[ dinke @ 24.09.2004. 12:13 ] @
Izvor: "Mikro Vesti" - http://www.mikro.co.yu/mkvesti/prikaz.php?broj=6245

Citat:
Francusko Ministarstvo odbrane postiglo je dogovor vredan 8,6 miliona dolara sa konzorcijomom kompanija koje treba da razviju varijantu Linuxa visoke bezbednosti namenjenu primeni u komercijanim organizacijama i državnim službama, uključujući i odbranu. Konzorcijum čine firme Mandrakesoft, Bertin Technologies, Surlog, Oppida i Jaluna, a njihovi predstavnici najavili su da će nov operativni sistem biti usklađen sa bezbednosnim standardima CC-EAL5.

Ključni zadaci u razvoju novog sistema biće tehnologije za virtuelizaciju i hardverska podela. "Ovakav projekat koristi sve što može iz razvojnog modela otvorenog izvornog koda. Primeniće moć otvorenog koda - pre svega, time što će omogućiti da se koristi velik broj gotovih programa, a zatim i tako što će omogućiti čitavoj zajednici da nadgleda i poboljšava kod", izjavio je Fransoa Bansilon, glavni izvršnii rukovodilac Mandrakesofta. Zadatak Mandrakesofta u radu konzorcijuma biće da prilagodi svoj operativni sistem Mandrake Linux. Proizvod projekta, naravno, biće objavljen pod licencom otvorenog izvornog koda.

[ broker @ 24.09.2004. 23:22 ] @
E kad bi Microsof fanovi ovako brojali gde je sve Windows instalairan...

:>
[ RAGE @ 24.09.2004. 23:30 ] @
Sretno im bilo! Nadam se da neće u međuvremnu zaratit s nekim
[ filo @ 24.09.2004. 23:32 ] @
mislim da je ovde poenta da francuska ulaze pare u francuski proizvod a ne americki
[ VRider @ 25.09.2004. 02:52 ] @
Windows fanovi nemaju sta da broje. Sve su vec zauzeli. Sada samo mogu da broje ono sto gube.
Niko i ne javlja kad se instalira novi windows. To je bila mozda vest pre 10 godina. Sada su vesti samo kad ne funkcionise (hint: zakljucane teme u ovom forumu).
[ degojs @ 25.09.2004. 03:23 ] @
Meni samo nije jasno dokle će Linuxovci da dosađuju sa takvim vestima.

Uraaaa !! Zamislite, neko koristi Linux..
[ BytEfLUSh @ 25.09.2004. 03:25 ] @
Ne, ne "uraaa, još neko koristi Linux", nego "uraaa, još neko se opametio".

Što koristiti Windows kad već postoji Linux???
[ broker @ 25.09.2004. 09:50 ] @
Sad je in biti linuksas, a ja ne volim nista sto je in. Uvek sam se drzao onoga sto je korisno i prakticno :) Vrlo je mali procenat linukasa koji zasluzuju postovanje zbog znanja i strucnosti, ostalo su sve pomodari.
[ flylord @ 25.09.2004. 11:36 ] @
To su isto pricali i za Windows kad se pojavio i dok nije postao popularan
[ axez @ 25.09.2004. 11:56 ] @
Citat:
broker: Uvek sam se drzao onoga sto je korisno i prakticno :)



Zanimljivo..a koristis windows XPee....:)
[ VRider @ 25.09.2004. 12:48 ] @
@degojs: U pitanju nije "neko" vec prilicno velika institucija (vise njih), sto dovodi do toga da veci broj ljudi ce na poslu morati da koriste linuxe, a onda ce, to staviti i kuci, da bi se vise "srodili" sa sistemom. To ce da dovede do povecanja broja desktop korisnika linuxa, sto dovodi do povecanja tog trzista i neizostavno, do bogatije ponude softwarea.
Ali, i meni su te vesti vec dosadne.
[ BytEfLUSh @ 25.09.2004. 14:14 ] @
Citat:
broker: Sad je in biti linuksas, a ja ne volim nista sto je in. Uvek sam se drzao onoga sto je korisno i prakticno :) Vrlo je mali procenat linukasa koji zasluzuju postovanje zbog znanja i strucnosti, ostalo su sve pomodari.


Hahahahaha! Pa kako ne bi bilo "in" biti linuksaš nakon svog sr***a koje je Microsoft priredio. I još prodaju Windows, za novce!!!!
[ filo @ 25.09.2004. 16:16 ] @
ako malo bolje pogledas i najpopularnije linux distribucije se prodaju "za novce" - suse, redhat i mandrake
a cinjenica je da 99% ljudi prica o linuxu jer je trenutno popularan a ne jer znaju nesto
[ BytEfLUSh @ 25.09.2004. 16:56 ] @
Prodaju se za novce, ali kad će MS imati ovako nešto:

http://download.fedora.redhat..../fedora/linux/core/2/i386/iso/
ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/current/
ftp://ftp.free.fr/mirrors/ftp....drakelinux/devel/iso/10.1/i586

To se ne plaća...
[ axez @ 25.09.2004. 16:59 ] @
Citat:
filo: ako malo bolje pogledas i najpopularnije linux distribucije se prodaju "za novce" - suse, redhat i mandrake


koje takodje mozes skinuti free of charge.

Citat:

a cinjenica je da 99% ljudi prica o linuxu jer je trenutno popularan a ne jer znaju nesto


i to je tacno...:)
Ali moras imati u vidu da su tih 99% ili koliko vec korisnika do juce bili windows korisnici pa nisu ni imali sanse da nauce nesto...:>

[Ovu poruku je menjao axez dana 25.09.2004. u 19:31 GMT]
[ Palma @ 25.09.2004. 17:19 ] @
Čekaj bre malo Stanislave, kud si navro?!

Ja se sećam da je, valjda, neka malo starija Suse distribucija imala u sebi Star Office 6,i da je instalacija Linux-a sa tim StarOffice-om bila dozvoljena na samo jedan računar, a da je na ostale računara instalacija takođe bila legalna, ali bez Star Office-a. A ako se želi StarOffice na svim računarima mora da se plati za dodatne licence.

I to je tebi free of charge?
[ VRider @ 25.09.2004. 17:24 ] @
Kod vecina linuxa stvari stoje ovako:
U jednoj ruci drzim 3 diska, u drugoj drzim 3 diska. Isti su.
Ako uzmes ove iz leve ruke, to je dzabe, ali snalaz se sam.
Ako uzmes ove iz desne ruke, imas sarenu kutije, knjige, podrsku, i dodjes mi 100$.
Sta hoces postenije od toga?
Fora sa SuSeom je ta sto sadrze i komercijalne pakete, koje treba da platis. Kao uz windows da imas ponudu i za office. Dobijes zajedno, ali moras da platis i jedno i drugo.
[ dinke @ 25.09.2004. 17:35 ] @
Tako je. Uz to StarOffice je proizvod firme SUN a ne SUSE-a. A,Windojs svakako ne smeš da instaliraš na više od jedne mašine.
[ XTeam @ 25.09.2004. 19:09 ] @
Ehej, pa nije to bilo ko....

Nije vest za podcenjivanje, Francuska je super sila sa sve svojim nukleranim naoruzanjem i pozicijom u UN.... i tako to

Imaju oni strucne ljude koji znaju zasto su se odlucili za tako nesto...

