[ WarPhoenix @ 12.08.2004. 20:00 ] @
Citao sam poprilicno po forumima o kablovskom netu jer i sam zelim da uvedem kod sebe. Vidim da su se ljudi zaista smorili zbog funkcionisanja cele stvari, a onda sam i ja pozvao nas dragi SBB i rekli su mi da nema tehnickih mogucnosti da mi uvedu KNet i da ce mozda moci za dva meseca. Sa Vracara sam, izmedju Kaleniceve pijace i Vukovog spomenika i ne mogu da verujem da im je mreza tako jadna, ili su nevidjeno lenji i cekaju samo veca ulaganja korisnika (tipa cela zgrada hoce internet, ili su stvaro krsh od firme). Zanima me:
1. Da li je neko imao slican trip sa SBBom, pa je nakon gomile telefonskih poziva i cimanja uspeo da natera guzonje da izadju na teren. Ili mozda pomocu neceg drugog (magije?) :)
2. Citao sam o PTTu i dosta ljudi ih hvali, ali su samo na NBGu. Nisam bio na njihovom sajtu i interesuje me da li ih ima u centru.
3. Zanima me da li jos neko uvodi kablovski internet ili samo postoje dve-tri firme koje to rade.
[ aleksandaraleksandar @ 12.08.2004. 20:41 ] @
nas u zgradi ima 5-oro zainteresovanih a zgrada ima 12 stanova. i
obecavaju vec tacno 2 godine. inace sbb KNet postoji u okolini vukovog
spomenika.
[ lancia88 @ 12.08.2004. 22:03 ] @
pozdrav,
SBB? pazi ovako: ako si recimo podstanar ili se iz bilo kog razloga stan ne vodi na Tebe, nista od uvodjenja kablovske TV uopste, ni da razgovaras o internetu. To mozda i ne bi bilo cudno kada bi se kod njih dobijala besplatna instalacija i inicijalno pustanje kablovske, naprotiv, kod njih to uvodjenje kosta 4000 dinara, dakle nemaju nikakvih troskova, sve im je placeno ali opet ne moze. Ako imas nesrecu da su oni vec okupirali Tvoju zgradu, mozes samo da places jer ostali iz KDS-a ne ulaze na njihovu "teritoriju". Mislis da su samo ekipe lenje? Naucila se stoka na monopol pa sta god da radi. Dok se ne pojavi prava konkurencija a ne delioci monopola nema srece. I uvek zadrzavaju pravo da sve promene sto se tice programske sheme bez obzira sto stranka na osnovu ponudjene sheme sklapa ugovor. Naravno da ce da je menjaju kada ne placaju dozvole za reemitovanje ni na jednom zanimljivom kanalu. Ma mislim da od njih za sada i nije za ocekivati ista korisno a kamoli internet koji treba stalno da radi, bez zastoja, prekida, znaci uz stalni nadzor STRUCNOG osoblja ZAINTERESOVANOG da RADI. E u ovim velikim slovima mi se negde izgubila veza sa SBB-om...
pozdrav
[ WarPhoenix @ 13.08.2004. 01:53 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: inace sbb KNet postoji u okolini vukovog
spomenika.


Hvala na istom misljenju. Ne razumem se previse u te njihove mreze i ostalo, ali znam da bi bilo totalno logicno da postoji mreza kod Vukovog spomenika. Ako SBB drzi centar, sta je Vuk ako nije centar. Nego je meni neki lik iz SBBa onako mrzovoljno i nezainteresovano rekao da "nema mogucnosti". Ja sam ga na to pitao jer ima negde u blizini i da li je moguce nesto uraditi, a on je onda nesto krenuo da smara o komplikovanosti Vracarske mreze i bla bla.... Na kraju je ispalo da u stvari mogu da mi uvedu, ali, ali, ali, za dva meseca. Tako da sam skapirao da moras sa nogama napred da ih isteras iz stolice i dovezes kuci kako bi nesto uradio.

