[ Aleksandar Marković @ 22.09.2004. 13:27 ] @
saopstenje MUP-a:

Nebojše Dragićevića (47) se od 2000. do septembra ove godine predstavljao kao vlasnik nepostojećeg preduzeća "ACZ computers" sa sedištem u Zmaj Jovinoj ulici broj 19 i raznim fizičkim i pravnim licima za gotov novac prodavao različite komponente i računare u koje je ugrađivao nelicencirane operativne sisteme i racunarske programe Kompanije Microsoft i Adobe.

Policija je saopštila da Dragićević nije poslovao preko računa i da nije izmirivao poreske i druge obaveze prema državi niti je vršio proveru kvaliteta, u nameri da stekne protivpravnu imovinsku korist.

On se oglašavao u listu "Svet kompjutera", a delove za kompjute rerazličitih proizvođača nabavljao je bez njihovog ovlašćenja za bavljenje trgovinom i ugovora sa nosiocima autorskih i drugih prava, dodaje se u saopštenju.

Po narudžbi kupaca koji su se javljali na oglas, pravio je nekoliko razlicitih konfiguracija iz ponuđenog kataloga, a zatim nabavljao, pravio, lepio oznake različitih kompanija koje se bave proizvodnjom računara, za koje je imao katalog sa cenama u evrima.

Za prodate racunare i delove izdavao je racune i garancije, bez vođenja knjigovodstvene dokumentacije, beležeći sve samo u svojoj internoj evidenciji, čim je kupce doveo u zabludu da računare kupuju od ovlašćenog preduzeća.

Racuni i garancije bili su overeni njegovim potpisom i pečatom ugašenog preduzeća "Amiga centar" iz Zemuna, dodaje se u saopštenju.
[ filo @ 23.09.2004. 10:57 ] @
sad moze da otvori firmu CZ computers
[ alexwolf @ 27.05.2005. 20:44 ] @
Zbogom "Amiga Centar Zemun", bilo je lepo druziti se polovinom devedesetih...
[ Walker @ 27.05.2005. 21:47 ] @
Ih sto volim kad neko ovako "iskopa" temu.:)
[ igors @ 27.05.2005. 23:09 ] @
Ko bi reko, od tog coveka sam kupio Amigu 500 '91. godine...
[ Mister Big Time @ 31.05.2005. 18:46 ] @
I ja se secam ove firme :) Jos 1997. sam uzimao neke komponente kod njih :)
Pa u to vreme svi su radili na divljaka.. samo sto je ACZ izgleda nastavio i posle prevrata :)