[ Zmaj01 @ 09.11.2004. 20:13 ] @
Citajuci poruke vidim da se mnogi hvale kolicinom prenetih podataka pomocu njihovih cable modema.
Dakle-pitanje:
Potpuno sam novi korisnik SBB 128 flat home interneta i zeleo bih i ja da koristim blagodeti p2p programa(citiram neke sa sajta:-ja svucem 2 filma za noc!), ali za sada mi ne uspeva-protok se krece izmedju 1KB i 5KB-vrlo retko.
Neka mi neko objasni kako da podesim svoju konekciju, programe (shareaza, e-donkey2000, DC++, winMX), kao i firewall(sygate personal firewall). Takodje me interesuje kako da izbegnem iskljucivanje sa SBB mreze zbog prevelikog broja konekcija(preko 500)-desilo se 4 puta u 2 dana!
Postoje li sa SBB strane neka ogranicenja(routeri, blokiranje portova i sl. i da li je to moguce izbeci)
Bio bih veoma zahvalan kad bi mi neko odgovorio!
Unapred hvala!
[ BytEfLUSh @ 09.11.2004. 20:49 ] @
Što se broja konekcija tiče, to imaš u eMule podešavanjima.....
Korisnici SBB-a su najčešće NAT-ovani, što znači da obično ne bi trebalo da imaju realnu IP adresu. Ne možeš se "boriti" protiv toga, već jednostavno - ako dobiješ realnu IP, dobiješ, ako ne - neki drugi dan...... Samo nemoj zvati teh. službu SBB-a povodom toga...

I, da, pazi - na [es]-u ima neko čiji je username noviKorisnik, pa bi ga subject mogao uvrediti :)
[ _owl_ @ 09.11.2004. 21:05 ] @
Pa zavisi odakle skidas, uglavnom imam jednog drugara kome je protok na tim P2P mrezama slican tvom (uglavnom zavisi koliki link ima korisnik cije fajlove skidas). Probaj da download-ujes neki veci fajl sa nekog normalnog servera pa ces videti razliku (npr Java 1.5.0 sa nekog od Sun-ovih servera se skidala sa jedno 12Kb/s)
[ Milos Stojanovic @ 09.11.2004. 21:07 ] @
SBB definitivno nije sa p2p (Bogu hvala što to ne koristim skoro uopšte :), mislim na flat paket bez public IP adrese - sa public IPjem verovatno ide dosta brže, znajući koncepciju ovih p2p protokola.
Od eMule/Donkey, SoulSeek, Kazaa i sličnih se nećeš mnogo 'leba najesti. Ali recimo Torrent ume da krene i do 15KB/s i da drži tu brzinu dosta dugo. A. Probaj i XDCC (www.packetnews.com , www.ircspy.com), to bi trebalo da radi podnošljivo, jer lepo prolazi kroz NAT. Sa ova dva ne bi trebalo ni da imaš problema sa brojem konekcija (za Torrent ih nećeš imati preko 20 koliko god da je popularan fajl, a može i iz klijenta da se ograniči), a za XDCC imaš uvek jednu konekciju.

Citat:
npr Java 1.5.0 sa nekog od Sun-ovih servera se skidala sa jedno 12Kb/s)

Čovek pita za p2p, http/ftp nam je svima jasno da radi super. Čak je tih 12KB/s (iskreno se nadam da si mislio KB a ne Kb) slabo, za takav server.

[Ovu poruku je menjao trooper dana 09.11.2004. u 22:08 GMT+1]
[ Zmaj01 @ 09.11.2004. 21:08 ] @
Ok, izvinjavam se korisniku koji sebe naziva NoviKorisnik, a valjda ce svako normalan da vidi da sam ono"lamer" sam sebi uputio

Da li hoces da kazes da nema nade da skidam sa p2p vecom brzinom od 5KB sa 128 kb vezom na SBB-u, jer sam NAT-ovan(sta je to uopste NAT??)
Molim pojasnjenje, jer nisam bezveze stavio ono lamer!
E-mule ne koristim.
Probao sam samo gore navedene programe!
[ Zmaj01 @ 09.11.2004. 21:14 ] @
Ok, sad sam video da mi je vise vas odgovorilo!

Ma znam da mogu da postignem 12-15KB sa normalnim protokolom, FlashGet radi ko' lud i sa tim nemam problema, mislio sam kako da zaobidjem probleme sa p2p programima(ipak je sve zanimljivo i aktuelno tamo!)
Probacu sa torrentom i ostalim predlozima, a ako neko ima neki tehnicki predlog unapred se zahvaljujem!
[ Milos Stojanovic @ 09.11.2004. 21:20 ] @
Ima nade, ali nećeš nikada da imaš konstatnu brzinu. Ićiće možda u impulsima po 10-12KB/s

Citat:
Zmaj01: (sta je to uopste NAT??)

http://www.elitesecurity.org/tema/60448
Može možda da pomogne i za Kazaa
[ vertig0 @ 10.11.2004. 12:39 ] @
kad god sam imao "realnu" ip adresu (desavalo se s vremena na vreme), shareaza mi je radila kao luda... u search-u mi je izbacivao gomilu fajlova, i download je isao u proseku oko 12 kbps... ali samo ako se konektujem na gnutella2 i gnutella1 servere... cim sam probao da se konektujem i na edonkey, islo je mnogo sporije i na kraju bi ceo program blokirao...
sa statickom ip adresom, shareaza mi radi ocajno i pola fajlova uopste ne mogu ni da nadjem!
e, sad, sve je to bilo super dok oni (SBB) nisu poceli da ogranicavaju br. konekcija na 500 i od tada, kad god ukljucim shareazu (sa "realnom" ip adresom), oni me iskljuce, makar bio u pitanju i download jedne jedine mp3 pesme! i kako je pocelo to iskljucivanje, tako ja od tada imam non-stop samo staticku ip adresu, nema vise one "realne"!!!
neko kaze da je problem u samoj shareazi, i da oni koji koriste ostale p2p programe nemaju problema sa iskljucivanjem od strane sbb-a
uglavnom ako nemas "realnu" ip adresu, izgledi su ti prilicno losi za download preko p2p programa

pozz
[ Milos Stojanovic @ 10.11.2004. 13:04 ] @
Misliš od kako imaš private IP adresu?

