[ killaz @ 03.08.2004. 09:32 ] @
Poštovanje svima, potreban mi je savet u vezi datog naslova... Za sve to planiram da izdvojim nekih 150 jevra... Trenutno u Škodilaku tip Fabia je ugrađen Pio deh 3600 mp, napred su serijski zvučnici, pozadi Pio elipse+tweeter-i... Svi saveti i preporuke su dobro došli... Što se tiče snage wooferčeta računam oko nekih 80-100w nominal

Aj' izvol'te...
[ JOJO847 @ 03.08.2004. 19:30 ] @
Paaa....možda se varam ali aktivni woofer je pojačalo + pasivni :-) a pasivni je bez pojačala naravno
[ killaz @ 03.08.2004. 21:21 ] @
Zashto da bude jednostavno, kad mozhe i komplikovano?! Dobro de, da ti prevedem (a i ostalima koji su bukvalisti) evo shta je pisac hteo reci;

Kada kazhem aktivni woofer mislim na (naravno) pasivni woofer koji je sa pojachalom upakovan u jednu kutiju i chine jednu celinu...
Radzume? (akcenat na 'd' )

A kada kazhem pojachalo+pasivni woofer mislim na pojedinachne komponente, shto ce reci; kupish pojachalo i kupish vufer i naravno u tom sluchaju (uglavnom) dobijash razlichit rezultat od aktivnog woofera... Ok?


Al' da ne tupim vishe...
[ guja011 @ 03.08.2004. 21:38 ] @
nema to blage veze.
osim što u slatko upakovanoj celini obično bude manje kvaliteta nego kad kupuješ odvojeno.

pojačalo koje je predviđeno za woofer ima iste ili tačnije slične mogućnosti kao i ono iz celine. u kompletu koji nadmašuje cifru koju pominješ je to sve međusobno usklađeno
što ne važi za jeftinije modele.
[ JOJO847 @ 04.08.2004. 07:58 ] @
Ok ok....evo, dižem bijelu zastavu, jel pisac istinu govori :)))) Naravno, slažem se da će rezultat biti drugačiji (bolji) ako kupuješ komponente posebno pa onda slažeš.
Samo pazi kod woofera da je "dizajniran" za free air ne za zatvorenu kutiju :-)
[ killaz @ 04.08.2004. 11:01 ] @
He, he... Napad je najbolja odbrana ;) Ok, stavim woofer free air; to ce reci da ga kachim na zadnju policu i gepek mu sluzhi kao kompresiona kutija?

Jojo? daj neki savet po tvom mishljenju pojachalo i woofer? Hm, josh samo da saznam litrazhu za fabiu...

P.S. Za Guju: Mislim da ipak ima razlike, bar shto se tiche ferkventnog opsega?!

[ guja011 @ 04.08.2004. 13:38 ] @
nema razlike.
[ Kosta Kojot @ 04.08.2004. 15:12 ] @

Kao wofer mozes koristiti i onaj koji ima sopstvenu kutiju. Posto, ako stavljas na zadnji kraj moras doobro da ga pricvrstis jer je zadnja starana bukvalo od presovanog kartona pa je jako klimava (mozda ti sad nedeluje tako ali za koji dan muzike ces videti da polako krece da se "rasrafljuje)
Ja imam jedan vufercic u gepeku 100w r.m.s popularne tube ili kako ih vec zovu, ne kosta puno vise od onih bez kutije ;) Ja sam bar tako uradio i prilicno sam zadovoljan:)
Toliko, poz.
[ killaz @ 05.08.2004. 10:05 ] @
Thx Kosta, vec sam ubacio pozadi policu od medijapana, ojacanu sa alu profilom ;)

Reci mi samo shta tera to tvoje 'wooferche' od 100 rms?

I.... Shta mislite o ovome? Moze se naci kod nas i cena mu 50 eur... Sto mi deluje dzaba, mada je u bratskoj nemackoj i jeftiniji... Vredi li?

http://image01.conrad.com/m/30...0/3775/377579_RB_00_FB.EPS.jpg

Raveland TTX 1000
Technische Daten: Belastbarkeit 400/120 W Musik/Sinus · Frequenzbereich 26 - 200 Hz · Schalldruck 93 dB · Impedanz 4 Ω · Vergoldetes Anschluss-Terminal · Abm. (L x Ø) 480 x 290 mm.
[ LPFM @ 05.08.2004. 11:22 ] @
@killaz
Kupi bre pioneer THE PUMP npr TS-WX20LPA :). Pogledaj
www.pioneer-eur.com
[ killaz @ 05.08.2004. 13:45 ] @
ej LPFM?
ako pazljivo procitash prvu poruku primeticesh da nameravam da 'ulozhim' znatno manje sredstava od cene ovog pioneer-a koji koshta >250e...

ajde ljudi dajte mishljenje za onaj raveland, btw znam da je kicherica, pogotovo ona us zastava :D

(valjda cu odraditi ovo do mora, u narednih 6 dana)
[ Kosta Kojot @ 05.08.2004. 16:17 ] @

"ajde ljudi dajte mishljenje za onaj raveland"

Taj Raveland TTX je wofer koji ja imam samo najmanji onaj od 100w\300w i on kao sto vidis ima kutiju ,kosta oko 3000din, tako sam ga ja platio a taj sto ti oces je nekih 500 do 1000 din jaci s'tim da ti treba jace pojacalo ako kupis veci wofer pa te baca u veci trosak. Ako nema nigde u bg a siguran sam da ima onda imas u pancevu radnja se zove lidus.

"Reci mi samo shta tera to tvoje 'wooferche' od 100 rms?"

Tera ga 100w ali mislim da je nekih 60-50w realno jer sam ga kupovao.Kupovina me izasla nesto manje jer je polovan i naso sam ga jako povoljno za 20e.A nisam pravio zato sto na 12volti ne mogu iz poznatih razloga da izvucem vise od 40w jedino da radim neke specijalne zahvate (bar su za mene specijalni) kao sto je tafo invertori itd da bi povecao napon.

"btw znam da je kicherica, pogotovo ona us zastava :D"

Jeste velika kicerica ako koristis bas bez veze a ako ga koristi da bi pesmi dao potreban donji frekventni opseg onda ima stila bezobzira da li vozis bmw ili zastavu

"(valjda cu odraditi ovo do mora, u narednih 6 dana)"

Ako ides na more sa autom PAZI na auto jer svi crnogorci obozavaju kad dodje beogradjanin koji se qurci pogotovo sa muzikom:(
Meni su ostavili auto na klocnama a tockove skinuli i odneli (majuku im .....) a
imao sam al felne , smrc:(
[ killaz @ 05.08.2004. 20:52 ] @
Znachi Kosta, legendo!!! :)

Takav savet trazhim! Svaka chast! Heh, ma jesu bre kicherica, al' nema veze ako sviraju dobro, kupujem! (pa cu da ih prekrechim :) A shto se tiche pojachala, svaka ti chast 20e? Hehe, tay rad :)

Bedak za felne brate... Ja ne idem tamo od '98. A ove godine je na meniju bugarska :) mada ni oni nisu bolji... :|

Samo josh jedna stvar, da li koristish neku skretnicu za woofer (koju, kakvu), ili si ga zakachio direktno na centralnu jedinicu preko pojachala???

P.S. Kako si reshio problem zvechanja zadnje tablice? :)))

Hvala josh jedared!