[ degojs @ 26.09.2004. 03:37 ] @
Opet ja sa Mandrake 10.0. Pazite ovaj biser:

Citat:

The product life of Mandrakelinux products has not been publicly disclosed, and as a result customers may have been forced into quick migrations to newer products to continue receiving security and bug fix updates. We believe that customers should be able to plan migrations to newer distributions well in advance of their discontinuation date.
..
With the release of Mandrakelinux 9.1, a lifetime cycle that customers can easily anticipate was put into place. Mandrakesoft will provide 12 months of "desktop" updates for distributions, and 18 months of "base" updates for distributions. This means that applications such as window managers, desktop environments, browsers, etc. will have a 12 month package update life, while applications such as the kernel, Apache, and other "base" components will have a package update life of 18 months. At certain times, Mandrakesoft may choose to extend updates support for certain versions of Mandrakelinux.

The following is a schedule of when updates support will be dropped for products that are currently receiving updates:

Product: Mandrakelinux 10.0
Desktop updates: March 31, 2005
Base updates: September 31, 2005

All users of these products should plan to upgrade before the noted termination of support dates in order to continue receiving updates.


http://www.mandrakesoft.com/security/productlifetime

(Mandrakelinux 10.0 Official izašao pre otprilike pola godine: negde u aprilu 2004. !!)

hahahah, znači 2005., mogu da skidam novu verziju Mandrake (opa miki, 3 CDa, šta je to?) ili mogu da se slikam. I sad zamisli kompanije treba to da rade? Svakih godinu i po ajmo nova verzija da se instalira? Pa to je i za kućne korisnike užas.. Pričajte nam o tome kako se forsiraju korisnici na upgrade.

Mandrake server?
Citat:

Product: Corporate Server 2.1
Desktop updates: n/a
Base updates: February 28, 2006


Buahahahaha... Pa ovi stvarno nisu normalni.

Koliko ono dugo, beše, MS daje zakrpe za svoje sisteme?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 25.09.2004. u 23:43 GMT]

[Ovu poruku je menjao dinke dana 26.09.2004. u 23:37 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 26.09.2004. 03:41 ] @
Šta si se tolko zakačio za Mandrake... Daj opusti se, poigraj se sa Office Assistant-om i onda pogledaj malo ostale distribucije...
[ degojs @ 26.09.2004. 03:44 ] @
E **** ga, uvek vi: "što ne probaš onu drugu distibuciju.." Neki ovde su pričali kako je Mandrake baš dobar za Linux početnike. Eto baš francuzi prelaze na isti.. što bi oni bili gori od mene? :)

[Ovu poruku je menjao dinke dana 26.09.2004. u 23:39 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 26.09.2004. 04:23 ] @
Ma za 18 meseci više ionako nisu početnici...

A Francuze verovatno ne mrzi da update-uju sistem na tako važnim računarima...
[ VRider @ 26.09.2004. 04:28 ] @
Ti bas nikako da shvatis?
Mandrake je samo jedan od milion Linuxa. Ako ne valja Mandrake, ne znaci da ne valjaja Linux.
Ako sutra Mandrake nestane, Linux ce i dalje postojati.
Tvoje sledece pitanje ce verovatno da bude "pa koji linux da stavim?"
Pokazali smo ti vrata, ali sam ces morati da prodjes kroz njih. :) Stavljaj redom dok ne nadjes onaj koji ti se svidja. Ako ne nadjes takav, napravi svoj distro. Ako te ni to ne zadovolji, onda menjaj linux. Ako ti ni to ne ispuni prohteve, onda linux nije za tebe. Uvek mozes i da platis nekome ko ce ti ispunjavati muzicke zelje.
[ degojs @ 26.09.2004. 05:10 ] @
Ne, nego ti ne razumeš: što bi očekivao da će sa drugim Linuxom biti mnogo bolje? Tj. opet će da bude nešto, samo što će to nešto biti nešto drugo, zar ne? I opet će biti - "e ako ti to smeta, uzmi drugu distribuciju." Meni treba jedan ali dobar OS, a 100 loših mi nije rešenje.

Onomad kad sam stavio Red Hat 9, nakon instalacije, ako se sećam dobro, bilo je odmah oko 150 MB zakrpa. Takođe, tom prilikom sam se registrovao i dobivao email sa raznim obaveštenjima o zakrpama koje mogu da skinem. Negde u maju ove godine su me obavestili da je gotovo sa tom podrškom.

