[ TomaParComp @ 07.09.2004. 22:05 ] @
Nakon dugog i mukotrpnog rada ParCompWireless je danas u 19:00 pušten u rad!

Do kraja meseca sistem će biti potpuno otvoren a korišćenje interneta besplatno, potrebna vam je samo oprema!
SSID: ParComp AP
IP podešavanja stavite na "automatically" :)
U vašem browseru ukucajte bilo koju adresu i pojaviće vam se stranica za logovanje
user: parcomp
pass: parcomp
i uživajte!!!
Brzina je ograničena na 64Kbps down i 16Kbps up.

Naravno prvi uslov je da ste iz Paraćina ili okoline :))

Probano sa 10Km, D-Link 700ap -> 6m kabla CFD200 -> grid antena 24db

Happy surfing, Paraćinci!

Pozdrav
Goran, ParComp, Paraćin
[ vladakru @ 09.09.2004. 19:54 ] @
da nemas mozda ideju zasto Pheent WAP-011RT nece da radi kada se stavi automatska IP (DHCP), probano sa verzijama firmware-a 3.0 i 3.1
[ TomaParComp @ 09.09.2004. 20:09 ] @
Imam :))

Sve Pheeneti koje sam imao u rukama su imali problem sa prosledjivanjem MAC adrese koja je neophodna u ovakvim situacija, 118c+ sam još i uspeo da nateram da radi, al taj mali dvoglavi nikako...

Menjaj ap...

ps. Kad rade (Pheeneti) u AP modu rade kako treba
[ vladakru @ 11.09.2004. 11:15 ] @
Paracinac a gde ti se nalaze antene, koliko je jak signal, moze li da izgura do Cuprije?
[ TomaParComp @ 11.09.2004. 18:58 ] @
Antena se nalazi na zgradi koju zovu "Kula" i može da se dobaci do Ćuprije, al nema potrebe, javni se u InterCom...
[ djmaki @ 12.09.2004. 09:49 ] @
Pronsao sam vas .Kad ce da montiramo kod mene?Kad mozete da dodjete da povezemo to jer sam vrlo nestrpljiv.Dolazim u ponedeljak kod vas.
ZZZZZZZZZAaaaaaaaaaaaaakon ste. Nema boljih u okolini.
PpppppppppppOOOOOOOooooooooooooooooozdrav od Mladje iz Sikirice
[ Zikka @ 12.09.2004. 15:47 ] @
Svaka cast za Paracin!!!
[ TomaParComp @ 16.09.2004. 20:23 ] @
Hvala na čestitkama!

Imamo još jedno saopštenje za javnost

Danas je uspešno postavljen još jedan AP za pristup ParCompWireless mreži. Nalazi se u Gloždaku, na kući u ulici Sutjeskoj 19 (mapu u šake!) i trebalo bi da pokrije Gloždak, malo Jagodnjaka, MZ 11.kongres, a nadam se i malko dalje, sutra pada testiranje!

SSID: ParComp Glozdak

Svako ko ima opremu a nema user i pass može da se javi da mu otvorimo nalog i da uživa u brzoj i sigurnoj vezi skroz besplatno do kraja meseca, a posle....

Pozdrav
Goran, ParComp, Paraćin
[ atari @ 17.09.2004. 02:07 ] @
Citat:
vladakru: da nemas mozda ideju zasto Pheent WAP-011RT nece da radi kada se stavi automatska IP (DHCP), probano sa verzijama firmware-a 3.0 i 3.1


3.1? toga nije bilo pre par dana...sad mi vise nije ni bitno..
Ja sam u medjuvemenu stavio dlink ap, sa kojim i nisam bas zadovoljan
[ atari @ 17.09.2004. 02:30 ] @
Citat:
vladakru: da nemas mozda ideju zasto Pheent WAP-011RT nece da radi kada se stavi automatska IP (DHCP), probano sa verzijama firmware-a 3.0 i 3.1


Nije sve do ap-a ima nesto i u nacunu pristupa mrezi, meni je taj ap lepo radio i u client modu....
[ dominus @ 24.09.2004. 02:29 ] @
Taj AP ne propusta PPPoE pakete(racunar iza njega ne moze da pronadje access concentrator), bar nije hteo sa firmware-om koji sam ja koristio!

Mislim da slobodno mozes da postavis adresu AP-a na neku iz svog lokalnog opsega, a da svojoj kartici kazes da setovanja pokupi od dhcp servera provajdera(mada neretko ni to nije neophodno ako te sa druge strane ceka MikroTik sa ukljucenom UCC opcijom)
[ matr1x @ 27.09.2004. 17:11 ] @
Kada ce biti postavljen nekakav lokalni chat ili neka razmena fajlova u lokalu,
tj izmedju racunara koji su konektovani na ParComp AP?
I kad ce taj Counter Strike server ?