Nije to mala africka zemljica koji nema para ni da kupi racunare, niti grupica entuzijasta...
[ caiser @ 25.09.2004. 19:13 ] @
Pouceni iskustvom iz kalifornije kada je windows zamalo napravio katastrofu na aerodromu, mislim da im odluka nije bila teska. :)
[ filo @ 25.09.2004. 20:40 ] @
Citat:
axez: i to je tacno...:)
Ali moras imati u vidu da su tih 99% ili koliko vec korisnika do juce bili windows korisnici pa nisu ni imali sanse da nauce nesto...:>


da li nisu imali sanse ili nisu hteli to je drugo pitanje
ti hoces da kazes da je na windowsu nemoguce nesto nauciti?
budalastina
a videcemo za jedno 2 godine koliko ce biti besplatnih linuxa
mozemo mi da pricamo sta hocemo ali nije za dzaba windows najrasprostranjeniji desktop os a bogami i na serverskom trzistu njegov deo nije zanemarljiv i pored mnogo jacih igraca - sun solarisa, sco unixa i slicnih perverzija.
e da
nije windows nego curenje memorije u aplikaciji na aerodromu
to se moze desiti i na linuxu i na unixu a imao sam primer da vidim curenje memorije i na mnogo hvaljenom cisco ios-u nakon cega ruter postane neupotrebljiv dok se ne restartuje
[ VRider @ 25.09.2004. 20:53 ] @
filo, neki tvoji zaključci pokazuju elementarno nepoznavanje linuxa. Ali, dobro, svako moze da kaze sta misli.
[ XTeam @ 25.09.2004. 21:38 ] @
Mrzi me sada da tražim linkove, ali je činjenica da win hoće da ima problema sa memory management. Često se dešava da se zaprovo apllikacije koje su zatvorene ne "unload" - uju u potpunosti...

Npr. ima za maltene svaku multimedijalnu karticu u uputstvu da je pre početka videocapture poželjno restarovati win da bi se izbegao pomenuti probleme i "ubili" svi nepotrebni procesi....i "oslobodio" sistem da može da postigne željenu brzinu, zato što je soft. uglavnom izuzetno zahtevan...
[ degojs @ 25.09.2004. 21:58 ] @
Ček', kad kažeš te kartice za "video capture".. da li tu spada i recimo ATI TV Wonder?
[ filo @ 25.09.2004. 22:33 ] @
Citat:
VRider: filo, neki tvoji zaključci pokazuju elementarno nepoznavanje linuxa. Ali, dobro, svako moze da kaze sta misli.

naravno
ne poznajem linux dovoljno, i priznajem to, ali mozda ipak malo vise znam od nekih koji se qrche po forumu ;)
[ Palma @ 25.09.2004. 23:08 ] @

@filo:
Mi nema potrebe išta da pričamo, koristimo tehnologija koja je mainstream i koja će još dugo vremena to da bude. To oni mogu da pričaju sve i svašta - i da je Linux najbolji na svetu, da je najjeftiniji, da nema virusa i ostale bajke, ali na kraju ostaje činjenica da taj njihov najbolji Linux koristi +- 2% korisnika računara. I da, već je sto puta postavljeno to pitanje a niko od Linux-ovaca da odgovori: Ako je to sve tako super kako vi kažete, pa još i besplatno, zašto ga ne koristi više ljudi? I nemojte da potežete više to pitanje monopola jer je to priča za malu decu.
[ Dragi Tata @ 25.09.2004. 23:28 ] @
Citat:
XTeam: Mrzi me sada da tražim linkove, ali je činjenica da win hoće da ima problema sa memory management. Često se dešava da se zaprovo apllikacije koje su zatvorene ne "unload" - uju u potpunosti...


(Hehehe, ne mogu da izdržim)

Da li bi ipak bio ljubazan da potražiš te linkove? Rad bih bio da naučim ponešto o problemima "sa memory management" pod Windowsom.
[ XTeam @ 25.09.2004. 23:51 ] @
Citat:
Da li bi ipak bio ljubazan da potražiš te linkove? Rad bih bio da naučim ponešto o problemima "sa memory management" pod Windowsom.


Hocu, i to posebno radi tebe "DragiTata"
Moraces malo da sacekas, zato sto vec satima citam Adocacy i slatko se smejem zbog svih prepucavanja....

P.S. Jeste, Windows su mainstream....
I WV Buba i GOLF su medju najprodavanijim automobilima ikada proizvedenim, i Toyota je najbogatija i "najtiraznija" fabrika automobila sveta, pa to ne znaci da su njihova kola obavezno i njabolja....
[ VRider @ 25.09.2004. 23:55 ] @
@filo: treba li da se osecam prozvanim?
@Palma: kvantitet =/= kvalitet.
Citat:
Ako je to sve tako super kako vi kažete, pa još i besplatno, zašto ga ne koristi više ljudi?

To ne moze da ti kaze neko ko koristi linux. To treba da kazu ti sto ga ne koriste.
A mnogi su i rekli. (nije sortirano)
Dragi Tata: Zato sto mu firma ne koristi linux.
Ivan Dimkovic: Nije zadovoljan izborom aplikacija (ponajvise multimedija - cini mi se).
Markom: podrska za hardware (na desktopu, a i sam je radio svakakve perverzije kad su linux serveri u pitanju - pogledajte CV).
Za ostale, morace da ponove. :)
[ degojs @ 25.09.2004. 23:59 ] @
Citat:
XTeam:
I WV Buba i GOLF su medju najprodavanijim automobilima ikada proizvedenim, i Toyota je najbogatija i "najtiraznija" fabrika automobila sveta, pa to ne znaci da su njihova kola obavezno i njabolja....


Iako su ovakva poređenja inače loša, da li možeš da nađeš neki automobil koji je besplatan a bolji od navedenih? :)
[ filo @ 26.09.2004. 00:09 ] @
Citat:
VRider: @filo: treba li da se osecam prozvanim?

valjda ti znas jel treba ili ne
jesam li naveo tvoje ime?
kazem globalno
nije dzaba forum dobio nadimak - elitseqrchiti
[ VRider @ 26.09.2004. 00:23 ] @
Napisao si to kao direktan odgovor na nesto sto sam ja napisao, pa zato pitam.
Inace, cak i da si me prozvao imenom i prezimenom, imam polnu bolest.
[ filo @ 26.09.2004. 00:36 ] @
kazem ja - nije dzaba elitseqrchiti
pa se osecaj ili ne
Citat:
XTeam:
I WV Buba i GOLF su medju najprodavanijim automobilima ikada proizvedenim, i Toyota je najbogatija i "najtiraznija" fabrika automobila sveta, pa to ne znaci da su njihova kola obavezno i njabolja....

Citat:
degojs: Iako su ovakva poređenja inače loša, da li možeš da nađeš neki automobil koji je besplatan a bolji od navedenih?