Citat:
lancia88: ako si recimo podstanar ili se iz bilo kog razloga stan ne vodi na Tebe, nista od uvodjenja kablovske TV uopste, ni da razgovaras o internetu


Jesam podstanar, vec 4 1/2 godine zivim sam ali to nije problem posto bi sve islo na gazdino ime, dok bi ja placao pretplatu. Za SBB, to bi sve bilo na gazdino ime naravno.
A sa tim monopolom mi zaista zivci popustise, ne mogu da verujem da neko tako radi. Osecam da taj lik s kojim sam pricao cak ni ne zna nista o tom poslu, vec zamenjuje nekoga ko je na odmoru. Razumem takvo ponasanje kada se drzi monopol, ali u nekim drugim stvarima. Ali ovo je bre fin biznis, jer oni ljudima prodaju "plastiku" za velike pare, tu nema puno maltretiranja. Cena uvodjenja, pretplati i ostalo su sigurno pet puta iznad njihovih troskova. Pa ja bih brate uvodio kablovski internet i u govornice za te pare, a onog soma moram da molim da pogleda jer imam tehnicke mogucnosti. Pazi tri puta me je pitao za ulicu i opstinu, like me ne slusa (malo sam se zaneo), ali bre ispizdeh.
Jel moze bre tu nesto da se uradi?
[ nemesis @ 13.08.2004. 08:05 ] @
ajde da malo pojasnimo stvari ...
postoje delovi mreze SBB-a koji jednostavno nemaju tehnichke mogucnosti ... :) i lagano se ti problemi otklanjaju ... ali shta je problem ... elem..

uglavnom tamo gde je instalacije po zgradama radio daniel sat :) ... koristili su neki odvrati turski kabl koji gotovo da i nema shield-a :))) ... a i 75 omski je :) ... a zna se da mora da ide 50 omski reyex-ov ili slichan kabl :) ...
razvodi izmedju zgrada ... isto radila ista firma ... moraju da ideu debelim kablovima pa da
idu dvosmerni pojachivachi itd... e crvc... povezivali su ono ... maltene obichnim kablom :) ... jer se ishlo na to shto vishe da se odradi zgrada :)...
E sad... ako u tvom stanu neradi net ... ne znachi da ga nema u zgradi ... te je potrebno da nekog iscimash ... da otvori tvoju kutiju ... da direktno na dovod prikljuchi modem i vidi dal ce raditi ... ako to radi
- stavi razdvojnici 1/2 ... pa ostatak zgrade (penzosi itd..) odvoji na jednu granu ...
tebe na drugu ... pa onda proba ... ako i tada imash signal ... gore ali ne i u stanu :)
- proceni kolika je duzina kabla od kutije razvodne pa do stana i unutra ... i toliko parche + recimo 10% kabla prikljuchi (da bi simulirao duzinu do tvog kompa) i vidi dal imash signal ... e ako i onda imash fin signal ... brzo se incijalizuje itd...
- onda je potrebna izmena kabla ... :)... a to vuche za sobom otvaranje svih usputnih kanalica ... vadjenje starog i stavljanje novog kabla :) ...

e ovo zadnje morash pod da imash MNOGO jake veze :) ... jer jednostavno nemaju ljudstva ... zashto ... pa zato shto im je isplativije da odradjuju soliter itd... ;) ...

moja zgrada se vodila da kao ne moze :) ... e al posle menjanja kabl i cimanja ... moze ;) ...
[ lancia88 @ 13.08.2004. 08:11 ] @
Pozdrav,
e tu je caka: moze podstanar ali mora potpis i licna karta gazdina. Ako Ti je gazda ovde negde verovatno i nije problem ali ako je u inostranstvu (istinit slucaj) ili nije jos uknjizen stan itd onda nema popravni...Pomenuo sam te detalje jer zaista je kretenski da kada nekome naplatis sve troskove prikljucenja za to jos trazis i dozvolu onoga na koga se vodi stan!!?? A Ti se mozda BTW jos uvek sa njim sudski sporis, cekas ga iz inostranstva, cekas da se zavrsi ostavinska itd. Ma cela firma je takva kao i taj sa kojim si razgovarao, riba smrdi od glave, gde bi se sa ispravnim gazdama u privatnickom poslu radnici mogli ponasati tako? Ja sam privatnik, nema tu mnogo filozofije, kroz relativno kratko vreme ili radim sa svojim radnicima na slicnim "frekvencijama" ili se rastajemo, pod kojim god uslovima. Te frekvencije uglavnom diktiram ja iako dozvoljavam da ponekad snaga nekog od zaposlenih moze da uzdrma firmu ali to je vise slucaj za ekranizaciju...
pozdrav
[ WarPhoenix @ 14.08.2004. 13:37 ] @
Citat:
nemesis: - stavi razdvojnici 1/2 ... pa ostatak zgrade (penzosi itd..) odvoji na jednu granu ... tebe na drugu ... pa onda proba ... ako i tada imash signal ... gore ali ne i u stanu :)
Objasni ovo malo bolje molim te, i ako znas po koju stvarcicu jos o tim probicama i cakama, naskrabaj par recenica "Kako uvesti KNET?" :) posto ovo sto si post-ovao mi deluje skroz logicno, ali bih hteo jos malo vise da cujem pa da probam.

