[ George Duls @ 17.11.2004. 18:03 ] @
ajde ljudi preporucite mi nesto.. neki procesor da cijena ne prelazi 200 eura.. i da je dobar.. hvala pozdrav
[ Ivan Vasić @ 17.11.2004. 19:11 ] @
Pogledaj Digitech procesore i to seriju GNX.
Poslednja verzija je GNX 4 i odličan je. Naravno cena je puno iznad 200 EUR, ali zato bi dvojka trebala da bude oko 200E otprilike. Imaš kompletan opis svih procesora na www.digitech.com.

Pozdrav
[ TomoB @ 18.11.2004. 00:54 ] @
Probaj i sa kakvim analognim efektom.
Imam Ibanezov sa overdriveom, stereo chorusom, flangerom, compressorom i phaserom. Star je 15 godina i daje fenomenalan zvuk. Koristim ga i za bas.
[ George Duls @ 20.11.2004. 10:17 ] @
a brate evo pretrazia san cili grad, nema nigdi digitech-a.. samo za narucit.. a i skupi su ebate.. i komplicirano mi pari to.. malo san glupast ja i ovako :).. a gledan boss me50 i on je skup.. e sad nasa san korg AX-100G.. cjena je prihvatljiva.. jel zna ko nesto o njemu?? nekakvi dojmovi ili nesto.. hvala ljudi, pozdrav.... .. .. ..
[ KnightOfDoom @ 20.11.2004. 11:39 ] @
Vidi neki ZOOM ( http://www.zoom.co.jp/ ).Pojma nemam koji model jer ih sada ima koliko oces.
Na ovom linku imas i zoom i sve ostale efekte koji su u prodaji, pa uporedi mogucnosti i cene http://www.samedaymusic.com/browse--Zoom-Effects--3495
[ Dushan_S @ 21.11.2004. 04:44 ] @
Da li se znate lično i mrziš ga iz dna duše pa mu zato preporučuješ da kupi ZOOM-a?

Mojne brate, friends does not let friends buy zoom.
[ random @ 21.11.2004. 05:22 ] @
Iz mog iskustva, Zoom GFX-8 se pokazao kao veoma dobar gitarski procesor za male pare (mada je najskuplji Zoom-ov model), jedini je kompetentan sa nekim Korgovim ili Digitechovim spravama. Metalno kućište, lako dostupan ekvilajzer, pregledan displej ga čine zgodnim za svirke, a simulacija pojačala (VAMS) može da posluži čak i za direktno priključivanje na razglas (mada ćeš zaista dobar clean zvuk bez pojačala teško napraviti). Prostori mu nisu naročito bogati i raznovrsni, za razliku od recimo Digitechovih pedala. Sa druge strane, distorzije su stvarno odlične, i raznovrsne. Interfejs ima svojih mana (neki efekti se ne mogu potpuno nezavnisno podešavati), ali sve u svemu za te pare je dobar. Koristio sam ovu spravu i malo za studijski rad, i nisam bio prezadovoljan. Ali za svirke i po kući je skroz ok. Moram još da pomenem i da su ostale Zoom-ove pedale koje sam probao (nisam ih probao mnogo) bez izuzetka zvučale (po meni) bedno i krajnje neozbiljno.



Polovan Digitech je takođe dobra ideja, a nije loše ni da kreneš da kupuješ pojedinačne analogne pedale, pa lagano...
[ George Duls @ 21.11.2004. 11:12 ] @
• 63 types of hi-quality effects created with Korg's unique REMS modeling technology
• 80 (40/preset + 40/user) programs
• Foot-switchable Drive Amp Effect (2 different drive effects per program)
• Foot-switchable Effect Select mode allows you to switch between the two drive effects and turn the Modulation/Ambient effect on or off
• Built-in Expression Pedal controls 23 types of pedal effects in real time
• Virtual Feedback holds and sustains notes to create feedback
• Intelligent Pitch Shifter automatically creates harmony while you play
• Sample and Play function reproduces or reverses recorded loops
• 50 types of PCM rhythm patterns to play along with
• Phrase Trainer for recording and slowing down phrases, so you can copy them easily
• AUX-IN allows you to connect an external audio source, like a CD player
• Instantly edit your settings with on-board knob controls
• Backlit display for excellent visibility even on stage
• Built-in auto chromatic tuner with Bypass/Mute mode



evo korg ax100g.. meni je skroz ok i slusa san neke snimke na sajtu (www.korg.com).. i ludilo zvuci(neman bas iskustva s prcesorima inace) i nema kompliciranja nekih previse.. i cijena je skroz prihvatljiva.. sta kazes random-e?
a iman boss sd-2 neki dual overdrajv.. i bia je skup poprilicno.. i stvarno se nebi odlucia za pojedinacno kupovanje pedala.. pozdrav

[Ovu poruku je menjao random dana 21.11.2004. u 16:29 GMT+1]
[ Ivan Vasić @ 21.11.2004. 14:30 ] @
E, pa ja mogu da ti kažem da ovaj ZOOM odozgo izgleda prilično OK. Kolika mu je cena otprilike ? Inače (k'o što reče random) gotovo svi zoomovi koje sam probao do sada su bili jad i beda tako da kad god neko pomene zoom - naježim se.

A što se distorzije tiče - jedan problem sam primetio kod procesora : Ni na jednom do sada nisam uspeo da nadjem neku distorziju koja se meni svidja - da bi skontali o čemu pričam uzmite za primer (Toto, Pink Floyd, Gansi ....) - tako da sam (što se distorzije tiče) još uvek za analognu varijantu. Preporuka : Marshall BluesBraker 2 (pedala razbija).

I ovaj KORG ok zvuči. Ako se dobro sećam pročitao sam par "review"-a od nekolicine poznatih gitarista u GuitarPlayer-u i mislim da je bio dobar feedback. Ako hoćeš mogu da probam da nadjem taj časopis i da ti prenesem neke zanimljive detalje ....
[ random @ 21.11.2004. 15:41 ] @
Korg je u principu ok izbor, mada mi se konkretno ovaj model ne sviđa kako zvuči (barem mi se ne sviđaju ovi semplovi na sajtu). Previše plastično. Wah i prostori jedino zvuče ok.

@ivan@elfak:

Zoom GFX-8 ne bi trebalo da je više od 250€. Što se tiče distorzije, poslušaj ovo. To je dotični Zum, bez pojačala, direktno u miksetu zaboden. Zvuk je kobajagi maršal pojačalo (to je taj njegov VAMS), channel distorzija, sa nešto chorusa. Gitara je stratocaster-like, na srednjem magnetu (single-coil). Reci kako ti se čini zvuk. Ja mislim da je sasvim ok za te pare.

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~random/tmp/Master_Vrzoom.mp3
[ noviherc @ 22.11.2004. 04:33 ] @
A sta mislite o Boss procesorima? Ja sa probao razne, i ovaj mi se najvise svidja. Digitech mi zvuci suvise vestacki, ali to moze biti i stvar ukusa. Doticni GFX-8 nisam probao. Mozda moze da se nadje polovan Boss GT-6 za male pare. Usput, skoro je izasao i nov model GT-8!!!
[ Ivan Vasić @ 22.11.2004. 12:58 ] @
@random:

Ako je ono snimano bez pojacala - zoom je OK za te pare. (ps: ritam gitara ti je ludnica )
[ random @ 22.11.2004. 14:47 ] @
Evo i kako mu zvuči clean. Opet bez pojačala, u običan SoundBlaster.

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~random/tmp/c1.ogg
[ Ivan Vasić @ 22.11.2004. 16:19 ] @
Sasvim pristojno zvuči. Pretpostavljam da ovaj procesor u kombinaciji sa dobrom gitarom i dobrim pojačalom može da bude dobra investicija. (još samo kad se ne bi zvao ZOOM ..... )
[ KnightOfDoom @ 22.11.2004. 20:50 ] @
Citat:
Dushan_S: Da li se znate lično i mrziš ga iz dna duše pa mu zato preporučuješ da kupi ZOOM-a?

Mojne brate, friends does not let friends buy zoom.


Ja imam zoom 506II (za bas) i prezadovoljan sam njim, a i par ortaka je sviralo sa nekim starijim "zumovima" ali za dzitru.Meni sasvim lepo zvuci, i plus nije skup,pa reko' da preporucim coveku.
Nisam bio u nekom preteranom kontaktu sa efektima (jedino zoom i neka boss distorzija) ali ja sam mojim zumom STVARNO ZADOVOLJAN.
Mozda je zoom i s*****...sta znam.

u jeee, koliko sam puta napisao zoom!!!
[ George Duls @ 23.11.2004. 12:24 ] @
e evo postadoh ponosni vlasnik korg ax100g.. da znan kako stavia bi van ode da cujete malo.. ali neznan jebiga.. ali bitno je da san zadovoljan.. hvala ljudi,a ako se da nekom da mi objasni kako da montiran mp3-cu ode bilo bi kul, pozdrav..
[ Lakic Radomir @ 16.12.2004. 10:59 ] @
Citam ove poruke i ne mogu da verujem da niko nije spomenuo spravu BOSS GX700?!
Imam ga vec 2-3 god.(+ Roland FootCont.) i prezadovoljan sam! Ako neko moze da mi kaze koliko evrica sada kosta ta sprava?
Ako neko ima neke zanimljive boje za njega mozemo da razmenimo par komada!
[ BaalBehrit @ 31.12.2004. 15:17 ] @
Zoom je sintetičko g****...
[ Dekoderiz @ 03.01.2005. 18:27 ] @
Uz svo dužno poštovanje prema Zoom korisnicima ima jedan procesor koji ih razvaljuje a zove se Behringer V-AMP2.Kupite ovo lagano za oko 150 eura i imate sve zvukove pojačala koje možete smisliti,a plus ima balansirane izlaze i modove rada za sve vrste situacija,snimanje,live,dry signal,sa simulacijama zvučnika ili bez.Nakon godina traganja po raznim pedalama i procesorčićima (naravno,sa razumnim cijenama,ne top modeli) našao sam perfektnu distorziju,bar za mene.A to je ono kad lagano udariš po prvim žicama i svaka ima svoj ton i zvuči super a ne kao na većini pedala samo mrmljanje u najboljem slučaju.Za ovako nisku cijenu nema boljeg procesora,a ljudi ga s pravom upoređuju sa Line 6 POD mašinama što nije mala stvar.
[ Ni ten ichi ryu @ 03.01.2005. 18:38 ] @
Citat:
Zoom je sintetičko g****...


