[ Mladen @ 20.09.2004. 22:11 ] @
Ja sam u Brace Jerkovica 86, prizemlje i od 3 prozora u stanu samo jedan mi nije zaklonjen i on gleda na Vojvode Stepe ulicu. Jel postoji na nekoj od zgrada iz te ulice pristupna tacka i ako postoji kojeg provajdera je?
Pozdrav
[ marko1101 @ 20.09.2004. 23:47 ] @
www.maksnet.org , za koji dan se postavlja bazna stanica u ul. Indire Gandi

pozdrav
[ Nikola Denić @ 21.09.2004. 02:47 ] @
hehe . ako im je net dobar ko sajt .. bolje ostani na dial up-u :D
[ Mladen @ 21.09.2004. 10:08 ] @
Jel postoji neka bazna stanica beogrida? Vidim da je pre bilo u planu?
[ filo @ 21.09.2004. 10:17 ] @
prica se da ce verat uskoro staviti bazne stanice negde u ustanicku i na visu elektrotehnicku
znaci, strpi se jos malo
[ Mladen @ 21.09.2004. 12:29 ] @
Za verat se svasta prica i ne verujem da cu ga bas docekati. Inace internet mi je neophodan zbog posla i ja se tek doseljavam u brace jerkovic pa ne znam gde je ta visa elektrotehnicka. Mene jedino vadi ulica vojvode stepe zbog prozora. Znaci, pitanje je jel ima sta u Vojvode Stepe?
[ filo @ 21.09.2004. 12:51 ] @
i jos jednom z aone koji nisu culi prvi put
od ljudi iz verata i vets sam cuo da ce na zgradi vets u vojvode stepe 283 biti bazna stanica verat.neta
[ ap61 @ 02.11.2004. 11:17 ] @
ima beogrid tamo
[ digisatplus @ 14.12.2004. 23:14 ] @
Ima i memodata.net tamo
[ Ka2 @ 15.05.2006. 00:03 ] @
Trebalo bi da odem da zivim u drugu gajbu, u naselje Brace Jerkovic, istoimena ulica. To nece biti tako skoro, ali sam ja vec poceo da se raspitujem u vezi mogucnosti za internet. I smorio se... U toj zgradi kablovski operater je IKOM sto nisam zeleo ni u snu da mi se desi... SBB mi je rekao da oni tu signal nemaju, iako ga imaju maltene u citavom naselju ali ga BAS u toj mojoj polovini ulice nemaju. Inace, ja sam u broju 95. Sad' ocekujem da mi SBB odgovori da li je moguce da se povezem na onaj LAN fazon, sa onom antenom na krovu. Inace, stan mi je u potkrovlju i nemam nikakvih prepreka.

Posto se ne razumem u wireless, da li neko zna koji operateri pokrivaju tu oblast, koji su ok a koji su za zaobilazenje?

Ja sam pre jedno godinu dana, kada sam pitao neke provajdere za ADSL, imao tehnicke mogucnosti, ali sam ovde namerno pitao sa wireless jer sve se nesto mislim, oni imaju veeeeeeliki lokal, posebno Beogrid, 1Mbps, jedino sto nisam siguran koliko je on dobar za igranje a to mi je jako bitno.

Nisam siguran da li je moguce da recimo sada vise nemam mogucnosti iako sam tada imao, na primer, ima mnogo ljudi na toj centrali, ili tako nesto, cini mi se da sam citao da je tako nesto moguce?

Koja je najbolja varijanta na ovoj lokaciji ? Ako imam mogucnost sa W ili za ADSL, sta da uzmem?
[ Bojan P. @ 31.05.2006. 09:43 ] @
Nemam uopste iskustva sa wireless-om, ali posto ne mogu da dobijem adsl, trazio sa koji sve provajderi imaju antene u blizini. Nasao sam:
-Beogrid
-Maksnet
-SBB
-Memodata
-Verat

Jel zna neko jos neki posto sam ili predaleko ili nemam opticku vidljivost ili se firma raspada. :)

I jedno pocetnicko pitanje:
Da li je moguce imati vezu bez opticke vidljivosti?
[ Ka2 @ 22.06.2006. 02:30 ] @
Ja sam o MaksNet-u cuo ama bas sve najbolje, ma ne najbolje, i vise od toga.
SBB nemam na toj lokaciji, nemam domet ali sam posle shvatio da ja na toj gajbi mogu da imam ADSL !
SBB wireless je svakako krs. Mislim da i Verat tu ne dopire... za Beogrid ne znam, za njih sam cuo da su
dobri ali mi ne odgovaraju na email-ove sto je nevidjeno bezobrazno, drsko i neprofesionalno tako da sada
i da mi dzabe nude nema sanse da uzmem od njih.

Ne, ne mozes imati vezu bez opticke vidljivosti.