[ blackman @ 10.08.2004. 08:48 ] @
Pozdrav svima !

Često puta me prijatelji pitaju koji način plaćanja da izaberu kada kupuju broj na 063 mreži ili kada su u dilemi oko prelaska na drugi sistem plaćanja, stoga Vas molim da date svoje komentare ZA i/ili PROTIV za jednu i/ili drugu opciju, kako bi mogli da uporede Vaša iskustva i lakše donesu odluku šta dalje da čine.
[ projektor @ 10.08.2004. 17:03 ] @
ZA postpaid 063:

1. jeftiniji je
2. phone stalno radi
3. dzabe GPRS
4. ne moram da vodim one ultrabrze razgovore
kao oni sa pri pejda jer im zacas iscuri kredit
Npr: zdrv kks st j nv kk t je tst
(zdravo kako si sta ima novo kako ti je tasta?)

Ja koristim BIZNIS tarifu 199din. jer mi se po mom proracunu cini najoptimalnija.
Prvih 60 SMS se ne naplacuje.
A tarifa je sledeca:
08-15 i 15-22 10.9din./min. ponedeljak-petak
22-08 6.9din./min. ponedeljak-nedelja
15-22 6.9din./min. subota-nedelja

+20% porez

[ Dejan Krstic @ 10.08.2004. 17:12 ] @
Post paid.

Zbog:

1. Jeftiniji razgovori
2. Jeftinije poruke
3. Ne fali ti kredit onda kad ti najvise treba (osim ako te ne pocepa fraud)
4. Nema republicke takse na upotrebu mobilnog telefona
5. Mnogo jeftiniji roaming (+mozes da saljes sms)
6. Konferencijska veza
7. Prenos faksa i podataka (+poseban broj za te usluge)
8. Listing
9. Gomila tarifnih paketa
10. Skrivena identifikacija odlaznih poziva
[ Slobodan Milivojevic @ 10.08.2004. 18:31 ] @
Zavisi kako ces da koristis telefon, ako ces da zoves, onda postpaid definitivno.

Kad uporedim kolko vise sad zovem nego dok sam bio na prepaidu, to je stvarno cudo. Skoro da ne zovem sa fiksnog mobilni, ili to ponekad uradim, zato sto mobtel ovde imam malo slabiji signal, pa ne mogu iz cele kuce da telefoniram. Znaci pozovem sa fiksnog kad me mrzi da odem na sprat ili...

Znaci postpaid, iz razloga sto mozes normalno da koristis telefon, dok na pre-paidu, dok imas vise od 100 dinara, i zoves i ne zoves, a kad ti se kredit smanji na nekih 40-50 dinara, stedis telefon maksimalno dok ne kupis ponovo kredit.
Ovako, svako vece proverim zaduzenje preko wap-a, vidim kolko sam tog dana potrosio, i gledam nekako da se uklopim u neku cifru mesecnog racuna koju mogu da platim. Ali to je mnogo manje cimanje od onog na prepaid-u.

Znaci glavna prednost je sto ti je telefoniranje i sms mnooogo jeftiniji. U pojedinim paketima ti je telefoniranje (a pogotovu sms) skoro pa dzabe.

Koristim paket mobi junior, i ni sam ne znam kolko poruka posaljem, nekad malo manje, nekad malo vise. al to je 4-5 puta vise ngo na prepaid-u. Takodje se ne ustrucavam da zovem sa mobilnog, jer kad preracunam, dodje mi da za 064 isto moram da platim i kad zovem sa fiksnog, a za 063 skoro duplo manje.

Moj glas ide za postpaid.
[ zlatousti @ 10.08.2004. 19:02 ] @
Post-paid je definitivno jeftiniji , po svemu, pogotovo ako nadjes neki tarifni paket koji specijalno odgovara tvom rezimu zivenja i koriscenja mob-a.

Ipak, savet, da se ne zaleces na post-paid ukoliko nemas redovna mesecna primanja od kojih bi placao racun, jer tacno je da je na post-paidu sve to mnogo jeftinije, ali se (kako su ljudi vec rekli) i mnogo vise koristi mob, pa sve u svemu potrosis vise nego na pre-paidu.
[ SBSL @ 10.08.2004. 22:57 ] @
hmmm i ja sam razmisljao na prelazak sa pri-pejd na post-pejd.. Ali se najvise plasim RACUNA, tj. da se ne "napalim" na razgovor pa da ne znam za kraj..! Znate sigurnoo o cemu pricam.. Najvise mi se svidjaju FREE poruke, koji paket mi preporucujete i da li je sve to tako ruzicasto kao sto pricaju... Jer postoji neka fora za te poruke ili imam 100 poruka mesecno i to je to..?! I koliko posle placam poruke kad potrosim taj mobtelov poklon od 100 "komada"..?!

