[ degojs @ 11.08.2004. 05:53 ] @
http://www.techworld.com/opsys/news/index.cfm?NewsID=2027

03 August 2004
Big bug fix for Linux a month in coming
And you thought Microsoft took a while to patch holes.

Linux vendors are urging users to patch a serious bug in the graphical user interface of the popular Mplayer media player application, which could allow a remote attacker to execute malicious code on a Linux or Unix system.
...
In a message to a Mplayer developers' email list in early June, programmer Richard Felker said he had discovered "lots" of buffer overflows in the file. "I would recommend not using the GUI," he wrote. "This code is so nasty and broken that I'm not going to spend my time fixing it... if you want the GUI to work, and don't want to be embarrassed by remote [vulnerabilities] in Mplayer, step up and fix it."
...


McKrackene, dobar ti ovaj MPlayer :) Ti ga onomad baš nahvali, a vidi sad pa "this code is so nasty and broken.."
[ Ivan Dimkovic @ 11.08.2004. 08:42 ] @
Citat:
"I would recommend not using the GUI," he wrote


Pa naravno - kome bre jos GUI treba i te gluposti sa kliktanjem misem po playback dugmicima -- svi znamo da pravi gurui DVD-ove pustaju iz komandne linije i sve sto je vazno (playliste, ...) drze u skriptama...

Sve moze iz komandne linije da se uradi :)
[ axez @ 11.08.2004. 09:07 ] @
A kakve to ima veze sa Linuxom?

[ McKracken @ 11.08.2004. 11:23 ] @
Ja ionako i ne znam kako izgleda taj Mplayerov GUI, sve pustam iz linije

(ne, uopste se ne zezam, meni je mnogo lakse i brze)
[ Dejan Lozanovic @ 11.08.2004. 13:05 ] @
Uh, adje hocete da vam resim taj problem ?

Evo napisacu ja madjarima GUI u nekom toolkitu.
[ neo01 @ 11.08.2004. 13:08 ] @
Citat:
Pa naravno - kome bre jos GUI treba i te gluposti sa kliktanjem misem po playback dugmicima -- svi znamo da pravi gurui DVD-ove pustaju iz komandne linije i sve sto je vazno (playliste, ...) drze u skriptama...



Setite se samo onog slogana "Pravi igrac, (samo) igra sa linije"... :-))))))))))
[ Dragi Tata @ 11.08.2004. 13:12 ] @
Citat:
McKracken: Ja ionako i ne znam kako izgleda taj Mplayerov GUI, sve pustam iz linije :)


Ne sumnjam. GUI na *nix-ima (čast izuzetku Mac OS X) je takvog kvaliteta da i ja više volim da koristim komandnu liniju kad radim na tim sistemima.
[ littleboy @ 11.08.2004. 14:05 ] @
Citat:
degojs:
McKrackene, dobar ti ovaj MPlayer :) Ti ga onomad baš nahvali, a vidi sad pa "this code is so nasty and broken.."


Jebte ... mplayer i gui su dva razlicita koda ako se ne varam.

Kome treba GUI ? ... cak je i jednostavnije mnogo bez guia... plus kad skines mplayer kolko se sjetjam ne dobijes gui u opste ... nego moras da ga skidas posebno, ili ja odavno nisam se igrao sa guiem ?

cd /filmovi
mplayer f<tab> -sub p<tab>
i tjao ... 2-3 sekunde posla.
[ littleboy @ 11.08.2004. 14:13 ] @
Citat:
McKracken:
(ne, uopste se ne zezam, meni je mnogo lakse i brze)


Zasto bi neko mislio da se zezas ? Ja jos nikog ne znam da koristi taj GUI ... s***** ...
Kao sto sam napisao u prethodnom postu, 3 sekunde je dovoljno da pustis film i sa mnogo manje napora nego kad u bsplayeru idem na load file .. pa load subtitle ... bah...

[ Miroslav Strugarevic @ 11.08.2004. 15:32 ] @
Citat:
littleboy:
Kome treba GUI ? ... cak je i jednostavnije mnogo bez guia... plus kad skines mplayer kolko se sjetjam ne dobijes gui u opste ... nego moras da ga skidas posebno, ili ja odavno nisam se igrao sa guiem ?


Da bi se dobio GUI potrebno je dodati switch --enable-gui pri kompajliranju ;) Tako da si delimicno upravu :)

Moram da priznam da ni ja ne koristim GUI od mplayer-a, jer je veliko s*****, a i dosta je lakse bez njega, bar meni.
[ littleboy @ 11.08.2004. 15:44 ] @
Da da .. video sam switch, samo me nikad nije previse interesovao.