I dokle tako? Ko mi kaže da nakon 1 godine i sa ovom i onom distribucijom neće biti isto? Stvar je da MS daje zakrpe godinama. I tu je dakle Windows bolji izbor.


I da, u vezi ovih francuza, što to njima ne pričaš da ima i drugih Linuxa? E vidiš tako je to kad se arče pare sa budžeta što se dešava u slučaju svih tih vlada.. Minhen prelazi na SuSE, a ovi u Francuskoj, vidi čuda, baš na Mandrake. Ako se dobro sećam neko je napisao da i u Brazilu, slučajno, nešto muvaju sa lokalnom distribucijom? Pa to su čisto političke odluke da se podrže domaće firme, a sve, kako rekoh, može tako jer se troše pare i vreme koje plaćaju drugi kroz budžet..

Usput, ovo sa Mandrake bi trebalo staviti kao upozoronje na Linux forum.
[ Dejan Lozanovic @ 26.09.2004. 12:59 ] @
Citat:
degojs:
I da, u vezi ovih francuza, što to njima ne pričaš da ima i drugih Linuxa? E vidiš tako je to kad se arče pare sa budžeta što se dešava u slučaju svih tih vlada.. Minhen prelazi na SuSE, a ovi u Francuskoj, vidi čuda, baš na Mandrake. Ako se dobro sećam neko je napisao da i u Brazilu, slučajno, nešto muvaju sa lokalnom distribucijom? Pa to su čisto političke odluke da se podrže domaće firme, a sve, kako rekoh, može tako jer se troše pare i vreme koje plaćaju drugi kroz budžet..


Pa sad znas kako mogu oni da potrose i vise para nego sto je to slucaj sa recimo Windows resenjem, ali ima i druga strana medalje koju ti ne gledas, zaposlice domace firme i domace programere a to dalje znaci smanjuje nezaposlenost, a i pare ostaju u zemlji kapital se obrce (primera radi takvi ljudi mogu mnogo cesce da si priuste voznju taksijem, taksiti imaju vise posla , taksisti vise trose itd...) ekonomija radi i cveta.
[ degojs @ 26.09.2004. 18:20 ] @
Po toj logici, trebalo bi zabraniti uvoz.

Nego Deki, ti ono beše preporučuješ Mandrakelinux. Pa šta je ovo?
[ BytEfLUSh @ 26.09.2004. 18:45 ] @
Imaš veoma iskrivljeno logičko razmišljanje.

Znači ti si za to da se zabrani Linux, i da se zabrani korišćenje domaćih proizvoda?
(po tvojoj logici je tako, zar ne?)
[ tdjokic @ 26.09.2004. 19:24 ] @
Citat:
degojs:Ako se dobro sećam neko je napisao da i u Brazilu, slučajno, nešto muvaju sa lokalnom distribucijom? Pa to su čisto političke odluke da se podrže domaće firme

Da, i u Brazilu - Conectiva, pa u Kini, Spaniji, Juznoafrickoj uniji, Rusiji, Sloveniji, ima toga svuda. Taj 1% korisnika se nekako mnogo rasirio po globusu! Dobro, zar i MS nije u SAD domaca firma? Sto ima i prednosti i mana.

Nego, ti rece da se tu trose pare iz budzeta. A kojim parama se kupuje MS Windows? Ja mislim da je i on iz budzeta kupljen. A onda se ljudima cini da bi mozda bilo bolje da naprave nesto drugo, pa reskiraju. NE MORA Windows da bude los da bi neko pozeleo da umesto njega ima nesto drugo, samo ako je moguce. Ne radi se tu iskljucivo o strogo kompjuterskim razlozima. Neko hoce nesto drugo iz ekonomskih, neko iz vojno-politickih i bog zna cega. Negirati pravo ljudima na alternativu tako sto se unapred tvrdi ne samo da je losa, nego i da nikada nece biti upotrebljiva je ono protiv cega se stalno ovde borimo - fanatizam.
[ degojs @ 26.09.2004. 20:25 ] @
Tomo, ti ili nećeš ili baš ne razumeš šta sam napisao?

Linux, kako vidimo guraju vlade i to guraju domaći proizvod. To sa Windowsima nije slučaj u tim istim zemljama. Što se USA tiče - njima Windows nije ništa više domaći nego AIX, Solaris, FreeBSD, Linux - sve imaju. Windows se kupuje i sa para sa budžeta, i kompanije ga kupuju i obični kućni korisnici iz svog džepa. Kad kažem budžet, mislio sam na državni budžet, a ne na budžet neke kompanije.