Nisam ni znao da je GPRS besplatan na 063... da li je..?

Jer mogu da napravim neki limit npr. mesecno trosim 600 dinara i to je to.. kada predjem taj iznos kartica mi se blokira... mislim da ne moze al ajde cisto da pitam...

Znaci definitivno post-paid ?!

PoZdRaV
[ Trajkovic @ 11.08.2004. 10:13 ] @
Naravno post-paid, nekada je bio skuplji od pre-piad, ali je sada daleko jeftiniji.
Evo nekih stavki zbog kojih se definitivno vise isplati post-paid.

1. Jeftiniji razgovori
2. BESPLATAN GPRS
3. Jeftinije poruke
4. BESPLATAN GPRS
5. Ne fali ti kredit onda kad ti najvise treba (osim ako te ne pocepa fraud)
6. BESPLATAN GPRS
7. Nema republicke takse na upotrebu mobilnog telefona
8. BESPLATAN GPRS
9. Mnogo jeftiniji roaming (+mozes da saljes sms)
10. BESPLATAN GPRS
11. Konferencijska veza
12. BESPLATAN GPRS
13. Prenos faksa i podataka (+poseban broj za te usluge)
14. BESPLATAN GPRS
15. Listing
16. BESPLATAN GPRS
17. Gomila tarifnih paketa
18. BESPLATAN GPRS
19. Skrivena identifikacija odlaznih poziva
20. BESPLATAN GPRS

Trudio sam se da budem orginalan , i da ne kopiram nikog (pozdrav Dekiju )
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.08.2004. 14:07 ] @
Da li se moze vratiti sa posta na pre?
I koja je cena poruka ka inostranstvu (okolina i Evropa)?
[ Korisnicki Servis @ 11.08.2004. 15:47 ] @
Za sada ne postoji mogućnost prelaska/povratka na prepaid.

Cena poruka (bez poreza) ka inostranstvu (Hrvatska ili Obala Slonovace, nebitno) je:

post paid - 5,50 dinara po poruci
pre paid - 6,25 dinara po poruci



[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 13.08.2004. u 00:54 GMT]
[ Ljuba - Lazarevac @ 11.08.2004. 21:32 ] @
Presao sam sa pre-paida na post-paid i mislim da se nisam presao.
Jeftiniji je dosta i sto je najbolje... UVEK IMA KREDITAAAAAAAA...
Koristim paket mobi junior i svidjaju mi se njegove opcije:



1. Jeftiniji razgovori
2. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
3. BESPLATAN GPRS
4. Jeftinije poruke
5. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
6. BESPLATAN GPRS
7. Ne fali ti kredit onda kad ti najvise treba (osim ako te ne pocepa fraud)
8. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
9. BESPLATAN GPRS
10. Nema republicke takse na upotrebu mobilnog telefona
11. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
12. BESPLATAN GPRS
13. Mnogo jeftiniji roaming (+mozes da saljes sms)
14. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
15. BESPLATAN GPRS
16. Konferencijska veza
17. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
18. BESPLATAN GPRS
19. Prenos faksa i podataka (+poseban broj za te usluge)
20. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
21. BESPLATAN GPRS
22. Listing
23. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
24. BESPLATAN GPRS
25. Gomila tarifnih paketa
26. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
27. BESPLATAN GPRS
28. Skrivena identifikacija odlaznih poziva
29. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
30. BESPLATAN GPRS
31. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h

I jos mnogo toga sto ne moze da stane na jednu stranicu...


PS. Pozdrav Trajku i Dekiju...
[ zlatousti @ 13.08.2004. 18:58 ] @
Citat:
Trajkovic:
1. Jeftiniji razgovori
2. BESPLATAN GPRS
3. Jeftinije poruke
4. BESPLATAN GPRS


Citat:
Ljuba - Lazarevac:
1. Jeftiniji razgovori
2. BESPLATAN RAZGOVOR OD 00:00 - 01:00 h
3. BESPLATAN GPRS


Jeftino? Mozda jeftinije od pre-paida, ali NIKAKO JEFTINO!
BTW. Da li se vi svi znate medjusobno, pa je ovo neko dogovoreno shlihtanje Mobtelu u cilju besplatnog reklamiranja ili vi to samoinicijativno ? :/

ps. Ako moderator smatra da je ovaj moj post neumesan, neka ga obirse.
[ blackman @ 19.08.2004. 08:08 ] @

A gde nestadoše oni sa Pre paid-a ?

