[ pirgos_madden @ 09.08.2004. 15:45 ] @
Upravo sam instalirao Slackware 10.0 i sve to fino izgleda. E sad, posle nekog vremena sam primetio neko cudno treperenje desktop-a i kad sam pogledao Display poperties video sam zasto je to tako, osvezavanje je svega 61 Hz i za rezoluciju 1024x768 je jedino podrzano "default" drajverima za graficku koji dolaze uz distribuciju. Moze li mi neko reci kde da nabavim drajvere za moju graficku (GForce 2 MX400) i kako se instaliraju (ukoliko je "nesto posebno") kako bih osvezavanje na rezoluciji 1024x768 mogao da stavim na recimo 75 Hz.
[ l1nk @ 09.08.2004. 17:31 ] @
Ja sam se do pre nekoliko dana zezao sa time, i mucio muku, prvo treba da podesis parametre za monitor
a to ces pronaci u /etc/X11/xorg.conf , pronadji liniju

Code:
# Any number of monitor sections may be present

Section "Monitor"

    Identifier  "My Monitor"

# HorizSync is in kHz unless units are specified.
# HorizSync may be a comma separated list of discrete values, or a
# comma separated list of ranges of values.
# NOTE: THE VALUES HERE ARE EXAMPLES ONLY.  REFER TO YOUR MONITOR'S
# USER MANUAL FOR THE CORRECT NUMBERS.

    HorizSync   31.5 - 50.0

#    HorizSync    30-64         # multisync
#    HorizSync    31.5, 35.2    # multiple fixed sync frequencies
#    HorizSync    15-25, 30-50  # multiple ranges of sync frequencies

# VertRefresh is in Hz unless units are specified.
# VertRefresh may be a comma separated list of discrete values, or a
# comma separated list of ranges of values.
# NOTE: THE VALUES HERE ARE EXAMPLES ONLY.  REFER TO YOUR MONITOR'S
# USER MANUAL FOR THE CORRECT NUMBERS.

    VertRefresh 40-90

EndSection


i tu treba da zamenis brojeve za HorizSync i VertRefresh sa onim koje tvoj monitor podrzava, a njih ces pronaci u onoj knizici ili na cd_u koji si dobio uz njega, kod mene je to bilo:

HorizSync 30 - 70
VertRefresh 50-160

inace Monitor Samsung 793DF

Dalje sta treba da uradis je da skines driver za graficky, a za tvoju mozes pronaci na ftp://download.nvidia.com , ona je otprilike 7 MB, zatim treba da izadjes iz X tj. da promenis u /etc/inittab

Code:
# Default runlevel. (Do not set to 0 or 6)
id:4:initdefault:


stavis na 3, restartujes...

posle sledeceg vracanja, kucas sh "driver" i to zavrsis...

e sada preostaje jos da vratis u /etc/inittab na 4 i jos jedanput se vratis u /etc/X11/xorg.conf ali ovoga puta treba da pronadjes sledecu liniju

to mozes i preko mc da editujes...

Code:
# Any number of graphics device sections may be present

Section "Device"
    Identifier  "VESA Framebuffer"
    Driver      "vesa"
    #VideoRam    4096
    # Insert Clocks lines here if appropriate
EndSection


i umesto vesa stavi nvidia, inace moze da stoji i nv, u tom slucaju njega zameni sa nvidia...

e sada restart i ako si sve uradio iliti ako sam ja sve ovjasnio kako treba, na pocetku ce ti se pojaviti nvidia logo i rezolucija treba da je ta...

Pazi ja sam to tako uradio kod mene, i evo super radi, sada ako slucajno kod tebe neradi..sorry...
[ l1nk @ 09.08.2004. 18:00 ] @
inace koristim Slackware 10 i graficku GForce fx5700LE, tako da je skoro sve slicno...
[ axez @ 09.08.2004. 19:00 ] @
Citat:
l1nk: J

Dalje sta treba da uradis je da skines driver za graficky, a za tvoju mozes pronaci na ftp://download.nvidia.com , ona je otprilike 7 MB, zatim treba da izadjes iz X tj. da promenis u /etc/inittab

Code:
# Default runlevel. (Do not set to 0 or 6)
id:4:initdefault:


stavis na 3, restartujes...


Ovo je apsolutno nepotrebno raditi, da ne kazem glupo.
Dov0ljno je samo izlogovati se iz X-a i kao root korisnik pokrenuti instalaciju drajvera.
[ pirgos_madden @ 09.08.2004. 22:47 ] @
Ok je, sad fino sljaka. Nego....kad smo vec kod #Default runlevel -a kad ga setujem na 4 po dizanju sistemu automatski se pokrece X - System ali ne KDE vec Gnome. Kako da podesim d a mi pokrece KDE jos na pocetku?