[ vuki68 @ 17.10.2004. 15:30 ] @
Primetio sam da vecina web prodavnica u USA, u opcijama Bill to: sadrzi samo drzave unutar SAD.Da li to znaci istovremeno da je ne moguce uporebiti VISA kartice koje nisu izdale USA banke.
Takodje, da li neko zna postoji li mogucnost da u Americi otvorim racun (kada odem tamo), i dobijem neku od VISa kartica?
[ Gojko Vujovic @ 17.10.2004. 16:16 ] @
Ne, to samo znači da prodavac verovatno ne želi da šalje van USA niti da posluje sa karticama, billing ili shiping adresama van USA. Možeš da im pošalješ email i da ih pitaš da li bi dodali SCG na listu zemalja. Visa sistem je isti i mora da radi, osim ako oni nisu nešto zabrljali (što se dešavalo i opisano je VRLO detaljno u nekoj od ranijih tema na esu, vezano za reiffeisen virtuon karticu).
[ vuki68 @ 17.10.2004. 16:33 ] @
Znam Gojko, ali Bill to: mora da bude istovetan sa podacima koje si dao prilikom otvaranja kartice.Da li je to tako, takodje se proverava prilikom transakcije na internetu koliko je meni poznato!
[ Gojko Vujovic @ 17.10.2004. 17:23 ] @
Ne mora uvek da bude tačno. Neki sajtovi proveravaju samo broj, neki opet to i expiry date. Neki uključe i cvv2 proveru, a neki opet ručno sve živo što je vezano za karticu. Nema nekog pravila, barem je tako bilo ranije, ne znam da se skoro nešto značajno menjalo po ovom pitanju.
[ vuki68 @ 17.10.2004. 17:45 ] @
Pa zar se prilikom unosa broja kartice ne obavlja sve elektronski i automacki istog trenutka Trgovac - procesor moje banke, pomenuo si da ide rucno?

vidi ovo na primer:

Establish new account:
The information entered will be your default contact, shipping, and billing information. All orders require a signature upon delivery, therefore a physical address is needed. Shipment to a P.O. box address or a hotel room is not allowed. If necessary, you can specify a different shipping address before you finalize an order.

ili:

Please Note:
If this address differs from your credit card billing address, further verification may be required, which could delay the shipment of your order.



nema drugih country za unos osim USA!!!!

[ Gojko Vujovic @ 17.10.2004. 17:53 ] @
Ne mora da ide automatski. Takođe, ne mora da se proverava sve živo. Isto tako, ne mora da bude ni u trenutku kupovine (kod amazona ide asinhrono.. ti kupiš nešto a oni to stave u queue i kada se kartica procesira, stigne ti email sa rezultatom.. što znači da prilikom kliktanja na poslednje BUY nije proveravana kartica istog trenutka i onda tebi vraćen rezultat).

Ali kažem ti, sve smo to mnogo temeljnije objasnili u onoj temi o virtuonu. Neko je čak pobrojao i osnovne greške koje kreatori sajtova ili processing gatewaya prave i koje nam otežavaju kupovinu (multiple rezervacije, kasno otpuštanje rezervisane sume, onda oni check-ovi na $1, itd..).
[ vuki68 @ 17.10.2004. 18:16 ] @
Mislis na onu temu o VISA virtuon card Raiffeisen bank?