Mozda ima neki GNU/Golf v0.1.2.44 za koji mi ne znamo
[ degojs @ 26.09.2004. 01:08 ] @
Citat:
v0.1.2.44


hahaha, da, da.. uvek neka verzija 0.a.b.c.d.. Nikad gotovo, stalno neki bugfix i slično, svakih 5 dana.. Posle se neki još hvale kako imaju ručno napisane skripte da im dovlače nove verzije raznih programa :-)
[ XTeam @ 26.09.2004. 01:42 ] @
:: U medjuvremenu se DragiSine pozabavi ispitivanjem i sledecih Windows problema

http://www.computergripes.com/WindowsXP.html
http://abcnews.go.com/sections.../New_windows_pcmag_040827.html


A ima i:
http://www.computerworld.com/s...es/story/0,10801,79841,00.html

Because of changes made in SP1 to Windows XP's memory management system, programs that affect large blocks of memory may take up to 10 times longer to load on a system running SP1 than on one without, Microsoft said. The company detailed the problem on its support Web site in a recently posted Knowledge Base article, "Programs Run Slower After You Install Windows XP SP-1."

Ilil....
-----------------------------------------------------------------------------------
RSView Enterprise SE 2.00.01 (build 62) and 2.10.00 installs and works correctly on Windows XP Professional. A minor memory leak in the display client is a known Microsoft Windows XP problem. The amount of memory leaked is far less if the "Windows Classic" theme is used in Windows XP. A fix for this issue MAY be included in an upcoming Windows XP Service Pack.

I nemoj samo da kazes da je to prevazidjeno, kada bas one brojne statistike na Google pokazuju koliko win korisnika jos koristi i Win98 i ME i Win2000 i XP (bez SP). Svaka cast onima koji koriste update, ali zilion korisnika ni culo nije sta je update i sl.

A naci cu ti i sve ono sto sam pomenuo.

Imas i jedan lep prikaz http://www-scf.usc.edu/~gkhetan/academics/csci555/termpaper2.pdf

Veoma mi je drago sto cu ti pomoci u procesu ucenja o windows memory manager.

Uostalom udri po Google i vidi sta ce sve da ti iskoci pod memory management/low virtual memory itd.

A ima i o raznim OSovima
http://www.linuxinsider.com/story/33089.html

Sta su neki mislili o WinXP kada se pojavio...
http://news.com.com/2009-1001-274436.html?legacy=cnet

http://techrepublic.com.com/5100-6268_11-5255099.html



P.S. ATI je super, ali nije jedini koji pravi TVTuner/Capture itd. Mozda on radi odlicno ali ne cini ceo svet harvera, a uostalom ukinuli su podrasku za winXP za starije karte bazirane na 128 PRO , koje su inace genijalno radile pod starijim windowsima.

[Ovu poruku je menjao XTeam dana 26.09.2004. u 03:46 GMT]
[ impaque @ 26.09.2004. 01:45 ] @
Hahhaha, pa bolje v0.a.b.c.d nego kvazi Professional Advanced Enterprise Final, a da ne pominjemo značenje reči "Free" u Windows svetu (čuvena rečenica iz Matrix bastardizacije: "You call this free?!" ;)

Ja lično cenim tu iskrenost OSS programera: ako je nešto beta, jasno piše; ništa ne dobijaju ako svoj program nazovu Corporate Advanced Final Program 2004. ;)))

Dok sa druge strane, neko uvek ima razloga da laže: činjenica je da kod komercijalnog closed source softvera imamo konstantni gistro-šatro, šarene laže, siiilnu priču o tome kako je dotični softver "teh best", "optimized and secure", ovo i ono, kad ustvari — trrrrrt! Avioni padaju, struja nestaje...
[ degojs @ 26.09.2004. 01:49 ] @
Ma vidim na primeru Mandrakelinux 10.0. Gotov proizvod, verzija 10.0 i 6 meseci kasnije ima skoro 600 MB zakrpa samo iz oblasti sigurnosti. Super, nema šta :) Biće OK negde kod verzije 78.7.32.11.

Blago francuzima :)
[ degojs @ 26.09.2004. 01:54 ] @
Citat:
XTeam:
A ima i:
http://www.computerworld.com/s...es/story/0,10801,79841,00.html

Because of changes made in SP1 to Windows XP's memory management system, programs that affect large blocks of memory may take up to 10 times longer to load on a system running SP1 than on one without, Microsoft said. The company detailed the problem on its support Web site in a recently posted Knowledge Base article, "Programs Run Slower After You Install Windows XP SP-1."



Zaboravio si da iz istog članka preneseš i ovo (usput, vest je od pre godinu i po dana):

Microsoft Corp. has acknowledged and patched a glitch with its Windows XP Service Pack 1 (SP1) update that can cause system slowdowns, but it has yet to make widely available its still-developing fix.

Kad vidim ovakvo prenošenje vesti i komentarisanje, ne znam ni da li vredi gledati ostalo što si linkovao.. Bruka, pošto članak baš počinje sa tim.
[ XTeam @ 26.09.2004. 01:57 ] @
Citat:

XTeam:
I WV Buba i GOLF su medju najprodavanijim automobilima ikada proizvedenim, i Toyota je najbogatija i "najtiraznija" fabrika automobila sveta, pa to ne znaci da su njihova kola obavezno i njabolja....

Iako su ovakva poređenja inače loša, da li možeš da nađeš neki automobil koji je besplatan a bolji od navedenih? :)

@ Degojs i Filo

Je'l to najbolje sto znate?
Ovaj ceo forum je prepun poredjenja tipa Yugo i BMW i Mercedes....

A poredjenje sam napravio u smislu da kvalitet nije nuzno vezan za kvantitet
[ degojs @ 26.09.2004. 02:02 ] @
Nemoj ti sinko sad da naš prozivaš - ti si sam povukao tu paralelu između automobila i OS-eva. Ostaje da poređenje završiš: nađi nam besplatan auto bolji od ovih koje trešuješ.

I da, što se tiče starijih Windowsa, čuj to što ih je još uvek mnogo više u upotrebi nego Linuxa, može da se gleda i ovako: prosečnom korisniku i Windows 9x je bolji izbor nego Linux, zar ne? Da nije, pa što bi ih koristili kad je Linux besplatan?

Uživaj :)
[ XTeam @ 26.09.2004. 02:03 ] @
@Degojs
"Microsoft Corp. has acknowledged and patched a glitch with its Windows XP Service Pack 1 (SP1) update that can cause system slowdowns, but it has yet to make widely available its still-developing fix.

Kad vidim ovakvo prenošenje vesti i komentarisanje, ne znam ni da li vredi gledati ostalo što si linkovao.. Bruka, pošto članak baš počinje sa tim."

Ma jeste kako da nije, svi kao poludeli odmah skidaju patcheve za windowse...?
Imas ih na sve strane koji jos koriste prvi XP bez SP itd.
Zato sto ni neznaju kako da urate update

Ne znam ni ja da li vredi uopste citati tvoje postove

[Ovu poruku je menjao XTeam dana 26.09.2004. u 04:11 GMT]
[ degojs @ 26.09.2004. 02:06 ] @
Citat:
Imas ih na sve strane koji jos koriste prvi XP bez XP itd.


Pa upravo u tome i jeste fazon: znači da im radi OK. :) Tvoj je problem što ti to nećeš da prihvatiš. Inače u tom članku baš ima i potvrda toga: "Because the problem is rare.."

Inače, šta ti to znači da neki "još koriste prvi XP bez XP" ??