da? zašto?
[ Lakic Radomir @ 12.10.2005. 21:35 ] @
Nije valjda da nikog ova tema ne interesuje?!
[ anagorn @ 10.02.2006. 14:13 ] @
Mene interesuje koji procesor i pojacalo koristi Tommy Emmanuel?
[ Gitarista @ 11.02.2006. 15:33 ] @
Po meni zakon je line6 POD.Za najmanje klasu je jaci od V-AMPa2.
[ Gitarista @ 11.02.2006. 15:35 ] @
Sto se tice zooma,svirao sam sa skoro svim modelima i generalno svi su shit.
[ KnightOfDoom @ 11.02.2006. 17:13 ] @
Ne znam, ja sam mojim zoomom 506 II bio zadovoljan, mada za bass gitaru i ne treba neko ludilo.
Nego,treba mi zestoka distorzija za el. gitaru do 100e.
Razmisljam da uzmem Boss Metal Zone ili DigiTech Metal Master.Nisam ni video cene kod nas ali kontam da je oko 100e.
Pitanja za one koji su bili u kontaktu sa ovim stvarcicama:
Da li ste zadovoljni?
Ako ste probali obe koja je bolja?
A mozete i da preporucite neku trecu.

Pozdrav
[ Gitarista @ 12.02.2006. 14:42 ] @
Od te dve vise mi se svidja Metal Zone.
Pozdrav!
[ stigma @ 12.02.2006. 22:07 ] @
Radije za pocetak kupi bosove pedale ds-1 i superchorus i vec ces imati pristojan zvuk...
Sta se tice zooma, od svih gtr procesora ima po meni najbolje distorzije...
[ KnightOfDoom @ 13.02.2006. 00:25 ] @
Taj ds-1 je imao gitarista iz bivseg benda...i bas nije ono sto mi treba.Kilavo mi zvuci.
[ stigma @ 13.02.2006. 09:36 ] @
Raspitaj se malo pa ces cuti da je ds-1 uz pro co rat standard sta se tice distorzije i inventar svakoga gitariste. Treba se malo poigrati sa potenciometrima na efektu i na pojacalu da bi izvukao dobar zvuk...
[ Anjamen @ 13.02.2006. 10:21 ] @
Roland GX 700, kupio sam ga još 1997!!!
Ako uspeš da ga nađeš kupuj i veruj na reč "progledaćeš"!
I za studio i za uživo! Možeš i demo vokale preko njega raditi ima kompresor, limiter..

Ako hoćeš da bacaš pare kupuj pedale na komad ili ZOOM-ove :-)
[ stigma @ 13.02.2006. 11:04 ] @
Richie Sambora (Bon jovi) koristi zoom, a on nije bas newbie gitarista, a pojedinacne pedale koriste manje-vise svi, od Satriania pa nadalje...
[ KnightOfDoom @ 13.02.2006. 12:28 ] @
Dobro, mozda ja nisam rekao zasto mi treba to.
Sviram bass gitaru i ako ikada budem nastupao live sviracu bass a ne el. gitaru.
El. gitaru imam samo radi komponavanja i kucnog izivljavanja(sto kod mene,sto kod drugih).
Imam na kompu guitar rig i sve te zajebancije, ali mi treba nesto "opipljivo"

Ds-1 znam kako zvuci(gitarista ga se vrlo brzo resio), cak sam sad bio na boss-ovom sajtu da ga cujem, i to nije to.
Ne sumnjam da je dobar za neki rockic ali za metal nije.
Koliko sam ja upeo da izguglam ovaj Roland GX 700 nije za gazenje vec se srafi na rack(da se tako izrazim ).
I taj zoom koji koristi Sambora ja garantovano ne mogu da platim, a ove koje mogu....pa ne bih bas...

Kakvi su ovi Digitech rp50, rp100? Nisam bas u fazonu procesora....ali.

Hvala na odgovorima i predlozima (i dosadasnjim i buducim), pozdrav!
[ ton_majstor @ 13.02.2006. 21:10 ] @
Roland GX 700 koristi? (koristio je) Djule Van Gogh. Ja sam ga imao u obliku SE-70 multiprocesora. Mislim da je ok sprava, ali ima onako "plastičan" zvuk. Ipak je to 10 godina staro...

Ima i boljih rešenja danas.

Nipošto ne potcenjujte plaginove! Guitar Rig 2.0 i njemu slični su JAKO zanimljivi i kreativni alati. Zvuk im je daleko bolji od većine naprava koje možete da kupite kod nas i za slične ili veće pare! Greenamp je sjajan! Waves Gtr Tools još uvek probam, ali ne smatram da je to "plastika"!

Naravno, za stage ponesete laptop i MIDI-kontroler pedalu i eto vam zvuka od 1.000.000$! Hehehe...
[ acaradio @ 13.02.2006. 22:10 ] @
Citat:
ton_majstor: Waves Gtr Tools još uvek probam, ali ne smatram da je to "plastika"!


Kakvi su ti prvi utisci ? Ja za sad nisam bas zadovoljan, one njegove pedale sa "modulatorskim" efektima su sasvim ok, ali mi se preamp, kabineti i pedale za "przenje" nisu dopali...a mozda bi trebalo da jos malo zagrejem stolicu i provalim fore...

Od gitarskih pluginova mi je uvek bio najbolji Amplitube, valjda zato sto je "najrockerskiji" i najvise vuce na lampe ...i jedva cekam ver. 2.0

Guitar Rig je nezamenljiv npr. za fusion

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 13.02.2006. u 23:12 GMT+1]
[ bancika @ 14.02.2006. 10:54 ] @
Ako ti ne treba puno efekata mozda je bolje sa analognim pedalama da probas.
A koje pojacalo imas?
[ KnightOfDoom @ 14.02.2006. 17:15 ] @
Trenutno mi je komp pojacalo .
Trebam da uzmem nekog manjeg marshala uskoro, nadam se.Oko 15W, za stan mi ne treba vise.
[ Gitarista @ 15.02.2006. 14:48 ] @
Potrazi Line6 POD2,mislim da ce te oduseviti simulacijama!
[ Gitarista @ 15.02.2006. 16:12 ] @
@KnightOfDoom
Digitech rp50,rp100 su skroz bezveze.Zvuche dosta sintetichki.Zato toliko
i kostaju.Mislim da ova tema polako gubi smisao jer je najbolje da ti sam
probash nekoliko sprava i odredis se prema tome.Ovako,svako od nas ovde ima svoj
ukus a o ukusima ne vredi raspravljati.Eto,kazes da je boss DS-1 losha distorzija,
dok je za mene isti taj boss legendarna pedala.Opet zavisi sa kakvom gitarom svirash,
verujem da ovde niko nema potpuno istu gitaru tako da i to ima veze sa tvojim opredelenjem
za procesor.Trece,zavisi koji gitarski stil preferirash.Zato ti preporucujem da probas najbolje
sa tvojom gitarom par sprava pa onda odluchi koji ti zvuk lezi.

@ACARADIO
Amplitube 2 se pojavio josh prosle godine,negde u avgustu.Velika mana mu je to sto
nema nijednu simulaciju prave distorzije,samo overdrive.
Waves GTR nisam josh isprobao,ako neko jeste neka iznese svoje utiske.

Sto se tiche pluginova njihovo vreme tek dolazi,mislim da ce firme koje su dosad
pravile hardverske studijske procesore polako prihvatati realnost i preci na software.

POZDRAV!
[ stigma @ 16.02.2006. 18:30 ] @
Probao sam Waves gtr i nije me bas odusevio, jednostavno nemogu niti priblizno izvuci iz njega zvuk koji zamislim, a nisam bez iskustva sta se tice gitarskih efekata... Mislim da je Grig2 trenutno najbolji softverski gtr procesor.
[ acaradio @ 16.02.2006. 22:00 ] @
Citat:
GitaristaAmplitube 2 se pojavio josh prosle godine,negde u avgustu

Ako pogledas na ovoj stranici - http://www.amplitube.com/ , 2-ka je najavljena za februar (verovatno za kraj februara). Ako neko ima drugaciju informaciju, neka me razuveri, ali mislim da oficijelni sajt ipak ne laze.
Sto se tice distorzija na Amplitube-u, najbolje je praviti ih "rucno" da bi dobio pravi rezultat, mada ima dodatnih paketa raznih presetova svugde po netu, pa mozda nadjes nesto sto ti odgovara.

Waves GTR ima lep clean i od pedala su interesantni flangovi, chorusi i harmonizer, ostalo mi se ne svidja. Za sada sam odustao od njega, kada budem imao vremena, zezacu se malo vise.
[ danilop @ 21.02.2006. 04:59 ] @
Najbolji gitarski procesori ikada izmišljeni, doduše van budžeta originalnog postera ali mislim da je korisno imati reper:

Fender Deluxe Reverb


VOX AC30


Marshall JCM800


Mesa Dual Rectifier
[ 3D-Elite @ 26.03.2006. 15:57 ] @
Sta mislite o procesoru DOD-VGS 50???Cuo sam da ima Lampu koja proizvodi neke specijalne distorzije....itd.??
Koja mu je trenutna cena????
[ Boxon @ 27.03.2006. 17:39 ] @
Dobro lampasko pojacalo i dobar klasicni efekat, papucica.

[Ovu poruku je menjao vindic8or dana 05.04.2006. u 03:57 GMT+1]
[ sekulicB @ 04.04.2006. 22:24 ] @
koliko sam prochitao, a sve sam prochitao, zakljuchio sam da je najbolje preko PC simulirati distorzije i ostale pizdarije!

E sad:

1. da li se na netu, i gdje moze naci software za simulaciju?