Zar oni nemaju ništa da kažu u svoju korist, t.j. u korist Pre paid-a?
[ SBSL @ 19.08.2004. 16:16 ] @
po prici ljudi koji ga koriste definitivno post-paid.. e sad jedini problem je (bar za mene) da se ne zanesem pa da dobijem racun od 3-4 nule na kraju...

PoZdRaV
[ Slobodan Milivojevic @ 19.08.2004. 16:45 ] @
Pa prosto svaki dan pogledas zaduzenje (najbolje preko wap-a) i vidis da li si tog dana previse pricao. Ako jesi, onda narednih nekoliko dana manje zoves i gotovo.
[ zlatousti @ 19.08.2004. 17:55 ] @
Koliko je potrebno vremena ( u proseku) da se stanje (koje se moze videti preko WAP-a) osvezi?

Situacija je bila sledeca, nazove CC, pa 2, pa 0, cekam ukljucenje operatera, proslo je oko 3 minuta (sve vreme ide poruka da je cekanje besplatno), javi se operater kaze 'taj i taj na vezi, izvolite', pukne veza u tom trenutku.
Proverim stanje 236din, proverim ga nakon 5 sati 236din, proverim ga sutradan 236din. , mislim super, nisu mi nista skinuli, nakon par minuta proverim 256din. ???
Znaci 20din za 2-3 sekunde "razgovora" sa operaterom ???

ps. siguran sam da u medjuvremenu nisam koristio mob uopste (jer je bio iskljucen taj jedan dan)
[ Korisnicki Servis @ 19.08.2004. 20:04 ] @
Stanje se osvežava nekoliko puta dnevno, u fiksnim vremenskim intervalima i ne mora da znači da će biti osveženo ODMAH nakon ostvarenog poziva. Tako se može desiti da (ako niste razgovarali) stanje "skoči" u odnosu na poslednju proveru. Takođe, može se desiti da ste razgovarali, a da stanje ostaje isto (do sledećeg update-a).

Poziv ka CC-u tarifira se fiksno 9.9din, nezavisno od toga da li razgovor traje 60sekundi ili 60minuta.

Ukoliko ste sigurni da niste koristili telefon u tom periodu, tj. da je zaduženje nastalo greškom MOBTEL-a, postoji jednostavno rešenje:

Pođite koliko sutra do najbližeg korisničkog servisa, u Beogradu ih bar ima nekoliko, tražite od kolega da Vam izdaju vanrednu specifikaciju za obračunski period u kojem mislite da se potkrala greška (za nju ćete biti zaduženi 69din kroz sledeći mesečni račun). Specifikaciju dobijate odmah (za par minuta, koliko je potrebno da bude odštampana). Na licu mesta možete proveriti "kritični" period i ukoliko utvrdite da postoji nepravilnost, odmah možete i napisati reklamaciju (kolege će Vam pomoći da je sročite) i poslati je faksom službi reklamacija (063/311311). U roku od (najviše) 15 dana možete očekivati odgovor na reklamaciju, i ukoliko se ispostavi da je u pitanju sistemska greška, taj iznos će Vam svakako biti refundiran.

Alternativno, ako Vam se ne žuri toliko, možete sačekati da se završi obračunski period. Listing tada možete (besplatno) preuzeti preko portala, a onda npr. isto tako besplatno poslati reklamaciju na [email protected]

Naravno, niko ne očekuje neko posebno izvinjenje ukoliko se ispostavi da je ipak sve u redu!

Pozdrav!
KS
[ Dejan Krstic @ 19.08.2004. 21:40 ] @
@Jole Petrov

Pa isto tako mozes da uneses dopunu od 500 din i da se zaneses pa da je spucas za dan. A ako vec ne umes da kontrolises sebe onda je najbolje da koristis pre paid ili da ne koristis telefon.
[ zlatousti @ 20.08.2004. 03:23 ] @
@Korisnicki Servis

Hvala puno na detaljnom odgovoru.
[ darkofdoom83 @ 20.08.2004. 13:56 ] @
koji je po vama bolji paket: fun ili junior ?
Za prosecnog korisnika koji obicno ne telefonira od 0 do 1 nocu,salje recimo 200-300 poruka mesecno,i telefonira normalno,kad mu zatreba.Recimo 20-30 minuta.
Pitam ovo jer sam ja na Fun,al vidim poruke na junioru su 0.85+pp,a i minut je 6 din,samo sto nema 100 free poruka i 10 free minuta,vec samo 60 free poruka.A ja recimo imam obicaj samo poruke da saljem i nesto malo da telefoniram...
[ acebzan @ 20.08.2004. 14:43 ] @
darkofdoom83, mobi junior, em je poruka 0.85+p a razgovori su ti svakako jeftiniji nego na mobi fun.

