[ zega @ 18.09.2004. 19:22 ] @
Problem je sledeci: potrebno je bezicno povezati dve zgrade koje su na udaljenosti od oko 50ak metara vazdusnom linijom. Opticka vidljivost postoji. Od opreme imam 2 3COM-ova AP (OfficeConnect Wireless 11g) i 5 mreznih karti (3COm 11a/b/g Wireless PCI adapter).

U jednoj zgradi se nalazi server i 20ak WS, a u drugoj su 4 WS. AP su podignuti na prozore (ostvarena je opticka vidljivost). Potrebno mi je da 4 WS iz jedne zgrade mogu da pristupe serveru u drugoj (da se loguju na njega). 2 AP sam uzeo zato sto je 1 AP verovatno nedovoljan da obezbedi vezu na tom rastojanju, zbog velikih smetnji (nema drveca, vec kablovi, vodovi itd.)

Dakle zanima me kao da konfigurisem ta dva AP tako da rade u okviru iste mreze (iako nisu povezani kablom) i pojacavaju signal onog drugog, neka repeater varijanta? Da li je to uopste moguce a ako nije sta mi preporucujete kao resenje?

P.S. Ako je ovako nemoguce ostvariti vezu, koju opremu bih trebao da dokupim (prvenstveno mislim na antene)?

Hvala unapred!
[ broker @ 18.09.2004. 21:08 ] @
Ako sam dobro razumeo imas u dve zgrade dva kablirana LAN-a i hoces da ih povezes medjusobno bezicnim linkom?
[ zega @ 19.09.2004. 10:41 ] @
Da, dobro si me razumeo. Potrebno je da 4 racunara iz jedne zgrade mogu da pristupe mrezi u drugoj (da ih postavim na domen).

Pozdrav,
[ TomaParComp @ 19.09.2004. 15:58 ] @
Prijatelju, ako želiš da ti neko pomogne daj što preciznije podatke. Kako će tih četiri PCa da se vezuju? Oćeš i oni bežično ili šta.
[ broker @ 19.09.2004. 23:16 ] @
Ako je tako onda ti je dovoljan jedan AP na jednoj mrezi i jedan klijent na drugoj mrezi, i nesto malo rutinga... rastojanje od 50m je bznacajno, i ja bih preporucio da se tu razvuce neki kabal...