[Ovu poruku je menjao degojs dana 25.09.2004. u 22:07 GMT]
[ impaque @ 26.09.2004. 02:06 ] @
Hajdemo ovako:

Windows. Service pack, zakrpe - koliko mega? U to naravno da uračunamo zakrpe za IE, Outlook, Office... Sav MS softver. Onda, zakrpe za sav softver instaliran na sistemu. Na koliko to izađe? Onda, da li uopšte mogu da se izračunaju gubici prouzrokovani neblagovremenom primenom tih zakrpa? Ko to plaća?

Mandrake radi sličnu stvar, s tim da primenjuje zakrpe na sav softver koji dolazi sa distribucijom.

Druga strana medalje?
[ XTeam @ 26.09.2004. 02:09 ] @
@Degojs

Nemoj ti sinko da okreces teze, paralela je povucena na racun kvantiteta i kvaliteta a ne cene
[ Marko_L @ 26.09.2004. 02:09 ] @
@XTeam
Vidim da si linuksovac, a isto tako vidim da koristiš Win XP.Jel to na Linuxu ne mož' da se podesi modem ili...?
[ degojs @ 26.09.2004. 02:10 ] @
@impaque:
SP2 za XP je oko 80 MB čini mi se. I to uključuje mnoge novine a ne samo zakrpe. Za ostalo ne bih znao koliko bi iznosilo, ali mi se nekako čini da ne bi baš bilo cirka 600 MB siguronosnih zakrpa za tipičnu radnu stanicu. Opet, ne znam, ako ti znaš - reci sad ili ćuti zauvek :)

(I još nešto, XP je izašao 2001, a ne pre 6 meseci.)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 25.09.2004. u 22:16 GMT]
[ degojs @ 26.09.2004. 02:12 ] @
@XTeam: ne okrećem ja, nego si se tu u svom poređenju automobila i OSeva zaustavio tamo gde tebi odgovara. Dakle, nađi nam GNU/Golf da je bolji od Golfa :)
[ Marko_L @ 26.09.2004. 02:14 ] @
A jel neko u cenu linuxa uračunava sate potrošene na skidanje zakrpa ? :)
[ XTeam @ 26.09.2004. 02:15 ] @
@Marko_L

Pogledaj malo neke druge moje postove pa ces videti i Linux i Unix compatible itd...

Sto se Win Xp tice stampam neke stvari iz Corela i citam ovaj forum u medjuvremenu

@ Degojs

Ma da znaci radi im OK, a na sve strane pitanja po forumima "Kako da zakrpim ovo i ono..."
[ XTeam @ 26.09.2004. 02:17 ] @
@ degojs

Mislim, sta ti znaci to GNU/Golf ...?
Mislis za dzaba...? Ili sta ?
[ degojs @ 26.09.2004. 02:19 ] @
Čuj XTeam, kad imaš 600 miliona korisnika, pa tu je verovatno 90% onih koji ne znaju mnogo o kompjuterima. Naravno da ćeš onda imati i više pitanja. Pitam se šta bi bilo da je Linux kod tih ljudi, koliko bi pitanja bilo? Pa i ovako imaš mnogo pitanja za Linux, a računaj na dve stvari: 1) Linux uglavnom koriste ljudi mnogo potkovaniji u vezi kompjutera i 2) Linux ima 2% korisnika (ili malo više/manje).

Što se automobila tiče: daj ti bre ponudi besplatan automobil, ma neka bude i mnogo lošiji od Golfa pa ćeš da vidiš kako će masovno ljudi da ga uzimaju. Da ne pominjem šta bi tek bilo da ponudiš besplatno bolji auto.
Linux jednostavno nije ni blizu Windowsa na desktopu. Vidi i sam kako je situacija na serveru drugačija, gde Linux radi posao dobro.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 25.09.2004. u 22:23 GMT]
[ XTeam @ 26.09.2004. 02:22 ] @
@ degojs

SP2 (za XP) file na disku je "tezak" 279,770 KB pre no sto pocne da ga instalira i bekapuje SP1... Koliko je kada se "raspakuje" tek...? A ne tamo nekih 80 MB...

I uostalom na zilion mesta na netu se moze naci upozorenje da nije vredno truda instalirati ga zato sto malo sta novo donosi, a zapravo pravi mnogim programima problem...

SJAJAN Service Pack.... Nema sta....


A Mandrake...? Pa ima 5 verzija 10.0 Comunity... Official... PowerPack....
[ degojs @ 26.09.2004. 02:26 ] @
Citat:
SP2 (za XP) file na disku je "tezak" 279,770 KB pre no sto pocne da ga instalira i bekapuje SP1... Koliko je kada se "raspakuje" tek...? A ne tamo nekih 80 MB...


Slušaj, na disku jeste težak toliko.. ali ako dobivaš na disku onda i nije problem da je i 3 puta više, zar ne?

Opet, radi se o proizvodu koji je izašao 2001, a ne pre 6 meseci kao Mandrake.

Što se Mandrake tiče, mislim da je kod mene Official verzija.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 25.09.2004. u 22:27 GMT]
[ XTeam @ 26.09.2004. 02:27 ] @
Cuj Degojs, u redu je to za 600 miliona korisnika, ali nemoj da pricamo o tome da je windows klik and klik i svi sve za minut nameste... (ukljucujuci i onu fiktivnu jadnu sekreteracu koja vam je referenca u ovakvim diskusijama)

Mnogi ljudi neznaju sta i kako... Nevezano za windowse i Linuxe....

Ima isto zilion problema (kao i u Linuxu) i sa hardwareom i softwareom i compatibility i update i patches i problemi sa podrskom (cak i od strane najvecih)
[ degojs @ 26.09.2004. 02:28 ] @
Niko ne kaže da ih nema. Stvar je u tome - stavi ti Linux svim tim ljudima pa ćeš da vidiš šta će da bude, koliko pitanja i problema.
[ XTeam @ 26.09.2004. 02:30 ] @
Jok, nisam ga dobio na disku, nego download sa net-a, nego sam ga sam narezao....

A sto se tice Linuxa, i to mogu da imam na disku evo po Beogradu rezu Linuxe i updateova za male pare...
A i brat mi zivi tamo gde si ti, pa je i on "kupio" 4 CD Linuxa za 10 - tak CAD da se ne zamara sa downloadom, a i nezna bas gde sta kako... (nov je u Linux svetu)
[ degojs @ 26.09.2004. 02:36 ] @
Skidao si 270 Mb zato što si izabrao full downolad. Da si pustio da ti Windows Update pogleda kakvu konfiguraciju imaš, bilo bi mnogo manje.

Ako si apdejtovao Windows pre 6 meseci ( = kada je izašao Mandrake 10.0 ) sigurno nećeš danas morati da skidaš svih 270 MB!

A što se tiče SP2 za XP na disku, pa ***i ga, i to možeš da nabaviš po ceni rezanja diska, tako da je što se toga tiče isto, zar ne?

Opet nemoj da preskačeš činjenicu da je XP izašao 2001, a ne pre 6 meseci kao Mandrake.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 25.09.2004. u 22:37 GMT]
[ XTeam @ 26.09.2004. 02:36 ] @
Sto se pitanja i problema tice mnogi me cimaju i za (narocito moj kum koji ima PC vec 2 godine i Windose) svakave stvari...

