[ ||NeX|| @ 28.03.2002. 20:01 ] @
Jaran me tjera da instaliram MSN Messnger, a ja ne smijem, jer znao da je prije bilo rupa po tim messengerima. Da li je sada safe(sigurno) instalirati MSN Messenger?
[ iNCUBUs @ 28.03.2002. 20:30 ] @
ma koji ce ti to djavo, ja sam ga deinstalirao..
imas jabber, icq i trillian.. u stvari najbolje je da stavis trillian, on ima podrsku i za icq i za msn messenger i za jos mnogo sta :)
[ Reljam @ 28.03.2002. 20:40 ] @
Ja licno koristim Messenger, i znam dosta ljudi koji ga takodje koriste. U principu u USA su MSN/Windows Messenger i AOL Messenger (klon ICQa) de facto standard. Nisam cuo da je bilo ko imao problema.

Ali ako se brines o sigurnosti stavi neki firewall, to uvek dobro dodje. Preporucujem Tiny Personal Firewall.
[ random @ 29.03.2002. 03:17 ] @
Ipak treba primetiti da postoji samo jedan pravi otvoreni IM standard. Sve ostalo je komercijala.
[ ||NeX|| @ 29.03.2002. 10:22 ] @
Ma ima li sad MSNM rupa ili nema?
[ Gojko Vujovic @ 29.03.2002. 10:47 ] @
Naravno da ima, pa na svakih nedelju dana WindowsUpdate izbacuje neku popravku za Messenger.
[ Mihailo @ 29.03.2002. 11:43 ] @
Taj messenger treba zabraniti zakonom :)

XP:
Otvori WINDOWSinfsysoc.inf
linija : msmsgs=msgrocm.dll,ocentry,int,hide,7
izbriši 'hide', uklonite messenger iz Add/Remove programs/components

[ Reljam @ 29.03.2002. 16:25 ] @
Do sada su bila 3 patcha: 1 security, 2 za bolji network connectivity (kroz NATove).
[ Mihailo @ 30.03.2002. 19:48 ] @
Tačno je da nije bilo mnogo patcheva - mada broj i nije bitan nego koliki rizik nosi taj propust koji se krpi. Ali svaki softver ima neke propuste, pa to nije razlog da ga ne koristimo. Meni se lično taj MSN/Windows messenger ne sviđa zbog 'maksimalne integracije' kako se to poslovno kaže: veza Windows ---> .net passport & messenger ---> MSN server. Gledao sam pre neki dan Remote assistance na XPu - i jedna stvar mi je bila ''zanimljiva'' - svi zahtevi za isti idu preko MS servera (mail) ili preko MSN (messenger) . Ne bih da držim "privacy" lekcije, ali ima neka tajna veza :))
[ ||NeX|| @ 30.03.2002. 23:13 ] @
Da smo, da smo na zapadu pa bi bih i nekako štitio svoje podtake, koje su i ilegalni. Ali to kod nas još hvalal Bogu nema vezee, što se mene tiće može MS imate sve podatke o meni, čak i kad serem. Ja sam instaliramo MSNM i mogu vam reći da smeta, ali ne vidim drugi izlaz da komuniciram sa prijateljom u americi preko voice i video chata, ako on ima instaliran MSNS i AOLM. ICQ sam odbacijo davno, a ovo sam primoran da koristim. Ako ima neko bolji program za voice i pogotovo voice+web cam chat neka ostavi ovdje url gdje to mogu skinuti. Bio bi veoma zahvalan da se riješim ovog MSNM!!!
[ digisatplus @ 26.04.2005. 02:36 ] @
Sta mislite o ovoj novoj verziju MSN Mesinger 7 posle tri godine od predhodnog posta
[ Belgrade Original Style @ 02.05.2005. 17:37 ] @
cao
da li zna neko neki antivirus program (ili zakrpu) za msn, imam sledeci problem, messenger sam salje nekakve fajlove svima iz kontakt liste i ne mogu pojedine sajtove da otvorim kao npr. hotmail, windows-update, kada hocu nesto na google da trazim automatski se zatvori prozor....
hvala unapred na savetu/pomoci
pozdrav
[ nedja95 @ 02.05.2006. 09:41 ] @
Ja isto koristim MSN Messenger i zadovoljan sam.
[ [Venom] @ 03.05.2006. 11:49 ] @
Nemas frke sa MSN messengerom, bukvalno svi ga koriste. Obrati paznju da koristis final verziju (nikad BETA) i takodje koga dodajes na listu.

