[ cybercom @ 03.09.2004. 14:26 ] @
Imali neko neki soft za evidenciju (internu) musterija,telefona (koji su uradjeni,koji nisu) itd...... a zeljan je da podeli samnom.

Hvala unapred !!!!!!!

[email protected]
[ novack2 @ 11.09.2004. 12:03 ] @
ma meni najveći problem predstavlja upisivanje IMEI broja, to bi trebao program da automatski iščita isto kao npr. ideš otključati nokiu
[ X-Cite @ 11.09.2004. 13:15 ] @
Mislim da nisi upucen dovoljno u programiranje pa neznas sta zahtjevas... a sto je takav problem upisati ručno ?
[ cybercom @ 11.09.2004. 22:07 ] @
X-Cite,jeli ti to pravis program,ili ti je samo to maska ?
[ novack2 @ 11.09.2004. 23:34 ] @
Ma upućen sam ja dosta u programiranje, ali reci da za takav program treba biti pravi programer koji bi to i napravio :)))
Zbog čega bi se ručno upisivalo IMEI ako bi ga program mogao izčitati, hebi ga, uvijek postoji mogućnost da se zabrojiš???? Zar ne???
a osim toga to prepisivanje odnosi najviše vremena !!!
[ pelesta @ 12.09.2004. 00:54 ] @
Naj jeftinija varijanta je da vise nedajemo garanciju na radove tako da za reklamaciju nemamo sta provjeraviti.
Ja sam sebi u Excelu razmakao tabelu prema potrebi i upisao podatke o datumu,tipu telefona imei sa kucista,i mei sa telefona,opis opravke i cijenu i za 3 sekunde mogu da nadjem telefon iz baze od zadnje tri godine,koliko vodim evidenciju.Jednostavno i brzo.
[ X-Cite @ 12.09.2004. 16:22 ] @
Citat:
cybercom: X-Cite,jeli ti to pravis program,ili ti je samo to maska ?


Taj program sam ja lično uradijio i taj program funkcioniše... mogu ga okačiti na probu ali mislim da se mnogima takav neće dopasti dok ne uključim DataBazu u njega. Nisam stručko za baze, zato program za sada upisuje samo u log.txt fajl, pa ću dok stignem do vremena pročitati nešto i o bazama i uključiti još nekih par stvari, kao i štampanje mušteriji servisnoga lista itd...

Program je na slovenačkom ali neće biti problem kad se završi prevesti i u naš jezik.

Veoma je jednostavan i nije samo maska.

Ja se nadam da cu ga doraditi bar toliko, da ga moze koristiti svaki od nas.... osim čitanja IMEI s aparata Programiranje čitanja IMEI brojeva bi mi uzelo više vremena nego sto cu u zivotu prepisati IMEI brojeva ručno hehe

[ cybercom @ 12.09.2004. 16:34 ] @
Pa okaci,sta cekas,ajde da vidimo !
[ X-Cite @ 12.09.2004. 22:21 ] @
KLIK za Soft

Čitanje IMEI i take stvari neću raditi... a ostale ideje su dobrodošle!

I kritike naravno, iako znate da sam početnik u tim stvarima i da ću usavršiti kad stignem do vremena :)
[ mrcina @ 15.09.2004. 08:25 ] @
nije lose.,samo bi bilo bolje kad bi se stampalo nekeko ljepse pa da mogu dati musteriji kao revers
malo tabela ubaciti...ona velicina formata je ok moydamalo ga pocvecati
Citat:
X-CiteKLIK za Soft

Čitanje IMEI i take stvari neću raditi... a ostale ideje su dobrodošle!

I kritike naravno, iako znate da sam početnik u tim stvarima i da ću usavršiti kad stignem do vremena :)


svakako je dobar samo kad bi moglo da se izlazni fajl odstampa direktno i da je bar to sto se stampa na srpsko-hrvatskom
[ drdrksa @ 15.09.2004. 10:06 ] @
X-Cite, evo ti jedan predlog. Ako vec ne umes/neces da napravis podrsku za automatsko ocitavanje IMEI broja, zasto ne otvoris kod, postavis projekat na SourceForge, garantovano ce sam softver kao softver napredovati vise nego da ceka tebe Ovo je, inace, samo predlog. Sta mislis o tome?
[ vrba @ 15.09.2004. 22:06 ] @
Pozdrav!!!
Predlog: Probaj ograniciti broj polja za unos IMEI-a na 15 i ako moze
da izgleda ovako xxxxxx/xx/xxxxxx/x .
Mislim da bi bilo preterano!
P.S. Bio si u pravu, falili su mi neki sistemski fajlovi, pa mi zbog
toga nije radilo kako valja.


