[ Neelix @ 17.08.2004. 00:21 ] @
moje mishlenje je dali je moguqe ap wirless preneti signal preko zica testirao sam negde oko 200metra imalo je uspjeha pa sada se pitam dali bi mogao preko telefonskih zica preneti signal kroz celim gradom
[ Born2Kill @ 17.08.2004. 08:49 ] @
Da budem iskren ja do sada nisam uspeo da to uradim na 200m.
Polovicno sam bio uspesan na 50-ak metara ali je opet sve to radilo veoma konfuzno.
Ovo sto si ti uspeo je bash uspeh pa te molim da napises nesto vise o tome.
Hvala unapred
[ Neelix @ 17.08.2004. 14:57 ] @
ne znam kako si ti to vezao ali ja sam samo preko jedne zice to uradio i signal je bio 100%

http://www.enis.7p.com/cgi-bin/i/AP.JPG

[ Born2Kill @ 17.08.2004. 15:22 ] @
Evo upravo iz prikazane seme mi je sve jasno kako si uspeo.
Ja na ovaj nacin do sada nisam razmisljao, ali mislim da bi trebalo da patentiras svoj proizvod pa tek onda da postavis semu ovog novog nacina povezivanja.
To ti je moj iskren predlog.
[ Neelix @ 17.08.2004. 16:08 ] @
sada mi je potrebna pomoq za telefonsku vezu

http://www.elitesecurity.org/tema/65041
[ u_m @ 17.08.2004. 23:18 ] @
mozda bi eps to bolje odradio od telekoma
[ Gojko Vujovic @ 18.08.2004. 09:47 ] @
Heh u_m mozda i ne znas koliko si u pravu! Imas li neki inside info o
desavanjima ili samo onako spominjes?
[ djricky @ 18.08.2004. 10:38 ] @
ljudi, ajde razjasnite mi malo ovu pricu???

nije mi bas najjasnija...

kakav tacno signal, preko kog kabla???
[ u_m @ 18.08.2004. 12:38 ] @
samo ideja je u pitanju.

ja mislim da to tako ne bi imalo velik domet ovih 200m je premija
[ Gojko Vujovic @ 18.08.2004. 14:01 ] @
A ne, nisam ja na to mislio. ;)
[ linux_wlan @ 18.08.2004. 14:56 ] @
Cek bre jel ovo neka flejm tema namerno ili neko lupa gluposti ?
[ Veljko @ 18.08.2004. 15:31 ] @
Sta je tu nelogično? Bezžično kroz žicu ;)

[ Neelix @ 18.08.2004. 16:43 ] @
e ovako poqinjem od poqetka vezao sam acess point sa klijentom sa jednim kablom oko 200metra imallo je uspeha e sada me interesuje da nebi ja razduzivao kablove po gradu da nebi se penjao po bandere trazim vezu koja je ne prekidna gotovu vezu samo sa jednom zicom to je moja ideja.
pa sam se pitao dali telefonska veza ima jednu zicu ot tih dve zhice koja se ne prekida koja je jednaka za sve klijente.
[ Neelix @ 18.08.2004. 16:47 ] @
e ovako sa antenama imam mnogo problema gubi se signal ne funkcionishe bash najbole a sa ovim planom po mome radi odliqno.

neqe smetati ni kisha ni snjeg ni nishta.


test 200metara ne verujem da qe imati problema i dale kad bi billo
[ linux_wlan @ 18.08.2004. 19:06 ] @
Pazi ovako ako si resio da radish cable odnosno zelish zicama da radish mrezu ko te onda navratio da kupujesh wireless opremu ?
Malo si kontradiktoran u stvari malo vise, stoga i dalje pitam da li je ovo neka sprdacina ili zaista pitas ozbiljno.
To ti je isto kao da zelish da plovis pa umesto camca kupis automobil i mislis da plovis jer uspevas da vozish po plicaku.
[ Gojko Vujovic @ 18.08.2004. 21:30 ] @
Al pazi on je prebacio 100metara limit sa ethernetom :))

Mada ima long reach ethernet i vdsl za to, opet nasao je resenje. Svaka cast na domisljatosti.
[ Neelix @ 19.08.2004. 01:16 ] @
pa sa obiqan utp kabell vishe od 120metara nisam uspeo preneti internet preko swicha a sa acess point wirlles ovom shemom preneo sam 200metara 100% signal pa vidim da me ne svata niko samo bi hteo da mi neko nadje semu za telefonsku vezu postoji li neka veza ili zica koja je ne prekidna
[ linux_wlan @ 19.08.2004. 09:57 ] @
Ma bre meni i dalje nije jasno on spominje da je sa ethernetom prebacio i nadovezuje se da je signal 100% jel preko wlan-a signal, preko etherneta pa 100% nisam video konfuznije pitanje na forumu ????
[ Neelix @ 19.08.2004. 23:01 ] @
ok vidim da ne mogu da vam objasnim probaqu sam bez pomoqi
[ djricky @ 20.08.2004. 00:13 ] @
u je, sad smo svi debili!

