[ exPirat @ 01.11.2004. 16:45 ] @
Ova kombinacija bas nesto i ne radi.
Od pre dva dana imam nalog koji omogucava (teoretski) multilink, ali mi izbaci drugu liniju odmah po konektovanju.
Od zastupnika provajdera sam dobio pomalo meni cudan odgovor, da smin mreza ne dopusta multilink.

Znate li nesto o ovome ?
[ kronos @ 01.11.2004. 20:06 ] @
dobar ti provajder,
probaj sa eunetom ili beotelom

cheers,
[ markom @ 01.11.2004. 20:12 ] @
Pre će biti da tvoj provajder ne ume da podesi multilink :-)

Marko.
[ exPirat @ 01.11.2004. 21:05 ] @
poenta je u flat-u

@kronos
beotel kaze:
Flat paket traje 20, 60 ili 90 dana od trenutka aktivacije.
Jedan korisnik može da ostvari samo jednu dial-up konekciju ili jednu konekciju preko jednog ISDN kanala

Eunet povodom flat-a ... ne kaze nista

@markom
Moze biti da je to ...



Cuo sam se sa podrskom (drugi sagovornik) i dobio univerzalni odgovor: kontaktiracemo telekom da vidimo u cemu je problem.
I dalje znaci tvrdi da ne ide multilink zbog SMIN mreze.

Inace, radi se o Neobee ISP-u.
Oni imaju flat koji sa odredjenom doplatom moze da se koristi kao multisession ili kao multilink ...
[ vbraca @ 03.11.2004. 00:00 ] @
Nažalost na SMIN-u nema multilinka već samo jedan kanal i 64kbs. Čini mi se da to imaš napisano na Telekomovom sajtu.

Pozdrav,

[ SittingCrow @ 03.11.2004. 12:31 ] @
Citat:
vbraca: Nažalost na SMIN-u nema multilinka već samo jedan kanal i 64kbs. Čini mi se da to imaš napisano na Telekomovom sajtu.


Gresis sinko nema veze smin sa time na beotelu radi ko sat ja proverio tako da je to do provajdera i vrste paketa.
[ UroS @ 03.11.2004. 17:51 ] @
Kada je smin uveden rekli su da isdn može samo sa jednim kanalom da radi. Da li se nešto od tad promenilo ne znam, ali i ja mislim da je do telekoma(kao i uvek).
[ skundra @ 03.11.2004. 20:46 ] @
Meni multilink radi preko smina bez problema, permanent
[ exPirat @ 03.11.2004. 20:52 ] @
blago meni
za sada je 2:2 ako dobro brojim

Ima li ko kakav konkretan podatak (link) gde pise da radi ili ne ...
na telekomovom sajtu nisam nista nasao.
[ exPirat @ 05.11.2004. 17:49 ] @
mozemo li da se dogovorimo oko ovoga, da znam dal' da kukam kod provajdera, ili samo da kukam :(
[ UroS @ 05.11.2004. 18:59 ] @
Pa ako ti radi na običnom dialup-u a ne radi na sminu onda je najverovatnije do telekoma. Pitaj podršku da li se još neko kači na 128kbps preko smina.
[ MyWay @ 05.11.2004. 20:58 ] @
Ajde malo pojasni Uroše zašto misliš da je do telekoma.
Pročitaj i prethodne postove (skundra, sittingcrow) pa objasni kako i dalje stojiš na istom.
[ UroS @ 06.11.2004. 13:20 ] @
Kažem najverovatnije. Takođe sam posle rekao da pita podršku i oni će mu rešiti sve nesuglasice.
[ igvan @ 07.11.2004. 20:48 ] @
SMIN definitivno podrzava multilink. Ja trenutno koristim Teleport i sve je Ok. Imam i nalog na Veratu jer sam procitao da i oni podrzavaju multilink (od nedavno). Medjutim, iako pise na sajtu to bas ne funkcionise - veza mi puca posle nekoliko sekundi... Zvao sam podrsku ali nisu mi pomogli...

Sve u svemu mali broj provajdera za sada podrzava multilink.
[ MyWay @ 07.11.2004. 20:50 ] @
Citat:
igvan: Sve u svemu mali broj provajdera za sada podrzava multilink.

To je više putan spominjano.
Pitanje je zašto je to tako?
Ajde npr Gojko? :)
[ Gojko Vujovic @ 07.11.2004. 22:13 ] @
A Gojko ima veze sa dialup sistemom... kog provajdera (kod koga to ne radi)? :)

(reci koji pa da saznam o čemu se radi tačno)
[ exPirat @ 07.11.2004. 22:21 ] @
Ajd posto sam pokrenuo temu da odgovorim
Rec je o neobee provajderu

Od njih sam dobio pojasnjenje da SMIN ne podrzava multisession.