Inace kada su uvodili KTV, uvodio je DanielSAT (ne mogu da verujem da mi se ovo desava) sto znaci da verovatno nema leba da je sve kako valja. Covece kome trebam da se natrtim da bi mi uveli KNET?!
[ voja_pfc @ 14.08.2004. 14:10 ] @
Treba da se uvede normalan zakon koji ce sve to regulistati, a pre toga treba da postanemo normalna drzava u kojoj ce se zakoni postovati.
Ja sam isto na Vracaru, doduse kod IKOM-a koji drzi dobar deo Vracara, (mrezu je radio daniel sat, a kasnije je prodao stantonu, pa ovi bne netcom-u, koji se kasnije prikljucio IKOM-u, ne bi me cudilo da sam nesto izostavio), cini mi se da je jedan od problema sto kad je radjena mreza operateri su se grabili da ugrabe sto vecu teritoriju naravno sa sto manjim troskovima. Dodju u zgradu, uzmu pare da bi se obezbedili, pojave se za par meseci i naravno jadno odrade da bi sto brze zavrsili i nastavili dalje.
Za skoro 3 g koliko imam kablovsku uvek se net uvodi uvek za 2-3 meseca, sada sam vec odustao od toga i ne zovem vise.
Mislio sam da je sbb profesionalniji, zvao sam ih za prebacivanje zbog neta (imaju mrezu u drugom delu ulice), naravno nikada se nisu pojavili, a i da se sada pojave necu da se prebacujem jer su svi ista g****. A ako imaju interesa briga njih za teritorije upasce u tudje zgrade , pa jos i iskorititi njihove kablove ako mogu (karaburma kod stare okretnice gde je sbb upao kod ikom-a, ovi su iz ikoma danima to obavestavali na svom kanalu, a i drugar mi stanuje tamo).
Kod moje devojke u Kaludjerici vec 10-ak dana nemaju sliku uopste (kao ni pre 20-ak dana na 5-6 dana, pa par puta po dan dva...) (SBB je u pitanju), a problem je kako mi je rekla da su objasnili (naravno uvijeno) to sto tu ne da nisu stavili podzemno (sto bi trebalo), nego nisu ni na bandere, vec su valjda da bi ustedeli kablove isli sa glavnim kroz kuce ?!!!!??!, i sada jnesto crklo u jednoj kuci, ti ljudi nisu u BG, i ne mogu da poprave, i svi iza nemaju prijem, naravno racun je uredno stigao.
A o crnom ekranu na mnogim kanalima ne vredi ni pricati.
Sve u svemu nista normalno ne ocekujem od kablovske, i makar sam zadovoljan sto imam dobru sliku na kanalima, naravno dok ne pise "service is not runing or scrambled"
Pozdrav
[ WarPhoenix @ 14.08.2004. 15:08 ] @
Pozdrav za Voju. Pazi, ja sam isto privatnik, dugi niz godina moji matorci su takodje privatnici i poprilicno smo razvili posao. Hocu time da kazem da nije toliko do drzave i zakona, vec do samog privatnika. Ako firmu vode razumni ljudi i gledaju da animiraju sto vise klijentele, zaradice pare i prilagodjavanje bilo kakvom zakonu nece biti problem. A naravno da SBB, IKOM i slicni nece "nigde do dopru" sa tripovima koje imaju, jer kuliraju i teraju veoma zainteresovane musterije (npr. JA) koje bi sigurno dugi niz godina obnavljale tu pretplatu i bile veoma isplatljivi korisnik. Tako da cim se pojavi neko normalan, ili cim pojeftini uvodjenje WirelessNET-a ima svi kablovski smaraci da popucaju.
Sve u svemu, mogu da ocekujem da ce mi uvesti KNET na Sveti NIKAD.