A meni nije jasno odkud preko 500 konekcija !?

I još nešto čudno se dešava na SBBu, reče i BytEfLUSh. Nekada može da se desi da se sve ponaša kao da imaš public/real IP adresu, čak možeš da digneš svoj http server i slično i da im pristupaš sa interneta. Isto, ako "ubodeš" neki random port i na njemu listenuješ može da se desi da se neko probije kroz NAT i poveže na tebe. Voleo bih da čujem logično objašnjenje za ovo.
Evo na primer ja sad na BitTorrentu (klijent BitTornado) imam i incoming konekcije, netstat kaže:
C:\>netstat /an

Active Connections

Proto Local Address Foreign Address State
TCP 0.0.0.0:135 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 0.0.0.0:445 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 10.1.104.*:1044 62.168.116.156:5223 ESTABLISHED
TCP 10.1.104.*:59655 0.0.0.0:0 LISTENING
TCP 10.1.104.*:59655 24.1.19.25:9057 ESTABLISHED
TCP 10.1.104.*:59655 24.11.88.183:61217 ESTABLISHED
TCP 10.1.104.*:59655 24.11.162.241:3700 ESTABLISHED
TCP 10.1.104.*:59655 62.78.132.207:3581 LAST_ACK
itd.
BitTornado listenuje na 59655

[Ovu poruku je menjao trooper dana 10.11.2004. u 20:27 GMT+1]
[ L I L I T @ 10.11.2004. 14:54 ] @
Citat:

Nekada može da se desi da se sve ponaša kao da imaš public/real IP adresu, čak možeš da digneš svoj http server i slično i da im pristupaš sa interneta. Isto, ako "ubodeš" neki random port i na njemu listenuješ može da se desi da se neko probije kroz NAT i poveže na tebe. Voleo bih da čujem logično objašnenje za ovo.



root@133t:~# tail /var/log/vsftpd.log
Fri Oct 22 07:29:45 2004 [pid 20330] CONNECT: Client "81.56.211.175"
Sat Oct 23 20:48:23 2004 [pid 20593] CONNECT: Client "81.56.211.175"
Sat Oct 23 20:48:25 2004 [pid 20592] [ftp] OK LOGIN: Client "81.56.211.175", anon password "[email protected]"
Sat Oct 23 20:48:29 2004 [pid 20596] [ftp] OK MKDIR: Client "81.56.211.175", "/incoming/041022203720p"
Tue Nov 2 16:03:23 2004 [pid 4023] CONNECT: Client "202.108.93.216"
Fri Nov 5 23:06:41 2004 [pid 10093] CONNECT: Client "61.234.104.28"


Primetih istu stvar,takođe me zanima logično objašnjenje :D
[ Cybernoid II @ 10.11.2004. 15:52 ] @
Citat:
L I L I T:Primetih istu stvar,takođe me zanima logično objašnjenje :D


Pa, zar ne znate kako radi overloading NAT?
http://computer.howstuffworks.com/nat1.htm

Recimo npr. trooper i lilit se nalaze iza istog rutera i dele spoljasnju IP adresu
82.117.192.w .
Recimo neka trooper hoce da ostvari konekciju
10.1.104.x:6881 -> 82.163.138.z:33344,
medjutim lilit ga je preduhitrila i rezervisala port 82.117.192.w:6881 na ruteru za sebe otvorivsi konekciju
10.1.66.y:6881 -> 62.111.151.v:6421

Kako ruter u ovom slucaju resava trooper-ov zahtev za konekcijom?
Tako sto mu dodeli prvi sledeci slobodan port.

10.1.104.x:6881 -> 82.117.192.w:6882 -> 82.163.138.z:33344
10.1.66.y:6881 -> 82.117.192.w:6881 -> 62.111.151.v:6421

Ako trooper opet zatrazi konekciju preko porta 6881 NAT mu nece ponovo
dodeliti port 6882 vec port 6883, sto je po meni glupo odradjeno u
CISCO implementaciji NAT protokola.

Analogno tome overloading radi i u obrnutom smeru, ako neko ima iznutra otvoren neki port (listen), spolja mu je moguce pristupati preko tog porta ako se poklopi sa portom koji mu je dodeilo ruter. Samo treba naci slobodan port :). A uz to SBB radi dynamic PNAT tako da ruter ima opseg IP adresa sto malo komplikuje stvari. Treba da nekako da spolja saznas koji su tvoji IP:port.

Recimo da vertig0 i BytEfLUSh dele istu IP adresu 82.117.192.w sa lilit i trooper-om
i neka prva dvojica otvore po 32k konekcija, Kako je 65535 max broj konekcija sa jedne IP adrese svo cetvoro ce imati probleme sa gubljenjem paketa.



[Ovu poruku je menjao Cybernoid II dana 10.11.2004. u 20:38 GMT+1]
[ Zmaj01 @ 10.11.2004. 18:06 ] @
Ok, a da li postoji nacin da se konfigurise SBB router(uradi port forwarding) ili da ih jednostavno zamolim da mi omoguce normalan protok i sa p2p aplikacijama, jer ovako tih 128kB ispada samo marketinski trik, a ne realno stanje stvari.
Procitao sam ponovo ugovor sa SBB-om i tamo nista ne stoji o ovome, a nema nista tipa "SBB zadrzava pravo tehnicke izmene sistema itd.".
Steta sto nismo na zapadu pa da padne presavijanje tabaka, jer ovde ima dosta osnova za jednu finu, masnu tuzbu.

