[ 4txx @ 02.11.2004. 14:35 ] @
Da li je neko ucestvovao na ovom takmicenju???
Ja sam trebao ove godine, ali nista...

PS Ali spremio sam intro, u dodatku!
[ Nemanja Dubravac @ 02.11.2004. 16:02 ] @
sve je ok.. ali... "BATERFLY EFECT" i "INCREESE"?
[ pajaja @ 05.01.2005. 22:49 ] @
Sine.... Strava....
Aj mi preporuci u kom si programu radio ovo?
[ 4txx @ 20.05.2005. 19:23 ] @
flash mx 2005
samo kad se krecu simboli, ja napravim trik:
taj simboj export-ujes u png pa otvoris photoshop pa ides motionblur pa to inportujes u flash...
[ Miloje Sekulic @ 14.06.2005. 09:04 ] @
Iskreno sam odusevljen programerskim znajnjem dizajnerskim umecem i idejama koje su prikazane na ovom takmicenju.

A sad zvanicno saopstenje Simensa

Join Multimedia 2005
Beograd, 10.jun 2005.


Proglašeni pobednici na nacionalnom finalu takmičenja
Siemens Join Multimedia 2005

Svečanom proglašenju nacionalnih pobednika takmičenja Siemens Join Multimedia 2005, održanom 10. juna u poslovnom centru kompanije Siemens d.o.o. Beograd, pored domaćina prisustvovali su svi nominovani timovi osnovnih i srednjih škola, članovi profesorskog, studentskog i novinarskog žirija, kao i predstavnici kompanije Fujitsu Siemens Computers, kao sponzor jedne od IT PRESS nagrada.

Pobednici nacionalnog finala, po takmičarskim kategorijama su:

Starosna grupa 12-15 godina:

1. mesto: OŠ Petefi brigada, Kula, tim: Cubes:reconnected
2. mesto: OŠ Dositej Obradović, Vranje, tim: Dositej
3. mesto: OŠ Ivan Goran Kovačić, Niška banja, tim: Titanic

Join Multimedia IT PRESS nagrada:
OŠ Petefi brigada, Kula, tim: Cubes:reconnected

Starosna grupa 16 – 21 godine:

1. mesto: Gimnazija Svetozar Marković, Niš, tim: Dirty South
2. mesto: Gimnazija 20. Oktobar, Bačka Palanka, tim: Kreativni centar
3. mesto: Gimnazija Laza Kostić, Novi Sad , tim: Flashback design

Join Multimedia IT PRESS nagrada:
Gimnazija 20. Oktobar, Bačka Palanka, tim: Kreativni centar

Po prvi put ove godine dodeljene su i Join Multimedia IT PRESS nagrade radovima odabranim od strane novinarskog žirija koji prate informacione i komunikacione tehnologije. Na ovaj način, predstavnici medija dali su svoju podršku i ukazali na značaj koji ovo takmičenje ima u edukaciji i stručnom usavršavanju mladih ljudi iz ove oblasti.

Takmičenje je i ovog puta organizovano u saradnji sa Ministarstvom prosvete Republike Srbije, odnosno sa njegovim kooridnacionim telom, Centrom za primenu i razvoj nauke, tehnologije i informatike, kao i sa Ministarstvom prosvjete i nauke Republike Crne Gore.

Kompanija Siemens je 1997. godine započela program edukacije mladih pod nazivom “Mladi i nauka”. Deo te inicijative je i Join Multimedia, školsko takmičenje u izradi multimedijalnih prezentacija za učenike osnovnih i srednjih škola. Takmičenje se održava po deveti put u Evropi.

Sa ciljem da dodatno stimuliše učenike i škole, Siemens d.o.o. Beograd od 2002. godine organizuje ovo takmičenje i na nacionalnom nivou, po čemu je jedinstven u Evropi. I nacionalno i evropsko takmičenje održavaju se paralelno, tj. jedno ne isključuje drugo – bez obzira na ishod nacionalnog žiriranja, svi predati radovi šalju se za Nemačku na veliko evropsko finale.

Učenici od 12 do 21 godine starosti, u timovima od 4 do 8 učenika, kreiraju multimedijalnu prezentaciju informativnog i zabavnog karaktera na računaru, što podrazumeva ideju, maštovitost, istraživanje, prikaz prezentacije u formi stabla (tree view), kreiranje vizuelnih i audio elemenata. Kriterijumi koji se bitni pri evaluaciji prezentacija su kreativnost, grafički dizajn i integracija teksta, fotografije, muzike, animacije i videa. Cilj projekta Siemens Join Multimedia je sticanje praktičnog znanja o novim tehnologijama u školama i razvijanje osobina, kao što su timski duh, kreativnost i prihvatanje odgovornosti.

Ove godine učenici su mogli da biraju između sledećih tema:

• Škola i učenje: Naša škola, tvoja škola.
• Ljudi i mesta: Drugi ljudi, drugi običaji.
• Posao i karijera: Traži se posao snova!
• Tehnologije i inovacije: Svetlost pokreće svet.

Dodatne informacije možete naći na:www.siemens.co.yu/joinmm www.siemens.de/joinmultimedia
[ Slobodan Miskovic @ 14.06.2005. 09:55 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/40268