E vidis zato se raspitujem cak i za skuplju varijantu, pa lepo preko Verat-a uvedem Wireless (ne razumem se mnogo u ovaj rezim) i gotova stvar. Jeste da puno kosta, ali kako sam razumeo sljaka bas dobro, a i pretplata im je veoma jeftina (512Kbit = 2000din). Jedino sto je uvodjenje skupo. I, prijatelju to se zove gubitak musterije za SBB.
Pozdrav
[ Gojko Vujovic @ 14.08.2004. 15:22 ] @
Odgovorio sam ti ali da dodam i ovde, da verat vise ne prodaje opremu i
da je informacija sa sajta zastarela. Radove za verat i tu opremu
prodaje telefonservis.co.yu ali ti mozes i sam da je kupis i na pijaci
ako zelis i da se povezes, veratu placas samo pretplatu. Procitaj drugu
temu detaljnije sam napisao.
[ WarPhoenix @ 14.08.2004. 15:29 ] @
Kapiram skroz da Veratu placam samo pretplatu, a opremu nabavljam sam ili angazujem Telefonservis kako si i sam rekao. To sam i napisao u prethodnom post-u na ovoj temi, ali nisam hteo da detaljisem jer nije rec o Wirelessu vec o Kablovskom. Zato sam i otvorio novu temu samo za Wireless.
Inace Ne bih nabavljao opremu sam, vec bih doveo nekoga da mi uradi sve sto treba, i nakon toga platio bih pretplatu. Ali me zanima da li kvalitet Wirelessa (okvirno da li protok jeste koliko kazu ili to bude manje), samim tim da li vredi te pare?
[ voja_pfc @ 14.08.2004. 15:51 ] @
Svakako da nisu svi privatnici isti, nisam to ni rekao. Za onoga sto zeli da radi profesionalno i odgovorno i na taj nacin privlaci ljude ne treba zakon da ga uci kako se radi, ali mislim da je konkretno za ove prevarante to jedino resenje, jer tako moraju da rade kako treba ili nece ni raditi. npr kada bi uveli kaznu 5000 din na licu mesta i vise ako treba za bacanje papira po ulici..., neciscenje iza kucnih ljubimaca (sto mi posebno ide na zivce) i kada bi se to kontrolisalo za par dana bi nam grad cist.
Evo ti jos jedan primer, nema veze sa netom, ali prosle nedelje smo zvali neki tepih servis (rekli su da su kod Hrama, inace ja sam kod Kalenic pijace) i dosli ljudi u nedelju po tepih, naravno i ako smo trazili neku priznanicu ili nesto nisu nam dali, kao oni to ne daju?!! no dobro, uzeli tepih i rekli da ce se javiti u cet/pet da donesu, cet i pet prosli, danas subota i niko se ne javlja, uzeo cale tel, okrenuo javlja se devojka kaze "pa tepih je u kaludjerici, tamo se peru, pa dok donesu" Na pitanje kako tamo kada ste rekli da ste kod hrama odgovor je "pa jeste, ja se javljam na telefon kod hrama, a ciscenje je tamo", i konacno na pitanje sta je sa tepihom odgovor je "pa ja ne znam, vi treba njih da jurite da vidite sta je"?!?!?!?!%^$.
Strasno, naravno jos se niko nije javio.
E na takve sam mislio za zakon, a ima mnogo primera kako privatnici rade odgovorno npr prodavnica blizu mene, gde samo sto ti noge ne ljube, jesu skuplji malo ali milina uci kod njih.
Verujem da i Tvoji i Ti radite na pravi nacin.
A za net slazem se da je Wireless Verat trenutno najbolje resenje po pricama drugih. Jeste malo skuplja oprema, ali pogotovo ako ti treba za posao ubrzo se isplati. A i mesecno 2000 din flat/512 a kod ovih tvojih lopova valjda 1500/64. Kod ovih mojih debila npr 2200 din /256 sa ogranicenjem od 640 mb ili (uzmi casu vode) 14900 (da, cetrnaest hiljada i devet stotina din za 256 brzinu sa ogranicenjem 5gb) pa sad vidi sta se vise isplati.