Stvar je što ne vidim ni obične korisnike ni kompanije da uvode Linux. Ako ti misliš da će neka kompanija da plati IBM/SuSE Linux rešenje $30 miliona, umesto MS/Windows za $20 miliona - varaš se. Kućnim korisnicima Linux zaista jeste besplatan, međutim kako tu stvari stoje znaš i sam.
[ degojs @ 26.09.2004. 20:41 ] @
Citat:
Imaš veoma iskrivljeno logičko razmišljanje.

Znači ti si za to da se zabrani Linux, i da se zabrani korišćenje domaćih proizvoda?
(po tvojoj logici je tako, zar ne?)


Jok. Deki je samo pogrešno uzeo da pravda takve poteze. Domaće treba da se kupuje ako je bolje. Ako nije - ćao.

Mogli bi svi da kupuju Jugo i eto tako pomognu Zastavu? Nije loša ideja?
[ popeye @ 26.09.2004. 21:02 ] @
Ako kupujemo bolje, onda nema veze da li je domaće ili ne. U stvarnom svetu to nije tako jednostavno, jer značajan i često presudan uticaj ima odnos cena/kvalitet. Domaći proizvodi su skoro uvek jeftiniji od uvoznih, čija cena je uslovljena dodatnim troškovima prevoza i nameta države u koju se dopremaju. To ih (domaće proizvode) čini povoljnijom kupovinom u situaciji kada su možda uvozne zamene kvalitetnije, ali skuplje.

Ovo ne znači da Zastavini automobili podrazumevano predstavljaju bolju kupovinu (jer ne predstavljaju) ili da je Windows kao uvozni proizvod bolji od Linuxa (jer nije).
[ degojs @ 26.09.2004. 21:12 ] @
Ovaj, pa slažem se: moje "da se kupuje domaće ako je bolje" je isto što i tvoje "da se kupuje bolje bez obzira da li je domaće" :)

Nemoj da mi pričaš u teoriji, oko carina i ostalog. Konkretno, u primeru Minhena slučaj je bio IBM-SuSE na 5 godina = $30 miliona, a Microsoftova ponuda za isti perion $20 miliona. End of story.
[ VRider @ 26.09.2004. 22:00 ] @
Izvini, ali nemas ti, degojs, blage veze sa zivotom.
Uzmi nas za primer. Za legalizaciju windowsa treba potrositi 20mil$. Umesto toga, drzava moze da formira firmu koja ce sve da prevede na linux (kao sto Kina ima RedFlag Linux). Licence dzaba, samo treba platiti ljude koji ce to da rade. 600 ljudi, po 2000E mesecno = 1.2milE. Za 2 godine = 35milE. Tih 600 ljudi bi bilo angazovano na ravoju domace distribucije, na uvodjenju sistema, na skolovanje odredjenog broja administratora (ne bi se ljudi ucili od 0, nasli bi se oni koji vec imaju predznanje), na skolovanje instruktora koji bi drzali kurseve u svim gradovima.
Od 30milE, drzava ce da uzme kroz penzijska i socijalna rezanja 45%. Fakticki, posao ne vredi 30miliona nego 15-16. Kad ti ljudi potrose tih 15-16 miliona, drzava ce uzeti jos 20% poreza na promet. Cena je vec 12 miliona. I tih 12 miliona ce da prostruji kroz kompletnu privredu - jer su ti ljudi potrosaci.
Osim toga, 600-1000 mladih ljudi ce direktno biti zadrzavno da ovde ostane. Ujedno, prilikom stvaranja novig sistema, baziranog na linuxu, lako bi se mogao odraditi i sistem e-uprave, jer je lakse kad se radi od 0, i planira unapred, nego sada da se krpe postojeci sistemi.
E, tako razmislja svaka normalna vlast. A ne kako da da 20miliona nekome ko vec ima toliko para da ne znam sta ce sa njima.
[ degojs @ 26.09.2004. 22:36 ] @
Već sam napisao - po toj logici država treba da u potpunosti zabrani uvoz i da svi kupuju samo domaće. Dao sam već primer Zastave. To o čemu ti pričaš se svodi na to da država finansira firmu koja ne može da izdrži nadmetanje na tržištu.