a sto se tice sta je bolje,
post paid, samo iz jednog razloga, a to je: nema situacije da nemas kredita kada ti je isti vise nego bilo sta potreban!
[ darkofdoom83 @ 21.08.2004. 12:35 ] @
A kako mogu da menjam paket ? Jel moram do korisnickog servisa ili mogu preko
9863 ?
[ Dejan Krstic @ 21.08.2004. 21:32 ] @
Ukoliko radis promenu izmedju osnovnih paketa (biznis, porodicni ili ekonomik) onda treba samo da pozoves cc.

Ako su u tu promenu ukljuceni bilo koji drugi paketi onda licno u KS ili fax ili email ili posta. U svakom slucaju treba kopija LK i potpis.
[ misko2004 @ 23.08.2004. 17:59 ] @
A sta je to CC? E sutra treba da kupim MobiJunior i ne znam da lije pametno...Saljem recimo oko 100 poruka mesecno (mozda da mozda ne ne znam) i malo pricam.Da li se isplati?
[ Slobodan Milivojevic @ 23.08.2004. 18:44 ] @
Ti vidi, da li ti se isplati, ja sam poslao tu negde, oko 100-150 SMS-a, i dosta pricao, pa mi racun izasao nesto manje od 450din. Kolko dajes za dopune mesecno?

Neznam kolko tacno minuta, (mislim preko 5h, al tu je i happy hour :) ) kad i kolko tacno SMS-ova, al videcu kad mi stigne racun.

Ja sam davao oko 300-500, al sam mnoogo manje pricao i slao SMS-ove.
[ SBSL @ 23.08.2004. 21:40 ] @
Citat:
A sta je to CC?


CC ti je skraceno od (coupe-cabrio) ! To je kod PEUGEOT automobila..

A postoji i muva CC...

PoZdRaV
[ misko2004 @ 23.08.2004. 23:40 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ti vidi, da li ti se isplati, ja sam poslao tu negde, oko 100-150 SMS-a, i dosta pricao, pa mi racun izasao nesto manje od 450din. Kolko dajes za dopune mesecno?


Pa ne znam dal ce da se isplati.Ja ne saljem bash 100 poruka mesecno mozda malo manje ili tako nesto,ali sigurno ne pricam 5h.A za dopune...pa dopune kupujem 2-3 mesecno.Znaci to ti je ili 600 ili 900 din mesecno za dopune (kupujem one od 250 dopune za 064).

Pa da li bi moglo da se isplati?Kupujem taj paket jer je strava sto ima besplatan GPRS.Sad je pocela da se naplacuje za 064 tako da ne mogu da se "razvaljujem" i da krstarim do mile volje.Znaci prvenstveno GPRS.A ne bih sad stalno koristio tu karticu.064 mi treba da saljem MMS (besplatno!) i sve koje znam imaju taj broj na 064.Ja tukarticu necu non-stop da koristim (ako mi se ne svidi 063 mreza).Da li ja dobijam tih 60 besplatnih poruka svakog meseca ili samo kad kupim?Da li se moze posle kad sklopim ugovor sa Mobtelom,da li mogu posle da ga prekinem,raskinem ili sta vec,ili moze da se predje na pre-paid?Da li moze da se ugovor raskine pa da mi posle kartica stoji u fioci?

Pozdrav svima
[ DrJekyll @ 24.08.2004. 07:52 ] @
Vidi ovako ja sam ranije imao 063 pri, sada mobi fun. Posto saljem otprilike 100 sms mesecno ovaj tarifni paket mi je najpovoljniji jer prakticno poruke uopste ne placam! Da sam ostao na pri pejdu te poruke bi me kostale 310din! Razgovor otprilike isto kosta ali posto sam ustedeo 210din (100 din pretplata) taj novac koristim za duze razgovaranje. +5h neta dobijam za dz, a mesecno koristim oko 10h znaci i tu upola ustede, sve u svemu mnogo, mnogo jeftinije!

Dok je bila ona taksa od 200 din. otprilike me je kostalo isto i pri i post, sada definitivno post.

Pri pejd se sada isplati jedino onim ljudima koji se stalno vuku bez kredita i kupuju dopunu jednom godisnje samo kad moraju.
[ Slobodan Milivojevic @ 24.08.2004. 15:22 ] @
ako dajes 600 do 900 dinara za dopune onda ce ti se definitivno isplatiti, kazem, jos ne znam kolko sam tacno poruka poslao i kolko sam pricao, videcu kad mi stigne racun, jer je ovo drugi racun, a prvi nije bio podpun.