U medjuvremenu (dok ne postanemo Jevropa) trazim jos nacina da zaobidjem SBB-ov NAT-saljite predloge!
[ Cybernoid II @ 10.11.2004. 18:36 ] @
Pa, predji na biznis paket. 24h realne IP adrese su globalni resurs koji polako nestaje
i imaju odgovarajucu cenu. U svetu staticka IP adresa kosta 6$-20$ mesecno
(SBB je po obicaju nesto skuplji ).

Prekomeran broj konekcija se smatra agresivnim ponasanjem i to nema veze sa
128kb/s. Nedavno je ES bio nedostupan jer je neko zagusio server na kome se nalazi.
[ Zmaj01 @ 10.11.2004. 18:53 ] @
To je kao da si coveku koji je slupao kola rekao "ma idi kupi nova".Znam da postoji i biznis paket, al' ko ce to da placa?
Daj da sredimo nesto sa ovim sto imamo, pretpostavljam da ima jos korisnika SBB-a sa slicnim problemima, pa ako neko ima nesto konstruktivno, neka kaze...

Ako ne postoji mogucnost preko p2p-a, mozda mozde da se skida na neki drugi nacin(trooper je predlozio mirc)-npr. mozda neko zna neki free usenet server, i tamo ima dosta toga za skinuti-pogledati http://www.newzbin.com/. Probao sa da skidam sa nekih hr grupa i protok je vise nego dobar.
[ Milos Stojanovic @ 10.11.2004. 19:24 ] @
Hm, OK. Ali zašto router uopšte dozvoljava incoming konekciju, i što je forwarduje meni?

Sa druge strane: da li postoji mogućnost da ja ovo iskoristim i nekako non-stop održavam jedan port aktivnim tako da imam stalan port tunneling iz sveta ka mom računaru? (nisam halav, dosta mi je i jedan port, ne treba mi ceo IP :)
[ Zmaj01 @ 10.11.2004. 19:43 ] @
E bas to zanima i mene, kako da mom kompu obezbedim port ili skup portova, pa da samo preko tih portova koristim 1 p2p program.
Da li neko zna koje routere koristi SBB i kako se oni podesavaju(mada sumnjam da bi korisnike same pustili da ceprkaju po podesavanjima).
[ Milos Stojanovic @ 10.11.2004. 20:31 ] @
update: "kidnapovao" sam port i provereno radi (ljudi se kačili na moj ftp server).
Dakle

internet > SBBRouter(82.117.x.x):Port > MyComputer(10.x.x.x):Port

Da li iko može da mi kaže koliko će ovo da traje i da li ima ikakvih logičnih objašnjenja za ovaj routing ?
[ Sleepless_mind @ 10.11.2004. 22:55 ] @
>
logicno objasnjenje ne znam, a znam da ce ti trajati dok ne resetujes
komp ili modem, tj. dok ne povuce ponovo cfg file preko tftp-a ili dok
NAT sam ne odradi svoje pa te sakrije... jedan od admina je bio sc irc
serveru i pitali smo ga da nam objasni zasto ne radi p2p konekcija (DCC,
ICQ konkretno), a njegov odgovor je bio da zaista ne zna zasto je to
tako, cak je i dao setovanja CISCO rutera, potrazicu log tog razgovora,
ako sam sacuvao postavicu ovde....i naravno na kraju klasican odgovor
koji je glasio ko nije zadovoljan ne mora da koristi SBB niko ga ne
tera....takoreci uzhas...a na pitanje zasto ne mozemo svi da imamo
realne ip adrese, nego se radi NAT, odgovor je bio nesto u vezi sa
protokom, tj. kako ce se naci neki pametni korisnik koji je na prepaid
paketima i traziti objasnjenje zasto je toliko potrosio (naravno ovakav
odgovor nikom nije bio jasan) i o5 klasican odgovor jednog SBB
admina....i jos jedna stvar, neko je ovde pominjao tuzbu nekakvu,
procitajte malo bolje ugovor, niko tamo ne kaze ni garantovani protok,
ni realnu IP adresu ne spominje....tako da osnova za tuzbu nema, ali bas
nikakvih...
[ stargatenow @ 11.11.2004. 09:56 ] @
Zamisli da si na prepaid paketu i imas realnu IP adresu - bice ti naplacen i protok koji nisi ti inicirao, npr. kada neko skenira tvoj IP range (internet worms). Tako da to objasnjenje ima neke logike za prepaid usere, ali za one koji imaju flat...
Mozda se boje da neko za male pare ne postavi web/ftp server kod kuce? Neki provajderi u inostranstvu to sprecavaju tako sto blokiraju dolazne portove 80, 21... ili povremeno skeniraju te portove pa ako ti nadju nesto samo te iskljuce na par dana dok se ne urazumis :)
[ Zmaj01 @ 11.11.2004. 10:51 ] @
Mislim da je ovo u vezi sa FTP/WEB serverima za male pare pravi razlog, mada im tehnicko resenje nije bas najbolje, jer tako sprecavaju i mnoge druge programe da se izvrsavaju.
A sto se tice tuzbe, pa kako se u stvari zove ovaj njihov paket-128kB, to je protok, zar ne?
A ako ti ne omoguce taj protok, a ti placas, eto razloga za tuzbu(samo ovo nije pravna drzava i tako nesto nije bas ostvarivo, ja sam tuzbu spomenuo samo teoretski).

Nego mene i dalje interesuje kako da otmem(kidnapujem) port.

