[ Shady_NS @ 12.11.2004. 23:58 ] @
E ovako napravio sam jedan sajt (http://www.yu-box.co.sr) koji bi kada sve zavrsim kako treba, trebao (iako meni ni ovako nije los sem shto fali brdo muzike koje jos treba da stavim) da bude neshto kao nostalgija ali sa svom besplatnom muzikom.(za sada ima oko 7000 pesama ).
Znaci ja bi tu samo postavio bannere (koje naplacujem po kliku) kao i vecina sajtova samo shto ih je sada sve manje i manje muzike, i sada shta mislite jel vredi da ulozim neke pare upocetku za neko vece reklamiranje ili shta vec (i sada mi nije lose posecen sajt ali mislim da bi moglo da bude bar 10 puta vishe)...
Ajde ako neko ima neshto da predlozi "pametno" neka pise ...
[ Dragan Varagic @ 13.11.2004. 07:20 ] @
Mogli biste malo da razmislite o varijanti preformulisanja poslovnog modela vašeg sajta, obzirom na to da skidanje besplatne muzike predstavlja i pitanje kršenja Zakona o autorskim i srodnim pravima. Drugim rečima, pitanje je koliko ćete dugo moći da imate sajt sa ovakvim sadržajima, dok sa druge strane izdržavanje sajta od oglašavanja preko banera uspeva ne više nego na jednocifrenom broju sajtova kod nas.
[ bojan_bozovic @ 13.11.2004. 07:25 ] @
Koliko imas posetilaca dnevno? Ako je manje od hiljadu, ne zamaraj se oko bannera na tvom sajtu... Ne reklamiraj ga bannerima... Banner ti mnogo manje vredi od dobre optimizacije meta tagova! To prvo da uradis - nemoj da se zamaras oko slanja URL bas svakom search engineu koji znas... Google i Yahoo su dovoljni (tu si onda i na MSN, Netscape Search, Alltheweb, Altavisti...)
Nemoj da koristis program za slanje URL sajta pretrazivacima! Dakle, bolje da ne rizikujes, bar po meni... :)
[ Goran Aničić @ 13.11.2004. 08:01 ] @
Kao što je Dragan već poentirao, trebalo bi pre ulaganja u bilo kakvu promotivnu kampanju razmotriti koncept, jer bi Vam za legalan rad ovakvog sajta prethodno trebala ogromna sredstva za otkup prava od autora za online "emitovanje" muzičkih dela.
[ BytEfLUSh @ 13.11.2004. 08:03 ] @
Upravo tako. Dakle, otkup autorskih prava, hosting, advertising, .... Ne, nikako se ne isplati.
Ionako verovatno već u startu nemaš dovoljno novca da pokreneš taj projekat.
[ Shady_NS @ 13.11.2004. 15:51 ] @
Hvala sve jedno svima koji su odgovorili mada mislim da nije sve bash tako ...
Shto se tice te muzike mislim desetorica na dve ulice od mene prodaju cd-ove na ulici pa im nishta ne rade a mislim da tek internet nije tolko zastupljen .Ali nema veze nije ni to bila svrha mog pitanja nego da li neko zna mozda dobar nacin reklamiranja sajta i mozda neki drugi nacin koji mi sli da je bolje za zaradu ..
[ bojan_bozovic @ 13.11.2004. 17:09 ] @
Citat:
Shto se tice te muzike mislim desetorica na dve ulice od mene prodaju cd-ove na ulici pa im nishta ne rade a mislim da tek internet nije tolko zastupljen


Nema li mogucnosti da ti admin jednostavno obrise sajt kao warez/mp3 sajt? :)
Ne treba ti bas nasa policija da bi imao problem... :)
[ Shady_NS @ 13.11.2004. 18:31 ] @
Citat:
bojan_bozovic: Nema li mogucnosti da ti admin jednostavno obrise sajt kao warez/mp3 sajt? :)
Ne treba ti bas nasa policija da bi imao problem... :)

To se nece desiti sigurno to nije problem veruj mi !!!
[ Dragan Varagic @ 14.11.2004. 14:44 ] @
U pravu si, ono što radiš je tvoja stvar, ovde su ljudi samo hteli da ti ukažu na negativne strane izbora tematike sajta.

Što se tiče oglašavanja, i za to si u stvari dobio neke odgovore - nauči ili naruči SEO (optimizacija sajta prema zahtevima pretraživača), uzmi neki od besplatnih načina oglašavanja (npr. učlani se u neki banner exchange program), pokušaj da razmeniš linkove sa srodnim sajtovima, itd.

Moj ti je savet da ne plaćaš oglašavanje dok ne vidiš od čega će ti sajt zarađivati. Pa kada nešto zaradiš, onda možeš i da plaćaš oglašavanje preko ciljanih sajtova i AdWords i sličnih programa.