[ dbspzin @ 20.08.2004. 09:03 ] @
Da li neko moze da me usmeri na neki link u srbiji, a da je e prodavnica,
ili je u srbiji to samo eeeeeeeee prodavnica
[ Jbyn4e @ 20.08.2004. 12:33 ] @
Kao sto vec rekoh u drugoj temi:
http://dmoz.org/World/Srpski/Posao/Firme/Trgovina/E-trgovina/
[ syddh @ 24.11.2004. 11:29 ] @
http://www.svezakucu.co.yu
[ Dragan Varagic @ 24.11.2004. 15:45 ] @
Trebalo bi uskoro da spisak e-prodavnica bude update-ovan na www.e-trgovina.co.yu (http://www.e-trgovina.co.yu/shopping/webshopping.html). Koliko sam čuo, to će biti za koji dan.
[ RAZZLEDAZZLER @ 25.11.2004. 02:10 ] @
koliko znam skoro je otvoren www.e-ducan.com koji radi na malo drugaciji nacin, mada nemam iskustva sa njima cuh da rade ok, a od onih domacih koje provereno rade znam za www.yu4you.com i www.okipod.com
[ Jbyn4e @ 25.11.2004. 09:30 ] @
Koliko vidim na e-ducan mozes da porucis samo neke strane stvari (od partnera, overstock i amazon???? svasta. Ja bih rekao da je ovo samo "pilicarenje" - dakle ko kupi nesto stize mu od amazona, a e-ducan dobije proviziju sto je nekog doveo do te kupovine, ja to tako vidim).
yu4you je i inace drao sa cenama i ranije. Primer:
Knjiga: Petar Lubarda, autor Perović Olga

yu4you: Stara cena: €285.99 (US$ 368.93, 23057.90 din)
Nova cena: €245.99 (US$ 317.33, 19832.90 din)
(tvrdi povez)

knjizara.com:
Petar Lubarda (poseban povez)
Perović Olga; Galerija Tiodorović YUD 9000 EUR 200.00
Petar Lubarda (tvrdi povez)
Perović Olga; Galerija Tiodorović YUD 7425 EUR 165.00

(RAZLIKA U DINARSKOJ CENI JE 12407 DINARA!!!!)

plato.co.yu:
nema

gerila.com:
nema

opkipod prvi put vidim, ali ne bih bas narucio o dnekoga ko nema na sajtu nista o sebi (barem gde se nalazi, neobavezno telefon).
Ah da, ni yu4you nema adresu gde se nalazi koliko vidim?



[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 25.12.2004. u 20:09 GMT+1]
[ RAZZLEDAZZLER @ 25.11.2004. 15:28 ] @
koliko sam ja shvatio iz priloga na B92 i jos jednog drugara koji mi je malo bolje objasnio, e-ducan radi po principu da je lik potpisao ugovore sa amazonom i jos nekim firmama i da ljudi koji nemaju karticu ili zbog tipa robe ne mogu da dobiju u Srbiji, mogu tamo lepo da naruce i ukoliko sacekaju 10-15 dana dobijaju robu cak nekad i jeftinije nego na amazonu, ali ukoliko hoce za par dana, onda je vec neka veca cena zbog brzog slanja valjda

U svakom slucaju zanimljiva ideja, ali licno mislim da ce biti "boom" u pocetku, ali ce sve slabije biti popularno jer jos uvek nije to prava kupovina, zato i rekoh da je to samo novo za sta sam cuo... mada ko zna, marketing je cudo.

Ovo ostalo (yu4you i okipod) sam k'o sto rekoh napisao jer je provereno. Sa yu4you je jedan moj prijatelj u kanadi narucivao 2-3 puta neke nase diskove i sve je bez problema proslo, a sa okipod sam ja narucio jednu majicu i jedan disk koji nije imao da se nadje nigde u nasim prodavnicama i regularno mi je stiglo.
Stoji to da nigde nema nikakav ozbiljan kontakt sem maila ni kod jednih ni kod drugih, ali za sada bar ja i ljudi koje znam nisu imali problema sa ta dva shopa.
[ g@rfild @ 25.11.2004. 19:31 ] @
www.tiketservis.com
Prodaja karata za razne kulturne dogadjaje: pozoriste, koncerti, bioskopi, fudbalske utakmice itd. Moze online placanje a moze i pouzecem
[ Tenova @ 06.12.2004. 21:19 ] @
Prvi i jedini e-commerce portal u SCG je www.srbijamarket.com
Isplati se pogledati u svakom slucaju!
[ Dragan Varagic @ 07.12.2004. 10:14 ] @
Ideja o serbianmarket je lepa, ali nije dovoljno dobro uradjena. Bilo je potrebno malo vise istrazivanja kako to rade najveći na svetu.
[ teodoora81 @ 08.12.2004. 14:21 ] @
Ja sam bila na www.svezakucu.co.yu i koliko sam videla
deluje kao e-prodavnica. Koliko god to bilo moguce ovde u Srbiji.

Daju na prodaju jeftino neki gotivan danski telefon koji sam je htela da kupim jos pre, ali ga u poslednjih 6 meseci nije bilo na prodaji u regularnim prodavnicama. Pise da moze i online da se naruci.

Jedino pojima nemam kako se radi placanje (bitan deo za ecommerce). Ne verujem da ce moci kreditnom karticom ali ima neki ebanking...... Sta mu to dodje?



[ artichoka @ 12.12.2004. 14:31 ] @
www.e-ducan.com


komentar moderatora:
Za diskusiju o e-ducan.com je predviđena tema na http://www.elitesecurity.org/tema/83044
mungos
[ petarta @ 14.12.2004. 20:43 ] @
Cista glupost! Ne razumem razlog za brisanje poruke. Mislim da se radi o necijem izivljavanju. Prijatelju ovde se bas pricalo o temi Spisak E prodavnica u srbiji i KAKO ONE FUNKCIONISU!!!!
[ Lavica1 @ 20.12.2004. 21:35 ] @
Kupovala neke cd-e kod www.yu4you.com i imam jako pozitivna iskustva.
Postoje izdavacke kuce koje daju velike popuste za kupce s podrucja bivse SFRJ, (za strance je skuplje, sto je i logicno s obzirom na njihov standard, ne?) ali meni se vise isplati da mi oni salju neke cd-e , nego da palim za Bg da bih nasla neka retka izdanja.

Preporucila sam ih drugarici iz Chicaga i ona kaze da je imala gomilu pitanja oko nekih dvd izdanja (kako funkcionise sta) i da su joj u roku od 24 sata odgovorili jako detaljno na sve sto je zanimalo, (na srpskom i na eng , tako da sam 100% sigurna da tu nije u pitanju saradnja s Amazonom) tako da je ona odusevljena. Kaze da se takav nacin komunikacije retko srece.
E, sad, s obzirom na to koliko je sve kod nas u zacetku i pionirski organizovano… mogu samo da ove iz www.yu4you.com pohvalim i podrzim!
[ Lavica1 @ 20.12.2004. 21:51 ] @
Za Jbyn4e : A znas li ti koliko kosta npr. da posaljes tu knjigu u USA?


Sad sam se setila da sam se zbog tvog pisanja i prikljucila temi... Slucajno se nesto razumem u knjige... Ako cemo zdravorazumski... Svaki pametan covek ce izabrati opciju koja mu vise odgovara, niko nece da plati vise nego sto treba! Zar ne? Dakle, to sto su takve cene, njihov problem... Da se vratim na malopredjasnji odgovor, ja LICNO sam narucivala domace cd-e i to po jako , jako povoljnim cenama!!!!

To sad rusi onu tvoju tezu da samo posreduju sa strancima?
Ne znam, treba dosta toga pretraziti , a na kraju samo kvalitet ostaje!
[ Djordje Sumic @ 21.12.2004. 01:13 ] @
a zar ne mislite da je u najmanju ruku smesno da vlasnici yu4you.com i svezakucu.co.yu uzimaju zenske pseudonime i hvale svoje prodavnice?
teodora, lavica, mislim da je vise nego ocigledno
[ Jbyn4e @ 21.12.2004. 11:00 ] @
Citat:
Lavica1: Za Jbyn4e : A znas li ti koliko kosta npr. da posaljes tu knjigu u USA?

