[ zloboleon @ 03.08.2004. 11:40 ] @
Evo!
Imam harry2 na 2cd-a zvuk je bio problem to sam resio i spojio ih u 1 koji je tezak 1.31GB malo sam se cimao oko .sub ali i njih sam sastavio sa subworkshop-om.Kako da ga smanjim sa virtualdub-om ili nekim drugim programom na 700mb i koji codec!(napisite konfiguraciju kodeka)!
Hvala!
[ aerofly @ 05.08.2004. 16:23 ] @
a cime si ga spojio????
hitno!!!!
pozdrav
[ yoopie! @ 06.08.2004. 14:09 ] @
@zloboleon:
Najjednostavnije ti je da iskoristis dr. divx (aktuelna verzija 5.2). U wizardu oznaci da zelis 1 fajl velicine 700 mb (ili koliko god da ti odgovara - ali smanji za koji mb ako planiras da strpas kodek i/ili plejer na disk), izaberi audio & video kvalitet + rezoluciju (ili ostavi preporucene vrednosti) i budi strpljiv. Isto mozes odraditi i sa virtualdub-om, ali to bolje neko drugi da ti pojasni. Opciono, sa www.doom9.org skini GordianKnot paket. Na istoj strani su detaljno objasnjene procedure za uspesnu konverziju.

PS: treba bi subworkshop, ako imas link napisi.

@aerofly:
Filmove spajas pomocu virtualdub-a. Otvoris 1. fajl, a zatim file->append segment i izaberes 2. Kada je ucitavanje zavrseno, odradi file->save as, unesi naziv i pod video mode izaberi direct stream copy. Trebace mu malo vremena, ali imaces film iz jednog dela. Sad mozes da ponovis gore navedeni postupak za smanjenje.

Nadam se da sam bio od pomoci. Pozz!
[ zloboleon @ 06.08.2004. 21:46 ] @
Imam sve gore navedene progy-e i gordian codec pack!
Dr. divx-doca maro smara kada sam ga instalirao on je instalirao i 5.2 divx pro koji je podavio sve kodeke i nejedan film mi ne radi.Sva sreca tu je 5.1.1 pro iz gordianovog paketa pa je sve ok!
A i ovo sam pokusao u dr.divx ali on ne cuva film dok ga ne zavrsi sto je glupo za razliku od virtualdub-a u kom sa i ovo odradio
Pitanje:
Da li je sa divx-om stvar ista kao i sa mp3-om tj. dali se povecanjem rezolucije postize kvalitet isti kao i kod pocetne(citaj originalne)rezolucije,bitratea itd.
Hvala.
[ vukx @ 07.08.2004. 10:46 ] @
Citat:
zloboleon: Da li je sa divx-om stvar ista kao i sa mp3-om tj. dali se povecanjem rezolucije postize kvalitet isti kao i kod pocetne(citaj originalne)rezolucije,bitratea itd.
Hvala.


Da isto kao i kod MP3-a, povecanjem rezolucije ili bitrate-a ne dobijas nista na kvalitetu, samo veci file.
[ yoopie! @ 07.08.2004. 11:00 ] @
@zloboleon:
Generalno je losa praksa povecavati rezoluciju u odnosu na izvorni film. I kao sto vukx kaze - divx je lossy kompresija (kao i mp3), tako da jednom osakacen fajl ne mozes vratiti na prvobitni kvalitet. Sta vise, pri ulasku u modify sekciju dr. divx-a dobijas upozorenje da nije pozeljno cackati opcije koje je doktor ponudio. Da, da, 'oce to...
[ queens @ 31.05.2005. 22:17 ] @
pa verovatno je tako kada je birate u pitanju ali recimo u doktoru kada povecam malo bitrate sa recimo 900 na 1200 osecala se razlika u kvalitetu slike...mozda je to samo utisak ali cini mi se da je to to...
i moze jedno pitanje u vezi doktora...kada snimim duzi fajl sa recimo nekim lossless kodekom , ja sam koristio haffy ili u zadnje vreme MotionJPEG posle encodovanja u doktoru zvuk nije sinhrnozivoan , sta treba da se uradi da bi se to postiglo , sta znaci OBR i VCR neke opciju za zvuk ...jel treba da menjam ono 48 ili 44 Khz za zvuk , obicno pri snimanju izvornog fajla uzmem PCM , da li treba da snimam MP3 sa izvornim fajlom ? taj gordianknot je sigurno ok samo ja videh da je 30 Mb download sto je mnogo...
pozdrav

[ ntojzan @ 08.06.2005. 20:42 ] @
Rekompressiju je najbolje uraditi koristeci On2Tech-ov VP6 codec, daje mnogo lepsu sliku na malim bitrate-ima i od DivX-a i od XVID-a.