Da li da cekam da Pera(Mika, Laza) sa kojima delim router resetuju modem, ili mozda postoji neki smisleniji nacin.
Dajte ta setovanja njihovog CIsko routera, pa da opravimo nesto...
[ Zmaj01 @ 11.11.2004. 14:29 ] @
Posto vidim da nema odgovora, da konkretizujem:

Postoji li nacin da saznam realnu IP adresu routera i da na neki nacin u p2p programu(kom?) podesim da mi se paketi dostavljaju na odredjeni port na toj adresi, jer ocigledno sam nevidljiv sa svojom dinamickom IP adresom.
(ovo je u principu port forwarding, ali sumnjam da bi mi u SBB-u ucinili ovakvu uslugu, pa me interesuje kako to da ostvarim
Evo ilustracije:
[ Milos Stojanovic @ 11.11.2004. 19:24 ] @
Citat:
stargatenow: Tako da to objasnjenje ima neke logike za prepaid usere, ali za one koji imaju flat...

Ja sam tražio logično objašnjenje za to što router šalje incoming pakete meni, iako u paketu nigde ne postoji bilo kakva indikacija da treba da je šalje na moju adresu, niti je podešen port forwarding/tunneling na routeru.

Setovanja CISCO routera neće ništa da ti pomognu ovde :)
[ Zmaj01 @ 11.11.2004. 23:50 ] @
OK, vidim da se tema polako gasi i da je sve manje zainteresovanih da mi pomogne, pa cu u nadi da jos neko ima neku ideju da ponovim pitanje poslednji put:

Da li je moguce da se poveca protok sa p2p programima sa SBB 128kB home paketom i kako?

Unapred hvala.
[ BytEfLUSh @ 12.11.2004. 00:25 ] @
Pa o tome se i raspravlja...
[ Zmaj01 @ 12.11.2004. 14:02 ] @
Ne razumem, znam da se raspravlja, ali i dalje mi nije nista jasno.

Zvao sam SBB i lik sa podrske mi je potvrdio da su namerno "ogranicili protok" sa p2p programima, tako da ne bi navodno doslo do prevelikog broja konekcija i zagusenja mreze.
U stvari ja mislim da tamo neko ne zna svoj posao ili ga shvata vrlo olako.

Po meni bi bilo mnogo bolje da ako vec treba da se ogranicavaju korisnici, svakom lepo dodeli po 1-2 porta,napise se svakom pisamce i objasni kako da podesis program da skida sa tih portova, pa na njima imas normalan protok, skidas po 1 fajl i vuci srecni i ovce na broju.

To sam im i predlozio, al' naravno svi se plase sefa i pitaj boga cega, pa mi kazu da pisem mailove na koje niko ne odgovara, a verovatno ni ne cita.

Ako se neko seca lika koji je na forumu isto imao problem sa SBB-om, ali u vezi potrosenih podataka, neka mi prosledi link, pa da krenem njegovom metodom, mislim da je njemu upalilo da dodje do sefa.
[ BytEfLUSh @ 12.11.2004. 15:17 ] @
Pa i ako ti daju 2-3 porta, ti ćeš svejedno vući protok na njima... Tako da - opet isto...
Inače, ja imam public IP :)
[ Zmaj01 @ 12.11.2004. 16:33 ] @
ma znam da su vuci protok,ali ako ogranicim broj konekcija, onda nije strasno. Njihov problem je sto su tehnicki nespremni i neobrazovani za ovo, bilo im je samo bitno da preteknu konkurenciju. Bas me interesuje koliko imaju nakacenih kompova po routeru-tu lezi problem, sto su alavi na pare, nije im dosta sto im je banka za razvoj dala onoliki kredit, pa sad jos stede na opremi i resursima, umesto da imaju kvalitetnu uslugu i onda privuku korisnike.

E da i blago tebi sto imas public IP, nije lepo smejati se tudjoj muci!
[ BytEfLUSh @ 12.11.2004. 16:43 ] @
Ma dobićeš valjda i ti public, meni tako dođe ponekad pa onda opet nestane... Kroz dan-dva... A dok je public, tada mnogo dobro rade P2P programi :)

Inače, ja do sada nemam pritužbi na SBB - prilično su jeftini, odmah su mi uveli kablovski kad sam tražio, ljubazni su, kad sam podnosio zahtev čak mi je i lik što radi tamo pokazao u kancelariji kako radi kablovski, kako izgleda modem, ....
E sad to jesu li monopolisti ili ne...... jbg, jesu, ali za sada se korektno ponašaju...
[ Sleepless_mind @ 12.11.2004. 16:49 ] @
>
>
pitanje je samo sta smatras pod alavi, ima jos gradova osim bg, gde sbb
radi....btw nemam problema ni sa jednim p2p programom koje ti spominjes
ovde ...svuda je highID i sve radi kako treba...
[ Cybernoid II @ 12.11.2004. 17:50 ] @
Da li vam je ovo objasnjenje dovoljno logicno?

Citat:
Symmetry and Sessions
NATs can manage address mapping in numerous ways, and many implementations of NATs use a form of binding termed a "symmetric" binding.

A symmetric binding is where the mapping of a local address to a public address is exclusively tied to the destination address used in the initial trigger outgoing packet for the lifetime of the binding. Incoming external packets with the mapped public address as their destination are translated to the local address only if the source address of the incoming packet matches the destination address of the original mapping. Multiple sessions to different public hosts may use the same mapped public address, or may use different public addresses for each session. This mapping is "endpoint" sensitive. Symmetric NATs represent a restricted model of operation, where each NAT binding represents a window through the NAT that is visible only to the destination host (Figure 5).

By comparison, a full-cone NAT allows any external host to use this opened window, where all incoming packets addressed to the mapped external address are translated to the mapped internal address and forwarded through the NAT. Symmetric NATs represent the most restrictive form of behavior, whereas full-cone NATs represent a far more permissive mode of operation.

In the context of NATs, this symmetric mode of operation refers to the session state 5-tuple, made up of Transport Protocol, the local IP address and port number, and the destination IP address and port number. When a session is opened from the local host to a remote service port on a remote host, then only that remote service can pass packets back through the NAT to the local host on that port. As with NATs, a full-cone NAT allows any remote service entity to direct packets back through the port window.

