[ M E N E @ 10.08.2004. 00:18 ] @
Dakle, trazio sam, ali nasao nisam:
Koliki je protok podatak kroz mrezu prilikom igranja (kakve? - koliko je bitno?) nekakve tipicne igre!?
Bitan mi je odgovor, jer treba da povezem neko drustvo, bezicno i vidim da niko ne spominje da ima problema oko toga.
Npr. ako nas bude bilo 7-8 da li je 802.11b sasvim dovoljno u, recimo, najgoroj mogucoj zamisljenoj igri izmedju svih nas istovremeno.
Ili, da ponovim, koliki je protok?
[ linux_wlan @ 10.08.2004. 00:48 ] @
Ovako sto se tice igara.
Igre tipa FPS kao sto su CS, COD i slicno umeju da zadaju dosta muke sto se tice saobaracaja.
Elem u svim igarama ovog tipa emituje se veliki ali zaista veliki broj malih paketa, ciji je overhead zaista preveliki. Adresa samog paketa je nekoliko puta veca od informacije koju nosi. Ovo je stvar koja pravi probleme, (ne toliko overhead) koliko je broj tih paketa zaista ogoroman i naravno zavisi od broja igraca. Elem Ako imash 1 nod i na njemu hostujesh server dakle tvoj AP i naravno ostali korisnici ce biti na istom kanalu, kod igara ovog tipa mozesh racunati na relativno kvalitetno igranje do recimo 3+3 i max 4+4 da ne bude lagovanja. Sve preko toga ce ti verovatno donositi lagovanje s vremena na vreme, tako da ako je neko zaista navikao na 100mbitni ethernet bice mu relativno tesko da ne gundja dok igra.
Ovo ti je onako ukratko. Problem se moze resavati na sledeci nacin, mada je on preskup. Da svaki korisnik radi na razlicitom kanalu a da ti na AP postavish josh kartica ali to je bla bla bla veoma skupo itd itd

Pozdrav
[ M E N E @ 10.08.2004. 11:33 ] @
Dakle, tvoju pricu (hvala najlepse) treba da vezem za 11mbps WLAN?
[ linux_wlan @ 10.08.2004. 15:47 ] @
Sto se mene tice da odnosi se na 802.11b kako je na sa g ne znam a ne volim da pricam o necemu o cemu zaista nemam iskustva, ovo ti je proverena stvar (iskustvo).

pozdrav
[ tarla @ 10.08.2004. 16:02 ] @
opet sve je to relativno i sve zavisi od udaljenosti izmedju korisnika.
mi smo eksperimentisali sa UT2003 i nekad je islo dobro a nekad je opet pomalo steklao tj ping je bio slab (300-400ms). doduse udaljenost izmedju mene i servera je skoro 2KM a antena je 8,5dbI sa obe strane. (najgora moguca solucija) :)
ali pokusavali smo navece da igramo NFS Undergorund i islo je ko ludo. doduse nas 3 je igralo.
da radi se o B cudu. a kako je sa G ne znam :)
[ IzzY @ 13.08.2004. 20:33 ] @
cs radi ok..igrivo je..ali nije to bash ko prava mrezha..probacjemo za koji dan dc ..pa cjud a ti javim. Inache sve je ok ako se dogovorite kada cjete da se igrate pa da nema drugih stvari...menjanj afilmova..bla bla bla...inache ode ping na 2000 :) meni je na 3km razdaljine ping 15ms ..igra nas oko15-20 na xp 2400+ i lepo to shljaka.
[ ghost2k3 @ 26.08.2004. 21:57 ] @
Zar nfsu ima multiplayer?
[ djricky @ 27.08.2004. 12:47 ] @
hehe, pa ima... ali to nije za ovu temu

hint: google pa "NFS:Underground multiplayer" u search

ps. Lokacija je Novi Sad ??

ne pijem pivo, samo pitam... :)
[ Bastard @ 04.09.2004. 10:12 ] @
Ja sam underground nfs igro preko soft modema na 44kbs.A na 64kbs (jednokanalni isdn brzina) rade uglavnom sve starije igre na internetu.Pa sto nebi onda radilo i na 10 puta brzoj konekciji.Posto se u svetu ali ne i kod nas uglavnom koristi dsl od 350 kbs moguce da ce igre u buducnosti biti zahtevnije.U ostalom wilan na nekom provajderu koliko sam primetio radi bas kao dsl.