Pa kad sam vec prozvan....
Citiiram:
Citat:

2. Koliki su troškovi transporta?
Inostranstvo
Redovna pošta
1. Evropa
cena: €5 + 50% za svaku sledeću knjigu
Dakle, ako poručite jednu knjigu, troškovi transporta iznose €5, za dve knjige €5+€2.5 = €7.5, za tri knjige €5+€2.5+€2.5 = €10 itd.
2. US, Canada, Japan i Australija
cena: € 6 + 50% za svaku sledeću knjigu.
3. Ostatak sveta
cena: € 6 + 50% za svaku sledeću knjigu

Avionom
1. Evropa
cena: € 9 + 50% za svaku sledeću knjigu
2. US, Canada, Japan i Australija
cena: €13 + 50% za svaku sledeću knjigu
3. Ostatak sveta
cena: €13 + 50% za svaku sledeću knjigu

dakle, znam koliki su troskovi transporta. A koliko mi se cini ni kod yu4you nisu uracunali cenu transporta u knjigu, a ako jesu onda su 'malo' preterali.


Citat:

knjige... Ako cemo zdravorazumski... Svaki pametan covek ce izabrati opciju koja mu vise odgovara, niko nece da plati vise nego sto treba! Zar ne? Dakle, to sto su takve cene, njihov problem...

Naravno, ali treba ukazati i na alternative koje su cesto jos povoljnije.... evo ima jedna knjizara na internetu kojoj necu praviti reklamu koja je za inostranstvo jos povoljnija od sajta koji sam gore naveo da je povoljniji od yu4you. Dakle, treba malo potraziti i videti sta najvise odgovara...

Citat:

Da se vratim na malopredjasnji odgovor, ja LICNO sam narucivala domace cd-e i to po jako , jako povoljnim cenama!!!!

Naravno, ako je tamo povoljnije nego bilo gde drugde, naravno da treba tamo kupovati. To je sasvim OK preporuka sa tvoje strane za doticnu prodavnicu.
Citat:

To sad rusi onu tvoju tezu da samo posreduju sa strancima?

Koju moju tezu da posreduju sa strancima? Citas li ti sta pisem? Pominjao sam da KOLIKO JA VIDIM E-DUCAN (a ne yu4you, ne znam gde si ti videla da sam pominjao yu4you u tom kontekstu?) SE BAVI POSREDOVANJEM. Dakle, po mom misljenju, nista nisam tvrdio da je tako.
[ Barabchina @ 26.12.2004. 11:19 ] @
Evo ja cu vam dati spisak prodavnica:

www.yu4you.com
www.knjizara-vesti.com
www.estrada.co.yu
www.robnakuca.com
shopping.b92.net
[ securitatea @ 14.03.2005. 16:22 ] @
Evo jedne za kozmetiku (prirodnu): prirodnakozmetika.com
[ DigitNBG @ 15.03.2005. 13:42 ] @
www.digitalniaparati.co.yu
[ securitatea @ 29.11.2005. 09:38 ] @
A jeste li videli ovo?
www.yubay.co.yu
[ Davor Vlajkovic @ 29.11.2005. 09:58 ] @
Ono što mene u startu odbija od domaćih e-prodavnica je neozbiljnost koja odjekuje iz svakog piksela takvih sajtova.

Evo primer ovog YUbay-a - iako je solidno urađen, neće mi pasti na pamet da ga koristim sve dok ne budem mogao javno da vidim ko stoji iza njega.

Transparentnost ljudi, transparentnost. Samo ona vam može pomoći da razvijete ozbiljan biznis na duže staze.
[ securitatea @ 29.11.2005. 16:33 ] @
Yubay nije prodavnica, vec aukcija i ne vidim kave to veze ima sa transparentnoscu. da li je to zaista bitno ko stoji iza projekta?
tipicno balkanski mentalitet, ako je sajt od kuma mike onda je ok, a ako nije...
Ne mislis valjda da ce da te prevare zato sto nude besplatnu uslugu da nesto kupis ili prodas? Koliko ja videh oni nista ne prodaju.

Za e- prodavnice se u potpunosti slazem da treba da se vidi ko prodaje, jer uglavnom traze da se plati unapred, foliraju i stavljaju cene bez pdv,bez postarine i sl. (Cast izuzecima)

pozdrav.
[ Yugo Faca @ 29.11.2005. 16:47 ] @
Ja sam pre možda pola godine na nekom našem aukciskom sajtu prodao mob. tel. za 16.000 dinara i nikad mi se nije javio ni kupac ni administrator toga sajta!

BRUKA

p.s. saznacu i adresu, pa cu je napisati ;-)

[Ovu poruku je menjao Yugo Faca dana 29.11.2005. u 17:49 GMT+1]
[ Davor Vlajkovic @ 30.11.2005. 12:10 ] @
Termin e-prodavnica sam upotrebio zato sto je vec koriscen u naslovu teme, ono sto sam rekao se odnosi na bilo koju privrednu delatnost. Objavljivanje podataka kao sto su ime privrednog subjekta, online i offline kontakt podaci, pravni podaci (maticni i poreski broj, tekuci racun i sl.), pored toga sto spadaju u osnovnu poslovnu kulturu predstavljaju i zakonsku obavezu. Zanemarivanjem ove obaveze upravo vlasnik sajta dokazuje svoj "balkanski" mentalitet jer se stvara utisak da prodaje maglu.

Na kraju krajeva, cilj bi trebao da bude profit, a preko 90% klijenata ce biti upravo tradicionalni "balkanci".

Ne vidim razlog za izbegavanje objavljivanja ovih podataka ako je rec o legalnom biznisu. Smesno je sto je do tih podataka veoma lako doci, pogotovo zato sto se radi o yu domenu.
[ flylord @ 30.11.2005. 12:32 ] @
Evo jos jedan domaci site koji se bavi prodajom necega. Konkretno prodaju fajlove za klavijature, karaoke i sl.
http://www.lacampanella.com/
[ srlexic @ 30.11.2005. 12:42 ] @
Odnedavno radi i MyShop elektronska prodavnica

[Ovu poruku je menjao srlexic dana 30.11.2005. u 13:43 GMT+1]
[ tdjokic @ 30.11.2005. 12:56 ] @
http://galeb.etf.bg.ac.yu/~cacafaca/adresar/ nije mi bas jasno da li su ovo obicne ili elektronske, ali tu su razne adrese, pa ako treba...
[ securitatea @ 30.11.2005. 14:53 ] @
Ne bih da mnogo zalazim u tematiku, ali vi sami sebe demantujete.

Citat: "Objavljivanje podataka kao sto su ime privrednog subjekta, online i offline kontakt podaci, pravni podaci (maticni i poreski broj, tekuci racun i sl.), pored toga sto spadaju u osnovnu poslovnu kulturu predstavljaju i zakonsku obavezu. "

Sto se tice co.yu domena, vidim da vam je poznato ih moze registrovati samo firma. To bas i dokazuje ono sto rekoh, da nema potrebe da se i na sajtu opet objavljuju pdv podaci i sl. Pored toga objavljivanje podataka o firmi na sajtu nikada nije i jos uvek ne spada u zakonsku obavezu. Niti u osnovnu kulturu, koji ce se podaci uz sajt objaviti bi trbalo da zavisi od poslovne primene sajta, a ne po mom ili vasem misljenju.

Onaj ko hoce da se bavi prevarama sigurno nece registrovati co yu vec neki biz ili org net com ili slicno. Bas kod takvih sajtova stoje podaci o kojima govorite.

Prosto da coveka muka uhvati kad vidi prezentacije nasih firmi, pdv broj, broj racuna, slika direktora, sekretarice... da ne nabrajam, poseta 0 a pise samo danas nas je posetilo 2562566 posetilaca last updated... pre godinu dana? na mejl odgovaraju jednom godisnje, kad hoces nesto da kupis, kazu : bilo bi mnogo bolje da dodjete do nas da preuzmete robu. sta ce njima uopste prodajni sajt? To je nasa poslovna kultura. i to je slazem se transparentno.

U normalnom svetu niko to ne navodi, (ukoliko nije direktno u funkciji samog posla),
da li npr. e-bay ili pay pal navodi takve podatke?
Ne, jer oni su zaostali a vi ste napredni.



[ securitatea @ 30.11.2005. 15:26 ] @
Srle popravi im bar sajt da ti ne traze pare nazad, kad kliknes na Najpopularniji proizvodi! na recimo onaj sat ili avion a ono link vodi na fotoaparate

Ps. Dobri su im uslovi koriscenja, de nece jos i da biju kupce ako im naruce?

