[ ap61 @ 05.11.2004. 14:41 ] @
imam uredjak koji komunicira sa softverom preko rs232-com porta i demo verziju sowtvera sa kojim mogu samo da komuniciram sa istim....software ima ini file u koji se upisuju setovanja da bi se moglo komunicirati sa uredjajem.....e sada interesuje me kako bih mogao najbolje izmonitorisati komunikaciju sa com portom da bih video kako software komunicira sa uredjajem (kontrolerom) i koristio neki drugi program....
interne komunikacija koju ima sa com portom je preko moxa web clienta i on je totalno transparentan tako da mi prenosi kroz mrezu com port a dalje mi ide 802.11a mrezom...
problem mi je sto imam samo demu verziju softwera za nadgledanje uredjaja koji a orginal proizvodjac nece da mi proda....
Pomagajte ako mozete ljudi.....
[ obranko @ 05.11.2004. 23:30 ] @
Pozdrav,

Napravi serijski kabl koji zadovoljava ove uslove:
- ima 4 konektora
- konektori 1 i 2 povezani su kao originalni kabl kakav sada koristis.
- konektor 1 pin Tx (mislim da je pin broj 3, ali nisam siguran moze biti i pin 2 na DB25) i gnd pin vezi za pin Rx i gnd na konektoru 3.
- konektor 1 pin Rx i gnd pin vezi za Rx i gnd na konektoru 4.

Sada konektore 1 i 2 stavi u svoj uredjaj i racunar, a konektore 3 i 4 stavi u drugi racunar koji ima dva rs232 porta.
Pretpostavljam da znas parametre komunikacije (baud rate, broj bita, i sl.).
Napravis jednostavan softver koji radi ovo:
- otvori oba rs porta za zadatima parametrima.
- vrti se u petlji u kojoj skenira port 1 (ako je primljen karakter ucita ga i stavi "time stamp") i port 2 (ako je primljen karakter ucita ga i stavi "time stamp").
Zapocens komunikaciju izmedju tvog demo programa i uredjaja.
Posle izvesnog vremena zaustavis demo softver, otvoris fajl koji se dobio "prisluskivanjem" serijske linije, pa prst na celo da vidis koji protokol koriste.
Imao ovaj softver za prisluskivanje ako ga nadjem mogu ti ga proslediti.
Nadam se da ti je ovo pomoglo.
[ ap61 @ 06.11.2004. 03:02 ] @
uh hvala hvala puno....odoh lemilicu u sake pa da probam