Ja na zalost nemam opticku vidljivost sa Slavijom, jer mi je zgrada od 2 sprata, a ka Slaviji su po 5 pa zaklanja, a i kad bi moglo pitanje da li moze na moj komp koji je dosta mator. Kad bi stavili na opstinu Vracar ili na jedan od 2 susedna solitera to bi bilo super, a i pokrio bi se jako dobar deo Vracara,

Gojko ima li nade za to, i koja je min konfiguracija da bi se postavila oprema i sve radilo?

Pozdrav i srecno!

[ Gojko Vujovic @ 14.08.2004. 16:29 ] @
Wireless router moze da izigrava i masina klase pentium 1, to uopste nije stvar koja treba da brine. Dakle nadjes neku kantu, stavis je na krov na par metara od antena i ona ti sve obavlja. Kartica za wifi za tu kantu je 25 ili 80 evra kao sto rekoh, i verovali ili ne to RADI. :) Druga opcija je eksterni wifi uredjaj na mesto te 'kante', a ethernet mrezna u tvojoj masini. Sto se tice pozicija access pointova, smaraj prodaju na 3065427, kad ih mnogo korisnika pozove za istu lokaciju, odluce se vrlo brzo da im se isplati da postave ap kod tebe. Jos im nadji i krov i dobro mesto za to i bice presrecni da dodju dotle sa linkom.
[ aleksandaraleksandar @ 16.08.2004. 01:29 ] @
ovako

sbb, je uveo KTV decembra 2002. rekli su bice KNET do februara. od tada je proslo godinu dana i decembra 2003. su ponovo radili mrezu. da radio je daniel sat tv. optika je usla u moju zgradu i nalazi se na nekih 1-2 metra od mog stana. odem ja u sbb u kralja petra, sekretarica me pita iz kog sam kraja, i kaze mi da sacekam nekog lika. pojavi se decko i pocne da mi zapisuje ime i adresu, ja ga pitam zasto to trazi od mene, on mi kaze da nisu postavljeni dvosmerni pojacivaci. ja se okrenem i odem.

kako je bilo vreme slava posle nekoliko dana u komsiluku se pojavi lik koji je radio KDS PTT na nbgd, odemo mi do kutije, otvorimo je (bilo kojim novcicem) i on kaze "da da nije dvosmerni pojacavac". od tada je proslo evo 8 meseci, jedino sto je slika bolja jer nema gubitaka svud naokolo, kako je bilo bez optike. zvao sam ih pre, recimo, 2 nedelje, rekli su da ce biti

par ulica od mene postoji KNET SBB-a vec nekoliko meseci.

tako da..... sta da vam kazem. osim da ponovim, postoji SBB KNET u blizini vukovog spomenika, tacna lokacija = kafici ispod parka, 3-ca ulica ispod parka cak i delovi ulice ispod opstine zvezdara... sto vec pocinje da se udaljava od vuka, pa opet ima
[ Deda_Mraz @ 28.08.2004. 19:09 ] @
Evo da se javim ali ne znam hoce li to nekome biti od koristi, ali eto nije losa informacija!
Pre 2 dana su bili ti ljudi iz Telefonije sbb kod mene u ulici (zivim u kuci, u zemunu) i uveli su mi KTV, a pitao sam ih i za KNET a oni su rekli za mesec dana mozda i manje ce uvoditi i KNET u mojoj ulici, kaze da je to standardna procedura, da prvo ugrade za TV pa onda opet prodju i pitaju za NET, e sada koliko je to njima logicno, ja stvarno ne znam, u svakom slucaju preko njih funkcionise i net...