.:: poslato preko [es] mailing liste ::.
[ cybercom @ 16.09.2004. 06:41 ] @
Imam par predloga,
1. Datum,da bude automatski
2. Model telefona da bude iz liste padajucih menija,i dodata opcija tip
(npr.da model i tip telefona vuce iz baze koju mozes dopuniti)
3. da umesto opcije poppravak stoji padajuci meni sa izborom (servis,dekodiranje,flashovanje,jezik(
4. Da postoji posebna stavka Razduzivanje,gde ces skidati telefon iz servisa ?

Eto mojih predloga,pa ako mislite da valjaju,vi onda prionite !
[ spacewalker @ 16.09.2004. 22:11 ] @
Evo još jednom: poboljšana verzija, sa svim što ste tražili: automatski datum, padajući meni za model, dali je telefon u servisu ili vraćen, dodan tip modela, IMEI ograničen na 15 znamenaka, padajući meni sa izborom servis,dekodiranje, flashovanje, jezik...također je i print poboljšan. I sve to free Ako još što treba recite.
[ forfaze @ 18.09.2004. 11:21 ] @
sada sam probao, i link je ok

setupmobi


a evo i drudi


setupmobi


ili


setupmobi

rade svi
[ Maniac @ 20.09.2004. 21:08 ] @
Da li neko ima neki soft za prodavnicu telefona?i recimo koji bi mogao direktno da stampa garancije ?
[ KrunoV @ 15.10.2004. 14:10 ] @
Moze li mi netko objasniti cemu je potrebna podrska za iscitavanje telefona preko bilo koje komunikacije jer po meni telefon zaprima i daje djelatnik koji radi na pultu a ne sam serviser i zasto onda on treba iscitavati telefon i po tome on treba imati i unibox preko kojeg ce to raditi, i zasto bi to uopce trebao znati raditi.

A sto se tice gubljenja vremena, sto su neki pisali po meni je cista glupost jer ako imas vremena stalno odlaziti sa radnog mjesta da preuzmes telefon onda ocito imas i vremena i nisi prenatrpan poslom pa mozes i ukucati IMEI rucno...

A uglavnom na servis i dolaze telefoni koji nisu ispravni, pa opet to pada u vodu..

Ovo nije namjenjeno programerima nego korisnicima.

Pozdrav
Kruno
[ mrcina @ 15.10.2004. 18:08 ] @
ma hvala bogu...
Ja sam to prije sve vodio u exelu,pa sad mi je dosta dobar program koji sam skinuo odavde,ima logo MOBI ili sl.i jedva stignem da ukucam ime i prezime...
imam par predloga:
1.da se radi brzine unosa u polje za ime i prezime musteruje napravi onaj fazon,cim kucam prvo slovo da mi ponudi sve sa tim slovom ranije unesene,ovo je potreba onima koji servis rade uglavnom stalnim musterijama
2.da se pretraga moze vrsiti po svim kriterijumima(ime i prezime,imei,datum,napomena...)
3.posebnu rubriku u kojoj se prikazuje dnevni promet,prihod rashod

pozdrav
[ forfaze @ 15.10.2004. 21:48 ] @
Pozdrav,
U softveru MOBI je dodata podrska za LAN mrezu Server-Client aplikacija, dakle baza je na jednom racunaru npr na onom za pultom gdje se primaju telefoni, dok svi serviseri ukoliko ih ima vise mogu pristupiti servisnoj kartici sa svog racunara. Svi koji kupe licencu mogu dobiti Server-Client aplikaciju, a na 2 licence dobiju jednu gratis.
Vasi prijedlozi ce biti implementirani u narednoj verziji.
- Prijedlog za imena stalnih musterija
- Prijedlog za dnevne izvjestaje i slicno bice dodati u dijelu Stastika itd..

