[ viza @ 15.09.2004. 21:12 ] @
pozdrav svima. interesuje me da li neko koristi neki program za montažu postscript fajlova? ako može naziv i gde se može nabaviti i neka iskustva u vezi sa istim.

p.s. program mi treba za windows :-(
[ viza @ 15.09.2004. 21:26 ] @
još jednom p.s.

može i za montažu PDF fajlova!
[ boccio @ 15.09.2004. 23:26 ] @
Pit Stop Professional...probaj sa tim
[ henrik @ 16.09.2004. 08:37 ] @
Ne znam bas za montazu .ps fajlova, ali probaj imposer za Quark ili ID, lepo smontiras strane na tabak kako hoces, pa onda pravis ps ili pdf. Jedino ako ne dobijas gotove fajlove za montazu.
[ DeLacy @ 16.09.2004. 10:10 ] @
Citat:
viza: još jednom p.s.

može i za montažu PDF fajlova!


Creo Preps.
Heidelberg Signastation.

Mislim da mogu da posluže čak i za PS.
[ henrik @ 16.09.2004. 22:24 ] @
To da, ako je u fazonu da plati softver ;)
[ Zmaj @ 16.09.2004. 22:57 ] @
probaj quite impose plugin za acrobat [url]http://www.quite.com/imposing/[/url], velicine ispod 1MB. prilcno je dobar
[ viza @ 20.09.2004. 16:52 ] @
hvala svima na odgovorima.
pit stop professional imam, već duže vreme, ali mi se ne čini baš kao najsretnije rešenje za te stvari. super je za rad sa pdf-ovima ali kada treba namontirati časopis od 80 strana, više bih voleo da mu zadam parametre za parne i neparne strane, i da on to odšljaka sam. znam da ima software koji to radi tako, recimo Creo Preps Heidelberg Signastation - ali on košta SAMO 3500 evra. ipak tragam za nečim pristupačnijim (čitaj: ako može free). skinuo sam quite impose plugin za acrobat pa ću da javim za koji dan, čim stignem da ga isprobam, kakvi su utisci.
[ viza @ 24.09.2004. 22:37 ] @
Citat:
skinuo sam quite impose plugin za acrobat pa ću da javim za koji dan, čim stignem da ga isprobam, kakvi su utisci.

ispobao sam ga i vrlo sam zadovoljan. jednostavan je za upotrebu i radi posao vrlo dobro. preporučujem ga svima kojima je potreban sličan software. i dosta je brz i ne brlja puno po pdf fajlu.