Inace kada se stavi Mandrake 10.0 Official kao radna stanica (sa ta 4 CD) sve sto treba procecnom korisniku radi kako treba - Kmail, Mozilla, Open office, XMMS i MPlayer (hvala na pitanju ima gui neko je nedavno pricao o nekim mukama za pokretanje iz komandnog moda)

Desktop mu je slican.... Osnovna logika start menija i povecaj prozor, zatvori aplikaciju, snimi dokument i tako to nije bas ubilo se razlicita...

Inace u Korporaciji sa kojom saradjuem, mnogi zaposleni nisu sigurni ni kako se fajlovi premestaju iz MyDocuments pod Win, tako da dalje od toga nisu otisli...
presdpostavljam da bi i sa Lin tu negde zavrsili...

Sve su to ljudi od vec preko 40+ godina koji se srecu sa PC u poslednjih 1 - 5 god.
[ degojs @ 26.09.2004. 02:38 ] @
Pa što onda nema masovnog prelaska na Linux bre? Besplatno bre, nema problema sa legalizacijom.. !?
[ XTeam @ 26.09.2004. 02:39 ] @
Tako je i mandrake izasao u 2 - 3 verzije u mesec - dva dana...
Community pa Official...
Onaj ko je sacekao Official nije se nazlopatio sa tolikim update-ovima...

Plus tu je cinjenica da je update mnogih aplikacija a ne samog OS-a...



[Ovu poruku je menjao XTeam dana 26.09.2004. u 04:46 GMT]
[ XTeam @ 26.09.2004. 02:45 ] @
Bre, prvo prelazak pocinje tek od skora od kako je Linux poceo ozbiljnije da se sprrema za desktop...

Dalje da se ne ponavlja u poslednje godinu dve su pocele ogromne kompanije da ga prihvataju...

Proizvodjaci hardwarea nude podrusku (sto je pre bilo tanko) kao ATI nVidia, zatim HP i IBM nude pre-installed sisteme... Zatim komapnije kao Australijski Telekom... Ovo sa Francuzima... da nije iskroslo to sa patentima Minhen bi vec odavo plovio tim svetom...

Skolski drug mi radi za USAirForce i znam od njega da su od januara poceli da prelaze na RedHat (pored NIX i WinXP) a i DoD je donelo odluku....

E, onda ce mnogi zaposleni i da pocnu i kuci to da instaliraju...
Malo, malo ko od njih je zapravo ikada imao kontakta sa Linuxom a sada ce im postati bliskiji...


E, da ima i puno igara za Linux, naravno daleko manje od Win, ali svakako ne ona 1 koja se u sali ovde spominje...
[ degojs @ 26.09.2004. 03:00 ] @
Citat:
Onaj ko je sacekao Official nije se nazlopatio sa tolikim update-ovima...


Pa kod mene je Official 10.0 verzija. Baš nisam hteo da skidam one razne Community verzije jer ionako rekoh kud se ne razumem u podešavanja Linuxa, pa gde još da skidam preview verziju. I evo, 6 meseci posle -- toliko bagova.

Inače pričate budaleštine da se ne zna više šta lupate. Npr. često pričate kako je prednost Linuxa što dolazi sa gomilom softvera, a sad kad je taj softver bušan ko švajcarski sir, sad je to nešto drugo.

Takođe pričate kako je problem što Windows ima ugrađen IE i Outlook Express i slično, pa ja kad sam instalirao Mandrake sam dobio sve te programe instalirane po difoltu. Da ne mislite da će možda Linux koji cilja na desktop korisnike da bude bez instaliranih tih programa ili da će desktop korisnici sami da biraju pakete? Neće bre i upravo zato im distribucije kao Mandrake i instaliraju sve to same..
[ degojs @ 26.09.2004. 03:04 ] @
Citat:
Bre, prvo prelazak pocinje tek od skora od kako je Linux poceo ozbiljnije da se sprrema za desktop...


Ma spremamo se mi za taj prelazak već godinama.. samo nikako da krene. Oće li više je**m li ga, pa ko bi se bunio da koristimo i OS i aplikacije koje su besplatne, a još i bolje? :)

6 meseci.. 600 MB siguronosnih zakrpa. Posle mi neko tamo napisa da je Windows bušan ko švajcarac.. ma da.

[Ovu poruku je menjao dinke dana 26.09.2004. u 11:06 GMT]
[ Dragi Tata @ 26.09.2004. 03:12 ] @
@XTeam: Lepo, sine, hvala. Vidim, umeš da koristiš Google. Samo, nemam kad ja da kopam po novinarskim člancima, a vidim ti si stručnjak, pa da li bi mi kratko objasnio kako da reprodukujem taj memory leak? Kratko parče koda u C-u bi mi baš lepo završilo posao.

Volim ovaj Advocacy što je pun stručnjaka. Početnici kao što sam ja mogu puno da nauče ;)
[ VRider @ 26.09.2004. 03:40 ] @
Linux krpis mesec-dva (ako hoces, jer su problemi u 99.9% slucajeva minorni), do sledece "velike" verzije koja nema taj bug. Windowse krpe 10 i vise godina, i jos uvek je sistem s*****.
Ljudi, jadni, vuku po 10 godina stare windowse, jer nit ce ovi novi da rade na krsevima, biti im se daju pare za nove. Linux uvek frisak stavis, uvek mozes da upgradujes za DZ. Ali, vec se ponavljamo...
[ Dragi Tata @ 26.09.2004. 03:47 ] @
Citat:
VRider: Ljudi, jadni, vuku po 10 godina stare windowse, jer nit ce ovi novi da rade na krsevima, biti im se daju pare za nove...


...a i 10 godina star Windows je upotrebljiviji nego svaki Linux
[ VRider @ 26.09.2004. 04:22 ] @
Citat:
Linux uglavnom koriste ljudi mnogo potkovaniji u vezi kompjutera
[ tdjokic @ 26.09.2004. 09:15 ] @
Citat:
degojsTakođe pričate kako je problem što Windows ima ugrađen IE i Outlook Express i slično, pa ja kad sam instalirao Mandrake sam dobio sve te programe instalirane po difoltu..
Nisam vise u toku, pa ako gresim - ispravite, ali mi se cini da je glavna frka bila oko toga sto taj IE i "praziluk" ne moze da se de-instalira, sto kod **nix-a nije problem. Kod vecine Linux distroa imas mogucnost izbora, kao i kod Windows-a, da izaberes sta da se instalira. Negde imas mogucnost da biras po grupama, negde i to ali, ako hoces i znas tacno sta ti treba, i paket po paket, negde - narocito kod malih distroa i onih sa Live CD, ne moze da se bira dok ne instaliras na hdd, ali tada opet moze. Dakle, tu konkretno nisi u pravu.
[ caiser @ 26.09.2004. 11:10 ] @
Cudi me kako niko nije primetio ovo:

Citat:
The amount of memory leaked is far less if the "Windows Classic" theme is used in Windows XP.


