[ a1200 @ 21.08.2004. 18:59 ] @
Zdravo,

Ovo je prvenstveno molba za zaposlene na visim instancama u Veratu da posvete malo vremena problemu slanja email-a preko Verat wireless-a. Takodje bih zeleo da ostali sa istim problemom napisu svoja zapazanja, pa da kontaktiramo Verat zajedno i vidimo sta se dogadja.

Ja sam na AP-u Savski Trg. Od pre par dana uvedeno je dinamicko dodeljivanje IP adresa i posle toga salnje email-a vise neradi -> "...relaying denied". Mail doduse moze da se prima. Do promene na dinamicko dodeljivanje IP-a ( pre je bila staticna IP) sve je radilo ok. Okrene se tehnicka podrska, zamoli se da to ukljuce i posle radi... avaj...

Zelim da naglasim da nije stvar u tehnickom delu ekipe i ljudima koji rade u tehnickoj podrsci Verata -> vec u menadzerskom delu, odnosno u delu verata koji treba da odluci da li to da se uradi ili ne -> pa da izda nalog, pa da se to onda zavrsi. Ljudi koji rade na wirelessu nemogu nista da odrade bez dozvole...

Prema tome ako je neko korisnik Veratovog wireless-a i ima isti problem neka posalje email tehnickoj podrsci kako bi ovaj problem ranije bio razmotren i kako bi tehnicka podrska mogla to da realizuje.

Mozda je samo meni cudno da ISP nudi pristup internetu ali bez email-a?

Inace net im radi bas dobro i nemam nikakvih zamerki na kvalitet usluge, kao ni na nacin rada/nivo strucnosti/profesionalnost ljudi u tehnickoj podrsci za wireless.












[ Gojko Vujovic @ 22.08.2004. 13:52 ] @
Da, nažalost, trenutno email nije ni u sklopu wireless usluge, mislim da nigde u ugovoru ni ne piše da se dobija email nalog, slanje, itd. Planira se uvođenje toga uglavnom, to je sve što znam. Kada i kako, to već zavisi od drugih ljudi.. kojima će ova tvoja poruka biti i preneta tako da će sigurno imati u vidu želje korisnika.

Doduše, tebe niko tehnički ne sprečava da digneš lokalni MTA. Ako imaš neki linux, postfix,qmail,sendmail ili exim, šta god voliš. Ako je windows u pitanju, MDaemon radi posao što se slanja tiče.
[ a1200 @ 22.08.2004. 20:15 ] @
Hvala Gojko, odlican savet!

Uradio sam tako i sve funkcionise. Saljem preko svog mail servera, primam preko Veratovog naloga. Koristio sam:

http://www.code-crafters.com/abilitymailserver/index.html

Vrlo lep i prost mali program koji se instalira za manje od 5 min i radi super. Tako da ako neko ima slican problem moze da proba. Ipak, nadam se da ce Verat uciniti nesto po pitanju email-a.