[ varginjo @ 11.09.2004. 13:45 ] @

Zanima moe jedna stvar, s obzirom da sam nedavno uveo bezicni internet u zgradi,
a konekciju ostvarujemo tako da se posle logovanja svi povezujemo na server koji
nas sprovodi na net.
E ono sto me zanima , je da li je moguce da se na ovaj nacin pronadje neka druga bezicna mreza, ja sasm probao sa Net Stumbler-om ali on izbaci kao " no wireless adapter found"
[ enterpriserx @ 11.09.2004. 19:00 ] @
Proveri prvo dali je Wireless Zero Configuration service stvarno iskljucen, on pravi probleme sa NetStumbler-om. (U slucaju Windows XP-a i da imas PCCard/PCI/mPCI adapter)
[ varginjo @ 11.09.2004. 20:02 ] @


Proverio sam ,Wireless Zero Configuration je bio ukljucen, ali sam ga iskljucio
i opet je Net Stumbler davao iste rezultate, i jos pise (a i prosli put je pisalo )
da je GPS disabled.
xp imam, a sto se tice mreze, sa krova mi ide kabal koji je povezan u komp na
integrisanu mreznu karticu .
[ perone @ 11.09.2004. 23:41 ] @
Ako sam dobro shvatio ti imas fabricki AP i od njega si sproveo utp kabl do kompa? Ako je tako,Net Stumbler ne radi sa fabrickim AP-ovima vec samo sa wireless karticama.
Elem,uz svoj AP si dobio sw za skeniranje mreze pa preko njega jedino mozes da skeniras,ostale programe zaboravi.
Poz!
[ varginjo @ 13.09.2004. 13:17 ] @

Perone, a kako uz svoj sw da skeniram ?
[ perone @ 13.09.2004. 16:01 ] @
Citaj uputstvo proizvodjaca...ako nemas uputstvo,pa skokni do sajta proizvodjaca tvog AP-a ;)
[ varginjo @ 14.09.2004. 07:37 ] @

Kod mene je postavljena wireless ovako:
Ja sam u zgradi i tu ima vise korisnika. A na tavanu je provajder postavio svoj AP,
na koji se svi kacimo .
Kada se konektujemo mi pristupamo njegovom serveru, pa zato pitam, jer je
na ovaj nacin moguce ?
[ pctel @ 14.09.2004. 10:05 ] @
Logicno bi bilo da je na krovu usmerena antena, koja hvata samo signal tvog provajdera. Probaj da zamolis provajdera da stavi antenu od 360 stepeni