NATs can be further refined by having different behaviors for TCP and UDP transports. A NAT may behave in a symmetric manner for TCP sessions, and operate in a full-cone mode for UDP transactions. The variations in NAT behavior has led to an exercise in categorizing NAT behaviors and developing a discovery protocol whereby a pair of cooperating systems can discover if one or more NATs is on the network path between them, as well as attempting to establish the type of NAT.

http://www.cisco.com/en/US/abo...ed_issues/ipj_7-3/anatomy.html
[ Milos Stojanovic @ 12.11.2004. 23:28 ] @
Nije :)

I dalje nije jasno koliko traje taj forwarding, i kako ga ja započinjem. Dakle zašto iznenada dobijem routu za incoming konekcije
Internet > SBB:port > Me:port
i zašto ona traje npr. nekih 10 sati (lupam, jer nisam merio, ali znam da je jedan dan route bilo, a drugi dan nije)
[ Zmaj01 @ 13.11.2004. 00:20 ] @
Hvala Cybernoid-u II na ojasnjennju, sada mi je mnogo toga jasnije i znam kako stvari shljakaju.

Verovatno je NAT koji SBB koristi Port-restricted-cone ili neka mesavina full-cone i predhodnog, mislim da ga ukljucuju ponekad u full varijanti da bi sirotinja raja bila zadovoljna(ili tamo negde postoji administrator sa razumevanjem nasih problema).
E zato ponekad imamo public IP, a ponekad ne.

mada u mom slucaju cesce ne, pa sam zato i inicirao ovu raspravu.
Inace od SBB-a i dalje ni glasa, probacu jos neko vreme da budem uporan-barem da 1.12, a ako se nista ne promeni, a telekom izadje sa cenam ASDL-a, eto meni raskidanja ugovora sa SBB-om.

Pitanje za Sleepless_mind:

Koji paket imas(mislim da zbog toga p2p radi kako treba, jer imas i public IP).

A da li se korektno ponasaju-ja mislim da im je tehn. podrska blago receno aljkava, a oni koji su mi instalirali modem su ok deca, to je valjda njihovo kucno vaspitanje, a ne poslovna politika SBB-a.

[ Cybernoid II @ 13.11.2004. 09:35 ] @
Citat:
BytEfLUSh: meni tako dođe ponekad pa onda opet nestane... Kroz dan-dva... A dok je public, tada mnogo dobro rade P2P programi :).


Koristeci default podesavanja u programima jedni drugima pravite konkurenciju
zahtevajuci rezervaciju jednog te istog porta. Tako da umesto npr 100 konekcija
preko tog porta u oba smera, imate 200+ konekcija i svaka je preko zasebnog porta
i zbog toga imate Low ID i povratni smer ne radi kako treba.


[ BytEfLUSh @ 13.11.2004. 09:38 ] @
Naravno da ne koristim default :)
Meni još uvek nije jasno kako to može tako da dođe i nestane... Osim ako se admini ne igraju sa ruterom...
[ Zmaj01 @ 13.11.2004. 10:49 ] @
Ma igrao sam se sa svim mogucim portovima i sa skoro svim programima za p2p(kazaa,e-mule,e-donkey2k,DC++,torrent,cak sam probao i onaj skype za p2p razgovore-voice over p2p) i svuda je isto-blagi ocaj i uvek low ID.
Probao sam i da ima naredim ip na koji ce da salju, al' ni to nije upalilo.

U pocetku sam mislio da je to do mog podesavanja, ali ipak je prava istina da SBB stedi na resursima-u ovom slucaju IP adresama, jer su dobili mali opseg adresa, pa sad stede na najjeftinijim korisnicima, mada mi nije jasno zasto onda nisu podesili routere kako valja, nego ovako jadno. Najverovatnije je da su tamo administratori neka priucena deca koje je neko pustio da se igraju.
[ djricky @ 13.11.2004. 19:11 ] @
aj nek se javi neko sa tacnom informacijom koliko kosta jedna C klasa??

ja nisam siguran, pa ne bih da iznosim...

public IP je vredan resurs koji se ne deli olako...
[ Zmaj01 @ 14.11.2004. 01:33 ] @
Pa za C klasu mercedesa, zavisi koje godiste( a i ovi novi zakoni-a i evro porastao).

Ma mani se public ip, i ja bih voleo da je imam, ja samo hocu da nesto opravim sa ovim sto imam, na radost svoju i ostalih "jeftinih" potrosaca.

Negde sam cuo da se na Vracaru SBB korisnici udruzuju i posto su umrezeni skidaju medjusobno podatke vecom brzinom nego sto im je SBB dozvolio.

Kako li to kapitalisti dozvoljavaju, sram ih bilo, jeftini korisnici!
[ mitar1982 @ 14.11.2004. 10:31 ] @
Ovo bi moglo da bude interesantno SBB korisnicima :

Citat:
LimeWire 4.2 Introduces F2F Transfers
November 12, 2004
Thomas Mennecke


LimeWire, a leading (if not the leading) Gnutella client furthers its contributions to this network by introducing firewall to firewall transfers. According to LimeWire, 60% of users are firewalled, severely restricting the resourcefulness of the network. The new upgrades should vastly improve the availability of files for LimeWire users. Check out the press release below:


Peer to Peer File Sharing Leader Lime Wire LLC

Releases LimeWire 4.2


New Technology Allows Many Firewalled Users to

Share Files for the First Time

New York (November 11, 2004) Lime Wire LLC, (www.limewire.com), the leading designer and developer of advanced P2P file sharing software, announced today the release of LimeWire 4.2, a superior file sharing application introducing firewall to firewall transfer technology, network connections up to four times faster than before, complete iTunes integration on both Mac and PC, and much more. Lime Wire continues its guarantee of no bundled software and no spyware. Lime Wire 4.2 will be available on November 17 from www.limewire.com, with versions for both PRO customers and users of LimeWire BASIC, a free version.