2. da li neko moze da opishe proces povezivanja gitare na PC i shta je sve od opreme potrebno?
[ vindic8or @ 05.04.2006. 03:01 ] @
od amp/cabinet/combo simulacija, uglavnom se sve placa, mada se uz logic npr dobija vrlo dobar guitar amp pro.

ja ti preporucujem da ako si u mogucnosti probas, NI Guitar Rig i Izotope Trash. Odlicni pluginovi.


gitaru povezujes na comp tako sto imas jedan slobodan line ulaz na audio interfejsu, u koji ubacis izlaz iz DI boxa, na koji ti je povezana gitara. toliko jednostavno :-)
[ MonoMachine @ 07.04.2006. 13:27 ] @
Line 6 POD odvaljuje, i to bilo koji model.Narocito ako se dokopas rack varijante, Meshuggah je poslednji [ catch 33 ] snimao sa po 2 ovakva na svaku gitaru i direktno u komp... [ ili sam ja lud / pogresno procitao ].
Posebno je fin usb izlaz za snjimanje na komp, shto je za nase podneblje preteran dodatak :)
[ Gitarista @ 07.04.2006. 16:11 ] @
Line 6 POD je MAJKA,skroz neprejebiv.
Sanjam o tome da se pojavi u softwerskoj varijanti;)

[Ovu poruku je menjao Gitarista dana 07.04.2006. u 17:12 GMT+1]
[ sekulicB @ 07.04.2006. 19:19 ] @
imam jednu ponudu!

Digitech RP7 za 250 KM! Da li je to puno, s obzirom da je polovan!

Naime, prochitao sam na netu negdje, da je vecina korisnika istoimenog imala problema sa pedalom!!
DA li je neko od vas mozda imao ili slichno??
[ ton_majstor @ 07.04.2006. 19:22 ] @
1. Ne psujte ovde, sredite se!

2. Oglasi nisu za ovu temu!

Pozdrav!
[ sekulicB @ 08.04.2006. 14:04 ] @
nisi dobro razumeo! ja sam dobio ponudu da ga kupim za 250 KM! pa pitam da li je puno i koliko je dobar procesor, tj. da li vredi tih para, polovan!
[ Gitarista @ 08.04.2006. 17:20 ] @
A koliko je 250 KM u evrima???
[ Gitarista @ 08.04.2006. 17:22 ] @
RP 7 ima koliko se secam samo 2 distorzije od drivova,a wah-wah je katastrofalan.
Neznam zashto si se uhvatio za spravu matoru 15 godina.
[ vindic8or @ 08.04.2006. 21:13 ] @
bas sam poslednja 2 dana snimao band ciji gitarista je izmedju ostalog doneo i taj line 6. vrlo dobra sprava. tap delay. fino.
[ stigma @ 08.04.2006. 21:36 ] @
Mislim da je ovo mlacenje prazne slame, svatko treba da predje svoj put u izboru gitare, magneta, efekata da bi vidio sta mu odgovara... ukusi su jako razliciti a i kriteriji...
[ vindic8or @ 08.04.2006. 22:33 ] @
^ istina. ukusi jesu razliciti, ali neke sprave ce uvek i svima biti smece. a neke ce uvek biti kvalitet.

npr ako poredimo boss i zoom, mislim da se vecina slaze da su boss kvalitetnije. etc. zato postoji ova diskusija. cisto kao orijentacija. naravno da svako mora sam da proba svaku spravu pre kupovine.
[ sekulicB @ 08.04.2006. 23:03 ] @
Citat:
Gitarista: A koliko je 250 KM u evrima???


125 Eura!

pa ne znam tachno koliko je star, zato sam i pitao! nisam upucen u ovaj RP7!
[ Gitarista @ 09.04.2006. 12:43 ] @
Ma kakav RP7 za 125 evra bre!!!
Za tu kintu slobodno potrazi Behringer V-Amp2.
Nema boljeg procesora za te pare a mislim da je cak i jeftiniji.
Porediti RP7 i V-amp2 je kao porediti yuga i mercedes.
Pozdrav!
[ sikter @ 10.04.2006. 10:15 ] @
Prije nekoliko dana sam isprobavao Boss GT8.
Razmisljam da ga kupim ali mi se ne zuri.
Interesantno je da mi njegovi priseti zvuce nekako kao zvukovi 80-tih.
Mislim, halo nemam nista protiv, cak naprotiv ali pitam se da li je to samo u mojim ushima?
Naime, nedavno sam imao gripu i letio sam jednim manjim mlaznim avionom.
Kada je visina pocela da opada osjetio sam nenormalnu bol u ushima. Kao da ce eksplodirati od pritiska.
Dugo nakon toga sam imao osjecaj kako mi shumi u ushima i "curi" zrak.
Zbog toga me strah da sam potpuno pogresno chuo zvuk ovog procesora.

Kakva su vasa misljenja o GT8?
Na prodaji je i GT6 (polovan) i to duplo jeftiniji od GT8.
Da li je GT8 i duplo bolji?





[ bancika @ 10.04.2006. 14:33 ] @
Koliko ja znam GT8 nije extra bolji od GT6. Doduse nisam probao GT8, ali GT6 je skroz OK.
[ Gitarista @ 10.04.2006. 17:25 ] @
Bolji jeste a da bash duplo nije.
[ Gitarista @ 11.04.2006. 13:11 ] @
Da li je neko probao AMPLITUBE2?
[ Gitarista @ 18.04.2006. 12:38 ] @
Evo i ja sam konacno isprobao waves GTR i shta da kazem...jako loshe.
Distorzije i simulacije kutija su stvarno ocajne.Ma pet puta loshije
od Amplitube-a,a stvar je u tome shto je amplitube 1 izashao pre 4 godine.
Za neki jazz i pop waves moze nekako i da posluzi ali za metal,hard rock,progressive i sl.
je skoro neupotrebljiv.Da stvar bude josh banalnija,u stvaranju waves GTR-a ucestvovao je
niko drugi nego PAUL REED SMITH:)
A shto se tice cene od par stotina evra,prosudite sami da li toliko vredi.
Ma bruka skroz.
[ ton_majstor @ 18.04.2006. 17:01 ] @
Ja isprobah NI Guitar Combos i bogme, VRLO simpatično! Preporučujem...

On je ustvari skup DOBRIH preseta sa NI Guitar Riga 2 na jednom mestu. Lepo je videti Vox, Marshall i Fender na kompu, pa makar i na ovaj način.

Pozdrav!
[ acaradio @ 18.04.2006. 21:54 ] @
Citat:
ton_majstor: Ja isprobah NI Guitar Combos i bogme, VRLO simpatično! Preporučujem....

Takodje.
Njegova simulacija Vox-a mi je posebno draga....Fender je jako dobro uradjen...jedino mi se Marshall bas nesto ne svidja, malo mi je njanjav....
Ali sve u svemu....veoma dobro !
[ stigma @ 19.04.2006. 15:39 ] @
Uf, sto jes-jes jako dobra stvar NI Guitar Combos... Posebno mi se svidjaju Marshallovi preseti za ritam gitare, tipicni Satriani sound... Super!
[ zvonKo87 @ 26.04.2006. 14:35 ] @
Ljudi za koliko se love moze nabaviti GT6 u solidnom stanju.( sIkter ? ) Zivjeli!!!
[ sikter @ 27.04.2006. 22:02 ] @
Pratio sam malo oglase na netu i bilo je nekoliko polovnih GT6 u zadnje vrijeme.
Cijena im se kretala izmedju 320 i 400 evra.
Interesantno da se jedna prodavnica reklamira nov GT8 za 500 evra. Evo i linka mada je na norveskom jeziku:
http://www.finn.no/finn/bap/ob...r4511406&pos=11&tot=12
U prodavnici gdje sam ga ja drndao cijena je bila 640 evra.
Vjerujem da je u drugim zemljama cijena znatno niza jer ipak je opste poznato da je Norveska jako paprena zemlja.

Pitam se kolika mu je cijena dole na jugu i gdje moze da se kupi.
sikter



[Ovu poruku je menjao sikter dana 27.04.2006. u 23:04 GMT+1]
[ Gitarista @ 30.04.2006. 23:24 ] @
U jednoj beogradskoj muzickoj radnji imaju GT8 za 400 evra pa sad vi trazite malo,da ih ne reklamiram.
GT6 se vishe ne proizvodi.

[Ovu poruku je menjao Gitarista dana 02.07.2006. u 15:49 GMT+1]
[ dgrudic4 @ 01.05.2006. 17:10 ] @
za te pare kupis rocktron voodu valve daleko bolje od GT8
[ Gitarista @ 17.05.2006. 12:51 ] @
Shto se tiche Guitar Rig-a 2,mislim da je jako precenjen.Svi ga ovde hvalimo na sva zvona
ali 99,9 % nas ga koristi kao warezed plugin.Chisto sumnjam da je ovde neko puko 500 evra za
njega u full retail verziji sa sve njegovim DI Boxom i Foot controlerima.Zato je lako reci
G Rig2 je zakon a placen je 100 dinara na pancevackom buvljaku.Svi bi drugacije pricali da smo
kupili original.E sad,hajde da ga posmatramo kao plug koji koshta 500 evra.Ja mislim da mu je cena
prenapumpana,a zashto?Zato jer postoje harwerske sprave koje kostaju daleko manje tipa LINE 6 POD(POD2,PODxt)
koji po meni ima daleko realistichniji sound,bolje simulira i preampove i kutije a shto je najvaznije
lead odsviran sa POD-om daleko lakshe "ulazi" u matricu,shto bash i nije sluchaj sa RIG-om.
Daleko bolja kupovina od riga je i Behringer V-AMP2 koji sad koshta oko 100 eura.Neshto je loshiji
od POD-a ali moze lepo da zavrshi posao.Tu sad imamo i Boss GT-8 koji je oko 400 evra shto je opet jeftinije
od RIG-a,a ne da radi nego ubija.Sve ove sprave mozete da koristite i uzivo na svirkama preko razglasa.
OK,moze i rig ali vam treba neki lap-top shto je daleko nepraktichnije.
Pozdrav!
[ pipica @ 28.05.2006. 23:22 ] @
Moje subjektivno misljenje (a i misljenje jos nekih ljudi) je da recimo Guitar Rig 2 ima malo prirodnije i realnije zvucno odradjene simulacije pojacala od POD-a, ali samo na solo slusanju. Pri ulasku u matricu Guitar Rig gubi prezentnost i rasplinjava se tako da gitare postaju mutne, nejasne bez panca i pocinju da lice na klavijature. Cak i Waves-ov GTR se u matrici sa dosta instrumenata mnogo bolje ponasa od GR-a.