Uglavnom htjeo sam da kazem, da taj GUI nije default ... ako uradis ./configure neces ga dobiti.
[ popeye @ 11.08.2004. 15:48 ] @
Citat:
Dejan Lozanovic: Uh, adje hocete da vam resim taj problem ?

Evo napisacu ja madjarima GUI u nekom toolkitu.


Napiši jedan GTK ali da postuje HIG, leba ti.

Izgleda da samo ja ovde volem GUI za MPlayer. Ima traku sa pokazivačem, pa mogu da nabodem na sred ili pred kraj filma (fino doteram točkićem, naravno), pa podešavanja za boju, kontrast i zasićenje i razne neke zezalice. Naravno da sve isto radi iz konzole, ali me mrzi da kucam i pamtim sintaksu i opcije. Za složenije rukovanje materijalom konzola je nezamenljiva, ali za neke sitne stvari mi je GUI taman kako treba.
[ Dejan Lozanovic @ 11.08.2004. 17:41 ] @
mozes da biras izmedju QT-a ili (e)FLTK-a (ta dva najbolje znam i najcesce koristim), za gui koristim cisti C++ a posto je GTK cisti C a callback funkcije se malo cupavo pozivaju , opet mozda bi za ovako nesto malo bolje prosao FLTK, ima ugradjene gotove labele za kontrole kakve bi nama ovde trebale.
[ popeye @ 11.08.2004. 17:50 ] @
A GTKmm? Volem Gnom(e), ali ako baš ne more, onda QT. :)
[ Dejan Lozanovic @ 11.08.2004. 17:55 ] @
Gledao sam i GTKmm, ne svidja mi se, to je samo naklepano da moze da se kaze eto C++, ali to nije to.

a pogledaj sta sam mislio pod fltk-om :)
http://www.fltk.org/documentation.php/doc-1.1/common.html#4_1
[ popeye @ 11.08.2004. 18:05 ] @
Nemam ništa protiv FLTK, samo bih voleo da mi se lepo uklapa u GTK temu.
[ Miroslav Strugarevic @ 11.08.2004. 19:05 ] @
Da, jedan GTK+-2 GUI bi bio super, verovatno bih poceo i sam da ga koristim ;)
Naravno HIG da prati kako kaze popeye.

Mada meni nije jasno zbog cega ne postoji gtk2 port, ili ja gresim?
[ VRider @ 11.08.2004. 20:29 ] @
Citat:
Izgleda da samo ja ovde volem GUI za MPlayer. Ima traku sa pokazivačem, pa mogu da nabodem na sred ili pred kraj filma (fino doteram točkićem, naravno), pa podešavanja za boju, kontrast i zasićenje i razne neke zezalice.

Page up je +10min, page down -10min, strelica ore, dole, levo, desno. Lakse je time pogoditi nesto nego misem.
Za boju, kontrast, zasicenje, od 1 do 6.
Sta ima lakse od toga?
Ako imas bezicnu tastaturu, kao daljinski.
[ Dejan Lozanovic @ 11.08.2004. 21:19 ] @
Citat:
VRider: Page up je +10min, page down -10min, strelica ore, dole, levo, desno. Lakse je time pogoditi nesto nego misem.
Za boju, kontrast, zasicenje, od 1 do 6.
Sta ima lakse od toga?
Ako imas bezicnu tastaturu, kao daljinski. :)


iskreno meni ume da fali ponekada da udarim tacno u sekund, a to sam nekada davno video na bsplayeru u windowsu
[ VRider @ 11.08.2004. 21:32 ] @
-ss opcija prilikom pustanja ti omogucuje i to.
Koliko znam, kad film vec ide, mozes samo da teras do preciznosti od 10 sekundi. Mada, ni to nije lose.
[ popeye @ 11.08.2004. 21:43 ] @
Citat:
VRider: Page up je +10min, page down -10min, strelica ore, dole, levo, desno. Lakse je time pogoditi nesto nego misem.
Za boju, kontrast, zasicenje, od 1 do 6.
Sta ima lakse od toga?
Ako imas bezicnu tastaturu, kao daljinski. :)


Verovatno si u pravu. Nisam znao prešice od 1 do 6, zgodno. :)

No i dalje želim elegantan grafički interfejs, umesto da čvakam kobasicu od opcija po tastaturi. Pretpostavljam da iste prečice važe i kad se koristi GUI. :)
[ VRider @ 11.08.2004. 21:57 ] @
Da "cvakas kobasicu"?
[ popeye @ 11.08.2004. 22:07 ] @
Dobro, preterao sam. Uglavnom je potrebno učukati -sub datoteka.sub ili -playlist lista.txt (treba ručno napraviti listu). Oću GUI i gotovo.
[ degojs @ 11.08.2004. 22:11 ] @
Ajd, ajd.. ne svađajte se..

