[ pomoc @ 29.09.2004. 16:59 ] @
kupio sam samsung hdd 80GB sa 2mb kesa, i kada ga prikacim na plocu, asus a7v266-c, ova ga prepoznaje kao 30gb.
imam vec maxtora 40gb i sve je ok.
posto se slabo razumem u sve ovo, jel' ima nekog da mi pomogne oko instaliranja hdd-a?

treba li da apdejtujem bios, i kako?
[ strba @ 29.09.2004. 17:31 ] @
Update bios-a možda ti pomogne, mada si trebao pre kupovine da vidiš da li ploča podržava hdd.

update biosa

Odeš na sajt proizvođača i skineš najnoviji bios za tvoju ploču napraviš boot disketu na kojoj će biti bios fajl i program flash writer, koji verovatno imaš na cd'u od ploče. Podići ćeš sistem sa diskete i pokrenuti flash writter program u kome ćeš navesti ime tvog bios fajl'a, a koje će zatim flash'ovati , upisati novu verziju biosa)

pozdrav


Neke ploče imaju i flash utility kod kojih ti samo treba bios fajl na disketi


I pogledaj uputstvo od ploče obavezno
[ Mitar Ostojic @ 29.09.2004. 18:10 ] @
Ta ploca bi trebala da podrzava HDD 80GB bez problema,proveri dzampere na HDD-u kako su podeseni,mozda mu je kojim slucajem ogranicen kapacitet na 32GB
[ Zevs85 @ 29.09.2004. 23:06 ] @
Jedno pitanje da li ne prepoznaje u sistemu...? Ili BIOS-u?

Ako je u BIOS-u verovatno update upali (ili proveri dzampere)

Ako u sistemu ne vidi tih 30 gb uzmi partition magic, pa vidi....
[ zivojko @ 30.09.2004. 08:11 ] @
Sa partition magic bi trebalo da vidi svih 80gb ili posle deljenja na 2-3 particije.probaj podeli
Pozdrav
[ filo @ 30.09.2004. 08:18 ] @
zajebi partiton magic
svi se kunu u njega dok posle 5. koriscenja ne ostanu bez podataka
imas u windowsu u okviru computer managementa disk mamagement koji je sasvim dovoljan za particionisanje i formatiranje
[ Binary Mind @ 30.09.2004. 09:10 ] @
Problem je najverovatnije do jumpera ili do samog hard diska. To je suvise nova ploca da bi imala problema sa 32.2GB limitom.
[ zivojko @ 30.09.2004. 22:31 ] @
Zavisi ko ti je formatirao disk kada si ga kupio i da li ti je on njemu odredio
tih 30 GB,a da je do ploce neverujem.Ja sam skoro kupio od 120 GB MAXTOR
i sam radio bez problema.Moj komsija ima istu plocu pa je prikljucio 2 po 80 GB MAXTOR i SKAZI oko 9 GB pa sam mu ja uradio i sve je OK!Ja sam Goran iz Lazarevca.Sa srecom i javi na kraju sta si uradio?