“Lime Wire continues to set the standard for innovation in peer to peer file sharing,” said Chief Operating Officer Greg Bildson. “Our customers have responded appreciatively to our guarantee that Lime Wire has no bundled software or spyware. Performance and trust has lead to a doubling in our number of users since May.”

LimeWire 4.2 runs on the world’s most popular operating systems, including Windows, Mac and Linux, and can be used by the entire Internet community. Version 4.2 builds on the popularity of version 4.0 with the following brand new features:

1) Firewall to Firewall transfers. With 60% of users currently firewalled, this greatly increases content on the network.

2) Faster network connections than ever before.

3) More comprehensive search results.

4) Completely new MP3 player, with better performance, and OGG audio file support.

5) iTunes integration on Windows.

6) New file view, making it easier to share files directly with friends.

7) New icons, improving the look and feel of Lime Wire.

For more information on Lime Wire or to download LimeWire 4.2 , please visit the Lime Wire website at www.limewire.com.


izvor : http://www.slyck.com/news.php?story=605
[ stargatenow @ 17.11.2004. 17:34 ] @
Citat:
I dalje nije jasno koliko traje taj forwarding, i kako ga ja započinjem. Dakle zašto iznenada dobijem routu za incoming konekcije
Internet > SBB:port > Me:port
i zašto ona traje npr. nekih 10 sati (lupam, jer nisam merio, ali znam da je jedan dan route bilo, a drugi dan nije)

Kako si otkrio preko kog porta moze da ti se pristupi?
[ pyc @ 03.12.2004. 08:50 ] @
U vezi F2F Limewire protokola... ovo sam nasao sa na Limewire forumu:

"LimeWire's F2F protocol is connectionless, it does file transfers via UDP & Gnutella.
Most firewalls automatically open up a port for UDP traffic from a certain host X, if the local host sent a UDP packet to X. So two firewalled hosts can blindly start sending UDP packets to each other, opening up both of their firewalls allowing them to communicate. A third hosts is only necessary to tell the server to open up a port for the client, because the client is going to request a file."

Znaci sve zavisi od UDP filtriranja, tako da to ustvari i nije pravi F2F, koji je, ja mislim i nemoguce uspostaviti bez neke medju-tacke...

Uzgred budi receno, Limewire je malo dete prema Shareazi...... siromasniji sa opcijama jedno 10x. Da li uopste postoji nesto bolje od Shareazu u ovom momentu? Recite ako znate...

pyc
[ mrkidivx @ 08.12.2004. 02:22 ] @
Pa ne znam baš, meni limewire radi super, a shareaza ga tupi.Kad u njoj otkucam neki poznat pojam treba joj bar 10 puta više vremena da izbaci rezultate u odnosu na limewire.Dakle za mene lično je najbolji limeware.
[ maj1991 @ 24.12.2004. 16:22 ] @
Provalio sam da kad god mi dodele bilo koji ip osim 129 na kraju, sto je dosta cest slucaj, dc++ mi radi odlicno i mogu da budem u active modu. E sad, da li su to onda realni ip (mada ne verujem jer je tako 50% vremena) ili je je sbb ublazio restriktivnu politiku prema p2p
[ sEaGhOsT @ 28.12.2004. 14:40 ] @
Jeste da je offtopic, ali pogledajte moju brzinu download-a na paketu od 150 mb. koji kosta 300 din.

[ BytEfLUSh @ 28.12.2004. 14:43 ] @
I, jel ti radi fajl koji si skinuo? ;)
[ sEaGhOsT @ 28.12.2004. 16:05 ] @
Naravno, samo ga preimenujes iz .dj u .mp3
[ amadeuss @ 28.12.2004. 16:38 ] @
I ja sam nekih mesec dana (negde u septembru) imao konstantno tu brzinu,znaci
za manje od 2 sata sam skidao sadrzaj jednog CD-a,i svi fajlovi su radili.Sta da
kazem,bilo je lepo dok je trajalo. :o)

Inace,postavio sam ranije isto pitanje u jednoj od [ES] tema.Obratiti paznju na reply: http://www.elitesecurity.org/tema/65969






[Ovu poruku je menjao amadeuss dana 28.12.2004. u 22:20 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 28.12.2004. 20:24 ] @
@sEaGhOsT:
A, da, nisam ni skontao da si na prepaid-u, delovalo mi je malo prebrzo za FLAT 128, pa sam pomislio da je fake fajl.... OK...
[ vertig0 @ 14.01.2005. 12:24 ] @
Pošto se dešavalo da umesto dinamičke dobijem statičku IP adresu kada u nekim programima (P2P) slučajno pronadjem neki otvoreni port, download svega i svačega je išao bez problema...
Sada (i pored pokušaja pronalaska otvorenih portova), 24 sata imam dinamičku IP, P2P programi rade očajno, na eDonkey IP je stalno "blacklisted", imam problema i sa downloadom sa audiofind.ru pošto i tamo limitiraju protok sa odredjenog IPa (jer nas milijardu iza SBB-ovog rutera skida sa tog sajta)...

da li je onda SBB zatvorio sve potencijalne otvorene portove ili samo ja imam ove probleme???

