[ djordje @ 19.09.2004. 15:09 ] @
Imam sajt koji je uradjen u FrontPage-u. Index se sastoji iz 2 frejma: levog, koji je menu i desnog koji je sadrzaj. Da li recimo google crawluje dalje od index-a posto nema klasicnih linkova na toj strani, vec samo frame tagovi?
[ sojic @ 20.09.2004. 00:14 ] @
Google ce da indeksira sigurno, samo ako u levom frejmu (pretpostavljam da tamo ti je navigacija) koristis standardne <a href> linkove. Ako koristis neki flash ili java aplet tastere, tesko.
[ boccio @ 20.09.2004. 07:51 ] @
jel koristis <noframes>? ako ne, trebalo bi...

ko sto sojic rece, u takvoj varijanti sve je na linkovima...dakle gledaj da postavis navigaciju sajta tako da se na jednom frejmu nalaze linkovi ka svim "unutrasnjim" stranama, tj. frejmovima, a na njima postavi (makar nexi textualni/footer) link ka home page, i ne bi bilo lose ka svim ostalim stranama (varijanta mini sitemap-a).

jedan mali savet: sta se desi ako posetilac dodje na tvoj sajt sa pretrazivaca? i, naravno, ne ode na index.html, nego na neku drugu stranicu koja je indexirana za doticnu pretragu koju je korisnik uneo? videce samo taj frejm, jel da? a ne kompletan sajt. da li si razmisljao o tome? mozda ne bi bilo lose da ubacis mali JS koji ce u tom slucaju "regenerisati" frejmove... iskoristi parent.frames.length da proveris frameset...
[ djordje @ 20.09.2004. 14:48 ] @
Code:
<html>

<head>


<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1252">
<title>electronics for beginners</title>

<TITLE>electronics for beginners</TITLE><META NAME="description" CONTENT="electronics schemes for beginners and electronics tutorials. Meny interesting circuit schematics sorted in categories"><META NAME="keywords" CONTENT="electronics, electronic, audio, scheme, schemes, device, ir, pc, schemes, beginner, tutorial, resistor, project, led, amplifier">
<meta name="Microsoft Theme" content="siva-tema 1011, default">
</head>

<frameset framespacing="0" border="0" frameborder="0" cols="164,*">
    <frame name="contents" target="main" scrolling="yes" src="main_menu.htm">
    <frame name="main" src="index2.htm">
    <noframes>
    <body>

    <p>This page uses frames, but your browser doesn't support them.</p>

    </body>
    </noframes>
</frameset>

</html>
[ sojic @ 20.09.2004. 21:28 ] @
Mislim da
Code:

<noframes>
    <body>

    <p>This page uses frames, but your browser doesn't support them.</p>

    </body>
    </noframes>


je bolje da zamenis sa

Code:

<noframes>
    <body>

    <p>This page uses frames, but your browser doesn't support them.</p>
   <a href="link1.html">link 1</a>
   <a href="link2.html">link 2</a>
   <a href="link3.html">link 3</a>


    </body>
    </noframes>
[ djordje @ 20.09.2004. 22:04 ] @
I google bi onda citao i taj tag sa linkovima i ako se on ne pojavljuje na
strani, zar ne?
[ sojic @ 20.09.2004. 22:30 ] @
Samo pretpostavka, nikad prakticno nisam proverio.
[ djordje @ 20.09.2004. 23:22 ] @
Citat:
This page uses frames, but your browser doesn't support them.


Meni se cini da se na google jednom pojavioovaj text ispod naziva sajta, dakle google cita taj tag, samo je pitanje da li prati linkove iz noframe tag-a. Mislim da bi trebalo
[ boccio @ 21.09.2004. 07:43 ] @
Djordje, ja bih ti najtoplije savetovao da procitas ovo i ovo, posto su to sve prezvakane stvari i ima dosta kvalitetnih informacija na tu temu (da ne kazem saveta) webmasterima koji koriste frejmove.

btw, da - G indeksira linkove iz <noframes> taga, pa zato zapravo i postoji taj tag , da bi obezbedio verziju sajta za pretrazivace koji ne podrzavaju frejmove, ne da bi u njemu pisalo "Upgrade your browser" i sl.