objasni lepo, meni ova prica uopste nije jasna????
[ Neelix @ 20.08.2004. 00:49 ] @
http://www.enis.7p.com/cgi-bin/i/wirlles.JPG

http://www.enis.7p.com/cgi-bin/i/fast-ethernet.jpg
[ Gojko Vujovic @ 20.08.2004. 06:41 ] @
Ja sam odmah shvatio i kažem legenda si što si se uopšte setio da tako nešto uradiš :))

Je l neko video ovo još na internetu? Ja nisam.
[ salec @ 20.08.2004. 09:35 ] @
U knjizi "Antene" Karla Rothamela, opisano je koriscenje obicnog provodnika, punog preseka, izolovanog PVC-om (izolacija je neophodna), kao talasovoda, kojim se omogucilo da se signal sa TV antene "na brdu" spusti do kuce koja je u totalnoj radio-senci. Koriscenje koaksijalca je izbegnuto najverovatnije zbog gubitaka na velikoj duzini trase i cene te duzine takvog kabla.

Medjutim, kod njega je trasa po delovima pravolinijska (izlomljena prava linija), sa uglom skretanja od maksimalno nekih 15 lucnih stepena, a na prelazima sa koaksijalca na "zicu" i obrnuto nalaze se neki konusi, kao neke horn antene, za prilagodjenje impedanse.

Primenjeno na ovaj slucaj, to znaci da bi trebalo eksperimentisati oko toga da se poboljsa sprega kartice i provodnika, a zatim ispitati koliki je max. domet.

BTW, zar nisu na onoj slici 100BT a ne WiFi kartice?
[ Neelix @ 20.08.2004. 21:20 ] @
ja misllim da bi bole radio provajder sa kabllom ako nekoga interesuje probati tu ideju neka uzme negde oko 1kilometar kabal i neka vezhe acess point sa brigj i neka testira ja sam probao sa 200 metara pa sada qekam nedelu da probam sa 1kilometar kablla jer sam zauzet ovih dana




respekt
[ djricky @ 20.08.2004. 23:48 ] @
wow, meni stvarno treba da se nacrta!!!

ok, skontao sam pricu, i ima da isprobam, pa sta bude!

stavicu dva Pheenetova G AP-a, pa cemo da vidimo... za pocetak jedno 50m, a hvala bogu kabla uvek ima... hm... ovo bi moglo da resi neke probleme...

mada... koliko kosta dobar AP, a koliko switch i mrezne kartice?

videcemo...


"... to boldly go where no man has gone before..."
[ bgillegal @ 22.08.2004. 17:02 ] @
ovo definitivno vredi iskoristiti.... a reshenje bi mogao ti lepo da unovchish pre nego sto svako dodje do te tvoje ideje...
[ tarla @ 23.08.2004. 00:08 ] @
evo jedno debilkasto pitanje

jesi li otvarao antene ap-ova i za njih lemio zicu ili si samo jednostavno svezao oko antene.
daje, da li si koristi osamo jednu paricu i kojeg presijeka.

hm padaju mi interesantne ideje....
kako bi bilo preko nule na banderama preveslati,.... preko zemlje (recimo vlazne ilovace),
preko gromobrana u zgradama (mada nije bezbijedno), preko rijeke :)
[ bgillegal @ 23.08.2004. 07:03 ] @
u ***ote sta tebi sve pada na pamet... jel si cuo za rech otpor? :)
[ fangio @ 23.08.2004. 13:36 ] @
neverovatno .. ideja je dobra .. samo jos neko nek isproba .. pa da javi
[ Neelix @ 24.08.2004. 02:14 ] @
ej tarla odliqno pitanje samo ne znam dali je 0 jednaka po celom gradu jer ima i trafo stanice ? to bi mogao uraditi jer samo jedna zhica mi je potrebna da bi radillo jer kroz jedne zhice nemozhe dostiqi napon 220volta do prisme
[ tarla @ 24.08.2004. 12:38 ] @
ja mislim da jeste ista nula samo malo je to opasno zbog neukih elektricara koji se cesto pentraju po banderama i ponekad znaju da zamijene nulu i fazu i tako posalju ka nama. a pitanje kako bi se onda AP i kartice ponasali :)

nekoliko puta smo ja i stari (koji nismo elektricari) objasnjavali elektricarima kako da razlikuju faze i trazili da ih vrate onako kako su ih nasli na banderi da mi se ne bi svi trofazni motori okretali u suprotnom smijeru.