E Srbijo stvarno te nigde nema
[ McKracken @ 30.11.2005. 15:30 ] @
Citat:
U normalnom svetu niko to ne navodi, (ukoliko nije direktno u funkciji samog posla),
da li npr. e-bay ili pay pal navodi takve podatke?
Ne, jer oni su zaostali a vi ste napredni.


Ne, ti si neobavesten, ali imas stav.

Ti zaista imas jako visoko misljenje o svojim vrlo pogresnim informacijama

Pogledaj jos jednom npr:

http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=p/gen/about-outside

ili jos bolje

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=p/gen/team-outside

Ako ne znas, treba da pitas a ne da iznosis neistinite informacije i misljenja koja ne vrede ni bajtova potrosenih na forumu:

vidi.. amazon daje i svoje finansijske pokazatelje:

http://phx.corporate-ir.net/ph...=97664&p=irol-reportsOther

ili biografiju gazde:

http://phx.corporate-ir.net/ph...amp;p=irol-govBio&ID=69376




[Ovu poruku je menjao McKracken dana 30.11.2005. u 16:32 GMT+1]
[ securitatea @ 30.11.2005. 15:36 ] @
a ebay?
Ja ne reko nista za amazon, usput ni on nije imao nista od podataka dok je radio u garazi. ili ja nista ne znam i neupucen sam??
Nemoj vise da me zasmejavas. krajnje je vreme da se uozbiljite.
Sto ne dade telefon za e-bay
Vidim da si pomucio da iskopas podatke za pay pall, svaka cast.
Located in San Jose, California, PayPal was acquired by eBay Inc.
probaj da im posaljes pismo na tu adresu
pa zar ja ne rekoh (zavisno od potreba posla)
A jesu li ti podaci na naslovnoj strani?
da nema slucajno i gazdina slika.






[Ovu poruku je menjao securitatea dana 30.11.2005. u 17:47 GMT+1]
[ Marko Bijelic @ 30.11.2005. 17:20 ] @
Securitatea, o čemu ti ovdje pričaš?

Citat:

COMPANY ADDRESS
eBay Inc.
2145 Hamilton Avenue
San Jose, CA 95125
P: 408.376.7400
F: 408.369.4855


http://pages.ebay.com/aboutebay.html
http://pages.ebay.com/aboutebay/thecompany/companyoverview.html
http://today.reuters.com/stocks/CompanyProfile.aspx?symbol=EBAY.O
http://today.reuters.com/stocks/overview.aspx?symbol=EBAY.O
[ securitatea @ 30.11.2005. 19:30 ] @
Svaka cast Mungos,
vidim da si se dobro pomucio da dodjes do podataka o adresi,
posto McKracken nije uspeo u pomoc pristize i moderator.
toliko o transparentnosti...

To sto si nasao bas i potvrdjuje ono sto ja kazem,
takve podatke mozete naci nakon dobrog prekopavanja.
Nema sanse da na nekom americkom sajtu u dubini prvog ili drugog linka nadjete takve podatke.

Jednostavno kao sto rekoh (zavisno od potreba posla), al izgleda niko nece da cita.
koja je svrha objavljivanja npr.pdv podataka telefona i adrese firme, broj racuna i sl. koja radi iskljucivo veleprodaju? Osim ako nemate sadrzaj pa eto da se nesto stavi da ne zvrji prazan sajt.

Zna se da se takvi podaci stavljaju u npr. predracun ili racun, to je po potrebi posla.
cak stavise u zadnje vreme zbog spama, mnoge firme zahtevaju kontakt formular bez e-maila.

Nic ne izdaje co.yu domen na ime, vec na firmu, i ne vidim razlog sto bi u to sumnjao.

Da ne rastezemo temu, sto se mene tice mozete i staviti svoju sliku na naslovnu stranu, samo je to u tom slucaju vasa licna prezentacija, a ne prezentacija firme.
[ Marko Bijelic @ 30.11.2005. 20:29 ] @
Citat:

Svaka cast Mungos,
vidim da si se dobro pomucio da dodjes do podataka o adresi,
posto McKracken nije uspeo u pomoc pristize i moderator.
toliko o transparentnosti...


Pa jeste, moraš mnogo da se potrudiš, treba ti 20 sekundi da na prosječnom news/business sajtu nađeš istu...


A sada stvarno, koga ti foliraš? (Prije nego što detaljno pročistim ovu temu)




[Ovu poruku je menjao mungos dana 30.11.2005. u 21:30 GMT+1]
[ 0pavlov @ 29.06.2006. 11:50 ] @
hoće li neko od moderatora da očisti ovu temu od rasprava i prepucavanja ---ništa bre ne radite


evo jos jedne u nizu prodavnica: www.gigamarket.e-kommerc.com



*stvarno bi mnogo lepše bilo da kad bi se obrisale poruke koje se ne drže teme. a i korisnici bi imali čistije informacije ispred sebe.
[ gabriyella @ 30.06.2006. 13:04 ] @
Citat:
0pavlov:
evo jos jedne u nizu prodavnica: www.gigamarket.e-kommerc.com


zaista mi smeta kada se engleski termin piše pola-srpski-pola-engleski (kommerc)

pa još kao naziv domena????????
[ 0pavlov @ 01.07.2006. 02:26 ] @
verovatno je e-commerce bio zauzet oooooodavno

ali, koliko je to bitno. videh da imaju sve sto treba : politika o privatnosti, vracanje u slucaju problema...po meni je to mnogoooo vaznije od naziva domena.

PS: mislim da bi rado kupili e-commerce domen ako mozete da ponudite lol
[ Jbyn4e @ 03.07.2006. 10:47 ] @
Ali nemaju nikakvu adresu ili telefon. Ili ja nisam nasao?
Po meni, ako shop nema adresu i nema telefon, niti naziv firme, regitracioni broj i slicno... - sta meni garantuje tu politiku privatnosti i vracanje u slucaju problema?
I koja mi je garancija shop-a koji se otvorio 17. maja ove godine, registrovan na obicnog coveka, sa mobilnim telfonom koji moze kad god hoce da promeni:
Citat:

Mandic, Marko
Rasadnik 2
Krusevac, NA 37000
CS
tel: +3816133xxxx


I jos plus neophodnost pravljenja naloga da bi se nesto kupilo - to najvise mrzim :)

Dakle, dok ne vidim sledece:
- naziv firme koja vrsi prodaju
- Podaci o preduzeću
- Obrazac PEPDV
- Izvod iz registra obveznika PDV
- adresa firme
- telefoni

neka mi neko objasni zasto bi kupovao preko takvog sajta?
[ 0pavlov @ 03.07.2006. 17:07 ] @
Citat:
Jbyn4e: Ali nemaju nikakvu adresu ili telefon. Ili ja nisam nasao?
Po meni, ako shop nema adresu i nema telefon, niti naziv firme, regitracioni broj i slicno... - sta meni garantuje tu politiku privatnosti i vracanje u slucaju problema?
I koja mi je garancija shop-a koji se otvorio 17. maja ove godine, registrovan na obicnog coveka, sa mobilnim telfonom koji moze kad god hoce da promeni:


I jos plus neophodnost pravljenja naloga da bi se nesto kupilo - to najvise mrzim

Dakle, dok ne vidim sledece:
- naziv firme koja vrsi prodaju
- Podaci o preduzeću
- Obrazac PEPDV
- Izvod iz registra obveznika PDV
- adresa firme
- telefoni

neka mi neko objasni zasto bi kupovao preko takvog sajta?



