[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.09.2004. 14:55 ] @
Ovo mi treba kad pravim thumbnailove za sajt. Zelim da mi akcija smanji sliku i sacuva je sa prefixom t_ ali da iza sledi originalno ime slike, a ne ono koje je bilo na slici primeru, kada sam pravio action.
[ DS_Store @ 11.10.2004. 15:13 ] @
Ukoliko koristis PS CS odradi smanjivanje slike u akcijama, a onda idi na File Browser (Cmd+Shift+O tj. Ctrl+Shift+O) i u brauzeru nadji folder u kome su ti slike. Selektujih sve i idi na File > Batch rename (nisam siguran samo da li je pod File ili Edit, u svakom slucaju je pod brauzerom, a ne File i Edit na glavnom meniju). Isprobavaj malo da vidis sta se desava i ubrzo ces i sam/a provaliti kako to da sredis.
Ako probas rename preko akcija, onda ce ti samo snimati iznova i iznova preko jednog te istog fajla, tj. ne mozes da ubacis prefiks/sufiks... koliko ja znam!
Sve najbolje
[ Grafičar @ 05.11.2004. 09:52 ] @
Sačuvaj fajlove u novom folderu.
Iskoristi multirename tool u Commander-u i podesi prefix.
Vrati slike u org folder.
--------------------------
Love rules Tha World!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.11.2004. 15:38 ] @
Hvala vam..tako to ja i radim, ali sam mislio da ne postoji mozda neka caka da to action odradi na pritisak dugmeta :)
[ Im_a_Veggie @ 22.11.2004. 19:02 ] @
takodje ti to jako jednostavno radi acdsee.
isto sistemom batch rename.
[ tforgo @ 05.01.2005. 17:21 ] @
Naravno da moze iz Photoshopa CS :)
(ovo je dobar postupak ako cesto radis akcije na kompletnim folderima)

Ovako se to radi....

Akcija:
Napravi akciju bez komande open ... naravno odradis sve sto treba (resize sharpnes contrast...) i na kraju uradis Save As, tako da sacuvas preko istog file-a sa potpuno istim imenom (replace it). Kada je to gotovo zaustavis snimanje akcije.

Cilj je odraditi sve slike u odredjenom folderu sa tom akcijom + da se slike sacuvaju sa prefiksom t_

File - Automate - Batch...
Izaberes akciju, pa folder ili drugi source a u donjem delu Batch-a je resenje za tvoj problem. Ukljuci opciju Destination: Folder, cekiraj Override Action "Save As" Commands

File naming Example treba da bude t_MyFile.gif

Uprvo polje napisi t_
u drugo Document Name
a u trece extension

Jedini je problem sto moras da izaberes izvorni i destination folder...



Postoji i drugi prostiji nacin. Na kraju pravljenja akcije uradis Save As + cekiras opciju As a Copy. Rezultat je sacuvan fajl u source folderu sa sufiksom "copy" U ovom slucaju nema potrebe da se koristi Destination folder u Batch prozoru, jer su svi fajlovi automatski sacuvani u folder iz kojeg su i ucitani.

Pozdrav svima ;)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.01.2005. 19:27 ] @
Hvala, koristice :)
[ biotech @ 24.02.2006. 16:13 ] @
a postoji li nacin da se detektuje da je photoshop zavrsio batch obradu i da mogu da aktiviram sledecu liniju skripta (koristim autohotkey skript) ???