pitam one koji znaju o čemu pričam, tj. one koji su takođe imali statički IP s vremena na vreme... da li ga još uvek imaju?
[ Nemanja Dubravac @ 14.01.2005. 12:26 ] @
dinamicka IP nije isto sto i ip iz privatnog opsega (iza NAT-a)
[ vertig0 @ 14.01.2005. 12:30 ] @
ok, ja sam laik, možda nisam dobro definisao (dinamička, statička, bla, bla, bla), ali znate otprilike šta hoću da pitam...
[ BytEfLUSh @ 14.01.2005. 15:24 ] @
Imam realnu IP, svi portovi su mi i dalje pristupačni (tj. mogu da otvorim listen na bilo kojem portu), a na Home Flat paketu sam.
[ vertig0 @ 14.01.2005. 15:29 ] @
uhm, ali si ipak u somboru

zaboravih da napomenem da mislim na beograd i na flat paket
[ sasatomic @ 14.01.2005. 16:14 ] @
Mesas staticke i dinamicke IP-ove. Svi na dialup-u imaju dinamicke
IP-ove pa mogu sve da koriste bez problema.
Dinamicki IP je IP koji se dodeli korisniku u trenutku konektovanja i
taj IP mu ostaje do kraja sesije, i samo je njegov. Staticki IP korisnik
dobija za stalno, za vise konektovanja. Ono sto je 'tvoj dinamicki IP'
je ustvari adresa sbb-ovog rutera. Tj. ti uopste nemas IP vidljiv sa
interneta vec samo lokalni. To je NAT, Network Address Translation.
[ vertig0 @ 14.01.2005. 16:57 ] @
sasa, ok je to, vec smo ustanovili da o tome nemam pojma... to nije bitno u ovom trenutku... ono sto je bitno je da sam ja imao razlicite ip adrese kada sam koristio P2P program pronalazeci otvorene portove, i drugi su mogli da me "vide" uvek, osim kad mi je ip bio 82.117.192.65
kad sad otvorim www.whatismyip.com uvek mi izbaci gore navedenu, a ranije sam nasumicnim menjanjem portova u p2p programu uspevao da mi se menjaju zadnja dva broja u ip adresi i tada mi je program (shareaza) izbacivao mnogo vise rezultata nego sa gore navedenom ip, a na edonky sam uvek imao high id...
sada mi uvek izbaci da mi je ip "blacklisted"...
drugim recima, sada mi je 24 h ip 82.117.192.65, sto ranije nije bio slucaj
da li je i drugima tako?

ovo je sve opisano prilicno laicki, ali valjda ce neko razumeti sta u stvari hocu da pitam...
[ maj1991 @ 14.01.2005. 17:27 ] @
Da i meni je tako zadnja dva dana, a dan pre toga su mi menjali IP na svaki minut-poludeo sam
[ Milos Stojanovic @ 14.01.2005. 18:28 ] @
Niko nikada nije imao realan IP, već je njihov router greškom prosleđivao incoming pakete sa realne IP adrese na nekog od NATovanih korisnika.

Za eMule si u pravu, svi veći serveri su nas blacklistovali, ali sa ostalim p2p programima nemam problema. Bar mi je juče Torrent radio OK (negde oko 12KB/s download).

SBB bi stvarno mogao da proširi svoj IP pool. Lameri.
[ Zmaj01 @ 14.01.2005. 21:28 ] @
Posto vidim da se ponovo uzburkava oko ove teme koju sam postavio mogu samo da rezimiram sve sto je do sada utvrdjeno po pitanju lamerskog nacina vodjenja interneta od strane SBB-a a zbog cega sam i zapoceo ovu celu temu.

Ne postoji nacin da se zaobidje SBB-ov NAT, tj. ne mozes da podesis ruter da ti pusti samo odredjene portove(port tunelling), npr. za p2p programe, jer su svi sbb-ovi ruteri sa firewallom, a tamo neke ljude mrzi da malo procackaju po tome, mozda zbog neznanja, a mozda i zbog toga sto nemaju dovoljno resursa(citaj protoka) pa prave ove zajebancije sa nat-om. bas se pitam koliko nas u stvari glumi mrezu preko 1 rutera.
Elem, sve dok neki master-mind iz sbb-a shvati da nije u redu blokirati ove portove a u isto vreme skidati ljude sa mreze zbog "prevelikog" broja konekcija, nista se nece dogoditi, nego ljudi evo sta vam je ciniti:

opcija 1.-otkazite SBB i pokusajte da uvedete adsl ili ptt kds(tamo ne prave ovakve probleme, ali su sto se tehnicke sluzbe i odrzavanja pred raspadom-mislim na ptt).

opcija 2.-manje radikalna, vise tehnicke prirode sa delom samoodricanja(metod koji ja koristim). Koristiti metode skidanja fajlova kao sto su klasicni http, ftp(predpostavljam da ste ovo znali) i ono sto za mene pali:irc-dcc(na irc-u moze da se nadje prakticno sve sto postoji i na p2p mrezama. Program za skidanje se zove xdcc catcher(basic varijanta je besplatna, a prvi i jedini fajl koji sam skinuo sa tom varijantom ja krekovana pro verzija istog programa). Program ima manje bugove, hoce da se ugasi sam od sebe i sl., ali radi posao i do sada sam skinuo shitload filmova i muzike sa njim. Sajtovi za pretragu irc grupa su packetnews.com , ircspy.com , mydownloader.com .
Takodje mi i torrent radi ponekad, ali samo ako je torrent fajl svez i to traje neko vreme(5-6 sati) a onda pukne.

Ostale stvari ne rade ili rade jadno, tako da sam prestao i da pokusavam. Jedino ako se neko u SBB-u smisli(obzirom da su u zadnjem broju svog cuvenog glasila KABLOVIZOR napisali clanak o p2p mrezama na pola strane) da zaposli nekog ko se skolovao za ovo i da otpusti ljude koji su do sada brljali po mrezi i jeli pacija g****, pa da stvarno ponudi uslugu koju placamo-128kb/s flat protok po svim portovima a nek nama ostave da setujemo sopstvene firewall-ove!
Toliko!
[ BytEfLUSh @ 14.01.2005. 21:39 ] @
Citat:
Zmaj01: Ne postoji nacin da se zaobidje SBB-ov NAT, tj. ne mozes da podesis ruter da ti pusti samo odredjene portove(port tunelling), npr. za p2p programe, jer su svi sbb-ovi ruteri sa firewallom