E, tu je zato na svom terenu POD. On mnogo duze odoleva pretrpanoj matrici od svih ovde navedenih simulatora i ostaje jasan i prisutan.

Ovo je jednom prilikom na nekom drugom forumu lepo objasnio Dusan Svilokos navodeci primer digitalne fotografije. Dve fotke uradjene digitalnim aparatom u dve razlicite rezolucije, recimo 600x400 i 2400x1800, mogu izgledati identicno na monitoru vaseg racunara kao recimo desktop, ali kada ih treba odstampati na papiru A3 formata, tek tada bi videli drasticnu razliku u kvalitetu fotki.
[ sekulicB @ 29.05.2006. 18:20 ] @
i ja sam probao demo-e od NI i to guitar combos i guitar rig 2. jednostavno su super, naspram svih ostalih softwerskih procesora!
[ Gitarista @ 02.06.2006. 12:07 ] @
@ sekulicB
Pa da,probao si "demo-e" i tvrdish da je rig zakon.Ajde izdvoj 500 eura
za isti pa da vidim shta cesh onda da kazesh.Verovatno nisi probao dovoljno simulatora
pa tvrdish tako neshto.Za 150 eura imash LINE6 Toneport koji sahranjuje taj Guitar podRIG
a koji isto ima svoj software i svoje simulacije.Ma shta k..am,i POD2 i PODxt i VETAII i
behringer VAMP2 i raznorazni korgovi,rolandi,bossovi su digitalija koji imaju svoj software
simulacija.
Prochachkaj malo po netu snimke koji su uradjeni sa toneportom pa cesh videti i chuti
razliku izmedju njega i riga.Drugo,rig ima simulacije samo za 8 gitarskih ampova dok je za
toneport ukupno napisano 74(upgrade).Pa i VAMP2 i POD2 imaju po 32 ampa a koshtaju 3,4 puta manje
od riga.
Napravio sam par snimaka sa rigom(praveci pressete 5 dana) i vishe mi ne pada na pamet
da ga koristim za snimanje.HI-Gain i tvrdje distorzije su mu 0,samo se muljaju u mixu.
Zato je trenutno best buy Toneport jer LINE6 pishe ubedljivo najkvalitetnije simulacije.

[ sekulicB @ 02.06.2006. 21:43 ] @
pa mozda ja nisam ni iskusan, niti sam probao dosta simulacija, ali od onog shto sam probao, ok je! probao sam amplitube(koji odmah prati Rig), zatim FX BOX, guitar fx, pluginove slaver2, kao i josh neke ne mogu se setiti sada! jbg imam zoom 505 II, i po meni zoom ne moze posoliti RIGu!
[ Gitarista @ 03.06.2006. 13:49 ] @
Ma ok,ako vec imash zooma slobodno vozi G Rig.Ali ako koristish by-passed
zooma do zvuchne karte veruj mi da ti je zvuk gitare jako degradiran jer
zoom-ovi A/D D/A konverteri su tragedija(provereno).Ako imash neki drugi
preamp kojim dovodish gitaru do compa onda ok.
Pozdrav!
[ sekulicB @ 03.06.2006. 17:48 ] @
primetio sam! probavao sam ga koristiti takom i loshije je preko zooma nego direktno! samo shto mi je demo program, pa me to malo muchi!
[ Gitarista @ 04.06.2006. 17:06 ] @
Najbolje bi ti bilo da utopish tu zujalicu od zooma i uzmesh
neki DI Box koji bi ti pristojno doveo gitaru do karte.Imacesh
daleko kvalitetniji zvuk sem ako ti zoom ne treba za neke live svirke.

Kad smo vec kod tog ZOOMa 505 II,snimao sam pre par godina neke punkere
koji su doneli svoje gitare i neke kante od marshall pojacala kao i taj 505II.
Snimao sam im gitare preko ozvuchenog pojacala u koji je ishao 505.Tako su oni trazili.
Oni se momci uziveli a one distorzije iz zooma su zujale samo tako:)
Ma smuchilo mi se bilo skroz.E,kad su zavrshili snimanje ja sam lepo uzeo mog
ibaneza pa sam lepo kroz amplitube snimio ponovo
one njihove gitare(svaka pesma 3 akorda i bez solaza) i kad sam zavrshio sa miksanjem
pozvao sam likove i nisam im rekao da su gitare snimane ponovo.Ljudi su se
zaprepastili,nisu mogli da veruju da tako dobro zvuche.Samo sam im rekao da je sva tajna
u mixanju.tako se pricha i zavrshila,oni su presrecni slali taj materijal valjda 202-jci
a i ja sam bio zadovoljan shto su snimci ispali tako kako jesu a ne sa najgorim gitarskim zvukom
koji postoji bez ikakve grize savesti.
Zato ljudi ne kupujte zoom-ove cak iako svirate punk:)
Pozdrav!
[ sekulicB @ 04.06.2006. 18:02 ] @
ma trenutno mi zoom sluzi da sviram sa svojim starim u kuci, onako bzveze! ma nisam mislio da je toliki krsh! ma ono za sobu i ne treba nishta bolje! samo sam kontao da prvo nabavim full programe pa bi onda kontao i taj Di Box!
[ stigma @ 04.06.2006. 21:43 ] @
Da li je neko uspio skinuti Amplitube 2 demo na sajtu http://www.amplitube.com/Main.html?prod_AT.php. Meni ne ide nikako...
[ sekulicB @ 04.06.2006. 22:11 ] @
ja sam skinuo sa lime wire-a, ali kad sam video ono pishe 1.2 iz 2002 godine, sa nekih 270 preseta! nisam pokushavao sa sajta njihovog!
[ Gitarista @ 05.06.2006. 11:32 ] @
Nisam probao amplitube2 ali vidim da su opet izostavili simulacije distorzija,
bash kao u a1,ima samo overdrive:(
To me je razocharalo.Za demo verziju vam treba syncrosoft dongle da bi radio.
A vidite kako su crackeri ovaj put pukli,amplitube2 je izashao josh 27.marta
i nisu uspeli da ga cracknu,verovatno su digli ruke od njega.Tu nije kraj,shta ako se pokaze
da je zashtitu koju je napravio IKmultimedia nemoguce razbiti onda ce i drugi proizvodjachi programa
krenuti tim stopama tako da ulazimo u eru legalnog softwarea:)
@ mods
nisam spomenuo nishta shto bi vodilo ka pirateriji,samo sam konstatovao
da su crackeri ovaj put pukli tako da nema potrebe za brisanjem posta:)
Pozdrav!
[ stigma @ 05.06.2006. 13:06 ] @
Znam da treba dongle i imam ga ali nece download da krene... Ne zelim biti zao ali mi smrdi na automatic reject by the IP adress (odredjena podrucja)... Distorziju mozes dobiti kombinacijom pojacala i kabineta i to vrlo zestoku...

[ Gitarista @ 05.06.2006. 17:40 ] @
Naravno da moze,samo ne znam kako to mislish kombinacijom pojachala i kabineta(kutija).
Valjda se tvrde distorzije u amplitubeu dobijaju kombinacijom overdrivea i jacheg gaina na
ampu,tako da na "tvrdocu" distorzije izbor kutija nema neku veliku ulogu.Mogli su da urade
neke simulacije tipa boss DS-1,DS-2,MetalZone,Tubescreamer i sl. kao shto rade drugi proizvodjaci
ovakvog softwarea,tako da bi imali daleko veci broj kombinacija.
[ stigma @ 05.06.2006. 17:47 ] @
Na amplitube 2 imas simulaciju sream dist. preslusaj mp3 na sluzbenom sajtu...
[ Gitarista @ 06.06.2006. 10:53 ] @
pa onda super:)
Pozdrav!
[ Gitarista @ 06.06.2006. 15:52 ] @
Napisali su i Ibanezov Tube screamer,tako da sada josh vishe mashtam
o A2:)
Evo dakle shta sve tu ima:

14 Pre-amp and EQ models based on:

* Solid State Clean
* Solid State Lead
* Solid State Fuzz
* Modern Hi-Gain
* Fender Bassman
* Fender SuperReverb
* Fender DeLuxeReverb
* Marshall JCM800
* Marshall JCM900
* MesaBoogie Double Rectifier
* Vox AC30
* THD BiValve
* Supro
* Bass Amp

16 Cabinets:

* Small 1x6"
* Modern 4x12" closed
* Vintage 4x10" open
* Vintage 4x12" closed
* Modern 2x12" closed
* Modern 1x12" open
* Vintage 2x12" open
* Bass 4x10"
* Bass 4x10"+tw
* Bass 1x12"
* Modern 1x12" II
* Vintage 4x12" closed II
* Modern 4x10" closed l II
* Modern 1x10" open
* Vintage 2x12" open II

7 power-amps:

* Class A EL84
* Class A Single Ended
* 100W EL34
* 50W EL34
* 100W 6L6
* 50 W 6L6
* Solid State

6 response emulations on microphone models based on:

* Shure SM57
* Sennheiser MD421
* Sennheiser MD441
* Neumann U87
* Neumann KM84
* AKG C414

21 Modeled Stomp effects, including:

* Wah
* Compressor
* Envelope Filter
* LFO Filter
* Tremolo
* Chorus
* Flanger,
* Delay
* Pitch Shifter
* Harmonizer
* Overdrive
* Crusher
* Graphic EQ
* Volume

Plus vintage stomp models based on:

* Boss Octaver
* Boss CE-1
* Arbiter Fuzz Face
* MXR Dynacomp
* MXR Phaser 100
* Electro Harmonix Memory Man
* Ibanez Tube Screamer

Advertisement

11 Rack Effects:

* 3 band parametric EQ
* Harmonizer
* Pitch Shifter
* Digital Flanger
* Analog Chorus
* Digital Chorus
* Digital Delay
* Digital Reverb
* Rotary Speaker
* Tube Compressor
* Stereo Enhancer
[ stigma @ 06.06.2006. 16:49 ] @
Citat:
stigma: Znam da treba dongle i imam ga ali nece download da krene... Ne zelim biti zao ali mi smrdi na automatic reject by the IP adress (odredjena podrucja)... Distorziju mozes dobiti kombinacijom pojacala i kabineta i to vrlo zestoku...