Ujedno ... evo copy/paste sa njihovog sajta

(http://www.neobee.net/dialup.php?cat=solutions&id=snizenje)

ISDN pristup
Korisnici koji pristupaju putem ISDN-a jednokanalni pristup plaćaju po ceni kao za običan modemski pristup a svaki dodatni kanal sa popustom kao za novu sesiju. Na primer, ako ste kupili mesečni paket Bee Full (690 dinara) i želite da pristupate dvokanalno, plaćate drugi kanal kao dodatnu sesiju (490 dinara). Znači, cena za dvokanalni pristup bi bila 1180 dinara. Isto važi i za Bee Day nalog.
[ exPirat @ 07.11.2004. 22:24 ] @
... i jos

(http://www.neobee.net/content.php?cat=solutions&id=smin042)

Šta je SMIN ?

SMIN - Višenamenska Internet mreža Srbije (Serbian Multiservice Internet Network) je projekat Telekoma Srbije kojom se otvara mogućnost svim korisnicima Neobee.net-a, a naročito onima van lokala 021 da ostvare Internet konekciju sa Neobee.net-om po vrlo povoljnim uslovima. Pored toga, omogućen je i pristup putem ISDN konekcije.
[ MyWay @ 07.11.2004. 22:46 ] @
Citat:
Gojko Vujovic: A Gojko ima veze sa dialup sistemom... kog provajdera (kod koga to ne radi)? :)

Citat:
igvan: Imam i nalog na Veratu jer sam procitao da i oni podrzavaju multilink (od nedavno). Medjutim, iako pise na sajtu to bas ne funkcionise - veza mi puca posle nekoliko sekundi... Zvao sam podrsku ali nisu mi pomogli...


Ili sam nešto loše ukapirao čoveka, ili je to bilo trik pitanje... :)
[ igvan @ 08.11.2004. 13:56 ] @
Ako nije trik pitanje mozemo da probamo da resimo problem.
Imam Intracom NetMod, OS je XP, sva podesavanja su prema uputstvu sa Veratovog sajta, username: igvan, zovem iz Nisa.
Inace trenutno imam dva aktivna satna paketa tako da to nije problem...SMIN preko dva kanala radi sasvim ok preko teleporta (znaci nije u pitanju NetMod).
Problem je u tome sto veza obavezno puca posle 6-7 sekundi. Posle par pokusaja vise ne mogu da se konektujem (invalid username or pass...) .
Ako treba jos neki podatak tu sam.

[ kronos @ 12.11.2004. 15:57 ] @
ukucaj na isdn nt atkas0b0 u extra settings i furaj

radi garantovano.

tacno je da je bilo problema sa sminom ali je to sredjeno pre par nedelja

cheers,
[ markom @ 12.11.2004. 16:07 ] @
E, tačno nam je ovako nešto, konačno, trebalo iz Telekoma!!!

"Da, bilo je problema, sredili smo. Teramo dalje".

Bravo! Možda i bude nešto od vas! :-)

Marko.
[ kronos @ 12.11.2004. 20:44 ] @
pa i ja sam imao istih problema i sizeo sam
istina ima samo jednu stranu i tako mora da bude.
bilo je problema ja to znam i tacka.

ali kad imam problem kod provajdera onda obicno dobijam
objasnjenje da mi je nesto lose setovan na racunaru.
tako smo imali slucaj da verat nije znao da konfigurise ruter jedno dva-tri dana
i prebacivao loptu na telekom.prelazio je sa E1 na pri isdn
prvo je bilo problema da mu objasnimo da ne mora pri isdn da ide 4-zicno nego i dvozicno i sl.gluposti.
a povrh svega ubedjivao je ljude da mogu se sa isdn kace sa dva kanala ne znajuci da E1 tacka ne podrzava multilink.hehe

cheers,
[ UroS @ 13.11.2004. 01:44 ] @
koja ludnica.
[ igvan @ 13.11.2004. 12:12 ] @
@Kronos

Ma, nece Verat na 128.0 Kbps ni slucajno. Sve moguce AT komande sam probao...
[ kronos @ 13.11.2004. 20:40 ] @
promeni provajdera
ja sam na eunet-u i radim sa oba kanala

cheers,
[ exPirat @ 13.11.2004. 21:43 ] @
eunet nema flat ...
[ kronos @ 13.11.2004. 21:48 ] @
pa prijatelju nema dzabe ni kod stare babe, plati pa se klati nema sve za dz.
ili ces da surfujes ili ces da tupkas pa ti izaberi.

cheers,
[ exPirat @ 13.11.2004. 22:21 ] @
A da ti "prijatelju" procitas temu odpocetka ?
Problem je kod nekih provajdera koji nude ovu uslugu, imaju flat placanje, a kada ne radi kazu da to smin ne dozvoljava ....
Dakle pitanje je bilo da li kroz smin moze multilink ili ne.
Zakljucili smo da moze ...
[ igvan @ 15.11.2004. 18:38 ] @
Radi multilink kod bisinter.net-a preko SMIN-a, danas sam probao. Medjutim meni je prenos bio ocajan, oko 4 KB/s preko jednog i 7 KB/s preko oba kanala...