Sve si ti to lepo objasnio, samo mi reci kako onda ja imam HighID na eMule, Web serveru mi pristupaju izvan SBB subnet-a, DCC Send u mIRC-u radi, i mogu da otvorim listen na bilo kom portu - radiće.
[ maj1991 @ 14.01.2005. 21:40 ] @
Ma bezobrazluk. Evo vec dva dana brzina DL 3-4Kb. Zovem sluzbu i lik mi kaze da uzmem spajalicu i gurnem u rupicu sa zadnje strane modema. Ma gurni je ti sebi u...
Bezobrazluk
[ BytEfLUSh @ 14.01.2005. 21:43 ] @
Pa u redu, ali niko ti ne garantuje da će ti protok biti 128kbit... Seti se samo ugovora koji si potpisao - 128kbps je maksimalan protok.
[ maj1991 @ 14.01.2005. 21:53 ] @
Radi se o tome da su pre tri dana vrsili neke radove u mom delu grada i pretpostavljam da su nagurali brdo novih pretplatnika a lik se pravi lud i prica mi o "zaglupljivanju" modema. Ja ga onda pitam za te iste radove od pre neki dan, i tek tada mi kaze da je verovatno to uzrok. Dobro, otkrili smo uzrok, a sta je resenje? Ja za 4Kb sigurno necu placati 1500 din
[ sasatomic @ 14.01.2005. 22:24 ] @
>
Hm,
zovi ih, kukaj, deri se, budi ljubazan i probaj jos nesto ako ovo ne
upali. Ocigledno su u pitanju njihova podesavanja i da trenutno cackaju
po njima. Ako pricas sa podrskom svakih par dana i raspitujes se, malo
ces ih smoriti pa ce mozda i odluciti da zarade svoju platu i poprave
stvari. Drugo ne vidim sta ti ostaje, sem da predjes na drugog
kablovskog / adsl / wireless.
Srecno!
[ aleksandaraleksandar @ 15.01.2005. 02:01 ] @
Skoro svaki dan imam novi ip. Ranije me je to radovalo jer je znacilo da dobijam highID na p2p programima. Sada, sa svakodnevnim izmenama IP-a, ne samo da nema highID, nego sam ili low ili blacklist.

Mogao bi neko da pise tehnickoj podrsci, zasto ne radi ono sto treba da radi. ja kada im pisem redovno mi ne odgovore.

[Ovu poruku je menjao aleksandaraleksandar dana 15.01.2005. u 03:38 GMT+1]
[ aleksandaraleksandar @ 15.01.2005. 02:36 ] @
Citat:
maj1991: Da i meni je tako zadnja dva dana, a dan pre toga su mi menjali IP na svaki minut-poludeo sam


sto je u suprotnosti sa sasinom izjavom. ali nije to toliko bitno koliko argumentacija:
Citat:
BytEfLUSh: Sve si ti to lepo objasnio, samo mi reci kako onda ja imam HighID na eMule, Web serveru mi pristupaju izvan SBB subnet-a, DCC Send u mIRC-u radi, i mogu da otvorim listen na bilo kom portu - radiće.


ispada da je nama dosadno pa lazemo

da ponovim:
Citat:
BytEfLUSh: samo mi reci kako onda ja imam HighID na eMule


to i mene zanima. ali je ocigledno da je greska do njih, a ne da smo mi krivi sto ne rade stvari kako treba
[ maj1991 @ 15.01.2005. 02:38 ] @
Znaci postaje simptomaticno
[ BytEfLUSh @ 15.01.2005. 03:16 ] @
Pa sad da li neko laže ili jednostavno ne govori istinu, nije bitno. :)

Samo sam rekao da nije tačno sledeće:
Citat:
Zmaj01: Ne postoji nacin da se zaobidje SBB-ov NAT, tj. ne mozes da podesis ruter da ti pusti samo odredjene portove(port tunelling), npr. za p2p programe, jer su svi sbb-ovi ruteri sa firewallom

[ aleksandaraleksandar @ 15.01.2005. 03:30 ] @
Sta nije tacno? Da ne postoji nacin da se zaobidje ili da ne postoji =
nacin
da se podesi ruter?
Plasim se da su to dve stvari, o kojima pricamo. Ti si primer da moze da =
se
podesi ruter (kao i brdo postova po forumima p2p programa koji to
objasnjavaju), mi smo primer da ne mozemo da ga zaobidjemo. (jer je
ocigledno da nije konfigurisan kako bi trebalo/nama odgovaralo da sad ne
ulazim u to.)
[ BytEfLUSh @ 15.01.2005. 03:39 ] @
Pa nije tačno da ne može da se zaobiđe, pošto meni to izgleda polazi za rukom. E sad, kako - to ne znam. Znam samo da ne smem da gasim modem/računar kad dobijem relan IP.

Meni se nešto čini da je moguće da samo jedan korisnik ima realnu IP adresu po ruteru...
[ aleksandaraleksandar @ 15.01.2005. 03:42 ] @
Sto se i nama u bg, desavalo do pre 7 dana. Prati temu malo...
[ BytEfLUSh @ 15.01.2005. 03:46 ] @
Da vidimo... Jedna realna adresa po ruteru, recimo da je tako...
Pa koliko ima pretplatnika SBB-a u BG? Mnogo više nego u Somboru... A SBB se samo širi i širi... Zar nije moguće da je neko drugi zauzeo taj realan IP za kojim svi čeznemo?
[ pyc @ 15.01.2005. 06:57 ] @
Ljudi gledam vas ovde kako se smarate danima i resih ajde da im pravim malo zazubice..... :) konkretno, hocu samo da prijavim da sam zadovoljni korisnik PTT KDS-a. Zasto? Za 1500 din, 128 kbit, javni (naravno dinamicki) IP, nikakav firewall i brzina maximalna. Eto valja ponekad i pohvaliti nesto u ovoj jadnoj zemlji..... Samo u jedno sam siguran - nece to dugo potrajati, ponestace adresa.... sve sto je lepo kratko traje, a pogotovo kada je u vezi sa internetom.... :)

pyc