Sorry za ovu poruku... Download link je ok today...
[ metallord @ 06.06.2006. 22:35 ] @
Zaboravite Amplitube 2 ovo će biti bolje http://www.soundspectral.com/
[ metallord @ 06.06.2006. 22:42 ] @
Grupa "voda" je razbila i dongle od Cubase-a SX 3,pa valjda će i ovaj od A2.Samo što od njih ni traga ni glasa,ko da su u vodu propali.... :(
[ Gitarista @ 07.06.2006. 11:36 ] @
Teshko da ce razbiti jer od 27.marta do danas je proshlo vishe od 2 meseca.Ma digli su ruke
od toga 100%.Ne mogu samo da se setim koliko im je trebalo za Cubase ali sigurno manje od 2
meseca.Likovi iz H2O su ovaj put pukli.Ako se ova zashtita pokaze sigurnom bice veselo shto se
tiche buduceg softwarea a momci iz IKmlatimudije ce napuniti dzepove prodajom samo ove zashtite:)
@stigma:
Jesi li isprobao taj demo?Prenesi prve utiske.
Pozdrav!
[ stigma @ 07.06.2006. 11:50 ] @
Instalacija je prosla ok, dll je tamo gdje treba biti ali host (cubase) kao da ne prepoznaje plugin... Slicno mi se desava sa mcdsp pluginovima u PT-ima... Sljedeci procesor ce biti intelov.
[ metallord @ 07.06.2006. 18:11 ] @
Stigma,probaj A2 pokrenut preko Guitar Tracks Pro 3...
[ stigma @ 08.06.2006. 21:12 ] @
nEMAM BAS VOLJE upoznavati se sa novim softverom, ipak hvala...
[ ladilac @ 28.10.2006. 17:54 ] @
Roland VG 88,preporuka za sve,jeste da je mnogo skuplji od 200 eura.
[ jackhammer @ 30.10.2006. 21:44 ] @
Pa da li je neko probao Amplitube 2 do sada?
[ Rocket Roll @ 31.10.2006. 11:11 ] @
Samo jedan covek da ja znam - njegov review je ovde. Zanimljivo da je rekao kako dvojka zvuci bolje nego Line 6 Pod XT. (Napomena - covek radi na Macu i pod ProToolsima, to nije iskustvo sa PCja - pri svemu on kaze da se dvojka "krshi" kad god joj padne na pamet - kako li bi tek bilo sa AMDovim procesorom i Cubaseom?)

Dakle, po svim svedocenjima izgleda da dvojka nije bas stabilna (tri stepena zastite plus mocan engine i ohoho zahtevna grafika) i da i ljudi koji su je legalno kupili imaju problema pri instalaciji (dongle, pa digital ID, pa tek onda autorizacija). Mozda - samo nagadjam - su ljudi iz H2O zakljucili da bi sve to + softverska emulacija donglea ucinilo da mnogim ljudima dvojka uopste ne radi... ili ima istine u govorkanjima da im je IK Multimedia dobro platila da zaobidju novi AmpliTube. Osim toga, kruzi prica da vec mesecima H2O nije "razbio" nista novo - ili su "razbili" njih ili su ih kupili da rade legalno.

A za samu dvoku ima vesti - cena joj je pala na $400 plus se u januaru 2007. ocekuje izlazak foot controlera:

Kao sto se vidi, nigde ni traga od expression/ volume/ wah pedale...

Ima jedan svez review ovde: Future Music - AmpliTube 2 Review.

[Ovu poruku je menjao Rocket Roll dana 31.10.2006. u 15:42 GMT+1]
[ Gitarista @ 01.11.2006. 16:22 ] @
Prochitao sam u nekom chasopisu da je H2O puko odnosno da su glavne face pohapshene.
[ Gitarista @ 01.11.2006. 19:09 ] @
Ma ljudi zaboravite vishe taj Amplitube2,preslushao sam hiljadu demo-a odradjenih sa njime
i tvrdim da je loshiji od Line6,tu pre svega mislim na high-gain zvuk.I dalje je Amplitube
tu inferiorniji i zvuchi mutnjikavo.
Zato svima preporuchujem za recording gitara i bas-a Line6 Toneport koji ima isti software
kao i Line6 PODxt samo sa manje modela pojachala u startu(18),malo li je?:)Software se moze
dograditi na 74 pojachala!!!
Plus ima ampove za bas gitare i preampove za mikrofon.A sve to koshta 120 eura za UX1
i 180 za UX2.Otkad imam Toneport vishe ni ne instaliram Guitar Rig i Amplitube,najozbiljnije.
Lepa vest za one koji nemaju nishta od Line6-a da su izbacili sve ovo kao VST plugin
pa sad samo sachekajte da kreknu:)A koliko vidim zashtita na najskupljem "Gold Bundle"
paketu nije toliko strashna kao na Amplitube-u iako ovaj paket koshta 700$.
Ako se to desi bice to pravi raj za gitariste:)
Prochitah na jednom drugom forumu da Vlatko Stefanovski snima gitare sa LINE6 simulacijama:)
POzdrav!

[Ovu poruku je menjao Gitarista dana 02.11.2006. u 21:20 GMT+1]
[ joziviolin @ 03.11.2006. 03:58 ] @
Ja sam imao Digitech RP12. ODLICNA SPRAVA!!!
Koristio sam i za gitaru i za violinu,sve najbolje.
Jedino sto je malo veliki,ali vredi.
Prodao sam ga prosle godine za 200e,tako da mislim da moze da se nadje sada za iste pare,ako ne i manje.
Za sve sto vas interesuje vezano za njega,tu je naravno google,da ne bi pisao dva dana.
Pozdrav
[ Gitarista @ 03.11.2006. 19:14 ] @
Narode,kada preporuchujete procesor navedite da li je za recording ili za live jer je razlika ko dupe i oko.
Sve ovo shto sam ja ispisao je vezano za recording procesore odnosno "studijske"
Pozdrav!
[ Lakic Radomir @ 28.01.2007. 12:09 ] @
Gde mogu povoljno da nadjem Boss GT8? Ovih dana treba da ga kupim pa trazim gde je naj povoljnije.
Ako moze neka informacija bilo bi lepo
Hvala
[ Rocket Roll @ 28.01.2007. 14:40 ] @
Ako si u Beogradu ili u Novom Sadu, Nota Music Shop, 38 000 dinara. Ne znam za jeftinije, osim da pitaš zvanične distributere preko Rolandovog "Yu" sajta.
[ ipe @ 31.08.2008. 03:33 ] @
se izvinuvam sto ke vi pisam makedonski dali nekoj moze da mi pomogne da mi kaze dali roland VG88-2 moze da se povrzi so midi kabel i da zima boi od klavijatura jas go imam veke 1 godina i ne mozam da go povrzam nikako vo makedonija nema so kogo da se konsultiram ve molam ako moze nekoj da mi pomogne imam i GK3.nemam mnogu vreme da sum uklucen na forumot pa ve molam ako moze na mojot msn da mi pisete ; [email protected] vi blagodaram odnapred.
[ ipe @ 22.09.2008. 20:43 ] @
fala mnogu sto mi odgovorivte na prasenjeto boom-band.navistina super svirite.A ako nekoj znae uste nesto za priklucuvanjeto na roland vg 88-2 dali i kako se uklucuva so midi kabel da zima boi od klavijatura jas go imam toj procesor i GK3 mi treba za zivi svirki potocno za kafani,svadbi,fala odnapred.
[ Texas Instruments @ 28.01.2010. 01:42 ] @
Da ne otvaram novu temu, zanima me mišljenje iskusnijih gitarista koji gitarski procesor je dobro pazariti za neke pare do 60€ (ako takvih ima )?
Vidim da ima nekih digitech za te pare. Ne nameravam da to koristim profesionalno, već u kućnoj varijanti za sebe. Bitno je da ima dobru distorziju pošto je na pojačalu ona očajna (da li zbog samog buđavog pojačala VOX od 15W ili zbog lošeg uzemljenja, stalno krči i zuji). Gitara je Aria (2 singla i 1 humbacker) i takođe nije nekog kvaliteta, ali koliko para toliko muzike.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 28.01.2010. u 07:42 GMT+1]
[ savalukic @ 06.02.2019. 20:24 ] @
Pozdrav svima!Imam jedan ako to tako mogu da nazovem "problemcic" koji me muci vec duze vreme.Gitaru sviram skoro pa 8 godina isao sam 6 godina u muzicku skolu i 2 godine privatno.Medjutim,moj nastavnik gitare mi nikad nije spominjao te efekte i procesore a ja kad god da sam gledao nekog gitaristu da svira(klub,kafana,svadba,rodjendani....)uvek je imao nesto na podu sto je "pritiskao"nogama.Ja sam pre godinu dana imao srece da dobijem jednu Epiphone Les Paul Standard gitaru i jedno Roland CUBE Street pojacalo.
U medjuvremenu sam sa svojim drugarima oformio jedan narodnjacki bend(klavijatura,2 harmonike,vokal,i ja gitara)ali i dalje nisam kupio nikakav procesor jer nzm sta je dobro za pocetnike(procesor do 200e)a vidim da mi treba.
Ako neko moze da mi pomogne bio bi mu zahvalan.
Hvala unapred.

[ gilopile @ 06.02.2019. 20:34 ] @
Ne znam sta da ti kazem. Imao sam davno Roland ME 5 i to je privi i posledji procesor koji sam imao, jer sam lepo to sve batalio i presao na BOSS papuce i progledao.