Dobijas 60 SMS-a svakog meseca u okviru pretplate + svi ostali preko toga 1.7 * 0.5 = 0,85 * 1.2 (porez 20%) = 1. 02 din/SMS, pa sad ti vidi dal ti se isplati.

A za broj nije problem, lepo posaljes tih 60 SMS-a, i kazes svima novi broj

Ja sam kupovao 2-3 dopune od 200 i kusur dinara (neznas ni sam kolko su) mesecno, a evo sad kolko placam, a pricam mnogo vise nego na pre-paidu.
[ misko2004 @ 24.08.2004. 15:28 ] @
Hm...Super.Trazio sam po forumima i po sve i svacemu da vidim da li ce da se isplati i odgovor na kraju je da hoce Juce na chatu je bio jedan lik koji radi u Mobtelu i sve mi je rekao sta me je zanimalo.Znaci kupicu MobiJunior


Hvala svima
[ misko2004 @ 24.08.2004. 15:53 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Dobijas 60 SMS-a svakog meseca u okviru pretplate + svi ostali preko toga 1.7 * 0.5 = 0,85 * 1.2 (porez 20%) = 1. 02 din/SMS, pa sad ti vidi dal ti se isplati.


Cek,sta je 1.7 a sta 0.5? Ne razumem
E da li je besplatan MMS?
[ markantz @ 24.08.2004. 16:03 ] @
Citat:
Cek,sta je 1.7 a sta 0.5? Ne razumem


Kad ispucas besplatnih 60 poruka na MobiJunior-u, svaka naredna je sa 50% popusta (odatle ono *0,5)

Citat:
E da li je besplatan MMS?


E to ne znam

[Ovu poruku je menjao markantz dana 24.08.2004. u 18:05 GMT]
[ JogyII @ 24.08.2004. 16:05 ] @
cena za slanje SMS za postpejd je 1.7 dinara + 20% poreza.
u MobiJunioru kada potrosis 60 besplatnih SMS-a ostale su 50% (duplo) jeftinije.

znaci u MobiJunioru je poruka 0.85 dinara +20% porez = 1.02 dinara sa porezom.

sto se MMS-a tice isto kao i za sve ostale postpaid pakete
[ misko2004 @ 24.08.2004. 16:05 ] @
Hvala :> nema sta da se kaze.Kupujem
[ misko2004 @ 24.08.2004. 16:30 ] @
Cek sad! GPRS je besplatan,tako?A da li je besplatno ici na Internet preko telefona...?Mislim GPRS je valjda idenje na Net na mobu,zar ne?Ili je GPRS povezivanje moba i kompa pa ici na net na kompu preko moba,a?Ja pitam da li je Internet na mobu besplatan (WAP)?????
[ JogyII @ 24.08.2004. 16:37 ] @
WAP nije besplatan.

sada i GPRS i WAP mogu da se koriste za pristup internetu I preko telefona I preko kompa (naravno pod uslovom da tvoj telefon to podrzava).

razlike :
- sa GPRS si uvek konektovan (kao bezicni internet), sa WAP se sam konektujes (kao modem)

- GPRS par puta brzi od WAP-a
- GPRS je trenutno besplatan, a kasnije ce da naplacuju najverovatnije po megabajtu, WAP se trenutno placa 4 din/minut

- GPRS podrzavaju samo neki (uglavnom noviji) telefoni, WAP radi cak i na mom 3 godine starom telefonu
[ MiSt® @ 24.08.2004. 17:36 ] @
Pozdrav svima :-) !
Uglavnom je sve receno osim za MMS !
Informacija koju sam ja dobio od ljubazne tete na "9863"(18.08.) Je da je: GPRS i MMS za POST PAID korisnike besplatan :-) -i dobio uveravanja da cemo biti blagovremeno obavesteni ako dodje do eventualnih promena ! ! !
LM nije ni sve bas tako "ruzicasto"!
Jer "sliku" kvari to sto MMS nece sa 064 na 063 ili obrnuto! :-(
A ne mozes da prebacis slicicu ni preko E-Maila jer ga 064 nema! :-(
[ misko2004 @ 25.08.2004. 01:36 ] @
Ne razumem.JogyII,da li je internet na amobilnom besplatan ili ne?To pitam?Recite na normalnom jeziku
[ misko2004 @ 25.08.2004. 01:59 ] @
Shvatio sam sada...

