[ BytEfLUSh @ 26.08.2004. 03:12 ] @
Ovako... Pre koji dan sam se priključio na SBB kablovski internet, i uzeo dva paketa. Međutim, niko me nije pitao za password koji želim da koristim, pa sad ne mogu da proverim potrošnju preko home.sbb.co.yu sajta. Za e-mail sam skontao da mi je pass isti kao username, ali to ne pali ni na webmail-u ni na onom sajtu za proveru potrošnje. Takođe, zar ne bih trebao da svakog dana primam mail u kojem piše koliko sam potrošio MB tog dana? Evo, prošlo je skoro 2 dana od kako sam se priključio, i još ništa...

Znači, koji je default pass na home.sbb.co.yu, i zašto ne primam mail-ove... A sutra ima da zovem call centar ili šta već...
[ ddz @ 26.08.2004. 07:58 ] @
Ako si uplatio Flat paket, onda ti neće stizati izveštaji o potrošnji. U svakom slučaju, morali su da te pitaju za lozinku, ne postoji neki default pass. Pozovi call center pa vidi sa njima.
[ Skaarj @ 26.08.2004. 08:06 ] @
U ns se korsiti isti username a lozinka je MAC broj modema, koji ti pise na samom modemu. Pored toga u ns postoji i jos jedan IP broj koji dobijas kada ti instaliraju modem specijalno za proveru potrosnje.

Dakle, jedan IP koji je za modem (u ns 10.*.*.*) a drugi za proveru potrosnje (opseg je 192.168.**).

Kada ovde proveravas potrosnju kucas [email protected].*.* i mac broj. Kod vas u somboru je mozda drugacije ali mislim da radi onaj prvi sistem, dakle user i mac.

HTH
[ BytEfLUSh @ 26.08.2004. 12:35 ] @
Isprobavao sam razne kombinacije vezane za Skaarj-ov predlog, i ništa nije uspelo. Na kraju sam odlučio da ih zovem i - kažu da provera potrošnje ovde u Somboru još uvek nije moguća...

Pa, hvala u svakom slučaju :) Ionako uskoro prelazim na flat (danas su ga konačno uveli).