Link za download setupmobi ili setupmobi
[ cybercom @ 12.11.2004. 16:36 ] @
Kolega sve je uredu to,ali ja nedobijam opciju dodaj,nemam je uopste ?
[ sanyvrbovec @ 12.11.2004. 17:08 ] @
Ne razumijem, da li jos netko ima problema da nema button "Dodaj". Daj mi posalji PrintScreen da vidim... Ukoliko vidis ovo sa slike tada znaci da si vec odabrao dodaj i nakon popunjavanja klikni "Prihvati i ispisi" ako neces da ide van na pisac tada klikni box "samo na ekran"...
Uzput koji windows imas? Ako imas 9x mozda nemas instaliran VB6runtime...
[ mrcina @ 12.11.2004. 17:36 ] @
kod mene se ništa ne dešava kad kliknem DODAJ, button ima ali je mrtav kao i većina drugih...Sad ponovo skidam instalaciju da vidim da tu nije problem...inače ja koristim xp[img][/img]
[ cybercom @ 12.11.2004. 18:23 ] @
Na xp-u mi radi ok,ali na 98se nemam uopste vidljiv dodaj,naime ru je dugme ali nemozes da kliknes na njega !
[ sanyvrbovec @ 12.11.2004. 21:34 ] @
Moguce da ti ne radi baza zato sto na racunalu nemas instaliran mdac_typ koji nisam ukljucio u instalaciju kako bi bila cim manja. lin je [url] http://www.microsoft.com/downl...8a94c4eb912&DisplayLang=en [/url]
No na xp-u bi trebalo raditi. Inace to treba i za dosta drugih programa pa sam pretpostavio da je vec instaliran... Ako nije do toga onda zaista ne znam...


I da... da nemas mozda pre nisko postavljenu rezoluciju pa ti je van pogleda? Ja imam 1024x768 nisam niti probao na nizoj
[ cybercom @ 15.11.2004. 08:15 ] @
e to je to,hvala,radi ok !
[ zex_rad @ 06.04.2005. 00:28 ] @
Evo jos jednog odlicnog programa za vodjenje servisa.
Ukratko vodi sve + bar code podrska + kartice komitenata + robno-maerijalno vodjenje servisa + odvojena administracija od servisa(radnik nema sta da trazi u administraciji, ne moze da stornira naloge) + rad u mrezi + rad sa fiskalom + sta vi pozelite-skoro sve moze
Postoji i LITE(prva) verzija ovog programa koji se dugo vrti u nekoliko servisa u Novom Sadu i Podgorici.

Na slici je izled servisnog naloga.





[Ovu poruku je menjao zex_rad dana 20.04.2005. u 11:12 GMT+1]
[ X-Cite @ 06.04.2005. 06:35 ] @
dobro izgleda...

dali je moguće prevesti program?
[ zex_rad @ 06.04.2005. 09:20 ] @
Mislim da ne bi bilo vecih problema da se prevede.
[ zex_rad @ 08.04.2005. 09:17 ] @
Nesto vise o evidenciji3 mozete naci na:

www.staleksit.dzaba.com

[Ovu poruku je menjao zex_rad dana 28.05.2005. u 19:10 GMT+1]
[ srndach @ 12.05.2005. 13:42 ] @
!!!!!!!
Moram priznati da skoro nisam video ovako kompletan i odlicno organizovan program
!!!!!!!
Za sve koji imaju potrebu za ovakvim programom preporucio bi da pogledaju stranicu :

http//worldzone.net/computers/staleks/evidencija.html

Svaka cast majstore! (ko si da si...)
Ono sto mene interesuje je cena i kako doci do programa?
[ staleks @ 28.05.2005. 01:14 ] @
Promena adrese sajta:

umesto www.worldzone.net/computers/staleks zbog gasenja www.worldzone.net servera sajt je premesten na novu adresu

www.staleksit.dzaba.com
[ gkukac @ 31.05.2005. 10:49 ] @
Citat:
staleks: Promena adrese sajta:
www.staleksit.dzaba.com


Citat:
srndach: !!!!!!!
Moram priznati da skoro nisam video ovako kompletan i odlicno organizovan program
!!!!!!!


ovo je i moje mišljenje, program je SUPER!!!!!