Za pocetak ti trebaju par papuca, corus, overdrive/ distorzija, dilay i mozda flanger i bukvalno sve zavrsis sa tim. 80% gluposti neces ni koristiti na tim procesorima, jer samo upropaste zvuk gitare. Ako imas dobro pojacalo i dobru gitaru, kao sto rekoh, par kvalitetnih papuca i stvar resena.

Malo vise ce da kosta, ali za pocetak ti samo par komada treba, posle je lako dokupljivati i onda kada vidis sta ti treba i kako da podesis, na konju si.
Postoje i ozbiljni procesori, ali cene su vrtoglave. Te igracke do 200 eur nemoj ni da razmatras. Bolje 2 kvalitetne papuce uzeti za tu lovu, pa posle polako dokupljujes.

Naravno, sacekaj jos neko misljenje, jer ipak dosta zavisi i sta sviras, a na tim gazama se svira sve i gitara obicno ne zvuci kao gitara kod tih narodnjaka :D
[ S A J A @ 07.02.2019. 12:51 ] @
Ako planiraš da sviraš električnu gitaru, prvo treba da izabereš dal ćeš da ideš put analognih efekata ili digitalnih.

Ako imaš analogno pojačalo (tranzistorac ili lampaš), onda će oni nešto bolje zvučati ako kupuješ analogne efekte iliti pedale. Ako bi to hteo da snimaš, moraš da se petljaš sa mikrofonima.

Sa druge strane, digitalno ti je svestranije i praktičnije. U tom slučaju i ne moraš da imaš gitarsko pojačalo već samo kupiš procesor i možeš da ga priključiš na bilo koje ozvučenje ili kompjuter. Na primer, ako se baviš snimanjem muzike, bolje ti je digitalno jer lako povežeš procesor i komp i snimaš. Ako ideš na svirke, opet je bolje da poneseš procesor i prikačiš ga na klupsko ozvučenje nego da tegliš pojačalo pa ako je veći prostor onda i mikrofon i zezancije...

Dakle, digitalno ti je praktičnije jedno 100x od analognog.

Sad je samo pitanje kvaliteta zvuka. Generalno, danas je digitalna tehnologija toliko napredovala da praktično nema razlike u kvalitetu zvuka. Imaš na YT mnogo klipova koji se bave poređenjem nekih digitalnih procesora sa skupim lampaškim pojačalima i tu apsolutno ne možeš da primetiš razliku. Čak i ovi koji prave video ne mogu da primete razliku... dakle, ako posmatramo kvalitet zvuka, nema razloga da se izbegava digitalno.

Sad je samo pitanje budžeta. Naravno da će lampaško pojačalo i analogna pedala da zvuče bolje od digitalnog procesora od 200e, ali i koštaju više. Znači ako poredimo analognu i digitalnu opremu ISTE vrednosti, reko bih da su tu negde. Neko solidno tranzistorsko pojačalo i par pedala će te koštati recimo 300e i zvučaće otprilike isto kao i digitalni procesor od 300e. Ako imaš lampaša od 1500e koji ubija kako dobro zvuči, kad kupiš procesor od 1500e (nove generacije), ima da zvuči isto tako dobro.

Dakle za iste pare dobijaš isti ili barem sličan kvalitet ali kad je digitalno, mnogo imaš više mogućnosti. Digitalni procesor ima na desetime različitih efekata, distorzija, bukvalno možeš različite stilove da sviraš dok ako imaš analognu opremu, nekako si vezan za boju koju ona ima. Takođe je sa digitalnim lakše snimanje, i što je posebno važno, lakše je vežbanje. Ako si u stanu, uključiš procesor, ubodeš sluške i sviraš. Ako imaš lampaško pojačalo, to već nije to, jer oni daju pravi zvuk jedino kad se odvrnu.

Dakle, po meni, nema sumnje, samo digitalno. Ako imaš 200e, možeš da pazariš nov Boss GT-1 procesor koji je više nego dobar za početike čak i neke manje svirke. A ako hoćeš nešto ozbiljnije, imaš GT-100 koji je oko 400-500e i sad ovaj najnoviji GT-1000 koji je oko 1000e a on ubija koliko je dobar. Naravno, imaš i slične modele drugih proizvođača kao što su Line 6 i Zoom. Idi na YT i tamo imaš dosta recenzija te opreme, možeš da vidiš šta sve imaju od mogućnosti i naravno kako zvuče.

[ nkrgovic @ 07.02.2019. 21:41 ] @
Citat:
S A J A:Sad je samo pitanje kvaliteta zvuka. Generalno, danas je digitalna tehnologija toliko napredovala da praktično nema razlike u kvalitetu zvuka. Imaš na YT mnogo klipova koji se bave poređenjem nekih digitalnih procesora sa skupim lampaškim pojačalima i tu apsolutno ne možeš da primetiš razliku. Čak i ovi koji prave video ne mogu da primete razliku... dakle, ako posmatramo kvalitet zvuka, nema razloga da se izbegava digitalno.

Zvuk na YouTube je mp3 i to dosta komprimovan. Samim tim, sam youtube kao izvor zvuka za kriticno slusanje je sve samo ne realan.... :) Ne mozes, realno, nista da zakljucis iz toga kako nesto zvuci na youtube snimku. :)
[ Sava @ 10.02.2019. 09:14 ] @
Citat:
savalukic:
Pozdrav svima!Imam jedan ako to tako mogu da nazovem "problemcic" koji me muci vec duze vreme.Gitaru sviram skoro pa 8 godina isao sam 6 godina u muzicku skolu i 2 godine privatno.Medjutim,moj nastavnik gitare mi nikad nije spominjao te efekte i procesore a ja kad god da sam gledao nekog gitaristu da svira(klub,kafana,svadba,rodjendani....)uvek je imao nesto na podu sto je "pritiskao"nogama.Ja sam pre godinu dana imao srece da dobijem jednu Epiphone Les Paul Standard gitaru i jedno Roland CUBE Street pojacalo.
U medjuvremenu sam sa svojim drugarima oformio jedan narodnjacki bend(klavijatura,2 harmonike,vokal,i ja gitara)ali i dalje nisam kupio nikakav procesor jer nzm sta je dobro za pocetnike(procesor do 200e)a vidim da mi treba.
Ako neko moze da mi pomogne bio bi mu zahvalan.
Hvala unapred.

Ovako imenjače. Već imaš gitaru i pojačalo. Znači trebaju ti neki efekti u principu. Postoje analogni i digitalni. Analogni su po pravilu neki busteri, drajvovi, a digitalne su modulacije, echo, reverb... Sada stvar je ukusa šta ti treba.

Procesor ima sve efekte, ali nije dovoljno dobro njih uključivati u pojačalo i koristiti kao pedale. Većina njih nije za to ni projektovana iako svi imaju kojekava podešavanja izlaza za ovakav ili onakav zvuk. Jedino može da se uključi u pojačala koja imaju send-return ulaze tako da za procesor koristiš samo izlazni deo pojačala. Mislim da tvoje pojačalo nema takve mogućnosti.

Pošto kažeš da bi svirao narodnjake po mom mišljenju za tebe bi procesor bio dosta bolji izbor. U tom slučaju pojačalo ti i ne treba. Procesori su generalno projektovani da se uključuju direktno u razglas. Danas svaki kafić ima nekakav razglas, doduše po pravilu su to neki jeftini krševi, ali rade posao. Tada na procesoru možeš kod kuće i natenane da pripremaš boje i da ih sačuvaš pa koristiš na svirkama. Preporučujem ti Boss GT-1 zato što ima vrhunski ton, mali je i zgodan za nošenje. Nasuprot tome što neki ovde pišu GT-1 je potpuno isto što i daleko skuplji GT-1000 samo sa skromnijim interfejsom, ali ima apsolutno sve što ti treba i lak je za upotrebu. Znam recimo narodnjaka koji i ma veliki stari Digitech GNX-3, ali svira na GT-1 koji nosi takođe. Pitam ga zašto vučeš taj veliki procesor, a on kaže da mora da se vidi nešto veliko što sija, sa tim malim deluješ neozbiljno! Ma mislim svašta ljudi rade, meni je to naravno strano. Cena novog je nešto preko 200 e.
[ Sceka @ 10.02.2019. 13:49 ] @
Napokon je Sava objasnio.

Samo da napomenem ono sto su svi ispustili a vrlo je vazno.

Za zivu svirku, potpuno je nebitno da li je koncert ili najgora moguca tezga, je za muzicara najbitnije slusanje / monitoring.
Zasto gitaristi koriste pojacalo? Jednostavno je - ako se „ubodu” u razglas onda cuju ono sto sviraju preko razglasa.
Sto podrazumeva u najmanju ruku kasnjenje u zvuku. Ono sto je tu (veliki) problem je ako je koncert uglavnom je nemoguce
svirati napamet jer i ako postoji monitoring na sceni / bini taj zvuk je jako los (kvalitativno) a ako ne postoji monitoring (sto je
karakteristicno za manje koncerte) onda je skoro nemoguce imati kontrolu onoga sto se svira, ukljucujuci I da li je u stimu,
jacina pa se uvek bespotrebno pojacava I jos mnogo toga. Ako se koristi samo neka pedala ili procesor onda se ne cuje nikako
drugacije osim iz razglasa ili ako ima neki monitoring - a kod nas su tezge uglavnom sa nekim jako losim I malim razglasom
i bez ikakvog monitoringa.