Po tvojoj računici ispada da je bolje što skuplje država plati posao.. Država je firma a samo donekle može da izigrava socijalnu ustanovu.

I Windows sistem može neko da postavlja (domaća firma) i da ga održava (domaća firma), itd, itd.

Stvar je u tome, da ako bi države na takav način sprečavale konkurenciju - do čega to dovodi? Švabe mogu da rade takve stvari, ali ako to uzme maha, da politika odlučuje, a ne jednostavna konkurencija na tržištu, onda ćeš imati i takve poteze na drugoj strani koji će njih (npr. Nemačku) mnogo više da zabole - dovoljno je da im dodaju malo carine na njihove automobile, itd, itd.

Koliko bi jedan SAP počeo da gubi (a time i Nemačka) ako bi USA počela ovako da se ponaša? Da npr. favorizuju domaći PeopleSoft, Oracle i slično?

Doduše donekle ih razumem - toliko su inferiorni po pitanju IT u odnosu na USA da možda i moraju ovakve stvari da rade.

Citat:
Uzmi nas za primer


Nemoj da uzimamo Srbiju kao primer, bilo čega, a najmanje IT. Ako uzmem da ti odgovaram otići će na neku drugu priču, a iz iskustva znam da će dinke da briše :)
[ VRider @ 26.09.2004. 22:58 ] @
Citat:
I Windows sistem može neko da postavlja (domaća firma) i da ga održava (domaća firma), itd, itd.

I ta firma se zove MicroSoft Beograd (ranije Jugoslavija).
Ti treba da platis 20mil$ za licence, ne za plate tih ljudi koji tu rade. Onog trena kad das MSu te pare, to je otislo iz zemlje.
Drzava ne treba da zabrani uvoz, ali ne treba ni da ga stimulise. Domace proizvode treba zastiti otprilike u toj meri koliko su slabiji po kvalitetu. Ono sto je konkurentno ne treba stititi. Zastava kosta 4000e. Ono sto treba spreciti je da druga kola istog, ili malo boljeg kvaliteta kostaju toliko, jer to zatvara fabriku. Mnogo bolja kola i ovako kostaju vise, i tu je zastita suvisna. (Ovo je samo primer, inace mislim da je Zastavu odavno trebalo rasturiti ili dati nekome ako je zeli).
[ degojs @ 26.09.2004. 23:09 ] @
Citat:
Ti treba da platis 20mil$ za licence, ne za plate tih ljudi koji tu rade.


Imaš link koji bi ovo potvrdio, da je to bilo samo za licence?

Koliko sam ja čitao ponuda je i od strane MS uključivala sve što i ona koju su nudili IBM-SuSE (podrška, trening, itd) --- i još je bila jevtiniji.
[ VRider @ 26.09.2004. 23:14 ] @
Da nesto zaista dobijas za te pare koje das, da li zaista mislis da bi MS imao 60 milijardi dolara kesa na racunima?
P.S. Provalio sam te, Degojs! Nemoguce da si toliko glup, ti to mene samo lozis.
[ popeye @ 27.09.2004. 00:25 ] @
Citat:
degojs:Koliko bi jedan SAP počeo da gubi (a time i Nemačka) ako bi USA počela ovako da se ponaša? Da npr. favorizuju domaći PeopleSoft, Oracle i slično?


Šta misliš, da je kampanja "Kupujmo domaće" srpski izum? Ili bojkotovanje slovenačke robe? Zaštita tržišta pozivanjem na rodoljublje (poznatije kao patriotizam) i podsticanje neprijateljstva ka naciji (japanska kola i tehnika) sa kojom se ima veliki deficit u robnoj razmeni je intelektualna svojina koju su Ameri zaboravili da patentiraju, a mi piratizujemo.
[ Dragi Tata @ 27.09.2004. 00:45 ] @
Sad smo krenuli da raspravljamo i dilemu: slobodno tržište vs državna kontrola, i opet se svi razumeju u temu. Neverovatno.
[ popeye @ 27.09.2004. 01:00 ] @
Hm, pa slobodno tržište danas ne postoji. Nestalo je početkom 30-tih. Rekao bih da se malo razumem u ovu temu.
[ Dragi Tata @ 27.09.2004. 01:06 ] @
Ne postoji ni potpuna državna kontrola, čak valjda ni u S. Koreji. Ali vodi se rasprava o stepenu kontrole koji država treba da ima nad ekonomijom. To još nisu razrešili ni u svetskoj banci i MMF-u, ali ćemo sigurno da razrešimo mi na Advocacy forumu.
[ popeye @ 27.09.2004. 01:11 ] @
Slažem se. Da se manemo ćorava posla (ne bukvalno, ugasio bi se advocacy) i vratimo na temu, a to nije ekonomija. Rasprava oko toga šta je povoljnija ponuda za državu se ne svodi na čiste cifre i zalud raspravljamo.