[ KrunoV @ 02.06.2005. 13:02 ] @
Stranica je 90% napravljena pa mozete provjeriti..
Gore je i soft za download pa mozete i to vidjeti

http://www.on-line.com.hr

[ ecs2005 @ 15.06.2005. 10:49 ] @
Domaci profi program za GSM servise i shop-ove, GSM SERVICE MANAGER. Demo mozete naci na www.ecservis.cjb.net.

- detekcija telefona preko bar koda
- radi u mrezi
- logovanje radnika
- mogucnost unosenja VIP klijenata
- i jos mnogo toga....

Kompletna verzija je zasticena Armadilom i HardLock-om.

ECS.
[ ecs2005 @ 15.06.2005. 17:18 ] @
Greskom je upload-ovana engleska verzija softvera, sada je postavljena verzija na srpskom.

www.ecservis.cjb.net - download

ECS
[ helga @ 06.10.2005. 23:55 ] @
odlican program
radi na serveru pod linuxom, windows
koriscenje sa vise racunara PREKO INTERNETA
baza radjena u inter base-u
stampa reversa u dva primerka
ocena 10!!!!!!!!!!!

0230/321-02

Zoran Krstin
BUS computers
Kikinda

[ zlisli @ 04.11.2005. 13:27 ] @
Nova verzija! ===> Mobile Shop/Service Manager <===

www.comutel.si/ms

Pozdrav!
[ wankel @ 10.04.2006. 13:22 ] @
Pogledajte UniversalSimlockRemover.
Mislim da je ekstra. U njemu imate sve za evidenciju popravki, cak i softver za popravku, flesovanje telefona.
Software je besplatan.
Za download oko 120MB.

Adresa je: http://simlock.techgsm.com/simlock/u/

Pozdrav.
[ skoker @ 22.09.2006. 18:33 ] @
Imate i ovde jedno interesantno rešenje

http://www.busol.co.yu/softdes.../GSMCommunity/GSMCommunity.php

Softver ima sopstvenu bazu podataka kao i internet bazu podataka, podržava rad sa bar kod čitačem i još mnogo toga.
Može vam uštedeti mnogo vremena i novca.

Pozdrav
[ ppava @ 23.09.2006. 08:36 ] @
lepo uradjeno nema sta
[ cybercom @ 04.10.2006. 20:57 ] @
E,jos kada bi neko od programera ovih dobrih programa (valjda) prosledio po jedan primerak pokretacu ove teme da istestira (ili dobije jedan primerak),zasluzanlije ? xexexexex
[ dmd @ 13.10.2006. 02:09 ] @
E ajde ja ću da napravim šta treba u zamenu za obuku(servisiranje)!
[ Ero S Ovoga Sveta @ 17.11.2006. 04:40 ] @
Narode evo jos jedan novi program.
Pogledajte pa ostavite komentar...

http://www.freewebs.com/sove-soft/

[Ovu poruku je menjao Ero S Ovoga Sveta dana 18.11.2006. u 01:10 GMT+1]
[ BinLaden @ 18.08.2007. 20:12 ] @
Evo i nova verzija programa GSM Servis:

-Podrzava rad sa vise korisnika
-Stampanje racuna i izdavanje predracauna odnosno potvrde o prijemu.
-Podrska za Barcode citac za iscitavanje IMEI
-Velike i brze mogucnosti pretrage

-Uz doplatu dobija se i dijeo za evidenciju prodaje.

http://www.sove-soft.rs.ba/index.php?page=product-gsmservis

ps:
Korisnici stare verzije neka mi se jave na email za update.
[ dushkoue @ 18.02.2008. 00:08 ] @
Potreban program za evidenciju servisa PC i Moblnih, ako neko ima neka javi ponudu na e-mail:
Naravno da ću platiti nečiji rad, ako može i da se ubaci i evidencija utrošenih delova za PC i telefone, lager, troskove itd

