[ sabrina @ 10.10.2004. 13:49 ] @
evo pitanja koje nikako ne mogu da rešim...
jedan...
dakle u Solidworksu , kada završim navoj jednostavnim klikom na "kraj" urezanog navoja kliknem , aktiviram površinu i zadam komandu da izbuši do NEXT, odnosno pre ograničim tu površinu , ali on sve krajeve uvek automatski podesi (snap) i nema nikakvih problema da se nastavi identični trokut (sketch) koji se izrezuje u onome koji je ostao kao kraj narezanog navoja....

no u Catiai nisam uspeo da pronađem kako da dobim "SNAP to point " na tom kraju urezanog dela

dakle probao sam i napraviti novu površinu na tom delu , ali opet (osim što označi taj trokut ) ne mogu nikako dobiti automatsko pozicioniranje na točke te površine koja je ostala....

probah s nekoliko alata , ali ne razumem , kako...
ručno pozicioniranje nije precizno , pa ne znam hoče li program sam da ih spoji (!?) da se ne vidi prelaz

drugo...

kada radim helix za navoj , mogu li dobiti da se automatski izradi ulaz-sredina i izlaz po nekoj lično definisanoj krivulji, i da posle funkcija RIB ili SWEP radi , i ne baca error...
ili kako da nateram da mi , ako spojim helikse u tri zasebne celine, upravo taj "sketch" koji izrezujem bude nastavljen automatski od početka do kraja ...i sam izvede ulaz-sredinu i izlaz u jednom komadu, ...dakle ...dal je moguče izraditi tri nezavisna HELIX-a i onda ih spojiti u jedan da se po tako spojenom izvrši operacija RIB ili SWEP....

puno pitanja, i možda nestručno objašnjeno...no možda mi se posreći

[ aleksim @ 12.10.2004. 21:39 ] @
Spojio sam dva helix-a u jedan i onda odradio Rib. Koristi se naredba Join...(u pitanju je CATIA)
[ tex777 @ 13.10.2004. 07:38 ] @
Da li si siguran da je JOIN neophodan.....nesto mi se cini da razliciti Helix-i mogu da se nastavljaju jednostavno jedan sa drugog...
[ aleksim @ 14.10.2004. 05:01 ] @
Tex, probao sam kao sto ti kazes, ali nije "hteo" Rib, zato sam koristio
Join
[ sabrina @ 14.10.2004. 08:35 ] @
znači ako helixe spojim s JOIN, RIB će da radi ?

to se uopšte nisam dosetio ...hvala...probam danas

usput...tex777 , ako naravno nije tajna

kako ti izvršavaš taj početak i kraj ? izgleda da imaš neki drugi način, jesam li u pravu ?
[ SlavishaT @ 07.01.2005. 21:33 ] @
Citat:
sabrina
drugo...

kada radim helix za navoj , mogu li dobiti da se automatski izradi ulaz-sredina i izlaz po nekoj lično definisanoj krivulji, i da posle funkcija RIB ili SWEP radi , i ne baca error...


Naravno, kreiraj krivu, za pocetnu tacku helix-a selektuj krajnju tacku te krive, a u dialog box-u helix-a cekiraj opciju 'Profile' i selektuj tu krivu.
Pogledaj sliku koju sam prilozio.
Vjerovatno si to do sada otkrio, ali niko nije odgovorio na to pitanje.
Pozdrav.
Slavisa
[ tex777 @ 08.01.2005. 09:01 ] @
Evo kako dobijam lep "izlaz" navoja...tako isto moze da se dobije i pocetak. Naravno, komanda je Slot...