[ dexterkk @ 12.08.2004. 13:08 ] @
Zanima me kako treba da izgleda kod da bi program pri unosu nekog prirodnog broja n generisao HTML stranicu koja ispisuje tablicu mnozenja prvih n prirodnih brojeva.

P.S. Nemojte se smejati pocetnik sam
[ filmil @ 12.08.2004. 13:43 ] @
"dexterkk" wrote:
Citat:
Zanima me kako treba da izgleda kod da bi program pri unosu nekog prirodnog broja n generisao HTML stranicu koja ispisuje tablicu mnozenja prvih n prirodnih brojeva.
Potrebno ti je da znaš da napišeš CGI skript. To nije ništa komplikovano, kao što ćeš i videti na linku. Svodi se na to da na stdout, dakle, običnim printf-ovima, ispisuješ tekst koji je validan HTML kod. Da bi browser to lepo pročitao, potrebno je pre svega toga ispisati jedno kratko zaglavlje, što je opet čist tekst.

Jedino je u ova moderna vremena mnogo bolje pisati CGI-jeve u nekom interpretiranom jeziku, pošto obično ne možeš da utičeš na vrstu računara na kome će se vrteti tvoj CGI. Ako CGI pisan u C-u prevedeš za Intel platformu, a provajderov računar je neki SPARC, program neće raditi. S druge strane, ako skript napišeš u PHP-u, koji je podržan praktično svuda, program će raditi.

f