Pozdrav svima
[ Korisnicki Servis @ 25.08.2004. 08:33 ] @
Babe, žabe i ostali ... da razjasnimo (valjda jednom za svagda):

Načini pristupa internetu su CSD i HSCSD ("klasičan" DialUp), GPRS, EDGE itd.
Servisi interneta su WWW, WAP, IRC, FTP, POP itd.

Znači: Pristup WAP-u preko GPRS-a se NE NAPLAĆUJE, pristup WAP-u preko CSD-a se NAPLAĆUJE! Pristup WWW servisima (popularnom "običnom" Internetu) preko CSD-a se NAPLAĆUJE, preko GPRS-a se NE NAPLAĆUJE ...

Do sada ste uočili pravilnost ... CSD način prenosa podataka se naplaćuje - 6din/min, GPRS se (još uvek) ne naplaćuje.

Nagradno pitanje za članove foruma: Da li se naplaćuje provera mail-a kod stranog provajdera (nije FREE mail, kao YAHOO, nego komercijalni provajder), znači u inostranstvu, i to preko IMAP4 protokola, koristeći MOBTEL-ov GPRS (iz MOBTEL-ove mreže, znači ne iz ROAMING-a). Ako se naplaćuje, šta se naplaćuje, vreme provedeno na vezi ili količina prenesenih podataka i po kojim cenama (inostranstvo, roaming ili lokalno)?

UF!
[ Slobodan Milivojevic @ 25.08.2004. 09:56 ] @
Citat:
Korisnicki Servis:
Nagradno pitanje za članove foruma: Da li se naplaćuje provera mail-a kod stranog provajdera (nije FREE mail, kao YAHOO, nego komercijalni provajder), znači u inostranstvu, i to preko IMAP4 protokola, koristeći MOBTEL-ov GPRS (iz MOBTEL-ove mreže, znači ne iz ROAMING-a). Ako se naplaćuje, šta se naplaćuje, vreme provedeno na vezi ili količina prenesenih podataka i po kojim cenama (inostranstvo, roaming ili lokalno)?


Sve je jasno, ako se ne naplacuje protok podataka kroz GPRS, onda se ne naplauje ni provera bilo cega, pa i E-Mail-a kod nekog inostranog providera.

Za pre-paid, je cena trenutno 60din/mb, sa sve porezom, i nije apsolutno bitno da li podatke vucete sa mobtelovog sajta, ili sa novog zelanda.
[ Korisnicki Servis @ 25.08.2004. 10:48 ] @
Naravno!
Pitanje i jeste postavljeno sa gomilom glupavih "mamaca" da bi se istaklo ono što je bitno!

@MOD - Brišite ako mislite da je ovo Offtopic
[ misko2004 @ 25.08.2004. 19:54 ] @
Grrrrrrrrr!! Sad je ispalo da cu ipak da uzmem MobiFun Posto ja nisam ponoletan moja keva nema manje od 27 godina tako da ce ona da uzme sa njenim podacima a ja cu da koristim e sad da li se isplati MobiFun?Svidja mi se jer ima 10min besplatnog razgovora i 100 SMS-a,ali kad se razgovori potrose,minuti su skuplji od ostalih paketa.Ja ne pricam mnogo tako da nema problema za to.

Da li HAPPY HOUR vazi za samo 063 mrezu ili i za ostale mreze i fiksne telefone?
Da li je neko zadovoljan MobiFun-om?

Pozdrav


P.S. Odgovorite sto pre jer sutra kupujem SIGURNO!!!
[ Dejan Krstic @ 25.08.2004. 23:59 ] @
Da razjasnimo samo nesto. GPRS nije "idenje na net preko moba" kao sto sam procitao na ovoj temi nego je vrsta transporta kroz koju (mogu da) se guraju razni protokoli i informacije. To je naslednik Circuit Switched Data.
[ DrJekyll @ 29.08.2004. 11:16 ] @
Ako ne pricate puno, a šaljete dosta poruka bolji vam je mobi fun od juniora. Jeste da su kod juniora posle 60 duplo jeftinije poruke, ali i pretplata je 50 din. skuplja, tako da u slucaju gde saljete 100-120 poruka mesecno, mobifun je nezamenljiv.
Ne znam samo što sam prodao T610, on je imao i brojač SMS poruka :)....
[ Sentenced @ 02.09.2004. 00:37 ] @
Da li su kompletni razgovori (za MobiJunior) izmedju 00:00 i 01:00 besplatni ili se samo ne naplaćuje fiksna naknada u iznosu od 1.35 dinara?
Da li se u free SMS poruke (60 komada) računaju i poruke ka 064 i inostranim mrežama?
Hvala!
[ Korisnicki Servis @ 02.09.2004. 07:28 ] @
Ljudi, koristite pretragu, ZABOGA!
Odgovori su:
Da, kompletni.
Da, ka 064, Ne ka inostranim mrežama.
Nema na čemu
[ istasad @ 03.09.2004. 08:50 ] @
..kao sto kaze reklama za
pre-paid:

"svidja mi se veza bez obaveza"

uvek pre-paid

[ darkofdoom83 @ 03.09.2004. 10:22 ] @
MObi fun,poslao 265 poruka,pricao 10 minuta 063-063 i racun mi sve ukupno 492 din. Da li vredi uzeti post paid ? Izracunajte posto bi ovo bilo da ste pre paid pa cete videti :)
[ cicika @ 03.09.2004. 13:43 ] @
Ja sam tri godine bila na pre-paidu i uzimala sam jednu dopunu od 1000 na svake tri nedelje u proseku. Na post-paidu pricam 50% vise (duzi su razgovori) racun mi uglavnom ne prelazi 1000 din. S tim sto sam ja na biznis-plus paketu u CUG pa je pretplata niska (99 din). Closed User Group koristim samo sa jednim brojem, ali onda pricamo po pola sata (3-4 puta mesecno, 4 din/min+pp).

Definitivno, post-paid.
[ ramzes @ 03.09.2004. 23:43 ] @
Post-paid svakako, ali samo ako umes da se kontolises u koriscenju i ako imas neki stalan priliv novca, u suprotnom napravices prevelik racun koji roditelji nece hteti da ti plate, i sta onda?!
Sto se paketa tice, mislim da su najpovoljniji mobipro30 i mobi junior! Mobifun jeste na prvi pogled jeftin,imas tih 100 poruka, al sta kad to potrosis, sve ostalo se tarifira po prilicno visokim cenama, ne mobifun nikako, to je za naivne koji misle da ce potrositi malo para a kada im stigne racun onda.....!
Ja sam ranije bio na pre-paidu i skoro svake nedelje kupovao po jednu dopunu od 500-1000 din sto je bilo prilicno frustrirajuce jer se desavalo da u nekim bitnim trenucima nemam kredita, skoro sam presao na post-paid i trenutno sam zadovoljan uslugom! Naravno, sada pravim vece racune ali takav je posao pa onda mogu da konstatujem samo jedno: ima se, moze se :-)))
[ SBSL @ 04.09.2004. 00:07 ] @
Citat:
u suprotnom napravices prevelik racun koji roditelji nece hteti da ti plate, i sta onda?!


Pa platice roditelji, ali sta posle.. Kako ce te naterati da vratis ?! Ja sam okopao celu bastu da vratim pare za telefon kada sam isao na CNI ! ...od tad, pazim sta radim...

Citat:
Post-paid svakako, ali samo ako umes da se kontolises u koriscenju


eto odgovora na gore navedenu temu ! nema vise sta da se kaze...

PoZdRaV
[ darkofdoom83 @ 04.09.2004. 01:35 ] @
Citat:
ramzes: Mobifun jeste na prvi pogled jeftin,imas tih 100 poruka, al sta kad to potrosis, sve ostalo se tarifira po prilicno visokim cenama, ne mobifun nikako, to je za naivne


pogledaj moj post.Ako ti 265 poruka nije puno...pa ja onda ne znam sta ti je puno..I onda ti je poruka samo 2.10 sa porezom zajedno,to nije puno u odnosu na 3.10...
[ ramzes @ 04.09.2004. 11:16 ] @
Citat:
darkofdoom83: Ako ti 265 poruka nije puno...pa ja onda ne znam sta ti je puno


Ma mnogo je brate, nije da ja to osporavam, ali dolazimo na onaj drugi deo paketa, uvek ces ti zvati u toku meseca vise od 10 min. , jer ima mnogo stvari koje se jednostavno ne odradjuju preko poruka, bar je kod mene tako, a i recimo u redu je poslati devojci 10-20 poruka, ali ipak je lepse kada joj cujes glas, i tu je onda sustina, tarifiraju ti se daleko skuplje pozivi nego u ostalim paketima, pa kad se sve sabere , oduzme na kraju dodje da je ipak mobifun neisplativ i preskup! To je moje misljenje!

Citat:
Jole Petrov: Pa platice roditelji, ali sta posle.. Kako ce te naterati da vratis ?! Ja sam okopao celu bastu da vratim pare za telefon kada sam isao na CNI ! ...od tad, pazim sta radim...