Iz tog razloga gitaristi koriste pojacalo. Direktno slusanje ne moze da nadomesti nista, bukvalno nista. Vazi za sve muzicare ali je tema u vezi
gitariste koji ima bend I svirke. (a vec ima pojacalo, malo I agodno za nosenje…)


Pozdrav!
[ S A J A @ 11.02.2019. 09:52 ] @
Boss GT-1, GT-100 i GT-1000 nisu baš isti. Ovaj prvi košta 200e a ovaj poslednji 1000e. To je kao da kažeš da je isto dal kupio gitaru/klavijaturu od 200e ili 1000e. Konkretno, GT-1 i GT-100 dele isti modeling engine, odnosno cpu im je isti i samim tim i većina zvukova. Međutim, GT-100 ima više boja i više podešavanja što znači da imaš više mogućnosti da napraviš boju koju želiš. Recimo, možeš na jedan kanal da staviš jednu boju a na drugi drugu i to može odlično da zvuči. Drugo, imaš mogućnost da menjaš redosled efekata što GT-1 nema. Plus, ima više foot swičeva koje možeš da dodeliš različitim funkcijama i to je veoma korisno kod žive svirke. Što se tiče GT-1000, on ima potpuno novi modeling engine i po kvalitetu zvuka nikako ne može da se poredi sa ovom dvojicom. To je potpuno drugi nivo. Sad ostaje samo pitanje šta kome treba. Ako se svira zabavna i narodna muzika, tu gitara nije dominantni instrument i u većini slučajeva predstavlja podlogu i ukrase pa samim tim i nije nužno da se ulaže u neki nebeski kvalitet. Međutim, ako se svira muzika koja je pretežno gitarska (recimo rok, bluz i slično...) onda bi bilo dobro imati kvalitetniju opremu jer ima razlike.
[ savalukic @ 18.03.2019. 14:08 ] @
Hvala vam kolege na savetima.
Dosta vas je pitalo sta od narodnjaka sviramo?Uglavnom kafanske pesme i kola i ubacimo tu po neku rock,folk pesmu.
Slazem se sa pojedincima da nije isto uzeti BOSS GT-1 i BOSS GT_1000 ali hvala vam sto ste me uputili u kom pravcu da gledam.
Imam jos jedno pitanje.Pre neki dan sam sreo jednog starijeg prijatelja koji radi tezge (svira harmoniku i peva).Ja znam da on nije gitarista ali je cuo od nekoga da ne moze bilo koji gitarski procesor u bilo koju miksetu.Drugar (harmonikas) ima mixetu DINACORD PSX 802 pa ne znam da li Boss GT-1 moze sa tom mixetom.
I da da li je bolje kupiti Boss GT-1 polovan ili nov?


[ S A J A @ 19.03.2019. 18:06 ] @
Svaki procesor možeš da prikačiš na miksetu, upravo je to i njihova prednost u odnosu na analogne efekte koji su za priključivanje na gitarsko pojačalo. GT-1 ima izlaz za slušalice (mala banana), levi i desni izlaz sa velikim bananama, čak i digitalni izlaz preko USB porta.

Što se tiče dileme dal kupiti novo ili polovno, tu nema nekog univerzalnog odgovora. Kao i sve drugo. Ako je uređaj očuvan, onda se isplati uzeti polovan.

[ savalukic @ 19.03.2019. 19:11 ] @
Vazi kolega ,hvala jos jednom
[ valerijan @ 19.03.2019. 19:42 ] @
Šta vi sve znate, zadivljujuće.

Izvinjavam se savalukic-u što upadam, čekao sam razrešenje a smatram da nije za solo temu.

Interesuje razlika između Aux send i Efx send na mikseti koja ima samo dva Efx return-a?

Aux send -> Efx return dozvoljava da se pored eksternog koristi i efekat koji dolazi sa miksetom (pot Efx to Aux),
a Efx send -> Efx return ne?

Hvala.

[ Sceka @ 20.03.2019. 10:16 ] @
Citat:
S A J A:
Svaki procesor možeš da prikačiš na miksetu, upravo je to i njihova prednost u odnosu na analogne efekte koji su za priključivanje na gitarsko pojačalo.


To nije prednost nego mana. Ako se prikljuci na razglas, u ovom slucaju naveden primer razglasa (a I inace), onda se zvuk cuje samo sa razglasa. Sto znaci da
gitarista tokom svirke nema dobru kontrolu ni onoga sto svira ni tona kao takvog. Narocito kad se zna da razglasi u skoro 100% slucajeva nemaju nikakav
monitoring na bini (na stranu to sto su bine na svirkama minimalne ili ih nema uopste...) tako da se sve sto se prikljuci na mixetu / razglas (tacnije ozvucenje)
cuje samo I iskljucivo iz kutija koje su postavljene radi posetilaca i u odnosu na sam prostor desavanja a ne za muzicare koji sviraju. Cesto je problem I pevacima
upravo to sto nemaju kontrolu jer ne cuju svoj glas iz razloga sto su kutije postavljene tako da zadovolje potrebe prostora... a pevaci se inace najjace cuju na
svirkama / tezgama…. gitara je daleko tisa od pevaca pa je tek tu problem kod kontrole onoga sto se svira...

Ovo iz prethodnog pasusa zna svako ko je bar jednom u zivotu imao neku svirku / tezgu.

„analogni efekti” isto kao i digitalni mogu da se prikljuce na bilo sta pa I na mixetu jer je rec o konktorima a ne o pojmovima „digitalno vs analogno”. Ni jedan
„analogni efekat” sto se povezivanja tice nije predvidjen samo za pojacalo nego ima konektore koji su "univerzalnog" tipa I namene pa ih je moguce koristiti
po volji za ono sto se hoce a povezati na bilo koji uredjaj koji ima istu vrstu konektora.

Pojam „analogni efekti” je inace potpuno pogresan. Prvo I osnovno uopste nije rec o analognom uredjaju nego o digitalnom. Drugo, rec je o pedalama i kao
uredjaj je digitalan ali svaka pedala ima samo jednu namenu - ako je reverb onda je taj uredjaj samo za reverb efekat, ako je dilej onda je samo za dilej I tako dalje.
(Sto se tice analogije samo je pedala sa grafickim ekvilajzerom analogna mada je I to upitno I zavisi konkretno od modela a postoje I analogne i digitalne.)
Razlika izmedju pedala i procesora je bas u tome sto je procesor „multi” uredjaj sto znaci da ima vise efekata u sebi...


Pozdrav!
[ nkrgovic @ 20.03.2019. 12:40 ] @
Od mene neupucenog, tj. samo "slusaca" pitanje: Ja slusao par ljudi koji voze neke all-tube pedale, tipa stare mesa boogie - koliko se ja secam unutra su klasicne lampe, nema tu digitalije?
[ savalukic @ 20.03.2019. 13:44 ] @
Nema problema tu smo jedni drugima da pomazemo,dajemo savete,razmenjujemo misljenja
[ S A J A @ 20.03.2019. 21:13 ] @
Citat:
Sceka:
To nije prednost nego mana. Ako se prikljuci na razglas, u ovom slucaju naveden primer razglasa (a I inace), onda se zvuk cuje samo sa razglasa. Sto znaci da
gitarista tokom svirke nema dobru kontrolu ni onoga sto svira ni tona kao takvog. Narocito kad se zna da razglasi u skoro 100% slucajeva nemaju nikakav
monitoring na bini (na stranu to sto su bine na svirkama minimalne ili ih nema uopste...) tako da se sve sto se prikljuci na mixetu / razglas (tacnije ozvucenje)
cuje samo I iskljucivo iz kutija koje su postavljene radi posetilaca i u odnosu na sam prostor desavanja a ne za muzicare koji sviraju. Cesto je problem I pevacima
upravo to sto nemaju kontrolu jer ne cuju svoj glas iz razloga sto su kutije postavljene tako da zadovolje potrebe prostora... a pevaci se inace najjace cuju na
svirkama / tezgama…. gitara je daleko tisa od pevaca pa je tek tu problem kod kontrole onoga sto se svira...


Naravno da muzičari trebaju da imaju monitore ali to već nema veze sa temom o procesorima. Što jes, jes, ako gitarista na svirke tegli svoje pojačalo, ujedno može i da ga koristi kao monitor, samo treba imati u vidu da tegljenje pojačala na svirke može biti gadno cimanje, vrlo u rangu nemanja monitora, tako da sve treba izvagati.

Citat:
Sceka:
„analogni efekti” isto kao i digitalni mogu da se prikljuce na bilo sta pa I na mixetu jer je rec o konktorima a ne o pojmovima „digitalno vs analogno”. Ni jedan
„analogni efekat” sto se povezivanja tice nije predvidjen samo za pojacalo nego ima konektore koji su "univerzalnog" tipa I namene pa ih je moguce koristiti
po volji za ono sto se hoce a povezati na bilo koji uredjaj koji ima istu vrstu konektora.

Pojam „analogni efekti” je inace potpuno pogresan. Prvo I osnovno uopste nije rec o analognom uredjaju nego o digitalnom. Drugo, rec je o pedalama i kao
uredjaj je digitalan ali svaka pedala ima samo jednu namenu - ako je reverb onda je taj uredjaj samo za reverb efekat, ako je dilej onda je samo za dilej I tako dalje.
(Sto se tice analogije samo je pedala sa grafickim ekvilajzerom analogna mada je I to upitno I zavisi konkretno od modela a postoje I analogne i digitalne.)
Razlika izmedju pedala i procesora je bas u tome sto je procesor „multi” uredjaj sto znaci da ima vise efekata u sebi...


Pod efektima se u gitarskom svetu uglavnom misli na distorzije. Po tome i efekte delimo na digitalne (procesori) i analogne (pedale). Dakle ovde je reč o pravim i bukvalnim analognim efektima, bilo da imaju tranzistore (solid-state) ili lampe (tube). Priključivati takve efekte direktno na ozvučenje (PA ili miksetu) se ne praktikuje jer zvuk bude prilično loš. E sad, naravno da postoje i digitalne pedale i analogni procesori ali suština je otprilike: analogono je predviđeno da ide u gitarsko pojačalo, digitalno direkt u ozvučenje.
[ Sceka @ 21.03.2019. 11:36 ] @
Citat:
S A J A:
Naravno da muzičari trebaju da imaju monitore ali to već nema veze sa temom o procesorima. Što jes, jes, ako gitarista na svirke tegli svoje pojačalo, ujedno može i da ga koristi kao monitor, samo treba imati u vidu da tegljenje pojačala na svirke može biti gadno cimanje, vrlo u rangu nemanja monitora, tako da sve treba izvagati.