1. niste pazljivo pogledali
2. e-Commerce se zovu i pise u dnu strane kao vrata.
3. pise i pib i sve ostalo sto "kupac" treba da vidi od kontakt informacija ali tek kad potvrdite kupovinu, inace sta ce Vam ove informacije ako niste kupac -- skroz logicno zar ne, ja kupio i video informacije i zadovoljan sam uslugom stiglo za 24 h iako pise da isporucuju u roku od 3-5 radnih dana a platio sam im e-bankingom, mada su mi nudili i pouzecem da im platim kad su me kontaktirali telefonom zbog isporuke.
3. a kako mislite da bez naloga ljudi znaju vasu adresu da bi Vam stiglo ono sto ste narucili ??!?!?!?!?!? da gledaju u bob?
4. i znate sta sta ste Vi? Poreska Uprava ili neki drugi organ pa Vama trebaju izvodi itd. prosto kao pasulj, ljudi nude robu ako hocete da kupite, kupite, ako necete ono Hvala, dovidjenja.
5. nisu loodi da stave kontakt info na dns pa da ih svaki klinac za{je{bava}}.
6. jos nismo dobili postenu on-line trgovinu a vi biste odma oci da popijete svakome ko se pojavi, a posle srbija bezveze, nema ovo, nema ono...podrzite sve shopove nek zazivi takav vid trgovine, videcete koliku sirinu to ima i koliko ce novih radnih mesta biti za ljude iz nase branse, a da ne govorimo o varijantama uvlacenja novca iz inostranstva u nasu zemlju koje najvise pomazu srbiji i svima nama


ps: no hard fillz, samo glasno razmisljam
[ Dragan Varagic @ 03.07.2006. 18:44 ] @
Evo jednog direktorijuma iz ove oblasti:
http://www.prodavnice.com/
[ Jbyn4e @ 04.07.2006. 09:46 ] @
Citat:
0pavlov: 1. niste pazljivo pogledali
2. e-Commerce se zovu i pise u dnu strane kao vrata.

Ja ih ne nadjoh medju registrovanim firmama...
Izvor: Republika Srbija, Agencija za privredne registre
... a nemam nameru da se registrujem kod doticnih da bih proveravao koji maticni broj imaju.

Citat:

3. pise i pib i sve ostalo sto "kupac" treba da vidi od kontakt informacija ali tek kad potvrdite kupovinu, inace sta ce Vam ove informacije ako niste kupac -- skroz logicno zar ne, ja kupio i video informacije i zadovoljan sam uslugom stiglo za 24 h iako pise da isporucuju u roku od 3-5 radnih dana a platio sam im e-bankingom, mada su mi nudili i pouzecem da im platim kad su me kontaktirali telefonom zbog isporuke.

Da bih postao kupac, moram da imam poverenje u firmu. Ako ne vidim te podatke PRE kupovine, necu ni kupiti. Skroz logicno, zar ne? Ovako ostajemo na reci jednog coveka koji je "navodno kupovao" (mozda i jeste stvarno, ali ovo moram uzimati sa zadrskom zbog toliko hvale nove prodavnice.
Kako ste im platili "e-bankingom"? (ovo me zanima koja banka to nudi za fizicka lica da mozes da placas online sta god hoces kod koga god hoces).
Citat:

3. a kako mislite da bez naloga ljudi znaju vasu adresu da bi Vam stiglo ono sto ste narucili ??!?!?!?!?!? da gledaju u bob?

Samo popune svoje podatke i prodju sistem kupovine. Nije neophodno da prave poseban nalog sa username-om i sifrom. Logicno, zar ne?
Neko voli vise ovo , neko ono. Ovo je samo stvar izbora, ja samo ne volim kad moram da se registrujem. Neko mozda voli.
Citat:

4. i znate sta sta ste Vi? Poreska Uprava ili neki drugi organ pa Vama trebaju izvodi itd. prosto kao pasulj, ljudi nude robu ako hocete da kupite, kupite, ako necete ono Hvala, dovidjenja.

Hahahah nasmejali ste me do suza. Prvo - nemam veze sa organima ove drzave. Drugo, ne moze to da se zalazemo za pravnu drzavu, a ovamo necemo da placamo porez i ostalo.. kao kupi/prodaj, ko na pijaci... Trece: vec godinama sam u e-kupovini i znam sta pricam.
Citat:

5. nisu loodi da stave kontakt info na dns pa da ih svaki klinac za{je{bava}}.

Postoji nacin da se i od toga zastitis da ti se ne prikazuju podaci uopste (samo se plati koji dolar/evro) i nista se ne vidi. A evo vec 9 godina koliko je registrovan sajt za e-kupovinu, vlasnika nikad nije "neki klinac" zvao... vrlo zanimljivo.

Citat:
6. jos nismo dobili postenu on-line trgovinu a vi biste odma oci da popijete svakome ko se pojavi, a posle srbija bezveze, nema ovo, nema ono...podrzite sve shopove nek zazivi takav vid trgovine, videcete koliku sirinu to ima i koliko ce novih radnih mesta biti za ljude iz nase branse, a da ne govorimo o varijantama uvlacenja novca iz inostranstva u nasu zemlju koje najvise pomazu srbiji i svima nama

Ko je rekao da ja hocu nekome oci da popijem? Slobodno neka se otvara koja god hoce online trgovina, ali ja necu kupovati na onim koji su mi sumnjivi. Eh kad bi svi znali koliko bih JA voleo da mozemo da placamo u dinarima online na nasim sajtovima karticama....
Citat:

ps: no hard fillz, samo glasno razmisljam

Ja to, veruj mi, radim duze od tebe (glasno razmisljam...)
[ 0pavlov @ 05.07.2006. 02:00 ] @
Ja sam naprotiv, dobio sve informacije o e-Commercu na sajtu za privredne registre i to bas preko maticnog broja, ali ih necu iznositi jer mislim da jednostavno nemam pravo da to radim. ako Vi licno zelite ipak te podatke javite mi na PM prenecu Vam rado, "jer vi ne volite da se registrujete".

Poverenje se stice vremenom, isto kao i sa prijateljstvima, zar ne?

Ko Vam kaze da sam ja to uradio kao fizicko lice? Opet pretpostavljanje :( . Platio sam kao pravno lice koriscenjem e-bankinga banke u kojoj imam racun (da necete mozda da vam dam i broj svog racuna (mnogo vi nesto zapitkujete i komplikujete ali ok, mozda vi volite da radite stvari na komplikovaniji nacin).

A odakle Vama ideja da se ja ne zalazem za pravnu drzavu. Kad budem imao problem sa nekom e-prodavnicom ja cu lepo da im posaljem inspekciju i to je to. Stvarno ne razumem Vas stav, osim ako neke Vase odgovore nisam protumacio na pogresan nacin...







[ Jbyn4e @ 05.07.2006. 09:18 ] @
Citat:
0pavlov: Ja sam naprotiv, dobio sve informacije o e-Commercu na sajtu za privredne registre i to bas preko maticnog broja, ali ih necu iznositi jer mislim da jednostavno nemam pravo da to radim. ako Vi licno zelite ipak te podatke javite mi na PM prenecu Vam rado, "jer vi ne volite da se registrujete".

Ne zanima me da mi neko "da" maticni broj doticne firme, zanima me da to bude javno (sto bi rekli - transparentno) a ne da moram da jurim gde bi to mogao da nadjem.

Citat:
Poverenje se stice vremenom, isto kao i sa prijateljstvima, zar ne?

Da, bas tako. A ovo je jako "mlada" i nova prodavnica - tako da nemam poverenja zbog nedostataka koje sam naveo.

Citat:

Ko Vam kaze da sam ja to uradio kao fizicko lice? Opet pretpostavljanje :( . Platio sam kao pravno lice koriscenjem e-bankinga banke u kojoj imam racun (da necete mozda da vam dam i broj svog racuna (mnogo vi nesto zapitkujete i komplikujete ali ok, mozda vi volite da radite stvari na komplikovaniji nacin).

Ja ne znam zasto se VI nalazite u svakoj mojoj recenici kao da nesto napadam i vredjam. Uopste mi nije jasno. Lepo sam naglasio da to mene (LICNO) interesuje kako bih i ja presao kod doticne banke, jer me zanima da mogu online da placam razne racune. I lepo sam pitao, pretpostavio sam da ste platili kao fizicko lice jer ste na pocetku ove diskusije pisali da ste kupovali kod njih, a posto se ovde predstavljate kao pojedinac, ocekivao sam da govorite u svoje ime a ne u ime neke firme. Dakle, samo sam pitao koja to banka ima tako nesto za fizicka lica, sad vidim da sam pogresnu osobu pitao.

Citat:

A odakle Vama ideja da se ja ne zalazem za pravnu drzavu. Kad budem imao problem sa nekom e-prodavnicom ja cu lepo da im posaljem inspekciju i to je to. Stvarno ne razumem Vas stav, osim ako neke Vase odgovore nisam protumacio na pogresan nacin...