[ Dejan Lozanovic @ 27.09.2004. 09:39 ] @
Citat:
degojs
Jok. Deki je samo pogrešno uzeo da pravda takve poteze. Domaće treba da se kupuje ako je bolje. Ako nije - ćao.


Pa to je upravo razlog zasto ljudi uvode linux.

A sto se tice minhena nije MS na kraju nudio 20 miliona nego 26, a ono sto si zaboravio da kazes jeste da je prva ponuda bila 36 miliona, ne znam kako je na zapadu ali ovde u srbiji kada raspisu tender za javnu nabavku ponuda se posalje jednom, i komisija po isteku roka za slanje ponuda otvara sve pristigle ponude i bira najpovoljniju. Sto MS nije odmah ponudio tako nisku cenu ?

I ja bi slicno postupio iz principa jer bi smatrao da doticna firma hoce da me odere, a posle skida cenu pa makar isli i ispod realne cene samo da konkurencija ne dobije posao. A kao sto vidim izgleda i u tom minkenu ima srba tj srbskog inata ;D
[ Dejan Lozanovic @ 27.09.2004. 09:51 ] @
Citat:
degojs:
Koliko bi jedan SAP počeo da gubi (a time i Nemačka) ako bi USA počela ovako da se ponaša? Da npr. favorizuju domaći PeopleSoft, Oracle i slično?


Pa radili su takve stvari prvi ameri sa subvencijama domacih firmi pa su dobili jedan mali embargo sa povecanjem carine od 1% na mesecnom nivou. To je bilo aktuelno u maju ove godine ako se ne varam, a da li je jos uvek na snazi to ne znam tj da li je USA prestala da daje subvencije USA firmama kako bi bile konkurentke na trzitu.

A drugo zasto Ameri hoce da uvedu embargo na kineske proizvode zato sto kina drzi fixan kurs izmedju njihove nacionalne valute i americkogg dolara. Tj drze ga jako nisko zato je kineksa roba tako i jeftina svuda. Tu isto tako nema slobodne trgovine vec je tu politika mnogo umesala prste.
[ degojs @ 27.09.2004. 17:55 ] @
Mrzi me i da ti odgovaram, ali ajde.

Prvo, poslednja ponuda u Minhenu od strane MS je iznosila $20 M. Potraži na Google. Drugo, ti baš znaš kakva vrsta nadmetanja za dobivanje posla je bila tamo? Sigurno? Imaš link?

A Što se tiče sankcija koje je USA popila od strane EU zbog pomaganja vlastitih kompanija, to je opravdano i samo pokazuje koliko je neispravno to što sada rade sa Ljinuxom. Doduše, još uvek je beznačajno, zato sam i napisao - "ako uzme maha".



Nisi ti ništa napisao vezano za Mandrakelinux koji često preporučuješ... :)
[ Dejan Lozanovic @ 27.09.2004. 20:02 ] @
Citat:
degojs:
Nisi ti ništa napisao vezano za Mandrakelinux koji često preporučuješ... :)


Pa ja ga i dalje preporucujem pocetnicima(lagan za koriscenje i lak za ucenje), jer oni imaju dinamiku od dve distribucije godisnje, a sam upgrade se vrlo lako radi, u stanju je da popamti sve i da kada rebootojes dobijes za jednu inacicu noviji sistem, u sustini jedina stvar koja se upgrajduje kod tih varijanti je MCC ostalo ide sa standardnim paketima. Sa druge strane ako imas dovoljno brz sistem onda uvek mozes da ga drzis u cooker varijanti tj da imas sve najnovije na sistemu. A opet kada pricas o troskovima u firmi da napomenem samo da mandrake ima cluster instalaciju tako da je upgrade pitanje jedne komande sa centralnog mesta. I jos da dodam da sam ja radio upgrade sa 8.1 na 8.2 a da nisam rebutovao sistem nego sam pokrenuo instalaciju dok sam radio normalno neki drugi posao. A tih 18 meseci znaci da podrzavaju poslednje 3-4 verzije, kada se to pogleda sa MS-om dodju mu iste brojke zar ne ?
[ degojs @ 27.09.2004. 20:05 ] @
Pazi sad pričaš kako je upgrade lak i jednostavan a onda si rekao da si prešao na Mandrake 10.0 kako bi imao istu verziju kao i taj neki klijent, kako ne bi bilo problema..