Da neko nema mozda predlog i koji wallpaper da se koristi u kombinaciji sa "njindonjs klasik" temom kako bi se maksimalno sprecio memory leak? Po mogucstvu bez restarta racunara.
[ caiser @ 26.09.2004. 11:13 ] @
Citat:
XTeam: ali nemoj da pricamo o tome da je windows klik and klik


Kako nije? Kada sam ja koristio windows to je sve bilo na click, click - crash. A po pricama tu se nista nije promenilo.
[ XTeam @ 26.09.2004. 13:50 ] @
@caiser

Ma to je bilo ironicno...
Znas ono "klik and klilk" i sve ocas posla sredjeno....

@svi ostali
Odgovoricu vam, polako, morao sam malo i da spavam, a i da se bavim drugim stvarima

za pocetak

@Degojs

I vi pricate budalastine
Uostalom tamo za onaj bug u WinXP oni posle godinu dana obavestavaju da jos nisu radi da objave bug-fix... Taj deo nisi citirao (naci cu ti kasnije i podvuci)
Ej! Posle vise od godinu dana!

I onda ti smeta sto Linux bugfix ili update sve zivo za 6 meseci....

Nema ti u Linux svetu mirovanja, svaki dan nesto novo izlazi ili se menja...
[ XTeam @ 26.09.2004. 13:56 ] @
@DragiSine

Sine, meni je da te uputim u pravom smeru a ti sada nastavi....
I lepo procitaj sve sto sam ti predlozio za pocetak pa od tebe i mozda nastane strucnjak jednog dana....

Ko o cemu ono, kako se izboriti sa divljanjem win ako dodje do memory leak...

A sto se tice koda, daj ti se malo prihvati posla pa napisi jedan fini sto sprecava sve to, pa ga prodaj za lepe novce....

Odma ce da dobijes posao u Redmondu kada im posaljes resenje za njihove probleme...

[Ovu poruku je menjao XTeam dana 26.09.2004. u 14:59 GMT+1]
[ axez @ 26.09.2004. 13:57 ] @
Citat:
caiser: Da neko nema mozda predlog i koji wallpaper da se koristi u kombinaciji sa "njindonjs klasik" temom kako bi se maksimalno sprecio memory leak? Po mogucstvu bez restarta racunara.


Cuj bez restarta racunara, pa to im je glavni feature koji su uveli bas sa njinjdonjsom.
Racunari se nisu morali restartovati pre njinjdonjsa a ne moraju se restartovati ni kod OS-va koji su nastali posle njinjdonjsa...;)


Citat:
XTeam:
I vi pricate budalastine
Uostalom tamo za onaj bug u WinXP oni posle godinu dana obavestavaju da jos nisu radi da objave bug-fix... Taj deo nisi citirao (naci cu ti kasnije i podvuci)
Ej! Posle vise od godinu dana!

I onda ti smeta sto Linux bugfix ili update sve zivo za 6 meseci....

Nema ti u Linux svetu mirovanja, svaki dan nesto novo izlazi ili se menja...


Pa rekao ja, patch koji patchuje patch koji patchuje patch za service pack...;)
Tako se radi u microsoftu a ne tu neke Linux fore das jeftino OS sa 1000 aplikacija za koje izdajes update oi to radi bez problema.
Da mi je da vidim jos windows koji zakrpe iz prvog puta...;) i to go windblows..;)::):)
[ axez @ 26.09.2004. 13:59 ] @
Citat:
XTeam: @DragiSine

Sine, meni je da te uputim u pravom smeru a ti sada nastavi....
I lepo procitaj sve sto sam ti predlozio za pocetak pa od tebe i mozda nastane strucnjak jednog dana....

Ko o cemu ono, kako se izboriti sa divljanjem win ako dodje do memory leak...


Nemoj tako...DragiCale je strucnjak svetskog glasa koji vrlo brzo ume da klikce po Visual studiu. To je umetnost za koju je potrebno godine i godine vezbanja...:)
[ XTeam @ 26.09.2004. 14:05 ] @
@Degojs and DragiSine

"Unless users are severely affected by the problem, Microsoft recommends waiting for a patch until the next Windows XP service pack is released."

Kada procitam ovako nesto sve mi je jasno....

I onda su ljubomorni sto u Linux svetu svaki dan unapredjenja, poboljsanja sta kod oces....

A oni ceznjivo cekaju novi SP1 po godinu dana....
[ XTeam @ 26.09.2004. 14:15 ] @
@DragiSine

Citat:
...a i 10 godina star Windows je upotrebljiviji nego svaki Linux


Ha hah ah hah ah hhaa hah ha hahh aha ha ha

Kao win3.11 95 98 ha ha a gde vam je win me ?
Uostalom kada pocnes da citas 10 razloga zasto da predjete na win XP prosto zanemis kada vidis sta je sve unaprejdeno od ranijih verzija....

Pita sebe covek "Kako je to sve uopste radilo.."?

Nego ja postovah linkove....
Ajde sada ti ih debantuj...

Pronadji mi jedan link ka clanku ili sta god vec de pise da nema problema sa time... (i svacime jos)

Nego da se mi manemo proslosti je'l da?
Ajde da vidimo svetlu buducnost...
http://www.winsupersite.com/showcase/longhorn_4051_tips.asp

Stop the explorer.exe memory leak

Anyone who's used Longhorn build 4051 for any amount of time will likely have noticed a massive memory leak in explorer.exe: Just open task manager, and you can watch explorer.exe chew up available RAM in real time. I didn't figure out how to fix this one myself, but thanks to "Chris123NT" and "Nighthawk" of Windows Codename Longhorn PDC Build 4051 Tweak Guide fame, I found the answer. Apparently, the Sidebar, largely useless except as a curiosity in this build (unless you're writing Sidebar tiles in Whidbey, I suppose), is the culprit. To stop the memory leak, you simply have to turn off the Sidebar and reboot.

Eno ti tamo kod u Longhornu pa radi reverse engineering....
Sta je to za tebe? Klik-klik-klik....reboot..klik-klik.... loop-reboot klik - klik...
[ XTeam @ 26.09.2004. 14:19 ] @
@degojs
Citat:
Ma spremamo se mi za taj prelazak već godinama.. samo nikako da krene. Oće li više je**m li ga, pa ko bi se bunio da koristimo i OS i aplikacije koje su besplatne, a još i bolje? :)


Pa vi se bunite, j*** ga, nemozete da uzimate provizije na preprodaji dzaba programa, to vam i smeta....

Nema ono, kinta po procesoru, pa po ovom pa po onom....

A sta je sa onim "divotama" sto je Bill hteo, da ide 1$ po svakom dokumentu kreiranom u Office-u...?

[Ovu poruku je menjao XTeam dana 26.09.2004. u 15:20 GMT+1]
[ Palma @ 26.09.2004. 14:19 ] @
Longhorn je još u fazi izradi, tek je to alfa verzija i nemoj da lupaš ko Maxim... Sviraš nam ovde po forumu ko da si svu pamet ovoga sveta pokupio, zezaš ljude, menjaš im nickove... Jadno i glupo je tvoje ponašanje.
[ Palma @ 26.09.2004. 14:22 ] @
Sad tek vidim ovu glupost za 1$ po dokumentu. Stvarno se jedva uzdržavam a da te ne popsujem k'o konja, jer ništa drugo zaslužio nisi. Ovo je i Axeza zajebalo...
[ XTeam @ 26.09.2004. 14:23 ] @
Alo Palma, oladi malo, decko!!!

