[ zYx @ 05.09.2004. 21:05 ] @
Zanima me za period u poslednja dva dana (vikend), a konkretno evo do pre dva minuta (nedelja od 21.00 do 21.15) da li je izlaz na net radio kod vas? Meni (Vracar, Slavija) modem ispadne iz mreze i nece da se vrati dosta dugo, ili se vraca na po minut i opet ispada. UPRAVO SE TO SADA DESILO!!!!! Sad cekicam da se povrati pa da postujem.
I nervira me sto je cela ta zafrkancija oko interneta pomalo amaterski odradjena. Nikakav e-mail da posalju u fazonu,izvinjavamo se zbog prekida, da kazu razlog prekida, kao i kada nesto rade, a to je u 90% slucajeva pre podne kada firme koriste net, iskljucuju net i to bez najave. Stvarno neprofesionalno.
A o tome sto ja ne mogu da koristim svoj placeni nalog sve u svemu i po par dana u mesecu kada se sve sabere necu ni da govorim. Ali ipak kada net radi to je sasvim OK i ja sam zadovoljan, nije da ne moze bolje, ali u Srbiji je i ovo OK.

poz
[ ddz @ 05.09.2004. 23:10 ] @
I ja sam na Slaviji, ali nisam primetio nikakve prekide ovih dana.
[ Milos Stojanovic @ 10.09.2004. 16:43 ] @
nadam se da si ti jedini sa problemima zYx, pošto planiram da se kačim na SBB baš tu, na Slaviji. Samo ovi iz tehničke nisu bili sigurni da li kod mene postoji mogućnost za internet jer im je server offline (!?).
Malo offtopic: U SBBu, ovaj paket za fizička lica, što kaže da ima dynamic IP, jel to znači da dobijam javnu IP adresu koja se menja svaki put kad se rekonektujem, ili se adresa menja na svakih n sati, ili uopšte nemam javnu IP adresu nego sam kroz NAT povezan na internet? Na informacijama su bili skroz zbunjeni kad sam ovo pitao...
[ Jbyn4e @ 10.09.2004. 16:55 ] @
Trebalo bi da si kroz NAT vezan dalje. U konfiguraciji stavljas neki 10.x.x.x gateway preko cega ides...a on valjda dalje radi NAT.
Osim ako ne uzmes neki paket za koji (mozda) jos uvek daju real IP.
[ Milos Stojanovic @ 10.09.2004. 17:19 ] @
pa da, uz ovaj poslovni paket ide fixan, realni IP, ali je to preskupo. oh, well, onda ću morati da žongliram nekako preko NATa :(
[ vindic8or @ 10.09.2004. 22:09 ] @
pored toga, (koliko sam cuo) filtriraju vecinu portova. tako da nista od direktnog p2p :()
[ ddz @ 10.09.2004. 23:35 ] @
Ne filtriraju ništa od portova. Problem kod p2p je to što ne može da se koristi realna IP adresa kod flat paketa, pa to zbunjuje neke programe.
[ Milos Stojanovic @ 12.09.2004. 11:54 ] @
hmm... koji konkretno? Evo ja sam malo kući testirao NET, i radi mi Torrent, Kazaa i DC.
[ Zenchina @ 13.09.2004. 03:41 ] @
Pazi ovako Zovem ih i dobijem bez problema. Kazem sledece:
"Cao, imam problem sa net-om prvih mesec dana je sve bilo ok, ali poslednjih par dana nema signala. Naime koristim flat 128 i svako vece izmedju 21:00 i 22:00 prekine se veza i tako do "jutra" izmedju 10:00 i 11:00 (nekome je ovo jutro). - Kaze covek nema problema pogledacemo sta nije u redu. Sutra uvece neverovatno, ali sve je radilo normalno. Medjutim ne lezi vraze, prekosutra opet po starom u 21:20 opet nema net-a. Zovem ti ja njih jer je podrska do 22:00, i na kraju se dogovorimo da rano ujutru donesem modem kod njih da mi ga zamene. I bi tako. Odnesoh modem kod njih, neki ljubazni momak mi ga bez problema zameni novim, i ja tako odem na posao. Posto sam se zadrzao na poslu duze od uobicajenog, zove mene zena da mi kaze: "Ajde bre dolazi kuci dolaze majstori za kablovsku. - Kakvi majstori sta nije u redu??? - Pa za internet :O". Dofuram se ja kuci, zateknem majstora kako igra milionera na mojoj mashini, i dam mu modem koji sam dobio da namesti. Objasne mi oni da su dobili nalog da dodju i vide sta nije u redu, a ja njima da su malo zakasnili, i da sam ja doneo drugi modem itd...". Lepo sad imam novi modem i vise nemam problem da mi se net iskljucuje posle 21:00. SAD imam drugi problem . Sada mi se veza prekida svaki cas. Dakle modem stoji stalno ukljucen, Cable dioda svetli stalno (znaci da sam na vezi sa njima) sve radi normalno 10-40 min., a onda se sve zamrzne. Kada "diseblujem" modem u control panelu pa ga "ineblujem" sve opet radi normalno izmedju 10-40 min.
Pomislim mozda mi je sjeban Windows, pa ga danas lepo deinstaliram i instaliram novi "friski". Nestavim ni SP2 niti bilo sta da bih proverio kako sada radi onako go, ALI OPET ISTI PROBLEM. E krenem ti ja da bazam po netu onako sa prekidima da vidim zna li neko u cemu je trik, nabasam na ovaj forum, registrujem se, pocnem da citam i dodjem do ovde. Skoro mi je potpuno jasno u cemu je greska, sada kad sam procitao postove ovde, ali za svaki slucaj da pitam zna li neko u cemu je caka sa ovakvim problemom, ili je to samo SBB.

Sto se tice portova i P2P-a sve funkcionise normalno.
[ pctel @ 13.09.2004. 13:17 ] @
Mozda imas probleme sa USB-om (hoce to cesto). Bolje resenje je povezivanje preko mrezne karte.