Opet se nalazite... GDE ste u mojoj poruci videli da govorim o VAMA? Pisao sam uglavnom u ovim odgovorima o onoj online prodavnici, ne o vama ili vasoj firmi licno. Osim ukoliko niste vlasnik doticne onlne prodavnice, onda sam govorio i ne znajuci o vama. A sto se tice pravne drzave - bila je to reakcija na vase:
Citat:

i znate sta sta ste Vi? Poreska Uprava ili neki drugi organ pa Vama trebaju izvodi itd. prosto kao pasulj, ljudi nude robu ako hocete da kupite, kupite, ako necete ono Hvala, dovidjenja.

drugim recima, ako idem na pijacu - znam sta da ocekujem, onda mogu tako, ljudi nude robu, ja kupim ili ne. Ako idem u prodavnicu - volim da vidim da je to firma koja je registrovana i koja nije neki prevarant. Nije uopste imalo veze sa VAMA vec sa vasim recima.

Citat:

osim ako neke Vase odgovore nisam protumacio na pogresan nacin

Treba li da naglasim da ste dosad moje reci pogresno shvatili? Nemojte se prepoznavati u ovoj diskusiji, ona se ne vodi o vama, vec iznosimo svoje stavove oko online kupovine.

P.S. Kako biste poslali inspekciju online prodavnici za koju ne znate gde se nalazi niti da li ima firmu registrovanu? (naglasavam: NIJE VEZANO ZA VAS, HIPOTETICKO JE PITANJE, nemojte opet da se nadjete prozvanim).
[ 0pavlov @ 06.07.2006. 01:42 ] @
Hocu javno da se izvinim Jbyn4e, ukoliko sam Vas na bilo koji nacin uvredio, zaista mi nije bila namera i nisam takva osoba.
generalno se oko mnogo cega slazemo. i nema tu mnogo sta da se raspravlja. ima dva tabora prodavci i kupci i neretko treci tabor gde smo ponekad u oba. a i stvarno ne znam zasto sam drzao stranu ovima www.gigamarket.e-kommerc.com pa ja sam samo kupovao kod njih. valjda sam se upleo u tok rasprave. izvinite Jbyn4e jos jednom. pozdrav. (priznajem kad nisam u pravu--mada istini za volju nerado ).
[ gabriyella @ 06.07.2006. 06:09 ] @
Citat:
0pavlov: a i stvarno ne znam zasto sam drzao stranu ovima www.gigamarket.e-kommerc.com pa ja sam samo kupovao kod njih.


a ja sam nekako ukapirala da je 0Pavlov član ekipe e-kommerca ?
[ 0pavlov @ 06.07.2006. 06:26 ] @
Citat:
gabriyella: a ja sam nekako ukapirala da je 0Pavlov član ekipe e-kommerca ?



ih! voleo bih ja to...
[ Jbyn4e @ 06.07.2006. 08:18 ] @
Citat:
0pavlov: Hocu javno da se izvinim Jbyn4e, ukoliko sam Vas na bilo koji nacin uvredio.

Ma nikakva uvreda nije bila, samo volim da raspravimo kako to ljudi vide sa raznih strana. Vi se izneli svoje misljenje, ja svoje - sve je to ok. Ja sam samo naglasio sta mi smeta kod doticne prodavnice (iako je mozda Yahoo poceo iz garaze, nisu se bavili shopping-om, vec searchom.. tako da je to druga kategorija), i zasto mi smeta. I samo da naglasim: nije to prva prodavnica koja ne ostavlja javno podatke - neke su postojale dok nisu ljudi shvatili da su prevaranti. Ne znaci to i za ovu prodavnicu, ali dogod ja nisam siguran da cu dobiti ono sto sam narucio i da cu moci nekoga da tuzim ukoliko ne dobijem (zna se ko je odgovoran) ili mi ne vrate pare, necu kupovati u takvoj prodavnici. Iskustvo onih koji su kupovali je ok, i moze doprineti "kredibilnosti" prodavnice, osim ukoliko nisu lazni utisci (nikad se ne zna).
Voleo bih da cujem misljenje drugih, mozda sam ja u krivu?

P.S. ne znam se pise ne znam (mozda je typo, ali volim da naglasim).

gabriyella: ja ne donosim takve zakljucke - da je covek deo ekipe, valjda bi rekao da jeste. Ne vidim zasto to ima da se skriva.

[ 0pavlov @ 11.07.2006. 03:58 ] @
desi se ponekad da u brzini covek napise ne znam kao ne znam...gle cuda lol

rekoh voleo bih da jesam deo te ekipe, zar neko od vas ne bi?
[ velja @ 16.07.2006. 22:48 ] @
Evo jedan link

http://www.jakovsistem.com

Pozdrav!
[ tdjokic @ 17.07.2006. 05:10 ] @
Citat:
velja: Evo jedan link

Sad se postavlja pitanje sta je uopste E prodavnica? Ovo sto si ti naveo je prodavnica hardvera, koja doduse daje popust ljudima koji poruce preko neta ("Minus 5 za Internet", simpaticno) ali verujem da bi ti vecina prodavaca hardvera poslala robu pouzecem. Po tom principu bi vecinu preduzeca koja imaju sajt mogli zvati i E-prodavnicama. Malo cudno, sad sam bas zbunjen...
[ velja @ 17.07.2006. 08:30 ] @
da, to je ok, ali ukoliko uzmemo u obzir da jos uvek nema naplate preko kartica (barem ne legalno u Srbiji preko nasih banaka) e-prodavnica je, koliko sam ja shvatio (bar za sada kod nas) ona prodavnica koja obezbedjuje prodaju putem neta (a u konkretnom slucaju mozes da uplatis uplatnicom i oni ti puste robu brzom postom - ja sam im uplatio putem e-bankinga, a roba mi je stigla za tri dana).

Kako god - mislim da nije los pokusaj. A sto se tice popusta - sve pohvale! :)
[ Jbyn4e @ 04.08.2006. 10:29 ] @
Citat:
velja: (a u konkretnom slucaju mozes da uplatis uplatnicom i oni ti puste robu brzom postom - ja sam im uplatio putem e-bankinga, a roba mi je stigla za tri dana).
Kako god - mislim da nije los pokusaj. A sto se tice popusta - sve pohvale! :)


Eh veljo, veljo,
joj sto mrzim kad se reklamira nesto , kao , nemam ja veze sa tim, eto kupovao sam kod njih, super su, ne reklamiram ih zato sto sam zaposlen/imamveze/nesto sam radioza njih/itd itd...

Citat:

# whois jakovsistem.com
...
ADMINISTRATIVE CONTACT INFO
GoMedia
Sasa Veljkovic
Nis
Serbia
18000
YU
Phone: +381.cenzura
Email Address: cenzura @ cenzura . com


Rcci slobodno, posao mi je da ih reklamiram... pa da te moderatori lepo opomenu k'o coveka :)
[ zraj @ 24.11.2006. 14:38 ] @
http://www.bgizlog.com/
[ Jbyn4e @ 25.11.2006. 08:35 ] @
Super je to.... vidim:
Service Unavailable

Dobra prodavnica ;)
[ Sinisa Maravic @ 06.12.2006. 21:52 ] @
Sajt BGizlog.com (www.bgizlog.com), kao i NSizlog (www.nsizlog.com) i Niskiizlog (www.niskiizlog.com) nisu E-prodavnice. To su sajtovi na kojima se prezentuje trenutna ponuda u radnjama koje koriste naše usluge. Ne verujem da je sajt bio neaktivan u trenutku kada si ga gledao (sledeći put probaj refresh).

Kratak komentar na temu. Mislim da E-prodavnice kod nas neće zaživeti još par godina. Puno je razloga za takvu prognozu. Pored zastupljenosti interneta i platnih kartica, kao preduslova, zatim pravilnog korišćenja istih, mislim da je ključni faktor naš mentalitet. Teško mi je da poverujem da će u skorije vreme ljudi kupovati nešto što nisu pipnuli, tj. ''videli iz svoje ruke''.

To ne znači da takvi servisi ne treba da postoje već sad. Ako ništa drugo, onda zbog zauzimanja liderskog mesta.

Pozdrav
[ tdjokic @ 06.12.2006. 22:31 ] @
Citat:
Sinisa Maravic: Mislim da E-prodavnice kod nas neće zaživeti još par godina.
Mislim da se varas. Neke su vec zazivele. Odes recimo na www.pcberza.co.yu i trazis neku komponentu za PC, izadje lista od 15 prodavaca i tebe kao kupca zanima adresa. Kliknes, dobijes adresu, pa opet, pa opet, pa kod jednog prodavca pise "On line prodaja" - nema geografske adrese!