[ ventura @ 03.05.2006. 11:57 ] @
Citat:
Mihailo:
Tačno je da nije bilo mnogo patcheva - mada broj i nije bitan nego koliki rizik nosi taj propust koji se krpi. Ali svaki softver ima neke propuste, pa to nije razlog da ga ne koristimo. Meni se lično taj MSN/Windows messenger ne sviđa zbog 'maksimalne integracije' kako se to poslovno kaže: veza Windows ---> .net passport & messenger ---> MSN server. Gledao sam pre neki dan Remote assistance na XPu - i jedna stvar mi je bila ''zanimljiva'' - svi zahtevi za isti idu preko MS servera (mail) ili preko MSN (messenger) . Ne bih da držim "privacy" lekcije, ali ima neka tajna veza :))


Ako si imao prilike da aktivno koristis Remote Assistance video bi koliko je to dobro kad korisnik nema pojma niocemu... Ako hoces da saljes invitation na neki drugi nacin, "Save Invitation As" snimis u fajl i taj fajl posaljes preko cega god hoces.. Potpuno svejedno..

[ SNVRK @ 16.06.2006. 13:01 ] @
Koristim MSN Messenger 7.5 i super je.
Imam i (ja mislim) najjnoviju verziju MSN Messengera 8.0 beta ali nisam zadovoljan, zato sam ostao na MSN Messenger-a 7.5.
[ Deki43 @ 26.07.2006. 17:54 ] @
Shto se messangera tiche,Microsoft vishe nece da se bruka i da dozvoli rupe u njemu,i zato je msn mess. 7.5 i 7.0 siguran i pouydan za rad.....instaliraj ga i nema zime.............
[ random @ 27.07.2006. 14:29 ] @
Mogu da konstatujem da i dalje mislim isto što i pre tri godine -- nikada ne bih MSN messenger instalirao na svoj računar, a kamoli ga koristio.
[ vukimama @ 02.09.2006. 21:51 ] @
Instalirala sam Win Live Messenger, ali kad trazim ko je on line, ne desi se nista? Sta bi to moglo biti?!

Neka mi se javi neko ko zna sa njim i ima ga da ga isprobam. Hitno mi je!

Hvala

P.S.
Da li moram da se ulogujem sa hotmail adresom sa msn-a ili moze bilo koja?
[ random @ 03.09.2006. 14:46 ] @
Može bilo koja.
[ Backy @ 03.09.2006. 15:12 ] @
jel zna neko nešto o ovome:
Citat:
Message from the spirit of a wolf warrior at 2006-08-29 14:49
slusaj ako neko pod nickom j_utrno07 zeli da te doda na nje vu listu na messengeru, ne prihvataj. reci svima na tvo listi, jer ako ga neko sa tvoje liste doda dobices ga i ti. vo je ubica hardvera i veoma ozbiljan


ps. pogledajte datum prve poruke u temi
[ random @ 03.09.2006. 15:32 ] @
Tipičan chain letter („lanac sreće“).
[ boki @ 03.09.2006. 20:11 ] @
ubica hardvera... boze...

Sto random kaze - Upalite lampicu

ili ako ocete malo fensi.
[ nemysis @ 04.06.2009. 17:56 ] @
Opasan je nego šta potražite na netu samo exploite za njega i Sniffere pa ćete videti šta je sve moguće.

Isprobao sam ga malo u Linux-u, malo podesio, kao zaštitio sa binarnim ključem i posle mesec dana napustio.

Odsada koristim samo Jabber i to Psi sa GNU Privacy Guard ključem.

Dobro radi u konzoli i MCabber sa ključevima.