Sviras i ti po forumu, i to na sve strane, a i resetas ko maxim po diviziji.....

Pa sta ako je Longhorn tek u beti? I naglasio sam da vidimo kakva je buducnost...
A promena nika ima svoji smisao, isto kao i sto on meni otpozdravlja....
[ XTeam @ 26.09.2004. 14:25 ] @
@Palma

I ja se suzdrzavam da tebe ne potpisujem kao konja....

Raspitaj se malo u vezi tih 1$ po dokumentu pa se onda javi....
[ XTeam @ 26.09.2004. 14:28 ] @
I evo vam jos jedan clanak (iz 1999) o memory leaks...
http://www.winnetmag.com/Article/ArticleID/4764/4764.html

Iz cega se (kada se uzmu u obzir i drugi linkovi) vidi duuugg istorijat "memory leaks" problemcica u win platformama....
[ filo @ 26.09.2004. 14:32 ] @
ono gnu/golf znaci golf za dz, ko nije shvatio
a to sa zakrpama...jebem li ga...svakih 10 dana izadje novi kernel, svakih 7 dana novi apache...sa bugfix listom na nekoliko a4 strana(sitno pisanih)
kad bi samo brojali verzije bitnih delova linuxa od verzije do verzije distroa, ko zna da li bi imali toliko brojeva
bitno je da i vas dragi linux nije imun na intenzivno izbacivanje zakrpa i download istih, samo sto se to obavlja bez natpisa u novinama koje vi cekate pa da pocnete da pljujete.
a cinjenica je da je i taj , evo vec nekoliko godina star win98, pa cak i winme, instaliran na vise desktop masina nego linux
nego, sta ono uradi mandrake?

e da...
hihihihi
[ axez @ 26.09.2004. 14:38 ] @
Citat:
Palma: Sad tek vidim ovu glupost za 1$ po dokumentu. Stvarno se jedva uzdržavam a da te ne popsujem k'o konja, jer ništa drugo zaslužio nisi. Ovo je i Axeza zajebalo...


Ej, sto sam ti ja kriv sto si ti obican priuceni MCSA pa ne kontas obicne stvari?
[ XTeam @ 26.09.2004. 14:47 ] @
@Filo...

I sta sa time hi hi hi....?

Koristim win Xp isto kao i 98se i win 2000 isto kao sto sam koristio i DOS i sve ostalo od '80 tih godina...?

I odlicno se secam svih problema sa instalacijama i nekompatibilnostima i sve ostalo...

I zato i mogu da kazem sta mi se hoce i za win i dos i za gem i za macos i solaris (a ako ustreba i za linux), ali mi najvise smeta kada se win korisnici prave kao da je sve oduvek bilo sjajno i glatko....

Kao da niko nikada nije morao da cita manual da bi postavio soundblaster, kao da nikada nije moralo da se rucno podesava IRQ ili memory range dma i slicno...

I te kako se secam i pljuvana mac-ovaca po win i po PC....
Znas li kako su nazivali PC - jeve? "Krunjaci kukuruza"

I secam se emulatora za GEM da bi mogla ventura da se podigne na PC-ju...
I sve muke i jada i bede i ocaja na razvojnom putu....
I tuge sto nema ovoga ili onoga na win platformi...

A sada ti isti win korisnici isto tako bezdusno napadaju sve novo sto dolazi na trziste...

[Ovu poruku je menjao XTeam dana 26.09.2004. u 15:49 GMT+1]
[ Palma @ 26.09.2004. 14:47 ] @
@Axez:
Šta ne kontam? Da sad svaka budala može da instalira Linux i da se hvali kako je haxor, da pljuje po svemu što nije Linux i da se hvali da su Linux-ovci najpametniji, a da smo svi mi ostali priučeni win administratori, glupi i šuplji VB programeri, da samo znamo da klikćemo po Visual Studiju, da ovde neko izvali da je Nemanja glup... Izvini Stanislave, ali ja takve ljude ne kontam.
[ XTeam @ 26.09.2004. 14:50 ] @
@Palma...

A ko je rekao da je Nemanja glup...?
[ filo @ 26.09.2004. 14:57 ] @
pa zasto ne koristis linux i njegove dz programe?
ima korel i za linux
ah da...nije dzaba, a na windowsu je dozvoljeno piratizovanje
na linuxu se to kaznjava proterivanjem iz kruga superpametnih nadljudi - korisnika linuxa u krug neljudi - korisnika windowsa
i gde je bio linux u "Kao da niko nikada nije morao da cita manual da bi postavio soundblaster, kao da nikada nije moralo da se rucno podesava IRQ ili memory range dma i slicno..." doba?
bem ti os na kom 2004. godine treba da procitam 24 strane texta da bi instalirao winmodem ili tv tuner ili fuckin drajver za graficku koju sam platio 300e a ispostavilo se da isto radi u linuxu kao i ona od 2e kod Mije
ili da moram da obidjem citav beograd da bih pronasao neki odgovarajuci komad hardvera za koji cu naci drajver ili naterati da radi bez problema
da je 88. godina cutao bih ali nije

@axez
covek bar ima MCSA.ako je to tako jednostavno pokazi ti svoj mcsa
[ XTeam @ 26.09.2004. 15:00 ] @
http://www.pcmag.com/article2/0,1759,1640917,00.asp

Avgust 30, 2004

The current problems that arise with Windows XP Service Pack 2 when you are running certain applications, including some from Microsoft itself, seem suspicious to me and remind me of the days of "DOS isn't done until Lotus won't run." I mention that because among the huge list of applications that don't work or that need hand-tweaking to run with SP2, you'll find some that compete directly with Microsoft initiatives. This all proves what you get with 45 million lines of what must be spaghetti code.

[ironija]Je'l i ovaj neka budala koji je juce seo za PC i instalirao Linux [/ironija]

U vezi onih 80 Mb i 250 Mb i zasto sam skinuo ceo update a ne automatic...

Automatic updates currently install only critical patches for Windows
http://www.pcmag.com/article2/0,1759,1631045,00.asp

The next major version of Windows may still be hovering just out of sight, but today's security problems are very much with us, looming larger all the time. And though a properly configured Windows XP system with the latest security patches is fairly well protected from most Internet-borne threats, many XP systems aren't set up correctly or fully updated.
[ XTeam @ 26.09.2004. 15:02 ] @
Microsoft will make Windows XP Service Pack 2 available to the general public this week, but the enthusiasm for the first significant OS update in almost two years is now competing with worries over discoveries and claims of new holes and vulnerabilities. Through an anonymous tip, we confirmed a core vulnerability that could lead to spoofing in the Windows Security Center, the new control panel for a PC's security status. Another unpatched hole has been found in Internet Explorer that affects Version 5.01 and later, as well as on an SP2 updated system. The hole allows an attacker to download a malicious executable to the user's system without their knowledge. For more on this IE flaw, see our Windows Update and vulnerabilities.

http://www.pcmag.com/article2/0,1759,1639543,00.asp
[ XTeam @ 26.09.2004. 15:09 ] @
@Filo

Koristin sta hocu, kada hocu....
Imam zilion dokumenata pravljenih u korelu i razmenjujem ih sa drugima koji ih prave u Corelu.... I ne pada mi na pamet da ih sada sve od reda menjam, niti da teram druge da ih oni prave u necemu drugom...

