[ Adnan-Visoko @ 20.08.2004. 02:13 ] @
eh ovako,ne znam bas mnogo o wireless lanu ali zato sam se i javio ovdje,ja i moja dva druga hocemo da povezemo cijeli grad u lan,naravno ko bude htio, htjeli smo postavit predajnik na visoko mjesto i stavit glavni racunar,eh sad imam dosta pitanja ? koliko treba ulozit u ovo ? bil mogo jedan racunar bit glavni odnoso server ostalima ? sta sve trebam uradit et javite mi se ako znate hvala...
[ linux_wlan @ 20.08.2004. 02:44 ] @
prvo morash da odlucish da li zelish komercijalnu ili comunity mrezu. u zavisnosti od toga biraces dalju strategiju setup-a mreze, tako da bi najbolje bilo da ovde potanko objasnish kako ti vidish tu mrezu da bi dobio adekvatnu pomoc
[ Shinhan @ 20.08.2004. 08:59 ] @
Nisi rekao u kom si gradu.
Pitanje je da li uopšte možeš da uhvatiš ceo grad jednom antenom.
[ bgillegal @ 20.08.2004. 10:13 ] @
prvo...ne moze to sto ti hoces...ti mozda ako nadjes neku extra jaku opremu i atenu dobacis signal do korisnika ali onda mora i on da ima isto tako jaku opremu da bi dobacio signal do tebe... znaci ako hoces veliku mrezu moras da imas dosta malih AP sa nekom normalnom snagom predajnika...
[ VRider @ 20.08.2004. 15:07 ] @
Pise da je iz Visokog. Meni je malo geografija zardjala, ali cini mi se da to nije veliko.
[ Neelix @ 20.08.2004. 15:20 ] @
ja bi ti preporuqio avaj rad za rutiranje interneta za poqetak 4 kompjutera shto jaqi to boli

http://www.enis.7p.com/cgi-bin/i/sheme.JPG
[ IzzY @ 20.08.2004. 16:05 ] @
A gde je on spomenuo internet ?
[ vindic8or @ 20.08.2004. 16:41 ] @
adnane (kul ime), malo teze ce jedna antena da pokrije ceo grad (osim ako je u pitanju perfection, nevada - 14 stanovnika u 4-5 zgrada, sve jedno do drugog).
[ linux_wlan @ 20.08.2004. 17:57 ] @
Ovako se moze samo moze nagadjati, i verovatno da ces dobiti i poprilican broj pogresnih informacija, najbolja stvar ti je da posetish nekoliko do wlan provajdera bilo comunity ili komercijalnih i da na delu vidis sta radi kako radi s kojom opremom radi i da li je to sto zelis, tek onda cesh imati pravu sliku sta je to sto ti zelish i koji je put da do toga dodjesh.


Pozdrav
[ Koljenovic @ 20.08.2004. 18:29 ] @
Pogledaj mail ili PP pa se dogovorimo ako si zainteresovan.
[ Adnan-Visoko @ 20.08.2004. 23:03 ] @
Visoko,hm... mali gradic... mislim da bih mogo uhvatit jednom antetnom citav grad
zavisi sad koja operma mi treba i to sve pa et ako imate bilo kakvu ideju saljite na mail...il ovde...caos...