[ Dragan Varagic @ 29.09.2004. 15:39 ] @
Povod za ovo pisanije je sajt našeg kolege g. Pilipovića www.romance-cafe.com. Pre izvesnog vremena sam video prvi put ovaj sajt i iskreno sam se oduševio. Razlog za naslov ove teme je konceptualno zaokružen pristup kreiranju sajta sa aspekta izgleda i sadržaja, koji po mom mišljenju predstavlja generalno najbitniji faktor u ocenjivanju kvaliteta nekog sajta. Po mom mišljenju, u poslednje dve godine sigurno (ako ne i duže) nisam video ovako kvalitetno urađen projekat.

Bilo bi lepo ako bi ste ovde naveli primere sajtova za koje smatrate da su grafički i sadržajno kvalitetno kreirani.

Npr. od domaćih blogova koje sam do sada video, koncepcijski, sadržajno i dizajnerski najviše mi se dopada blog Gorana Aničića.
[ Ilic Igor @ 29.09.2004. 22:45 ] @
Ja sam se odusevio sajtom http://www.chiron.co.yu/ .
Sto se tice gospodina Pilipovica, ume on i bolje (koliko sam bar ja video).

S`postovanjem,
Igor.
[ Ambience @ 29.09.2004. 23:35 ] @
Sto se tice romance-cafea dodao bih da je i scenario sajta jedan od najkvalitetnijih i dobro promisljenih na nasem Cyber prostoru - Pokusajte da se krecete glavnim menijem i uvericete se u to (posebno ako niste registrovani)

I jos nesto, izdvojio bih sliku koja se nalazi iznad formulara za prijavu koja je definitivno pazljivo i sa namerom odabrana (izmedju ostalih). Mnogi ljudi ne bi znali ni da objasne znacenje i "nameru" slike, a kamoli da je postave (naravno sa razumevanjem)

Ceo sajt je radjen sa velikom paznjom i svaka komponenta ima svoje "zasto", moglo bi da se prica mnogo o tome, ali da ne skrecem od teme vise...
[ Dragan Varagic @ 30.09.2004. 08:13 ] @
Izvinjavam se, ali nisam shvatio šta je oduševljavajuće na sajtu chiron.co.yu. Ja ovakve sajtove, ako mogu da kažem, nazivam krajnje amaterskim.
[ pyc @ 30.09.2004. 08:42 ] @
Slozio bih se sa tobom Dragane, ali takodje sam osetio sam da je dobra prilika da te pitam u vezi, ako se ne varam, tvog sajta http://www.pretraga.co.yu ... u par navrata sam pokusavao da stupim u kontakt sa bilo kim odogovornim za ubacivanje sajtova u pretraga direktorijum, cak sam i kacio banner za pretragu koji je stajao po nekoliko dana, cekajucu da mi odgovorite na mailove, i to se nije desilo. Pa evo, i ovde sam ti pisao privatnu poruku, na elitesecurity-ju... Pogledajte malkice u svoje dvoriste prvo... ;)

Pozdrav,
Marko
[ srlexic @ 30.09.2004. 09:40 ] @
Ocigledno, ovakve teme su idealno mesto za (reklamiranje) svojih sajtova (projekata)
[ Ilic Igor @ 30.09.2004. 10:34 ] @
Citat:
Dragan Varagic: Izvinjavam se, ali nisam shvatio šta je oduševljavajuće na sajtu chiron.co.yu. Ja ovakve sajtove, ako mogu da kažem, nazivam krajnje amaterskim.


Moram da priznam da sam malo pozurio,
a to sam shvatio danas kada sam sa posla pokusao da vidim
sajt.
Ja od kuce ne vidim one loptice !?!? (ruku na srce stvarno je los sajt)
Vidim samo na sredini Alias certified training center (link za www.alisa.com, sto sam kasnije primetio)
i dole adresu firme.

Uglavnom ja sam se odusevio sajtom www.alias.com (umor cini svoje) tog dana.

S`postovanjem,
Igor.

[ Dragan Varagic @ 30.09.2004. 11:24 ] @
Citat:
pyc:
... u par navrata sam pokusavao da stupim u kontakt sa bilo kim odogovornim za ubacivanje sajtova u pretraga direktorijum, cak sam i kacio banner za pretragu koji je stajao po nekoliko dana, cekajucu da mi odgovorite na mailove, i to se nije desilo. Pa evo, i ovde sam ti pisao privatnu poruku, na elitesecurity-ju... Pogledajte malkice u svoje dvoriste prvo... ;)


Tačno, u poslednje vreme nisam stigao da radim update u direktorijumu, i to bi trebalo da se razreši u narednih mesec dana, nadam se.

Što se tiče "dvorišta", činjenica je da već više od 1.5 godina planiram funkcionalni, sadržajni i grafički redizajn sajta, i iskreno se nadam da će se to i desiti tokom ove jeseni ili zime, zavisi od dosta stvari...

Tačno je da ovakve teme mame one koji bi nešto da izreklamiraju, ali u sledećim postovima ću definitivno krenuti da brišem slične. U slučaju. g. Ilića to nije issue, znam ga, predavao sam mu na VETŠ-u :)
[ Dejan Bizinger @ 06.10.2004. 14:14 ] @
Neki od sajtova za koje smatram da su vrlo kvalitetni pored gore-pomenutog bloga Gorana Anicica su portali www.index.hr, krstarica.com i www.cafemontenegro.com

Pravljenje kvalitetnog portala je vrlo zahtevan posao kako po pitanju vremena, ljudskih resursa i naravno para (ne racunajuci portale koji takve probleme nemaju posto "pozajmljuju" gotove prevode i tekstove sa drugih sajtova). Bas zbog toga smatram da takve sajtove treba posebno isticati kako bi se njihov trud isplatio, bilo kroz prihode bilo kao priznanje od strane posetioca.