Ne razumem se u otvaranje prodavnice bilo cega, ali mi se ipak cini da je lokal koji ti treba za on line prodaju daleko lakse naci nego onaj pravi. Sumnjam da doticna prodavnica, koju naravno ne smem eksplicitno imenovati, radi na crno. Znaci, ima firmu i sajt na webu, nije u ilegali, ali prodaje samo on line, prodavci rade kad im je zgodno itd.

Poverenje kupaca se stice na razne nacine. Recimo prodaju isti artikal kao i obicne prodavnice, ali za par dinara jeftinije, sto im i nije tesko jer imaju manje troskova - manji i jeftiniji lokal. Buduci da je kupac doticnu komponentu vec video na netu ili kod drugara ili u nekoj od obicnih radnji, otpada onaj problem sa "pipanjem".

Zatim postoje kombinovane prodavnice - mozes kupiti kod njih direktno a mozes i poruciti, jer te ili mrzi da ides ili ti je neprijatno, jer se radi o "intimnoj robi" i slicno.

Mentalitet relativno brzo popusta, samo kad se primeti nesto dobro.

Postoji KONTRA PROBLEM, koji mene licno strasno nervira, iako shvatam zasto je to tako: u cenovniku neke firme stoji neka komponenta, naziv, cena itd. Odes tamo - nema, treba da se poruci iz magacina, dodjite sutra (ili u najboljem slucaju za 2 sata)! Zar onda nije bolje poruciti on line? A zasto je to tako - prosto, zbog male kupovne moci vise prodavnica prodaje jedan isti komad, koji cuci negde u centralnom magacinu. Tako su troskovi poslovanja manji a ponuda bogatija. Posteniji prodavci u cenovniku napisu "Pozvati" umesto cene, tako da odmah znas da roba nije u prodavnici, nego porucis za sutra.
[ Jbyn4e @ 08.12.2006. 10:06 ] @
Citat:
Ne razumem se u otvaranje prodavnice bilo cega, ali mi se ipak cini da je lokal koji ti treba za on line prodaju daleko lakse naci nego onaj pravi. Sumnjam da doticna prodavnica, koju naravno ne smem eksplicitno imenovati, radi na crno. Znaci, ima firmu i sajt na webu, nije u ilegali, ali prodaje samo on line

Ako je to ona prodavnica na koju mislim, a necu je imenovati :), stoji da je prodaja samo online jer su ljudi dolazili da bi gledali proizvode koji se ne nalaze tamo- jer firma radi u saradnji sa PAKOM-om (tj. prodaje njihove prozivode), i sve sto neko naruci dobija od magacina pakom-a... Ne radi na crno, jer u Srbiji postoje i nacini placanja uz koje ne moras da prilozis fiskalni racun (ako sam dobro obavesten), jer se to ionako vidi na bankarskim izvodima (kad odes da platis nesto na racun, ne dobijes od poste fiskalni racun, zar ne?).

Ukoliko ne mislimo na istu prodavnicu - onda nemam informacija o tome.
[ Sinisa Maravic @ 08.12.2006. 18:51 ] @
PC tržište nije reper za diskusiju na temu E prodaje, a i da jeste, i to tržište je nerazvijeno u pogledu E prodaje. Da je suprotno, svi bi znali na koju online radnju mislite.

Online prodaja podrazumeva veliku investiciju, na koju nisu spremni ni veliki igrači na PC tržištu (imaju robu na lageru i kompletnu logistiku). Ta investicija treba da se isplati.

Ponavljam, online radnje treba da postoje i uvek će postojati kupci (svaka roba ima svog kupca). Predpostavljam da će uskoro takve radnje postati popularnije, odnosno da će početi da ulažu više novca u marketing. Moje mišljenje je da u periodu od 2-3 godine, online promet neće biti značajniji. Ali trud će se u svakom slučaju isplatiti. Ko preživi, pričaće.
[ gnjurac77 @ 11.12.2006. 22:01 ] @
Kao prvo jedan veliki pozdrav svim ljubiteljima i poklonicima e-trgovine!!!

Obzirom da sam pazljivo pratio tok teme ovog foruma, dosao sam do ideje da upitam clanove ovog foruma kakvo misljenje imaju o formi prodaje usluznog karaktera putem online placanja?
(za koje se nadam da ce u najskorije vreme biti omoguceno).
[ nandorb @ 18.03.2007. 13:30 ] @
Dali neko zna dali se moze u srbiji negde kupiti biljke mesozdere online?
[ supers_yu @ 28.05.2007. 01:19 ] @
http://www.slanjepoklona.com - e prodavnica, placanje moguce kreditnim karticama.
[ asamatteroffact @ 14.06.2007. 22:21 ] @
Bez posebnog informatičkog obrazovanja, bez ulaganja, Vaša online prodavnica može početi sa radom već danas.

www.BelgradeTradeCenter.com
[ djdacha @ 09.07.2007. 22:10 ] @
Pronađite šta poželite na internetu i naručite preko nas:

www.narucujem.com

Dakle, mi ćemo isporučiti sve što pronađete na većini sajtova.
[ vernerd @ 13.11.2008. 19:12 ] @
Online kupovina unikatnih majica, poklona

http://www.creativeshop.rs

Online dizajner majica: http://www.creativeshop.rs/designer
[ Boban1961 @ 04.05.2009. 16:01 ] @
Bila jednom jedna takva prodavnica i radila je po veoma povoljnim cenama.
Neke su pretukli od batina jer nisu hteli da uzmu bar jednog kiborga za kućnu upotrebu za Dž.
Jadnici zaglavili su u bolnicu a radnja je smesta zatvorena do daljnjeg!!!
Kad će ponovo da proradi treba pitati ministra za KIBORGE u vladi?
[ mima_cool @ 04.05.2009. 21:52 ] @
www.limaloli.com
Decija garderoba i obuca Disney, Winx, Jagodica Bobica, Spiderman, Dora, Ben 10, Majstor Bob...
[ maximillian @ 30.05.2009. 12:57 ] @
www.internet-prodaja-guma.com
Prva internet prodavnica guma u Srbiji.
Najveci izbor auto i moto guma svih vodecih stranih i domacih proizvodjaca.
Najpovoljnije cene.
Kupovina sa bilo kog mesta u bilo kom trenutku.
Isporuka na celoj teritoriji Srbije.
[ nefa @ 28.07.2009. 14:42 ] @
Odlična iskustva imam sa http://www.emmi.rs web prodavnicom, cene su im odlične a isporuka brza.
[ tdjokic @ 28.07.2009. 18:44 ] @
Citat:
nefa: Odlična iskustva imam sa http://www.emmi.rs web prodavnicom, cene su im odlične a isporuka brza.
 Proverio sam za jednu poziciju, nasumicno izabranu - kod ovih sa "odlicnim cenama" STAMPAC HP LaserJet P1006 kosta 10.030 dinara, a kod neke duge firme, izlistane na pcberza.rs, kosta 8.500 dinara, u oba slucaja sa PDV, sto je 18% skuplje. Lako im je onda da imaju "odlicne cene".

Osim toga, oni nemaju fizicku adresu, ne mozes da odes kod njih u prodavnicu, da tamo pogledas proizvod i kupis. Naravno, to vise nije obavezno, ali na taj nacin imaju manje troskove i moglo bi se ocekivati da imaju i nize cene.

Nemam nista protiv E prodavnica, ali su mnoge postojece prodavnice / firme pocele postepeno da nude prodaju i online i sad je tu pitanje sta je "prava" E prodavnica? Za mene je to recimo amazon.com, kao klasican primer, koji prodaje najrazlicitiju robu. Kod nas su E prodavnice cesto vezane za neku usku ponudu, sto nije nikakav prekrsaj ni zlo, ali nije ni dobro.

Pardon, cela poruka je otisla kao citat, sto ovom prilikom popravljam.


[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 29.07.2009. u 15:18 GMT+1]
[ nefa @ 29.07.2009. 10:22 ] @
Cena od 8500din. za HP LaserJet P1006 (novicomp) nije realna, sve ostale (ažurne) u granici nekoj očekivanoj granici.

Što se mene tiče za ovu (emmi) prodavnicu sam čuo iz preporuke, pa mi je ostalo samo da uporedim cene i vidim da li mi njihova ponuda odgovara.
Postoji jedna caka (koju malo ko zna), tokom leta imaju "akciju" (ili šta već) kojom kupcima odobravaju najnižu maloprodajnu cenu u Srbiji (potrebno je samo naći takvu cenu).

