[ scele @ 15.11.2004. 11:26 ] @
Znaci, 7 kompjutera povezanih na svic, svakom je bilo namjesteno da automatski odredjuje IP adresu. Na svakom je instaliran Win XP. Sa jednog kompjutera se povezujemo na internet (nazovimo ga 1), ostali se povezuju preko njega putem gateway-ja. Sve je lepo radilo do jednog dana kad svi kompjuteri odjednom nisu hteli da automatski odrede sebi IP adresu (ako se to tako kaze). Tek nakon sto sam ja rucno svakom dodelio IP adresu u rangu od 192.168.0.1 do 192.168.0.6 mreza je proradila, ali sad ne radi gateway tj. komp. br. 1 se poveze na internet, na ostalim kompjuterima se pojavi da su konektovani, ali internet ne radi.

Samo jedan racunar je namesten da mu se automatski dodeli IP adresa,on radi OK, mreza i internet.

Da napomenem da je na kompjuteru br. 1 (koji se konektuje na internet) instaliran Zone Alarm.

Hvala vam unapred!

[Ovu poruku je menjao scele dana 15.11.2004. u 13:16 GMT+1]
[ vbraca @ 15.11.2004. 15:42 ] @
Ako je besplatni Zone Alarm - on nema mogućnost da radi na gateway mašini - jednostavno ti blokira sav saobraćaj preko gateway-a ka spolja.
Jedina opcija, ako i dalje želiš da koristiš ZoneAlarm, ti je da platiš ZoneAlarmPro verziju i instaliraš je na gateway mašinu (na ostalim računarima može i free verzija ako hoćeš).

[ scele @ 16.11.2004. 10:42 ] @
Koristim Zone Alarm Pro, i spasava me od raznoraznih zezancija koje su upadale na mrezu sa interneta. Sad sam rucno podesio IP adrese, Gateway i DNS (nisam znao da i to treba da upisem) i valjda ce sad da radi neko vreme.

Nego mi nije jasno zasto su Windows-i XP na racunarima odjednom pobrljavili i nisu uspevali da sami sebi dodele IP adrese i sve ostalo sto treba...?