Obzirom da je covek u grupi koja se naziva „neiskusan” potrebno je da mu se daju svi relevantni podaci koji se ticu upotrebe procesora
a I radi onih koji nisu clanovi ES-a pa ne mogu aktivno da ucestvuju nego smo citaju.

„Cimanje” je sasvim druga stvar od koristi koja se pojacalom dobija. Ako ima pojacalo ima potpunu kontrolu i onoga sto svira I tona sto je
nemerljivo bitnije za neiskusnog nego „cimanje” koje se sastoji od nosenja pojacala do prevoza i od prevoza, a svakako je u rangu „cimanja”
koje redovno ima klavijaturista jer se redovno „cima” sa klavijaturom (neretko tezom od malog kombo pojacala za gitaru) I stalkom, bubnjara
koji se „cima” sa celim kompletom + mora da ga sastavi pre svirke i rastavi nakon svirke…

U gitarskom svetu se retko upotrebljava termin „efekti” jer je uopsten I moze da se odnosi na sve I svasta. Pojmovi koji se koriste su „pedale”
I „procesor”. Pedale su uglavnom spakovane u takozvani „pedal board” I daleko su kvalitetnije sto se zvucnosti tice od bilo kojeg jeftinog proce
sora. (sto se profi upotrebe procesora tice... koristi se dosta (svetski poznati gitaristi) Fractal axe I Kemper, ali to kosta prilicno a svakako je
kvalitetno. jeftinija varijanta je Hughes & Kettner a kosta oko 400€ a vrlo je kvalitetno) Pedale nisu analogne nego digitalne, odnosno - (prilicno)
vise ima digitalnih nego analognih. To sto se povezuju medjusobno i sa pojacalom (mixetom, kompjuterom...) kablovima ih ne cini analognim.

Ali svakako ni jedan uredjaj, bilo pedala ili procesor, nije „predvidjen” / „predefinisan” / „po difoltu” … za pojacalo ili mixetu I moze se koristiti
I koristi se / povezuje se u zavisnosti od potrebe, od slucaja do slucaja…

Citat:
nkrgovic:
Od mene neupucenog, tj. samo "slusaca" pitanje: Ja slusao par ljudi koji voze neke all-tube pedale, tipa stare mesa boogie - koliko se ja secam unutra su klasicne lampe, nema tu digitalije?

Svuda je digitalija prisutna. U vecoj ili manjoj meri ali svuda. Mesaju se pojmovi a sada je trend kompjuterizacije pa je jako aktuelna vecita rasprava
tipa „analog vs digital”... a zanemaruje se nekoliko stvari. I nekada je skoro sve bilo digitalno. Osim mixete I gitarskih (lampaskih) pojacala prakticno
sve ostalo uvek I bilo digitalno. Ni jedan delay nije analogni, ni jedan reverb nije analogni kao ni ostalo. I sve su u pitanju emulacije, odnosno simulacije
koje su manje ili vise uspesne, manje ili vise skupe, manje ili vise kvalitetne, zastupljene... Gitarski procesori i pedale su simulacije gitarskog pojacala.
Pedale su jako prakticne u odnosu na pojacalo jer se kombinacijom i samo jednim ili par „klikova” (nogom) dobijaju razlicite karakteristike zvuka I uklju
cuju ili iskljucuje efekti u odnosu na pojacalo gde da bi se preslo sa distorzije na cist zvuk treba da se desi manuelna promena koja nije trenutna…
Procesori objedinjuju nekoliko pedala u jedan uredjaj, moze da se isprogramira sve, isto je jednostavna promena svega („na klik”) I vrlo su prakticni
odnosno prakticniji su nego da se ima nekoliko pedala…

U svakom slucaju, ni jedna emulacija / simulacija nije ravna originalu. Koliko to nekome znaci je samo I iskljucivo individualna stvar. Nekome je prakticnost
koriscenja na prvom mestu a nekome kvalitet... poenta je da se rasclane pojmovi i da se razjasne razlike.


Pozdrav!
[ S A J A @ 21.03.2019. 23:06 ] @
Citat:
Sceka: Ako ima pojacalo ima potpunu kontrolu i onoga sto svira I tona sto je nemerljivo bitnije za neiskusnog nego „cimanje” koje se sastoji od nosenja pojacala...


Pojačalo u odnosu na procesor, ako su sličnog cenovnog ranga, ne daje ni veću kontrolu ni kvalitetniji zvuk. Jedina razlika je u praktičnosti. Sa procesorima se ima mnogo veća širina u bojama i naravno, praktičniji su za korišćenje, pogotovo snimanje.

[ Sceka @ 22.03.2019. 13:57 ] @
@S A J A - Nije rec o boji, zvucnosti. To je - i prvo i osnovno i najznacajnije - stvar svakog gitariste posebno a spada u licne afinitete,
preferencije i sve ostalo sto se podrazumeva pod „potrebe” a svakako individualnog tipa. U vezi toga je vec napisano sve sto se
imalo reci.

Rec je o necemu sto je u realnom zivotu j a k o vazno a vezano konkretno za ono sto je poenta coveka koji je postavio pitanja > a radi
se o kontroli onoga sto u realnom vremenu svira! Jedna je stvar kad je prikljucen samo na mixetu i ono sto svira cuje samo i iskljucivo
tako sto se cuje na kutijama razglasa a sasvim druga prica ako cuje i kontrolise kako i koliko glasno ce da cuje to sto svira licno a cuje
svakako u odnosu na zvuk koji d o p i r e iz razglasa!!! Nemerljivo velika i nemerljivo bitna stvar!!!

Na klasicnim tezgama, a covek je ne samo relativno pocetnik nego i sam opisao o tome da je rec o klasicnim tezgama sa raznovrsnim
repertoarom, je po priorotetu nivoa cijnosti jasno postavljeno da je na prvom mestu vokal, pa onda klavijatura pa tek onda gitara
(da se ne prica o bubnjevima koji bilo da su 'zivi' ili eklektronski uvek su po nivou mnogo glasni!) sto rezultira time da je gitarista dok svira
u situaciji da uglavnom samo nazire ono sto svira a neretko uopste ne cuje - ako je povezan direktno na mixetu!!!

Ako ima pojacalo cuje ono sto svira dok svira!

TO je poenta koja je u realnom zivotu znacajna.


Pozdrav!
[ S A J A @ 22.03.2019. 19:32 ] @
Citat:
Sceka
Rec je o necemu sto je u realnom zivotu j a k o vazno a vezano konkretno za ono sto je poenta coveka koji je postavio pitanja > a radi
se o kontroli onoga sto u realnom vremenu svira! Jedna je stvar kad je prikljucen samo na mixetu i ono sto svira cuje samo i iskljucivo
tako sto se cuje na kutijama razglasa a sasvim druga prica ako cuje i kontrolise kako i koliko glasno ce da cuje to sto svira licno a cuje
svakako u odnosu na zvuk koji d o p i r e iz razglasa!!! Nemerljivo velika i nemerljivo bitna stvar!!!


Problem sa monitorima može da se reši kupovinom i donošenjem monitora (koji bi se prikačio na miksetu), nije neophodno da to bude gitarsko pojačalo. Tim pre što takve monitore može da koristi ceo bend a ne samo gitarista.
[ Sceka @ 23.03.2019. 12:53 ] @
Ti k'o da nikada u zivotu nisi bio na svirci / tezgi! (tako deluje)

Gde da postave monitore kad je u 90% slucajeva bina, odnosno cak I nema nikakve bine na klasicnim malim tezgama, iliti prostor
koji je odredjan za muzicare je toliko mali da klasicna bend tipa bubnjevi, bas, gitara, klavijatura I bar jedan pevac jedva da mogu
da se postave.

Ko ce da radi monitoring tokom svirke? Onaj cije je ozvucenje onda ima problem jer mora da radi I monitoring a pre svega mora
da ima mogucnost povezivanja monitorskih binskih kutija, sto za njega znaci prilicno vece smaranje od uobicajenog. Za bend je to
izdatak koji, znajuci prilike „na terenu” niko iz benda ne zeli jer je kinta inace mizerno mala pa jos od te neke jedva cifre mora da se
odvoji za monitoring...

Ako se ipak ima para, onda se kupi Behringer xr18 jer se pokazalo da je idealan za sve potrebe benda. Svako sebi namesta monitoring
kako hoce I to kontrolise na mobilnom telefonu (koji svako danas ima). A cesto I sam zvuk namestaju kako hoce pa samo daju stereo
signal u ozvucenje, u praksi se pokazalo da je takav zvuk uglavnom bolji od onoga sto inace imaju kad im drugi namestaju zvuk. Kosta
oko 500€ ali se isplati svaka para, to govore svi koji su pazarili i koriste...

Kako god, najmanje kontrole onoga sto se svira ima ako je samo zvuk iz ozvucenja. To je poenta. A svakako je najpovoljnija i najisplativija
investicija u pojacalo… kazem, jedno je teoretisanje a sasvim drugo realnost desavanja u zivotu...


Pozdrav!
[ savalukic @ 09.04.2019. 18:48 ] @
Kolege,koji su efekti na gitarskim procesorima(u mom slucaju je to BOSS GT 1) za narodnjake? Tojest koji se efekti na procesoru koriste za kontru?
[ S A J A @ 10.04.2019. 14:51 ] @
Citat:
savalukic: Kolege,koji su efekti na gitarskim procesorima(u mom slucaju je to BOSS GT 1) za narodnjake? Tojest koji se efekti na procesoru koriste za kontru?


Paaa.... ne znam dal postoje posebni efekti za kontru. To je više stil sviranja nego neki efekat. Na uređaju imaš klasične efekte: distorzije, emulacije pojačala, emulacije akustične gitare, chorus, delay, reverb, kompresor, wah i tako... valjda nisam nešto propustio. Inače, ja sam svirao rok tako da se ne razumem mnogo u narodnjačke stilove.
[ Gitarista @ 14.09.2019. 15:26 ] @
Bez bilo kakvog razmisljanja ako kinta nije problem treba ici na Line6 Helix. Sprava je prosto cudo i razni popularni emulatori poput Guitar riga, amplitubea itd. nisu ni blizu Helixu!
Pozdrav