A za program ja bih koristio VirtualDub.
[ popusicko @ 12.10.2005. 16:45 ] @
Zaista VP6 codec daje najbolju sliku od svih divx-a i xvida.
[ Vader @ 08.02.2010. 12:30 ] @
Jeste da je tema stara ali sam je našao preko pretrage a tiče se onoga što me zanima.

Koji je trenutno najbolji program za rekompresiju DivX i Xvid fajlova? Mislim prije svega na kvalitet rekompresije, a i na tačnost odabranog bitratea, ili još bolje ako može da se umjesto željenog novog bitratea podesi željena veličina fajla a da on sam prema tome odabere potreban bitrate, i da to sve odradi kvalitetno. Koji program ovo zadovoljava?

Treba da smanjim neke video fajlove pa me zanima.
[ Stranger2 @ 08.02.2010. 12:54 ] @
Citat:
a i na tačnost odabranog bitratea,

tacnost odabranog vitratea se postize uvek kada se radi dvoprolazno enkodiranje.

Dvoprolzano enkoodiranju u XviD moze bespolatni Mediacoder
Dvoprolazno enkodiranje u DivX moze TMPGEnc XPress
Moze i besplatni VritualDub ili VirtualDubMod samo sto posebno trebas instalirati jos i DivX ili XviD codec.
TMPGEnc XPress osim ugradjenom DivX codecu takodje moze pristupiti i svim posebno instaliranim codecima kao VirtualDub.
[ IonX @ 23.05.2010. 09:18 ] @
Da se priključim i ja sa pitanjem:
Pravim prve korake u VDub-u i prilikom reenkodiranja, tačnije resizeovanja na manju rezoluciju, u dva prolaza, iako mu zadam veličinu izlaznog fajla (u podešavanjima video>compresion), fajl opet bude veći. Gde grešim?
[ Stranger2 @ 23.05.2010. 13:02 ] @
Citat:
rilikom reenkodiranja, tačnije resizeovanja na manju rezoluciju

resajzovanje nije tačniji pojam nego:
prilikom reenkodiranja obavljas i promenu rezolucije.

Citat:
iako mu zadam veličinu izlaznog fajla (u podešavanjima video>compresion), fajl opet bude veći. Gde grešim?

To potpuno zavisi od codeca do codeca.
U prozoru "Select video compression" (do kojeg dolazis putem Video > Compresion) se obavlja samo pristup podesavanjima enkodea sa kojim zelis da enkodiras.

Napisi koji codec si izabrao, pa cu ti onda reci kako da ga podesis za tacnu velicinu fajla.
[ IonX @ 24.05.2010. 08:21 ] @
Ulazni video je xvid, izlazni takođe.

Dostaviću detalje.
[ Stranger2 @ 24.05.2010. 13:08 ] @
- Najpre proporucujem da instaliras ovu verziju XviD-a: http://www.free-codecs.com/download/koepi_xvid.htm

- Moras izabrati dvoprolazno enkodiranje (Twopass) ali velicinu mozes izabrati tek kada budes podesavao za drugi prolaz (Twopass - 2nd pass).

Kada budes podesavao za drugi prolaz (Twopass - 2nd pass).:
- u XviD-u moras kliktati na onaj taster iznad klizaca, sve dok ti ne bude pisalo "target size (kbutes)".
- zatim klikni na "calc..." da ti se otvori njegov kalkulator.
- Moras u kalkulatoru uneti tacne podatke o trajanju, framerateu (frames per second) i bitrateu koji ces koristiti za audio...

i onda ces tek kada zavrsi drugi prolaz dobiti fajl velicine koju si odabrao u kalkulatoru.

Naravno i audio mora biti konvertovan sa onakvim bitrateom na koji si racunao. Ako ces audio tek naknadno konvertovati onda ce fajl dobiti zeljenu velicinu tek onda kada budes zamenio originalni audio sa konvertovanim.

Ako je audio vec u odgovarajucem formatu, onda ne moras ni da ga konvertujes. Samo utvrdi koji bitrate koristis da bi znao tacno da ukucas u kalkulator.
[ IonX @ 24.05.2010. 20:08 ] @
Mislim da sam provalio gde sam grešio.
Upisivao sam (željeni) bitrate ukupnog (audio+video) fajla, a trebalo je izgleda samo video bitrate. Zato mi je izlazni fajl uvek bivao veći.
Danas sam probao da stavim samo video bitrate i fajl je ispao baš onakav kakav mi je trebao.