inace za uzemljenje i za nulu sm mislio ozbiljno dok sam se za rijeku i ilovacu salio.

inace za one koji ne znaju nista o otporu: I=U/R iz cega se vidi da je struja kroz provodnik obrnuto proporcionalna njegovom otporu. dakle veci otpor => manja struja.
[ Neelix @ 24.08.2004. 17:05 ] @
tarla da kada dogje spajanje 0 sa fazom i da nema te kombinacije ap izgori ?
[ tarla @ 25.08.2004. 12:35 ] @
znam to nego sam mislio (odnosno vidio) da zicu koja je bila nula oni iskljuce i postave fazu na nju a onu od faze postave na nulu. time se samo u uticnicama zamijene pozicija nule i faze i usisivac, mikser ,televizor itd ne vide razliku ali je tada umjesto na nuli Ap skopcan na fazi.
[ Neelix @ 25.08.2004. 12:38 ] @
hmmmmmmmmm nista o tome
[ salec @ 26.08.2004. 09:32 ] @
Mislim da nije neophodno vezati galvanski (direktno) na provodnik mreze, vec je moguce povezati zicu od AP do kondenzatora (recimo 100pF - 1nF sa jedno 1000V probojnim naponom), a drugi kraj kondenzatora da ide u uticnicu. Za 2,4GHz, skoro svaki kondenzator je kao kratak spoj, ali za 50Hz nije. Druga, jednostavnija stvar koju bih probao (da imam WiFi) bi bila da se za spregu iskoristi obican dvozilni kabl:

u uticnicu ===========================
================================ na AP


tako da nema galvanskog spoja ta dva, ali su spregnuti kapacitivno, u delu kabla u kome provodnici stoje jedan pored drugog.
[ mrax @ 13.09.2004. 20:38 ] @
Ok.Mislim da on želi da koristi cjelu TK mrežu i pita dali je jedna žica od obje telefonske vezana za ostale pretplatnike mimo centrale, nešto kao zajednički minus ili masa.Jesam li u pravu nellix?
[ zorans @ 14.09.2004. 09:51 ] @
Citat:
Neelix: ja misllim da bi bole radio provajder sa kabllom ako nekoga interesuje probati tu ideju neka uzme negde oko 1kilometar kabal i neka vezhe acess point sa brigj i neka testira ja sam probao sa 200 metara pa sada qekam nedelu da probam sa 1kilometar kablla jer sam zauzet ovih dana


ok, i koliku brzinu protoka si dobio na tih 200m? ako je AP na B standardu onda oko 600-620Kb, ili?
[ mrax @ 15.09.2004. 20:41 ] @
Nula i faza se ne smiju da menjaju jer nula prolazi čitavom mrežom a transformatori nose samo trofazne namote. Problem nastaje tamo gdje u kućanstvima ne postoje FIDOVKE i uzemljenje je nulovano te vjerojatno negdje dolazi i do fizičke sprege nule i zemlje. signal verovatno neće ići predaleko jer ima puno grananja tj. isto kao da staviš pedeset antena na AP.
[ boki @ 20.09.2004. 23:42 ] @
Pitanje je da li ce zbog tog granjanja signal otici u zemlju jer ona ima mnogo veci otpor al nesto razmisljam u takvim situacijama moze doci do refleksija....
[ broker @ 21.09.2004. 11:26 ] @
Za 80 evra mozete da kupite modeme koji kroz obicnu paricu proguraju 108 mbita na udaljensoti do 600-800m. Takodje mozete da kupite opremu koja je namenjena da se ostvari mreza kroz elektricne vodove.

Uopste mi nije jasno za koji andrak vam treba da korsitite uredjaje onako kako nisu namenjeni da se koriste i jos vam izadje skuplje.

Pored svega, i eksprimente ocigledno ne ukljucujete znanja o prostiranju radio talasa, antenama, impedansama, stojecim talasima itd nego napamt nabadate pa kud puklo da puklo. Srecom, WiFi uredjaji su relativno male snage i dosta su tolerantni na takva postupanja ali ne mogu ni oni sve da istrpe, narocito ovi od 0.2W.
[ linux_wlan @ 21.09.2004. 12:46 ] @
Ma Brokeru ignorisi temu, ove baje ovde sto pricaju je van svakog komentara.
Okaci cu ceo ovaj deo foruma u smesne strane na sajt i prevesti na Engleski nek ljudi vide kakvog kalibra strucnjake imamo.