[ moro @ 09.10.2004. 22:22 ] @
Zbog pucanja 98 SE , morao sam da je reinstaliram.Posto imam dual boot- na drugoj particiji je XP SP2, na prvoj mi je 98 SE.
Uspio sam da ubacim i IE 6 sa Servis pakom -1 i jos nekoliko peceva sa MS sajta.
Medjutim nece da mi indentifikuje drajver za zvucnu karticu, pa nema tona.
Ima li ko savjet , sto bih mogao da uradim da rijesim ovaj problem.
Napominjem da sa XP-om Windows Media Player radi ,odnosno sve u vezi sa tonom je O.K.
[ djolep @ 09.10.2004. 22:58 ] @
Ehm?!? Pa skini sa interneta drajvere za svoju karticu za Win98SE.
[ moro @ 10.10.2004. 14:43 ] @
Problem je sto ne znam tip kartice.Cackao sam u XP-u da vidim koja je . ali "Unknown" .
Ima li neka caka (osim otvaranja kucista ) da se vidi kija je kartica instalirana.
[ pctel @ 10.10.2004. 15:25 ] @
nisi dobro cackao, da je unknown ne bi radila ni u XP-u.
[ BytEfLUSh @ 10.10.2004. 18:56 ] @
Integrisana?

Inače, koji je komp u pitanju?
[ djolep @ 10.10.2004. 23:05 ] @
Nisi dao nijedan podatak u hardveru.

Posto ocigledno ne zelis da otvaras kuciste (sto je inace uobicajen postupak u takvoj situaciji), ostaju samo varijante sa istrazivanjem registry baze
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;298837
pa onda na http://www.pcidatabase.com/ ili da instaliras neki software koji moze da obavi identifikaciju tvoje muzicke umesto tebe. Recimo AIDA32 ili Sysoft Sandra ili Unknown Device Identifier... Ima dosta toga
[ USB @ 11.10.2004. 02:45 ] @
Lepo ti pise u DeviceManageru u XP koju karticu imas....
Probaj sa Aidom.Prilicno precizno detektuje hardver....

Na vecini novih ploca su integrisane i verovatno odgovara
drajver od CMI8738 ili AC97 serije.
[ moro @ 11.10.2004. 21:57 ] @
Prvo da se izvinim sto sam duplirao temu-mea culpa.
Umedjuvremenu sam uz pomoc "Drivers Guide Toolkit"-a uspio da detectujem zvucnu i ona je AC'97 Audio Codec od VIA Techologies Inc.
Poskidao sam tri drajvera koji su trebali biti kompatibilni za Win 98SE i ovu karticu, ali nije uspjela instalacija drajvera.
Danas obezbijedio CD od moje maticne ploce, prvo instalira ChipSet a onda pokrenuo instalaciju za AC"97 Audio Controler, nadajuci se da ce Windows automatski detektovati drajvere i instalirati ih, ali morao sa da idem manuelno.Od vise opcija odabrao sam Mvp4 iz Sound-a i instalirao taj drajver.
Sada imam tzv "Sistemsl
ke zvuke" ,pojavila se ikona za Volume u task baru, ali Windows Medija Player, posle ucitavanja mp3 fajla i komande "play" javlja "Program changed" i ne mrda.
U Kontrol Panel ,ispod "Sounds....." sada imam samo tri stvari:
-VIA Game Port Joystick
-VIA PCI Audio Controler
-Wave Device for Voice Modem
Neznam da li tu treba da bude jos nesto i ako treba onda sto jos.
Ima li kakav savjet i hvala na dosadasnjoj pomoci.
[ moro @ 12.10.2004. 22:49 ] @
Pokusavao sam vise puta da instaliram ove drajvere, ali i pored CD-a od maticne ploce , ne ide pa ne ide.
Ni od vas nema pomoci pa mi preostaje jedino -> SERVIS