Nego, pošto su vam te kobasice? Besplatno a? Mora da su dobre.. :)
[ popeye @ 11.08.2004. 22:31 ] @
Hehe, a šta od ovog ima wmp? Ma možeš da nas mrziš. Šta se bre mešaš tamo gde niko ne spominje M$.

Odavno se mislim kako bi najbolje bilo podeliti Advocacy po OS-ovima, programskim jezicima, hardverskim platformama i slično. Lepo odeš na Linux sekciju Advocacy foruma, gde možeš na miru da razglabaš o nečemu sa kolegama, onako neobavezno.

Razmenjujete poglede na trenutno stanje, planove za budućnost, mane i prednosti. Možda bi to moglo da se pokrene i na već postojećim forumima, ali tamo je izgleda "in" čitanje dokumentacije umesto drugih ili rešavanje domaćih zadataka. Sve u svemu - rešavanje problema onih kojima je lakše da pitaju i urade copy/paste.

Naravno da bi i u tim mini-advocacy forumima bilo ratova (oko distribucija, tj. win2k vs xp, odnosno .net vs java i slično), ali bi ovi forumi imali nekakvo moderisanje. Vrlo blago i tolerantno (ovo je vrlo bitno, jer je sloboda širenja ideja i stanovišta vrlo bitna za korisnost), ali ipak moderisanje. Vređanje se nigde ne bi tolerisalo, ma ko to radio, a važio bi poseban režim u kome ni supermoderatori ne bi mogli da imaju uticaj već samo moderatori na forumu. Ovo bi trebalo uvesti zbog strukture učesnika u raspravi.

A i dalje bi postojao podforum advocacy-arena, odnosno ovakav advocacy kakav imamo sad.
[ VRider @ 11.08.2004. 22:40 ] @
Ideja je dobra, ali da to nema nikakve veze sa Advocacy. Forum i jeste za caskanje. U okviru svakog foruma bi mogli da se naprave pod forumi za iskusne clanove. Tu bi mogli samo postovati izabrani. Recimo, dobijali bi pozivnicu od moderatora. ne znam. Duga prica.
Kad bi bilo u Advocacy, opet bi sve zavrsilo u Areni.
[ popeye @ 11.08.2004. 22:44 ] @
Ne mislim tako. Uleti kao što je degojs napravio sad bili bi obrisani. Ostali forumi imaju suviše kruto moderisanje, da ne kažem da ima "moderatora" i moderatora. Ovde bi to bilo daleko labavije, koliko da zadrži minimalnu pristojnost i temu.
[ VRider @ 12.08.2004. 00:11 ] @
Advocacy bi mogao da promeni ime u Pricaonica, a podforumi da budu Linux, Windows,... i naravno ARENA!
[ littleboy @ 12.08.2004. 00:17 ] @
Popeye ... ? Redhatovac ili Mandrkovac ? l;)

Cisto informativno pitanje ...
[ Dragi Tata @ 12.08.2004. 00:30 ] @
Popaje, moraćeš da postaviš predlog u forumu "Predlozi i pitanja" ili ES-mods.
[ VRider @ 12.08.2004. 00:36 ] @
U predlozima je bilo nesto slicno, a u es-mods ne moze, jer nije mod.
[ popeye @ 12.08.2004. 03:38 ] @
Citat:
littleboy: Popeye ... ? Redhatovac ili Mandrkovac ? l;)

Cisto informativno pitanje ...


Nisam gadljiv na distribucije, koristim sve. Najviše vremena (5+ god.) sam proveo na Slackware-u, ali sam prilično koristio i Debian i Mandrake. RedHet sam održavao na serverima, no nisam ga koristio za desktop. Poslednih godinu-dve, kada mogu, biram Gentoo.
[ popeye @ 12.08.2004. 03:57 ] @
Citat:
Dragi Tata: Popaje, moraćeš da postaviš predlog u forumu "Predlozi i pitanja" ili ES-mods.


Ako misliš da ima neke koristi, postavio sam.