[ miljenko2003 @ 25.08.2004. 22:37 ] @
Koliko bi kostalo kada bi narucio program od vas programera koji posecujete ovaj forum ili ako nekog znate ko radi po narudzbi .

Program mora biti radjen u visual basicu i ako se pogodimo za cenu meni mora biti isporucen source kod

Program ne uzimam da bi ga preprodavao vec za svoje potrebe


Radi se o jednostavnom programu koji ce sluziti za vodjenje kataloga moje licne kolekcije softwarea,muzike,igrica,filmova itd.
Znaci program ima standardne funkcije , ubacivanje novog filma(npr) , izmena ,...sadrzi sliku ,
podaci se upisuju u accessovu bazu zajedno sa slikom
itako dalje
imam kompletnu skicu na papiru , skeniracu je i okaciti za koji dan ako bude interesanata
[ @ 26.08.2004. 20:35 ] @
A moze li Delphi i FireBird?
[ VRider @ 26.08.2004. 21:37 ] @
Ako je za tvoje potrebe, zasto je bitan kod, i zasto insistiras na tome u cemu ce aplikacija biti razvijena i koju ce bazu koristiti (usput budi receno - izbor ti je dosta los)?
[ spartak @ 27.08.2004. 16:30 ] @
Za tebe samo 500 EUR, sa source 1000.

I to zato sto hoces access i VB - inace bi cena bila manja.
[ VRider @ 27.08.2004. 19:38 ] @
Proveri PP.
[ Free_Sex @ 27.08.2004. 21:29 ] @
Ma dajte ljudi te cifre od 500, 1000 ... o cemu vi pricate ?

Takav program ti odradi student za manje pare. Problem koji onda ti imas
je taj sto ces dobiti source, dobices i (mozda) exe ali to bas nije sasvim legalno
jer studenti obicno nemaju original softver, ili ako imaju onda su to academic verzije. A nase studente da ne pominjem. Da dajes kilo jabuka svakom ko ima original softver u ovoj zemlji, mozda bi ti trebala koja gajba.
[ VRider @ 28.08.2004. 00:39 ] @
U celoj ovoj prici nema bas mesta za legalnost razvojnih alata.
[ spartak @ 28.08.2004. 06:30 ] @
Ja imam legalan alat. Source ce da ima komentare, dokumentaciju, db dijagrame, uml model (ako sa vb to ima smisla za kupca) - sta god je potrebno da software bude pravi inzenjerski proizvod.

Zato i kosta koliko sam mu rekao. U stvari sada je 550/1050. Mozes da uzmes i od studenata, ali kad napokon naucis skolu koja je to greska - doci ces opet kod nekoga gde to vredi i kosta.

Vidimo se tada :-)
[ stalker @ 28.08.2004. 07:54 ] @
Evo ja sam student - 600/1100
Znas kako kazu, ni kad studenta nema dzabe
[ brcha @ 28.08.2004. 09:51 ] @
Citat:
stalker: Evo ja sam student - 600/1100
Znas kako kazu, ni kad studenta nema dzabe


@stalker: Pravo kažeš!!!

@miljenko2003:{
A usput, Miljenko, koji ce ti to sve u Visual Basic-u? U vezi toga, evo ti jedan citat od nekog lika Dijkstre. Ne znam ko je taj, ali mi se javlja da ima neke minorne veze sa programiranjem:
Citat:
It is practically impossible to teach good programming style to
students that have had prior exposure to BASIC: as potential
programmers they are mentally mutilated beyond hope of
regeneration.
-- Dijkstra


A što se tiče baze podataka, mislim da bi bilo korisno da koristiš bazu podataka. Access nije baza podataka, ili jeste, ali kao i da nije. Ako baš voliš M$ proizvode, uzmi onaj njihov SQL Server. Ako ništa drugo, a ono barem je skuplji od Access-a

A ja bih radije savetovao C/C++ i PostgreSQL/MySql/SapDb/Db2 ili neku sličnu kombinaciju.
} /* end of @miljenko2003: */

Pozdrav
Brcha
[ Reljam @ 28.08.2004. 10:05 ] @
Hmm... program za vodjenje evidencije filmova odradjen u C++u & DB2. Sjajna kombinacija. Valjda ostali alati ne scaleuju dobro ako se predje preko nekoliko miliona filmova, sta li je.