A to sto pricas, tako su pricali Mac-ovci za win 'bem ti OS za koji moram da (pa sad neka '97 ili '95 ili koja vec) radim ovo ili citam ono....

Podrska za OS ne nastaje preko noci.... A ni Lin Mandrake nije nastao pre 100.000 godina.... Radi se o pet godina od kako se pojavio kao desktop okruzenje...

Ni win nije ponikao iz crne zemlje nego je nadgradjen na DOS-u i imao svoj dugi razvojni put...
[ XTeam @ 26.09.2004. 15:25 ] @
Find a memory leak that is bloating the Windows pagefile

Is Windows XP more stable or less stable than Windows 2000?
Some administrators have claimed that Windows XP actually has more problems with memory managment and system stability than Windows 2000. If you have deployed and used both Windows XP and Windows 2000, how would you compare them?

Na ovom forumu se lepo moze wideti da i winxp korisnike muce mnoga pitanja...
OKO 7900... Puno za sistem gde kao nista ne moras ni da procitas, sve samo od sebe, intuitivno, klik-klik... i sve se samo od sebe namesti.... kao sto neki od vas hoce prikazu..
http://www.cybertechhelp.com/f...rchive/index.php/f-26-p-1.html

Pa sada neko neko kaze da samo Linuxovci traze po forumima, "Kako ovo, kako ono?..."
[ axez @ 26.09.2004. 16:08 ] @
Citat:
Palma: @Axez:
Šta ne kontam? Da sad svaka budala može da instalira Linux i da se hvali kako je haxor, da pljuje po svemu što nije Linux i da se hvali da su Linux-ovci najpametniji, a da smo svi mi ostali priučeni win administratori, glupi i šuplji VB programeri, da samo znamo da klikćemo po Visual Studiju, da ovde neko izvali da je Nemanja glup... Izvini Stanislave, ali ja takve ljude ne kontam.


Wow, pa sad...to sto sada svaka budala moze da instalira Linux to je cinjenica. Ali posle sto ne zna osnovne stvari kao sto su dozvole i sl. i to je cinjenica...:)
To ga ne cini Linuxovcem, tako da......one big smilie...:D
[ Dragi Tata @ 26.09.2004. 16:10 ] @
Ja u principu ne diskutujem sa nevaspitanim ljudima, ali ću xteamu da pružim još jednu šansu da napiše taj C kod koji će reprodukovati memory leak. Čak i uz pomoć Gugla.
[ XTeam @ 26.09.2004. 16:33 ] @
@DragiTata,

Ja u principu ne diskutujem sa ljudima koji se prave slepi pred ociglednim problemima.
I arogantni su. I ja za tebe, takodje, smatram da si nevaspitan.

A tebi DragiTata ipak cu da pruzim priliku da se nakon kosultacije sa Microsoftom i analaiziranja koda njihovog OS (koji ce tebi biti verovatno lako dostupan jer si programer) napises taj C kod koji ce resiti sve probleme sa memory leak, i otkriti sve uzroke kako do toga dolazi,a za koje ni Microsoft nije u potpunosti siguran kako nastaju.

Mozes slobodno da koristis Google ako ce ti to pomoci.

[Ovu poruku je menjao XTeam dana 26.09.2004. u 17:36 GMT+1]
[ Palma @ 26.09.2004. 16:33 ] @
Poslednji put, specijalno za Axeza:

To tvoju budalaštinu u vezi dozvola možeš da pričaš tvojoj babi, mada ni ona neće da ti poveruje... Pitanja u vezi dozvola, ACL-a, ACE-a, Group Inheritance-a, AGDLP-a i ostalih stvarčica su osnovna na skoro skoro svim Microsoft ispitima, a kako sam je te ispite uspešno dao, možeš tu tvoju priču da okačiš mačku o rep i da začepiš više jednom za svaga. Stvarno si više dosadan sa time. A kad si toliko pametan gde je tebi neki odgovarajući LPI, pa da pričamo na istom nivou. Neeee, ti imaš tamo neku mesaru "Stanislav i kompanija" i baviš se time, informatika ti nije profesija. E pa onda, začepi i pusti prefesionalce da razgovaraju. Možeš da na MadZone-u raspravljaš da li je bojle prasetina ili jagnjetina. I nemoj više da me uzimaš u usta i ponavljaš ko papagaj: "Dozvole, dozvole". Mogu ja brale o dozvolama da ti predajem od jutra do sutra, bez da se ponavljam. Kad mi pokažeš da imaš neki Linux certification ti se javi da porazgovaramo, a ne da se ovde hvališ (sumnjvim?) poznavanjem Linux-a. Dotad me ne interesuje šta pričaš. Toliko.
[ axez @ 26.09.2004. 16:48 ] @
Citat:
Palma: E pa onda, začepi i pusti prefesionalce da razgovaraju.


Cek, kakvi profesionalci, ti si obican MCSA kakvih ima ko govana...:)
Stancuju vas ko "VB programere" i nazivate se administratorima ko sto se oni nazivaju programerima..;)
[ Dragi Tata @ 26.09.2004. 16:58 ] @
Citat:
XTeam:Ja u principu ne diskutujem sa ljudima koji se prave slepi pred ociglednim problemima.


Lepo, onda ćemo da završimo diskusiju.

Citat:
XTeam:
I arogantni su. I ja za tebe, takodje, smatram da si nevaspitan.


Žao mi je ako sam ostavio takav utisak. Ja se bar trudim da ti ne solim pamet u oblastima o kojima ti više znaš nego ja (npr crtanje na Corel-u pod Windowsom), ali stvarno mi je smešno kad pomoću Gugla pokušavaš da predstaviš sebe kao stručnjaka u oblastima u kojima to očigledno nisi. Čime se ti zapravo baviš?

Citat:
XTeam:
A tebi DragiTata ipak cu da pruzim priliku da se nakon kosultacije sa Microsoftom i analaiziranja koda njihovog OS (koji ce tebi biti verovatno lako dostupan jer si programer) napises taj C kod koji ce resiti sve probleme sa memory leak, i otkriti sve uzroke kako do toga dolazi,a za koje ni Microsoft nije u potpunosti siguran kako nastaju.


Za razliku od "pravih" programera (tebe?) nemam pristup kodu Windowsa, a ne znam ni da je Microsoft "u potpunosti siguran kako nastaju". Eto, otvoreno priznajem da nisam u mogućnosti da zakrpim memory leak na Windowsu. Hajde sad ti lepo priznaj da ne umeš ni da ga reprodukuješ, pa da zaključimo raspravu.
[ dinke @ 26.09.2004. 17:06 ] @
E ljudi, stvarno ste preterali.

Umesto da brišem gomilu poruka, ovu temu do daljnjeg zaključavam. Ako neko misli da bih trebao da je otključam neka mi pošalje pp, u tom slučaju ću je očistiti od ovih prepucavanja i psovki.

@XTeam
Vidim da si nov na advocacy-u, dobrodošao. Za ubuduće, menjanje nickova bilo kog učesnika u diskusiji rezultovaće brisanjem poruke momentano.

Axez i Palma
Umesto da editujem psovke u vašim porukama ubuduće ću ih momentalno brisati.