[ cd_yu @ 06.08.2004. 08:29 ] @
Nadam se da sam na dobrom mestu za ovo pitanje.

Da li neko moze da mi objasni detaljno sta da podesim i gde da bih imao sliku na TV-u istovremeno kad i na monitoru? Potreba za ovim je, naravno, film koji gledaju dve razlicite osobe u dve razlicite prostorije, a u isto vreme. Nesto sam pokusavao ali mi bas ne ide od ruke.

Ono sto sam uspeo da uradim je Extended Desktop i to je prosto i radi. Uspeo sam takodje da namestim da mi se film emituje na TV-u dok ja na monitoru radim nesto sasvim drugo (to je zahvaljujuci MV2 Player-u, ima tu opciju da se izabere gde ce da pusta Full Screen film). Ova druga opcija je korisna kad neko u kuci hoce da gleda film a ti imas nesto hitno da zavrsis pa mu pustis tako...ili si film gledao pa ti se ne gleda ponovo. :)
Medjutim, nikako ne mogu da pustim film na oba istovremeno. Ranije, dok sam koristio G-Force kartice, to je bila najobicnija opcija Clone i dobijes sliku i na TV-u. Kako se to sad radi na ATI-ju?

Konfiguracija koju imam: kartica Ati Radeon ASUS 9600XT, drajveri XP4.7, OS XP Proff, Monitor LG 1720B, TV LG 74". Player za pustanje filmova: MV2 Player (neka verzija, ne znam tacno). Kartica je VIVO i spojena je na TV standardno - TV Out.

Hvala unapred.
[ error @ 18.08.2004. 11:41 ] @
ima jedan program, zove se tv-tool(s). ima dosta opcija što se tiča rada
monitor + tv.
ne znam hoće li ti pomoći jer nemam iskustva s njim pošto je nvidia taj problem sa gledanjem filmova stvarno ljepo riješila.
a možda i pomogne. javi.
[ rajco @ 18.08.2004. 11:47 ] @
koliko se ja secam tv-tool je samo za nvidiu a za ati-ja moras da trazis nesto drugo.
[ nemesis @ 18.08.2004. 11:59 ] @
shta ce mu bilo shta drugo osim drivera sa www.ati.com :)
samo ti njega skin ... 20 i kusur mega :0 ... lepo skini CEO ... i tu imash raznorazne dodtke za panel :) .. e tu imash i opciju za Overlay ili kako se vec pishe :) ... e tu izaberesh ... Same on all ... i nema te bolo vugla :)
[ cicika @ 18.08.2004. 23:21 ] @
Ako si dobio instalacioni CD sa drajverima za ATI imas na njemu Control Panel. Pojavljuje se kao dodatne opcije u Desktop Properties\Settings\Advanced a onda kao sto je neko vec rekao (ne znam ko jer nemam ostale postove dok pisem odgovore, pa ne vidim) "same on all" i to je to.
[ Zevs85 @ 18.08.2004. 23:28 ] @
Nisam siguran za ATI ali morao bi da skines noviji driver pa imas opcuju dualview sa njom u isto vreme mozes da gledas i na Tv-u i na monitoru, ja sam imao problem ako je DivX film da nemam titl na oba nego moram jednom da stavim prioritet, kad Mv2 prebacis na najvisi metod rada <ekspert> dobices dobrih opcija...
[ markonirs @ 22.08.2004. 16:11 ] @
Obzirom da imamo slicne karte (ja imam 9600 pro) evo ti odgovora. Samo instaliras neki noviji Catalyst (ja koristim 4.8), odes u "Setings" pa u "Advanced", pa u "Displays". Tamo aktiviras opciju TV ekrana (znaci dugme na vrhu palete u kojoj ti je slika TV-a). Zatim odes u "Overlay", udjes u "Clone mode option" i aktiviras opciju "Same on all". To je sve, sve identicno kao na monitoru. POZDRAV...