[ edyson @ 01.04.2002. 20:48 ] @
Koristim Borlandov C++ Builder5.0 i imam potrebu da ga koristim logovan kao obican user (ne kao administrator), ali kad ga startujem ne pojavljuje se nista na paleti tj. nemam niti jednu komponentu na izboru tako da je koristenje onemoguceno.
[ bm101 @ 02.04.2002. 09:27 ] @
Isti je slucaj sa Borland Delphi 5-com. Nakon instalacije (pod Admin. nalogom) loguj se kao user i pokreni instalaciju. TREBALO bi da imas stavku Register components (ili tako nesto), pri dnu dijaloga. Pokreni je i install ce ti iskopirati i registrovati (za taj nalog) sve komponetnte koje se dobijaju sa Builderom. I to je to.
[ leka @ 03.04.2002. 10:45 ] @
Vanja je skroz u pravu, mada moze i bez onoga sto je on rekao, dovoljno je kao korisnik da odes jednom u Component->Install packages i da instaliras sve pakete (.bpl) koje imas u borlandovom /bin direktorijumu (za pocetak).

Ja sve ostale koje dodatno instaliram, a koje nisu Borlandove drzim u //C/win32/bpl direktorijumu ( C:\win32\bpl ).
[ random @ 03.04.2002. 10:52 ] @
Alternativno rešenje (a u suštini ista stvar) je da kao Administrator exportuješ HKEY_CURRENT_USERSoftwareBorland u reg fajl, pa kao običan korisnik importuješ isti fajl. Worked for me.
[ leka @ 03.04.2002. 14:04 ] @
WOW imamo tri reshenja!
[ edyson @ 05.04.2002. 18:21 ] @
Nisam jos pokusao, ali u svakom slucaju hvala na odgovorima.