[ stex @ 05.10.2004. 12:59 ] @
Da li je moguce namestiti brzu pretragu padajuceg menija?
Treba da na formi imam padajuci meni, i kako u nekom tekst polju ukucavam tekst tako se selecti iz padajuceg menija suzavaju, tj. filtrira se za taj tekst.
[ ndejan @ 07.02.2005. 16:19 ] @
stex da li si resio taj problem ako jesi kako postoje i meni potrebno bas to. A jel mozda zna neko drugi kako to da izvedem.

Hvala!
[ stex @ 22.07.2005. 13:27 ] @
I jesam i nisam. Nasao sam bio neko resenje na netu, ali mi nije radilo sa cirilicom.
Sada se ubih trazeci gde mi je to, nemogu da nadjem.
[ noctua @ 22.07.2005. 19:08 ] @
Pozdrav!

Joj... postajem sam sebi dosadan... AJAX ljudi, AJAX... Zasto da lomite glavu u JS kada to moze server da uradi za vas!
Upravo tako funkcionise GMail!
Ideja je prosta:
Postoje 2 funkcije kod klijenta, i code na serveru. Jedna js funkcija "hvata" tastere na strani klijenta i ono sto je otkucano salje serveru preko XMLHttpRequest. Na serveru, kod pisan u bilo kom jeziku "obradjuje" pristigle informacije (parsira, vadi iz baze, sta god vec...) i ono sto dobije vraca natrag. Kod klijenta sada druga js funkcija "hvata" to sto server prikazuje i "ugradjuje" u jedan (pa recimo div? ili combo? ili sta god ocete...) element.
Ceo mehanizam radi bez REFRESH-a cele stranice! Potrebno je samo u ovoj "drugoj" funkciji malko bolje poznavanje DOM-a... zbog ugradnje... i to je maltene sve...

E, sad, lepo, trk na google i pogledajte kako je to koncipirano...

PS. A da AJAX nije posalica mozete da pogledate i MS-ov odgovor na doticnu problematiku... Napravili su komponentu koja se dodaje uz .Net koja radi slicno...