[ VRider @ 27.09.2004. 20:09 ] @
Problem nije u upgradeu, problem moze da nastane zbog toga sto nisu iste verzije softwarea na oba kompa.
[ degojs @ 27.09.2004. 20:12 ] @
Citat:
VRider:
Problem nije u upgradeu, problem moze da nastane zbog toga sto nisu iste verzije softwarea na oba kompa.


:-)
[ VRider @ 27.09.2004. 20:22 ] @
Moze da nastane, verovatno nece.
Deki, kao i svaki drugi profesionalac, ne zeli da rizikuje.
Tebi je to vidim smesno.
Naravno, od tebe drugo i nisam ocekivao.
[ Dejan Lozanovic @ 28.09.2004. 03:11 ] @
Vec sam reako projekte koje sam radio uglavnom su bili radjeni u QT-u, e sada sama QT biblioteka ima dosta parametara koji se mogu opciono ukljuciti iskljuciti(podrska za odbc, ili native drajveri za pristup bazama podataka, native podrska za gif, zlib itd...) i posto opcioino svaka distribucija to moze da ukljuci ili iskljuci meni je jednostavno lakse da ja uradim tranziciju na pomenutu distribuciju i da proverim kako je sta namesteno i sa kojim parametrima. I to je u principu jedini razlog zasto ja switchujem distribucije prema klijentu.
[ degojs @ 28.09.2004. 14:45 ] @
Ma nemoj da mi petljaš.

Prešao si na MDK 10.0 jer više nema apdejta za starije verzije. Priznaj i biće manje smešno, ali i dalje će biti smešno :) Pusti priču o klijentima i ostale bajke. Sad možeš da obiđeš i sve one devojčice i prebaciš ih na 10.0, a iduće godine opet u obilazak i prelazak na 10.1 :) Pametno, pametno..
[ -zombie- @ 28.09.2004. 15:02 ] @
ma džaba ti sve to kada je winblows i dalje skup, trom, puca i restartuje se minimum 2 puta dnevno, reinstalacija mora svake treće nedelje, itd..


[ degojs @ 28.09.2004. 15:05 ] @
zombi, Longhorn je još 2 i po godine bio od gotovog kad si ga ti instalirao. Pa šta si očekivao? :)

Ili misliš na ono Bojanovo: "uzmete prozor Word-a i cimate levo-desno i - paf! Mašina zablokira, garantovano" :-)) Dakle, prestani da cimaš Word i sve će biti OK. Ili bar nemoj jako..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.09.2004. u 16:09 GMT+1]
[ Dragi Tata @ 28.09.2004. 15:09 ] @
Citat:
-zombie-: ma džaba ti sve to kada je winblows i dalje skup, trom, puca i restartuje se minimum 2 puta dnevno, reinstalacija mora svake treće nedelje, itd..


Zaboravio si na viruse, trojance i špijunažu.
[ -zombie- @ 28.09.2004. 16:02 ] @
oh, silly me..


[ flylord @ 28.09.2004. 16:05 ] @
A zavera svetskih razmera!? Zasto se plasite da i to pomenete?
[ Dragi Tata @ 28.09.2004. 16:14 ] @
To je politika, a znaš i sam da je politika zabranjena na ES-u.
[ Dejan Lozanovic @ 28.09.2004. 16:45 ] @
Citat:
degojs: Ma nemoj da mi petljaš.

Prešao si na MDK 10.0 jer više nema apdejta za starije verzije. Priznaj i biće manje smešno, ali i dalje će biti smešno :) Pusti priču o klijentima i ostale bajke. Sad možeš da obiđeš i sve one devojčice i prebaciš ih na 10.0, a iduće godine opet u obilazak i prelazak na 10.1 :) Pametno, pametno..


Pa pre mdk 10.0 na masini je bio slack 9.1 koji je svakako i dalje podrzan. Ali naravno mozes da pricas i da verujes u sta hoces ja ti kazem zasto sam napravio tranziciju.