[ Dart_jedI @ 20.02.2002. 09:38 ] @
Da li neko zna kako da odradim simulaciju baze u Flashu , sa sve pretrazivacem!?, zapravo odradio sam bazu ...ali ne znam kako da uradim pretrazivanje !:(
U pitanju je CD- prezentacija !

Hvala u napred:)))
[ Dart_jedI @ 22.02.2002. 09:59 ] @
Zar niko ne zna????
[ axa @ 22.02.2002. 11:05 ] @
tesko uz pomoc samog flasha. ja mislim da ti je neophodno da napravis neku host aplikaciju koja sadrzi flash-ovu acitivex kontrolu i mehanizme povezivanja i pretrazivanja baze, i onda uz pomoc FS_command naredbe iz flasha i pozivanjem flashovih funkcija iz host aplikacije vrsis razmenu podataka.

da li sam bio razumljiv?

ja sam nesto slicno poceo jednom i nisam ga zavrsio (host sam pisao u delphiju), ali ono koliko sam uradio je funkcionisalo.
[ axa @ 22.02.2002. 11:10 ] @
a evo setio sam se i najpozeljnijeg oblika kominikacije izmedju hosta-a i flash-a. preko xml-a. flash ima parser, tako da record iz baze mozes fino da prebazis pravac u flash.

ovo nikad nisam pokusao ali bi trebalo da je tako.
[ Dart_jedI @ 22.02.2002. 13:30 ] @
Ma to sam vec uradio ......sve to sto si ti rekao ......!!!!
to nije toliki problem!!!!
Problem je u tome sto ja ocu da uradim , odnosno da simuliram bazu u samom flashu....zajedno sa pretrazivacem......nashao sam neke tutoriale ....pa cu videti !

....hvala ti u svakom slucaju
[ sszgo @ 29.08.2002. 19:46 ] @
Ne postoji mogucnost da se uradi to sto ti trazi...

Baza u Flashu radi samo preko generatora a njega ne mozes smestiti na CD nego samo na server koji ga podrzava...

Umesto Flasha koristi Director za CD Prezentacije

Pozdrav

[ zlay @ 31.08.2002. 20:57 ] @
ti bre SSZGO opet tvrdis neproverene stvari. MM Generator sluzi za generisanje flash movie-a, tj za integrisanje sadrzaja iz baze podataka u jednu celinu (.swt fajl)...
Medjutim, ako modularno koristis flash, onda bez ikakvih problema mozes zaobici MM Generator ucitavajuci podatke (tekst ili swf fajlove u dinamicke elemente filma.
Evo ti primer www.kmodels.co.yu
Miki je ovo odradio vrhunski.