[ miki_mef @ 10.08.2004. 14:29 ] @
Pozdrav, interesira me koliko ljudi moze na 1 AP, a da stvar funkcionira i kako resiti mrezu u kojoj postoji jedna strateska lokacija(svi AP -jevi bi isli gore na isti stup jer je to jedina odlicno vidljiva lokacija) na koju bi se vezalo cca. 100 kompova?? Dali staviti vise AP-a na jednom kanalu ili vise AP na razlicite kanale, pa ekipi odrediti tko na koji kanal ili je moguce sto sa Repeter modom? HVALA!
[ Gojko Vujovic @ 10.08.2004. 17:42 ] @
Svi apovi na razlicitim kanalima, najbolje bez repeater modova vec da
budu vezani point to point linkovima, do 20-30 korisnika po AP-u u
zavisnosti od kvaliteta opreme i stanja u etru i zahteva po pitanju
protoka koje nisi ni spomenuo.
[ miki_mef @ 11.08.2004. 15:03 ] @
hvala na odgovoru! Mrezu planiramo u g standardu, najbitnija komponenta je sigurnost mreze (autetifikacija ce ici preko RADIUS-a), pa me zanima koji model AP-a bi zadovoljavao kriterij sto vece sigurnosti i kriterij stabilnog vezanja 20-30 korisnika po jednom AP-u sa opimalnim protokom(tj. koji se protok uopce moze ocekivati)? Planiramo postaviti omnicu 12dB, pa me zanima da li je to optimalno pojacanje (odnos primanja i slanja signala) ili trebamo staviti jace omnice ili sektorke mozda i koliko fizicki moraju biti udaljene jedna od druge da ne bi doslo do medusobne interferencije? Hvala