[ DDMM @ 26.08.2004. 15:00 ] @
Sta je AGPS i po cemu se razlikuje od GPS-a? E to je pitanje.

Znam sta je GPS, kako radi, naravno sve na nivou obicnog korisnika.
Sta je AGPS i po cemu se razlikuje od obicnog GPS-a?
Dali je u pitanju nadgradnja ili je samo ime pozajmljeno?
[ djolep @ 27.08.2004. 11:40 ] @
AGPS je Assisted GPS, odnosno wireless assisted GPRS je tehnologija koja povezuje informacije iz GPS mreze sa informacijama iz mobilne telefonske mreze. Tako se moze preciznije pozicionirati u uslovima u kojima sam GPS ne daje dovoljno tacne rezultate (u kolima u pokretu, unutar velikih zgrada, u tesnim ulicama, gustim šumama itd.)

http://www.gps-practice-and-fun.com/a-gps.html
[ DDMM @ 27.08.2004. 12:15 ] @
Skoro skapirao.
Procitao i tekst pod linkom.
Dal' ove nase mreze podrzavaju A-GPS?
Ako ne, dal' ce raditi klasicni GPS?

Mozda su pitanja nebulozna ali odvojiti silne pare za Motorolu A1000,
na koju sam bacio oko ( a imam nameru i pare ), NIJE!

[ djolep @ 12.09.2004. 19:28 ] @
Tek sad sam video tvoje pitanje. AGPS ovde niko ne nudi (i nece uskoro). GPS radi jer ne zavisi od nas.
[ Coldzero @ 28.03.2005. 06:42 ] @
E sad cu mozda ja postaviti pravo nebulozno pitanje,ali sam preturio ceo forum i nisam nasao nista o GPS-u,pa bi mi dobro dosla mala pomoc,tj. informacija o njemu.
Naime,zanima da li se putem GPS tehnologije danas moze pratiti mobilni telefon?Navodno nesto znam u vezi tog GPS-a ( drugaru su maznuli mobilni telefon pa je preko GPS tehnologije, i satelita,uspeo da locira svoj mobilni),ali ne znam mnogo osim ovog u zagradi.Dakle,on je navodno putem GPS-a i nekog satelitskog navodjenja,odgovarajuceg softvera sa svog PC-ja uspeo da locira svoj mobilni tako sto je u taj softver uneo samo serijski broj svog mobilnog ( a nije mi rekao ime softvera) i uz pomoc pomenute tehnologije locirao i nasao svoj mobilni, ali ponavljam,bez ikakvih GPS "aparata", da ih tako nazovem, nego samo softver i PC!
Pomalo cudno sve ovo zvuci meni, a mozda i nekome od Vas, ali tip je to stvarno uradio i nasao svoj mobilni i to mu neka drugarica maznula,sto sam i ja kasnije saznao.Uostalom, meni to nije ni vazno,mene interesuje da li je to danas moguce uraditi sa PC-ja i odgovarajucim softverom i kojim,da neprodjem i ja kao on,a i dobro je znati gde ti se naprimer devojka nalazi, kada nisi sa njom
Hvala unapred i Pozdrav
P.S.
Mozda sam trebao postaviti novu temu...ili neka me neko makar uputi na deo foruma gde se o tome raspitati ili procitati teme, mada sam sve pretrazio