[ Average Joe @ 12.10.2004. 21:12 ] @
Hi, everybody,
postoji li neki drugi program koji (za razliku od gorepomenutog) podržava utf-8, ne mora da ima schema browser, dovoljna mi je konzola, ali utf-8 je bitan. Tražio sam po netu i nisam imao sreće, a SQL*Plus neću ni da pominjem...
P.S: Baza je Oracle...
[ Jim Jackson @ 12.10.2004. 23:47 ] @
SQL*Plus podržava UTF-8 (na Linuxu , ali ipak radi malo traljavo ). Imaš u JDeveloper-u SQL Worksheet tu radi sigurno. iSQL*Plus verovatno podržava UTF-8 ... I nisu neki alati ali podržavaju UTF-8.
[ Average Joe @ 13.10.2004. 12:13 ] @
Hvala najlepše,
SQL worksheet radi kao sat.
[ antix @ 14.07.2005. 00:10 ] @
da se nadovežem... da li uopšte zna neko za dobru zamjenu za TOAD???

i ako ne da li neko možda ima TOAD (ali ne free verziju) i voljan je da podijeli sa onim koji nisu te sreće :)

pozdrav...
[ Dejan Topalovic @ 15.07.2005. 02:03 ] @
antix: Hm, koliko znam, na trzistu ne postoji sveobuhvatniji program od TOAD-a za rad sa Oracleom (prvenstveno mislim na pisanje PL/SQL programa), a koriste ga i zaposlenici u samom Oracleu, kao i u drugim velikim firmama.
[ djoka_l @ 20.07.2005. 13:47 ] @
Postoji zamena za TOAD i to je PL/SQL Developer (http://www.allroundautomations.com/) . Ni ovaj paket nije besplatan, ali 50 licenci košta kao jedan TOAD. Program je više prilagođen developerima nego sistem administratorima.
TORA takođe može da se koristi kao zamena za TOAD (Quest - koji pravi TOAD - je otkupio licencu za TORU). TORA je bila besplatna za Linux za nekomercijalnu upotrebu, ali nisam skoro proveravao da li je to i dalje tačno.