[ senser @ 23.08.2004. 12:25 ] @
Zanima me vase misljenje o E-marketingu koji je uradjen sa serijom igara Moorhuhn ??? Konkretno mi u phime.studio-u imamo zavrsenu logicku igru cije shotke mozete videti






Pitanje je sledece - da li bi kod nas slicna kampanja mogla da se pokrene na slican nacin, i kako naci potencijalne sponzore u celoj prici.
[ Marko Bijelic @ 19.09.2004. 10:37 ] @
Koliko sam upoznat, Moorhuhn priča se svodi na to da je kreirana veoma zarazna (a besplatna) igra koja je postala izuzetno popularna u njemačkim kompanijama, između ostalog i kao sinonim za odmor u jeku radnog vremena, odnosno besposličarenje :)

Na tako stvorenom brendu, autori su kasnije zgrnuli lovu putem prodaje majica, kačketa, ustupanjem pijetla (kokoške, čega već) zaštitnog znaka igre u promitivne svrhe, kasnijom komercijalizacijom igre kroz nove nevišebesplatne nastavke, itd.

Senser, što se igre tiče najbolje je da negdje okačite demo i na licu mjesta provjerimo zaraznost ;)
[ Miloje Sekulic @ 20.09.2004. 09:44 ] @
Mungos verovatno pominje legendarn "kokoške" koje su bile na svakom računar u državnoj firmi u kojoj sam radio do pre dve godine.
Još veći delirijum izazvao je ovan švaler (nemački proizvod) čiji ću sajt pokušati da nađem.

Miloje
[ senser @ 06.10.2004. 15:21 ] @
Sto se tice downloada igre - nju mozete skinuti sa naseg site-a

http://www.phime.com/interlogic

Inace igru smo pustili na net kao freeware, radi se i verzija za Linux OS.

Voleo bih da cujem ( vidim ) komentare vezane za celu pricu.