogledajte Amazon.co.uk, a ne .Com

Cetvrto, nije tacno da amazon salje samo knjige i diskove. Tacno je da ne salju samo tehnicku robu. Ostalo se velikom vecinom salje, ali postoje izuzeci, pogotvo za kabastu robu. Nadam se da niko ne planira da naruci klavir iz amerike.

Peto, pre nego sto nesto kupite proverite cene na raznim mestima, sto je najlakse i najbrze uraditi automatski preko www.bizrate.com i www.froogle.com. Iz iskustva, kad sam gledao neke foto aparate, naisao sam na razliku u ceni od 100% bukvalno.

[ Turin Turambar @ 29.10.2005. 13:56 ] @
Ja se ne cudim uopste za postarinu - cak sam prijatno iznenadjen, jer sam mislio da je veca... Hvala za froogle - nisam ni znao da tako nesto postoji.
Ipak, Amazon mi uliva veliku sigurnost i ima ok cene...

Evo, nasao sam CD universe. Moj DVD tu kosta 17$ (umesto 20$), ali - ne salju ovde!
Zaista mi nije jasno, naveden je Zimbabve, Botsvana i jos neke Africke zemlje, a nema ni jedne zemlje ex-YU, cak ni Madjarske....!?

[Ovu poruku je menjao Turin Turambar dana 29.10.2005. u 15:04 GMT+1]
[ fixa @ 29.10.2005. 14:37 ] @
eo npr. jedna knjiga koju hocu da narucim je na amazon.com 15$, a na amazon.co.uk u dolarima 20, a na amazon.de 20e. tako da se ipak isplati preko amazona.com - ili ne? :D
[ Turin Turambar @ 29.10.2005. 15:57 ] @
Ako je tako onda se isplati amazon.com.

Ja sam gledao svoje diskove na Amazon.com i co.uk. Razlika je minimalna (UK je skuplji za oko 200din), a dostava je brza: od 6 - 12dana! Tako da se tu isplati i UK.
Ali u tvom slucaju, pet dolara po knjizi nije malo, pa je bolje amazon.com
[ baja_yu @ 29.10.2005. 17:33 ] @
Uvek treba gledati ukupne troskove (Cena + postarina + eventualno carina) pa tek onda odluciti gde je povoljnije.

Sto se tice DVDova, probajte www.choicesdirect.com ... oni su u engleskoj pa je postarina OK. Ali nisam siguran kako se po ceni porede sa ostalima.

Koga ne mrzi da cita, u ovoj temi http://www.elitesecurity.org/tema/98306/2 imaju prepricana neka moja iskustva, jedno od njih (veoma pozitivno) sa Amazonom.

[Ovu poruku je menjao baja_yu dana 29.10.2005. u 18:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 04.01.2013. u 18:20 GMT+1]