[email protected]
[email protected]
[ BinLaden @ 14.05.2008. 18:18 ] @
Novi update:
http://www.sove-soft.rs.ba/index.php?page=product-gsmservis
[ nesa_ks @ 07.06.2008. 02:28 ] @
imam program za ulaz telefona,otkup i naplata lepo uradjen radi kao obican program u windovsu sad sam trnutno van zemlje ali ako je hica zovite smislicu nesto.pozdrav
[ bSecurity @ 16.03.2009. 11:56 ] @
Da malo osvezimo temu od pre godinu dana, dal je neko izbacivao novu verziju, razvijao novi program itd... pa da se javi ovde mozda i neka saradnja moze da se ostvari...
[ imota1 @ 27.02.2010. 22:11 ] @
Postoji program SDB2008 radi pod windowsima,zaista ljepo urađen,sa mogučnosču printanja,preveden,te još mnoštvom opcija..
Softwer se veže za hardlock računala,pa ako netko ima način i rješenje kako ga otključati,vjerujem da bi mnogima pomoglo..
Thx..
[ ghetto @ 08.04.2010. 11:48 ] @
E Ovako.
Pitanja:
1-Sta se dogadja sa softwareom Mobi i moze li ko da postavi link za download istog koji radi posto su svi pukli a jedni koji radi downloaduje 1 kb i to je to.
2-Posto sam izasao posle deset godina rada iz posla sa tel. nisa razmisljao o softwareu sve dok nisam odlucio da krenem ponovo u borbu.Sta mislite iako ovo nije tema za to da li opet da se covek vraca u ovaj posao i da li se isplati?Znam da nije kao ranije ali mislim da tu jos ima posla.
3-Ovo nije pitanje nego cista konstatacija-sta mislite o ovom free programu za vodjenje stanja u servisu.idite na www.hardoffice.rs i skinite soft.Po meni je to ok varijanta.
[ totalwebing @ 10.02.2011. 12:11 ] @
Pozdrav,
Trazim software za GSM radnju, izdavanje virmana i tako, vidim ovde linkove za neke programe, al svaki je vec zastareo.
Poslao sam mail SoveSoft-u niko ne odgovara...
Jel moze neko poslati link gde da skinem najvise me interesuje ovaj "domaci" software SoveSoft GSM Servis. Ili ako ima neki drugi, bio bi zahvalan.


Hvala unapred.
[ nemanjad @ 22.03.2011. 22:56 ] @
Nadam se da ce vam pomoci, odlican programcic za GSM delatnosti! Pozdrav!
http://www.4shared.com/get/yZF...B17EA403BE619E554FAA9D2F.dc322
[ usasab @ 02.05.2012. 17:24 ] @
GSM SERVICE

Aplikacija namenjena serviserima mobilnih telefona ( pre svega ).

Osnovne karakteristike aplikacije :

Mogućnost logovanja više servisera
Aplikacija ima administratorski i serviserski mod sa različitim ovlašćenjima
Evidencija klijenata i aparata koji su doneti na servis
Opis kvara
Dodatna oprema koja je ostavljena sa aparatom
Status naloga
Datum preuzimanja aparata iz servisa
Cenovnik opreme iz GSM 3G dnevno ažuran (eksluzivni distributer aplikacije za Srbiju)
Spisak utošenih delova po aparatu
Štampanje naloga sa logom i podacima servisa
Slika modela koji je ostavljen na servisu
Okvirna i konačna cena usluge

Ovo su mogućnosti prve verzije aplikacije , otvoreni smo za sugestije i dalji razvoj. Molimo sve zainteresovane da daju svoje predloge kako bi smo aplikaciju prilagodili najvećem broju servisera.
Predviđena cena aplikacije 20 Eura godišnje. Demo verziju možete preuzeti ovde: www.3delektronik.rs/download/Servisd.zip .

Kada preuzmete demo verziju samo raspakujte arhivu i pokrenite servisd.exe fajl.

Prilikom startovanja DEMO verzije potrebno je prozor za autorizaciju zatvoriti a zatim se prijaviti kao : user bez passworda . U DEMO verziji radite sa bazom koja se nalazi na serveru , u licenciranoj verziji baza se naravno nalazi na lokalnom računaru. Detaljno uputstvo je u pripremi do tad možete nam postavljati pitanja na dole navedenu mejl adresu.

Sve sugestije i predloge možete nam poslati na [email protected] ili na facebook-u Xsoft Maric
[ Femtto @ 25.09.2012. 11:17 ] @
FEMTTO, www.femtto.com

Poštovani serviseri mobilnih kao i mnogih drugi uređaja, predstavljamo Vam novu aplikaciju za uspešno vođenje evidencije u vašem servisu, aplikaciju IServis.

Download: Probna verzija

Specifikacije i sposobnosti programa možete pogledati ovde