(za mene) najbitnije stvari koje gledam jesu:
da roba ima garanciju,
da ima dobru cenu,
da imaju brzu isporuku (da ne čekam robu mesec dana da stigne).
i da je isporuka na teritoriji cele Srbije.
[ agasoft @ 18.08.2009. 16:42 ] @
Tražih nešto u vezi paypala pa naleteh na ovu srodnu temu koju mi je sistem dao. Prodavnica kojoj ja odajem sva moguća i nemoguća priznanja je pakom. Skoro će dve godine kako kupujem kod njih i nikada još nisam imao nikakav problem sa njima. Isporuke su od 24 do 48 sati što je zaista fenomenalno. Mogu da biram kako ću da platim, uplatnicom, karticom ili pouzećem. Ima i diners kartica. Desilo se jednom da mi je bilo naplaćeno 80 dinara više, ali mi je to sve uredno vraćeno. Desilo se takođe da jednom jedan hardware koji su mi poslali, nije mi odgovarao. Postoje dve verzije jednog istog hardvera, 1.0 i2.0. Ja njima vratio to, oni meni pare, bez ikakvog natezanja i nagađanja sa njima. Imaju i odličnu podršku što preko interneta što preko telefona. A najgore iskustvo mi se upravo desilo. Naručio sam nešto na sve za kuću još u utorak. Odmah sam izvršio uplatu. SLedećeg dana, dobijam obaveštenje da je uplata prispela. A tek danas da je proizvod poslat, ej bre, šest dana od uplate. Bilo im lepo da uzmu pare. Ja u Pakomu ili plaćam pouzećem ili karticom, gde kad imam para, ali ako neću ne moram da uplaćujem unapred. A kod ovih, navodno sistem naplate pouzećem je zlopotrebljen, bla bla, ma nemoj. Kako je to moguće zloupotrebiti. Ti kuriru novac i potpis on tebi proizvod. Ako ti ne platiš njemu, nema ništa ni od proizvoda!
[ Jbyn4e @ 18.08.2009. 19:40 ] @
^^^

NIje isto kad narucujes od prodavnice koja IMA sve na lageru, i od druge koja nema... zato zastoj od 6 dana.

Sto se tice pouzeca - ti mozes da ne preuzmes porudzbinu, onda prodavac placa i slanje i povratak paketa... na te zloupotrebe se misli.

Nije sve tako crno belo kao sto to neki misle.
[ agasoft @ 19.08.2009. 18:02 ] @
Pozdrav za osobu koja za kompaniju "Sve za kuću" prati ES. Evo odgovora kakav sam dobio od njih danas povodom mog komentara ovde:
Postovani Aleksandre,

povodom Vaseg komentara na forumu elitesecurity zeleli bismo da pojasnimo
odredjene stavove koje ste izneli:

1. Vas revolt mozda jeste opravdan ali mislimo da nase kasnjenje nije
toliko dramaticno kako ga vi predstavljate, naime pored artikla pise da je
ocekivano vreme slanja artikla 2-3 dana + 1 dan usluga post-expressa tako
da Vam je u e-mailu navedeno da je ocekivano vreme urucenja paketa 4 dana,
namerno pise ocekivano jer uvek postoji mogucnost pojavljivanja
nepredvidjenih okolnosti. U Vasem slucaju kasnjenje je izazvano otezanim
radom nase logistike i logistike naseg dobavljaca zbog sezone godisnjih
odmora sto ne predstavljamo opravdanjem ali je u komentaru smisleno
napisati da smo kasnili 1-2 dana ili koliko Vi smatrate i da smo naveli da
je kasnjenje izazvano odredjenim okolnostima.

2. SveZaKucu vrsi internet prodaju od 2003. godine i bili smo pioniri u
tom poslu, samo mi znamo koliko inicijativa smo pokrenuli kod Privredne
komore Beograda i Srbije da se takav nacin poslovanja uoblici zakonom kako
bi zloupotrebe bile minimalne, zakon o elektronskom poslovanju koji je
nedavno stupio na snagu vise puta smo korigovali kako bi licio na ono sto
treba da bude i kakav postoji u razvijenom svetu. Upravo u tom razvijenom
svetu ne postoji internet prodavnica koja robu naplacuje pouzecem, primeri
Amazon, Walmart...Pre 6 godina i mi smo imali opciju placanja pouzecem,
pod zloupotrebama podrazumevamo to sto smo imali izmedju 8-10% povracaja
robe, taj procenat smo mogli da trpimo ali kada narucilac ne preuzme robu
ona stoji 5 radnih dana u postanskom magacinu, kada se vrati ona se ne
moze ponovo prodati jer je ili artikal ostecen ili je transportna kutija
ostecena, da bismo to resili poceli smo prodaju ostecene robe medjutim za
to Srbija nije spremna, narocito preko interneta gde ne mozete da opisete
ostecenje. Drugi razlog za iskljucivanje opcije pouzecem jeste zlonamerno
narucivanje robe na ime i adresu omrazenog komsije ili poznatih javnih
licnosti, svesni da ce to smanjiti promet odlucili smo se da na druge
nacine privucemo kupce.

3. Placanje platnim karticama je pilot projekat banke Intesa za Visa i
Master, kao i Pakoma za Diners, placanje preko interneta platnim karticama
nije odobreno od Narodne banke kao sto nije odobreno od provajdera
kartica, kada placate Visa karticom videcete da Vas redirektuju na cistac
kartica koji se nalazi u nekoj od bivsi sovjetskih republika, pored ovog
razloga postoji i razlog visoke provizije koja iznosi 5% na bruto iznos
plus troskovi setupa, mi cemo sigurno ukljuciti opciju placanja karticama
ali onog trenutka kada ankete pokazu da postoji zainteresovanost za takav
nacin placanja, kada se eliminise strah kod gradjana za ostavljanje takvih
podataka i kada se sve zakonski uokviri do tada, na zalost, ostaje
ebanking i uplatnica.

4. Kompanija Pakom je nas saradnik i nemamo nista protiv Vaseg hvalospeva
o njima, iz dugogodisnje saradnje sa njima znamo da nisu savrseni ali
svaki trud, na ovom polju, u Srbiji treba podrzati. Ako Pakom smatrate
profesionalcima, a SveZaKucu amaterima saljemo Vam link sa Pakomove
internet prodavnice gde u dnu strane stoji objasnjenje za narucivanje
telefonom gde je ostavljen telefon sa SveZaKucu.rs kao i nase radno vreme,
takodje su svi tekstovi o nacinu kupovine, realizaciji, potvrdni mailovi
kopirani sa nasih stranica, da li Pakom prepisuje od amatera? link:
http://www.kameleon.rs/product...ion=print&product_id=22564

Nadamo se da smo uspeli da pojasnimo odredjene stvari

Jos jednom zelimo da se izjasnimo da nam je zao zbog kasnjenja u isporuci,
najmanje je nama u interesu nezadovoljan kupac

Zelimo Vam prijatan dan

[ Zoro67 @ 22.08.2009. 07:42 ] @
Dali neko zna dali se moze u srbiji negde kupiti biljke mesozdere online?

Odgovor stize sa zakasnjenjem:
http://www.hocuto.rs/sr/poklon...kucu/biljka_mesozderka-79.html
[ pn.bl @ 06.11.2009. 09:32 ] @
http://www.ishop.rs/
[ myphone @ 22.11.2009. 16:22 ] @
Ima jos i www.dodatnaoprema.com
[ kdm @ 07.03.2010. 17:08 ] @
Ja sam imao odlicno iskustvo sa www.mojaprodavnica.net. Jeste da im je sajt neugledan, ali su bili vrlo profesionalni (dva puta) i imaju sve podatke o firmi na naslovnoj strani
[ mrshone @ 16.04.2010. 14:25 ] @
Sve pohvale za parfemshop.rs !!!
[ svabic @ 27.04.2010. 18:10 ] @
Nameštaj online
http://modesta.rs