Elem, to sto tebi treba moze da se napise celo u Accessu (tj. sa onim VBom u Accessu), i ne bi me cudilo ako bi moglo da se uradi bez programiranja, vec samo sa crtanjem baze i crtanjem formova.
[ VRider @ 28.08.2004. 12:17 ] @
Naravno da tako nesto moze u samom Accessu. Skolski zadatak za 4. gimnazije. Ako se uzme odnos vreme/kvalitet, ubedljivo najbolje resenje.
[ srdjandakic @ 28.08.2004. 13:23 ] @
Idi na www.rentacoder.com i posalji zadatak, naci ce se neki Rus da ti odradi to za $100
[ VRider @ 28.08.2004. 13:40 ] @
Uz malo srece. Ako se nako javi za 100$, i da ga poljubis, a ne samo platis.
[ Gojko Vujovic @ 28.08.2004. 13:59 ] @
Eto dokaza da Microsoft ukida hleb programerima.

Taman smo hteli da mu uzmemo 1000 evra i prodamo i oracle licencu uz to.
[ Reljam @ 28.08.2004. 18:14 ] @
... rece opensource administrator koji hiljadama programera uzima hleb iz usta koristeci OSS programe umesto komercijalnih resenja. :)
[ chupcko @ 28.08.2004. 21:03 ] @
A jel to u micro$oftu radi neki programer :). Pa ako radi sto ne urade vise nesto :)))).

Uzgred kakve sve ovo ima veze sa ...

Covek lepo trazio nekog da mu uradi u tome i tome, kome se ne svidja neka preskoci citanje.
[ bulvaj @ 28.08.2004. 22:44 ] @
Ako je samo za tebe oko 300 eura(orjentaciono).Gotovo za 14 -20 dana.
Ako si zainteresovan javi mi mail-om da ti posaljem opis
projekata uradjenih u VB + Access.


[ Dragi Tata @ 30.08.2004. 17:26 ] @
Citat:
brcha: A ja bih radije savetovao C/C++ i PostgreSQL/MySql/SapDb/Db2 ili neku sličnu kombinaciju.


To je nedovoljno moćno za tako ozbiljne zahteve. Ja bih mu savetovao da napravi n-tier aplikaciju pomoću nekog J2EE aplikacionog servera (najbolje IBM-ov WebSphere, cijena prava sitnica oko 50000$), s tim što baza obavezno mora da bude na nečemu kao što je ovo:

http://www-1.ibm.com/servers/s390/pes/
[ vujkev @ 30.08.2004. 18:20 ] @
Nije mi jasno cemu ovakvi odgovori. Covek je lepo pitao i ako necete da uradite nemojte da odgovarate. Mozete jednostavno da ga posavetujete ako mislite da imate bolje resenje, ali ako on ostaje pri VB-u i Access-u ..... pa sta da se radi on placa, a kao sto kazu musterija je uvek u pravu
[ boccio @ 30.08.2004. 19:00 ] @
heh, savrseno se slazem sa dragim tatom...gledam ovaj thread danima i ne mogu da verujem....covek hoce najbanalniji program za "vodjenje" filmova, softwera, sta god...znaci, nesto sto, kako rece reljam, moze klot da se odradi u accessu za dan i po i kraj price...

i umesto da se javi za posao onaj ko zeli to da uradi, ovde se postavljaju pitanja "a sta ce njemu sors" (??!?!!?), razvija se diskusija kako je bolje c++ i postgre, trazi mu se 500 evra, a ako hoce sors 1000... sve neki igraci koji ne pale komp za manje od 1K evra...ja sam ozbiljno pomislio u jednom trenutku da za**bavate coveka...cak sam i sad pod utiskom da ga i dalje vozate....strasno...
[ spartak @ 30.08.2004. 19:29 ] @
Citat:
@boccio
...


(iz crtanog filma:) Da draga...
[ C18X @ 08.09.2004. 18:21 ] @
Ukolioko zelis uradicu ti program u visual basicu za 25000 din naravno dobijas i izvorni kod koji koristi kako hoces.
program koristi access-ove baze,sadrzi i sve analize u zavisnosti od potreba i nema neki glupavi korisnicki interfejs kao sto vidjam kod drugih programa za firme,upis podataka u bazu se vrsi preko msflex grida a ne direktno,dajem ti i usmeno objasnjenje koda ako treba da posle ti napravis svoj samostalan program na osnovu ovoga naravno da se to ne oduzi duze od nedelju dana.Ukoliko si zainteresovan posalji mail na [email protected]