Pa kopaj care, bar neces morati da dajes pare na teretanu! )))))

poz!
[ Dejan Krstic @ 04.09.2004. 11:54 ] @
Citat:
darkofdoom83: pogledaj moj post.Ako ti 265 poruka nije puno...pa ja onda ne znam sta ti je puno..


1556. Mada mogu i bolje :)
[ darkofdoom83 @ 04.09.2004. 12:43 ] @
Citat:
Dejan Krstic: 1556. Mada mogu i bolje :)


a koji si ti paket,mobimax ?
[ Dejan Krstic @ 04.09.2004. 16:06 ] @
Junior.
[ ramzes @ 05.09.2004. 13:34 ] @
ajd sad da postavim pitanje ovako: Koji paket je najpogodniji za telefoniranje, znaci ne za slanje poruka, vec for calling?????

Recimo, sestra mi je za mesec dana napravila racun od 39000 din, i slovima, trideset devet hiljada dinara, jer je zvala Izrael, a obicno mesecni racun ne ide ispod 2500-3500 hiljade!
[ Slobodan Milivojevic @ 05.09.2004. 15:50 ] @
Za medjunarodne pozive ti je sve jedno koji tarifni paket izaberes, a za lokal, pa ne znam, mobi pro 30. 60. 90, junior....
[ cicika @ 05.09.2004. 17:53 ] @
Mislim, biznis ili biznis-plus, samo onda nema besplatnih minuta ni besplatnih poruka, ali ni fiksne cene racuna.
[ Dejan Krstic @ 05.09.2004. 21:49 ] @
Mislim da bi Tijana mogla malo da pocne da cita sta na Mobtelovom sajtu pise pre nego sto napise nesto ovde.

Biznis plus nije namenjen fizickim licima vec pravnim i podrazumeva od pet do devet brojeva.
[ cicika @ 05.09.2004. 22:06 ] @
Biznis moze i za fizicka lica, a za b+ htedoh da napisem da mislim da ide samo na CUG, ali nisam bila sigurna. Anyway, uvek ima neko da ispravi, i nadjite neku firmu da joj se uvalite na CUG i biznis+ paket kao sto je meni poslo za rukom.
[ ramzes @ 05.09.2004. 22:57 ] @
Pa znaci, koliko sam ja shvatio, sustina je ista, kada zoves ili saljes poruke u inostranstvo tarifa je ista za sve post-paid pakete! Dok unutar nacionale mreze mozda je najbolji mobi junior paket obzirom da se od 00:00h - 01:00 pozivi ne tarifiraju, vec su besplatni, a poruke su sa 50% popusta! Ispravite me ako gresim!

poz!
[ darkofdoom83 @ 07.09.2004. 07:42 ] @
Dobro si ovo skontao,tako je!
[ DoctorRossi @ 13.10.2004. 20:39 ] @
Hteo bi da se prebacim sa pre-paida na post-paid i zanima me da li se kod Mobtela tarifiranje vrsi u sekundama ili u minutima?Na njihovom sajtu sam procitao da se svaki prvi započeti minut tarifira se kao 60 sekundi, a kasnije se zaokruživanje vrši na 30 sekundi.I takodje me zanima koliko sam obavezan da budem njihov korisnik,odnosno da li mogu u koliko mi se ne svidi da raskinem ugovor posle dva,tri meseca.
[ Dejan Krstic @ 13.10.2004. 21:31 ] @
Procitao si na sajtu Mobtela da se tarifiranje vrsi na minut pa na pola? Daj URL?
[ DoctorRossi @ 13.10.2004. 22:40 ] @
http://www.mobtel.co.yu/cms/view.php?id=1415
[ Milan Andjelkovic @ 13.10.2004. 22:49 ] @
Stvarno piše:
Citat:
Tarifiranje saobraćaja
Svaki prvi započeti minut tarifira se kao 60 sekundi, a kasnije se zaokruživanje vrši na 30 sekundi.

U svakom slučaju, tarifiranje se vrši na sekundu uz fiksni iznos od valjda 1,35din za svaki započet razgovor. A ti Dejane urgiraj tamo da se to sredi :)
[ Dejan Krstic @ 14.10.2004. 10:19 ] @
Ja da urgiram? A gde to?
[ JogyII @ 14.10.2004. 10:21 ] @
verovatno misle u telekomu, da poprave sajt LOL
[ Dejan Krstic @ 14.10.2004. 11:57 ] @
A otkud ljudima u Telekomu pristup Mobtelovom web sajtu?
[ JogyII @ 14.10.2004. 12:22 ] @
ne primeti LOL na kraju
[ Korisnicki Servis @ 14.10.2004. 18:14 ] @
Promenjeno ... hvala na info.