Dečija garderoba - garderoba za decu i tinejdžere
http://amksport.rs

Demo shop online
http://bba-shop.com
[ Srdjan M. @ 30.04.2010. 09:52 ] @
Kancelarijski materijal:

http://www.papirnisvet.com

Free isporuka za BGD iznad 2500 din. Lager i cene uvek azurne.
Radi i online naplata karticama VISA, MAsterCard i Maestro.
[ acca3 @ 01.05.2010. 21:31 ] @
http://gausi.com
Oprema i materijal za kancelarije i štamparije. (uništavači papira, plastificiranje, koričenje, ...)
[ Kusur @ 23.06.2010. 23:13 ] @
Internet knjižara
www.knjigaknjiga.com
[ dragi2010 @ 07.07.2010. 13:33 ] @
Probaj na www.odigledolokomotive.rs imaju veliki broj artikala na popustu
[ Jbyn4e @ 08.07.2010. 09:59 ] @
^^ Odlicna prodavnica :P

http://www.odigledolokomotive.rs/new_products.php

rezultat:
Citat:
kurs za proizvod SELECT k.parent_category_id, k.level, s.currency FROM kategorije k LEFT OUTER JOIN kursevi s ON k.category_id = s.category_id WHERE s.seller_id = 27 and s.brand_id = 75 and k.category_id= and s.active=1 and s.show_currency=1


;))))
[ aca_94 @ 12.07.2010. 17:22 ] @
Pozdrav svima,zelim da pitam nesto...trazim jedan proizvod vec nekoliko dana bezuspesno,i naletim na ovo svezakucu.rs i tamo nadjem,samo mi se ne svidja njihov princip placanja,da ja platim pa da isporuce,posto sam pre nesto kupovao na drugom sajtu gde se placa tek kada proizovds stigne,posto je proizvod malo skuplji oko 80 E zelim da pitam sve pone koji su na svezakucu.rs kupovali da napisu njihova iskustva,jer nisam nikada kupovao,a ovo je malo skuplje pa ne zelim da rizikujem...Pozdrav
[ vjkn @ 13.08.2010. 22:04 ] @
Rules2x Shop. Party majice, urban majice, majice sa slikom iz vaseg racunara. Tehnika stampe: digitalna direktna stampa.

http://www.majice-rules2x.com/
[ Šporet @ 03.03.2011. 23:30 ] @
http://www.netiks.rs
http://www.takolako.rs
http://www.wobyshop.com
http://www.mikroprinc.com
http://kelco.rs
http://www.svezakucu.rs
http://www.mgelectronic.rs
http://www.nt.co.rs
http://www.elementa.rs
http://www.interhit.rs
http://www.itcelectronic.com
http://www.comet.rs
http://www.proelectronic.rs
http://winwin.rs
http://www.jakovsistem.com/shop
http://www.gedzet.com
http://www.hocuto.rs
http://www.astaco.rs
http://www.serbianaart.com
http://www.knjizara.com
http://www.pcberza.rs
http://creativeshop.rs
http://www.limaloli.com
http://www.internet-prodaja-guma.com
http://www.emmi.rs
http://www.ishop.rs
http://www.dodatnaoprema.com
http://www.modesta.rs
http://amksport.rs
http://www.knjigaknjiga.com
http://www.odigledolokomotive.rs
http://www.papirnisvet.com
http://gausi.com
http://www.majice-rules2x.com
http://www.tiketservis.com
http://www.yu4you.com
http://www.robnakuca.com
http://www.extreme-rc-toys.com
[ Jbyn4e @ 04.03.2011. 06:41 ] @
^^
Otkad je pcberza PRODAVNICA? Ne secam se da sam video da se tamo ista prodaje online.
[ Anonima @ 27.06.2011. 13:20 ] @
www.yu4you.com - preporuka
[ mirgos1 @ 01.08.2011. 12:20 ] @
dodajte i http://mirgos.co.rs/
[ ekosadnica @ 08.08.2011. 13:37 ] @
Evo jedne online prodavnice. Nadam da ce vam se svideti! http://www.zidnitatu.rs/
[ igorv @ 13.08.2011. 10:15 ] @
Evo jos jedne, u pitanju su usluge kupovine filehosting naloga u Srbiji (megaupload, filesonic, fileserve, oron, rapidshare i drugi)
www.euplata.rs
[ gandra404 @ 04.01.2013. 11:45 ] @
Najpovoljniji racunari, oprema za racunare i tehnicka roba:
www.eklik.rs
[ Jbyn4e @ 04.01.2013. 15:51 ] @
Najpovoljniji? Ne bi se reklo...
[ gandra404 @ 18.01.2013. 14:44 ] @
Mozda nisu bas u svemu najjeftiniji ali je 60% IT artikala najpovoljnija cena.
Osim toga imaju kvalitetnu tehnicku podrsku.
Kad ih zoivnes javi ti se covek koji dobro poznaje racunare i koji je sposoban da ti razresi sve dileme.
Kad sve to saberes, uglavnom najpovoljnije cene, dobra informisanost dobijes u zbiru najpovoljniju prodaju tehnicke robe.
Pogledaj recimo samo koji je odnos cena hard diskova tehnomanija vs eklik.rs



[ Jbyn4e @ 18.01.2013. 18:11 ] @
Ako je nešto najpovoljnije, onda nije 60% najpovoljnije. Ja to računam samo ako je 100%...

Među najpovoljnijim, to može.

P.S. Tehnomanija nije za upoređivanje po jeftinoći već odavno....
[ ademare @ 18.01.2013. 21:16 ] @
Jednostavno ne postoji radnja gde je sve najjeftinije. Niti ce takva postojati. Ovaj thred koliko ja razumem ima pre svega Reklamni karakter, samo nemojte zloupotrebljavati to. Pomenite radnju jednom i dosta, a ne svaki dan bump thred zbog tamo neke radnje.

Tehnomanija je slucaj za sebe najskuplja radnja u Srbiji. A i kakvo je to poredjenje proizvoda kojih u jednoj radnji NEMA pa cena ko zna od kada nije azurirana, recimo da su pojeftinili.
[ agasoft @ 19.02.2013. 17:59 ] @
Zdravo,
jeste da je ovo tema za spisak, ali jedno pitanje, dok čekam zvanični odgovor...
Kupio sam jedan artikal, u jednoj online prodavnici, koja je pominjana ovde.
Nakon sistemskog maila o porudžbini, petnaestak minuta kasnije, dobio sam još jedan mail koji je u prilogu sadržao račun.
Račun izgleda kao fiskalni, sa svim elementima.
Naziv firme, moju adresu dostave računa, njihov račun, banka, PIB, matični broj, cena sa osnovicom, plus PDV...
Sve je to u redu, danas je artikal stigao, ali koliko mogu da primetim, fiskalnog računa nema u kutiji.
Na dnu pomenutog PDF dokumenta piše da je račun punovažan u elektronskom obliku, a šta ako mi treba garancija, tojest šta ako hoću da se pozovem na nju?
Da li mogu da odštampam taj račun i jeli on relevantan, ili da tražim da mi naknadno pošalju kopiju stvarnog računa?
Možda su pitanja glupa, ali mi se ovo prvi put dešava.

[ ademare @ 19.02.2013. 18:21 ] @
Ima tu nekih razlika, da li si kupovao kao fizicko ili pravno lice ? Ako si kupovao kao fizicko lice , ja bih trazio pravi original fiskalni racun.
[ agasoft @ 19.02.2013. 18:30 ] @
Kao fizičko lice...
Na dnu piše da je to punovažno bez pečata i potpisa.
Tragajući po internetu, našao sam da su elektronski računi validni, ali nisam naišao na sličnu priču kao moju.
Onda sam razmišljao, da isto kada kupujem online prehrambenu robu u jednom marketu, isto ne dobijam običan fiskalni račun, nego štampani a4 papir sa artiklima.
Ali za hranu me briga, ona i onako nema garanciju.
:D
[ Nikola Kolencevic @ 12.04.2016. 21:15 ] @
da dodam jos jednu online prodavnicu


http://eprodajaguma.com/
[ ivanpuzo @ 13.04.2016. 01:48 ] @
[url=http://www.preporucujemo.in.rs/PRODAJA.html][/url]
[ kupissimo @ 06.05.2016. 13:38 ] @
www.kupissimo.com
[ svabic @ 21.09.2018. 00:15 ] @

Dečija garderoba
https://amksport.rs/

Household shop
https://aladdinxxi.com/

[ atontada @ 27.01.2019. 20:30 ] @
Nova web prodavnica www.plisanafioka.rs
Od mene sve pohvale za saradnju i asortiman koji nude. Skroz originalno
[ green office @ 02.02.2020. 19:02 ] @
Kancelarijski materijal
https://greenoffice.rs/
Veliki izbor kvalitetnog kancelarijskog materijala renomiranih domaćih i stranih proizvođača po povoljnim cenama.