[ ekser @ 20.11.2004. 05:28 ] @
Zna li neko može li se sadrđaj Favorites prebaciti na disketu ili cd jer mislim formatirati HD pa da se ne izbriše pa da kasnije mogu vratiti na HD i opet pregledavati na internetu i znali neko kada želim spremiti neku stranicu prikaže mi se poruka Error saving web page - The Web page could not be saved to the selected location. kao na slici.Zna li neko uzrok tome, mislim to se ne dešava sa svim stranicama nego sa pojedinim i zna li neko kako da to ispravim da mogu spremiti.

[ ekser @ 21.11.2004. 18:29 ] @
Pa zar niko ne zna odgovoriti na pitanje.
[ BytEfLUSh @ 21.11.2004. 18:36 ] @
Nisi naveo koji browser koristiš, ali s obzirom na dialog box i na činjenicu da su u pitanju "Favorites" pretpostaviću da si još uvek na Internet Explorer-u.

Kopiraj sledeće direktorijume na floppy:

Win98: C:\WINDOWS\Favorites
WinXP: C:\Documents And Settings\Username\Favorites

(pod pretpostavkom da se sistem nalazi na C drajvu)

Kasnije, nakon reinstalacije, vrati sadržaj tog direktorijuma tamo gde je bio.
[ ekser @ 21.11.2004. 19:06 ] @
Da radi se o Internet Explorer-u, Win98 i nalazi se na C-u.
[ sadux @ 22.11.2004. 01:28 ] @
Moja ti je preporuka da ipak predjes na drugi program kao sto je Firefox ili neki drugi...Jer,ima puno razloga zaista..
[ BytEfLUSh @ 22.11.2004. 05:46 ] @
U potpunosti se slažem sa sadux-om.

:)
[ m4rk0 @ 22.11.2004. 11:36 ] @
sadux & BytEfLUSh:
Pre ovakvih predloga procitajte ovu temu ( poslednji post by Shadowed ).



[ BytEfLUSh @ 22.11.2004. 11:44 ] @
Ma da znam za to, pa stoga nisam hteo da to predložim, ali što se ne bi složio sa čovekom...

@ekser:
OK, moj predlog je: pročitaj ovu temu, poslednji post by Shadowed, prvi paragraf.
[ sadux @ 22.11.2004. 16:05 ] @
Citat:
m4rk0: sadux & BytEfLUSh:
Pre ovakvih predloga procitajte ovu temu ( poslednji post by Shadowed ).


ee zemljak cuti bre kad pomazemo coveku,znamo mi to sve...


[ ekser @ 22.11.2004. 16:36 ] @
Postavio sam pitanje u vezi IE-a jer sam se na njega navikao tako da ne znam za neki bolji jer svi predlažu neke druge pa sam u neudomici. Moguli se stranice koje sam spremio pregledati sa Mozilom, Operom.......i kod nekih programa kod instalacije traži da imam instaliran IE pa šta bi onda bilo da pređem na drugi browser.
[ m4rk0 @ 22.11.2004. 19:23 ] @
@sadux
Naravno zemljak. Veza izmedju Majura i Sapca je neraskidiva :)))
@ekser
Ja ti garantujem da se neces pokajati ako predjes na drugi browser (morao sam to da kazem :))
Sto se tice ovoga sto programi kod instalacije traze IE to je zbog toga sto je IE standard u svetu (mislio sam da ovo nikada necu reci :)) i posebno sto je to Microsoft-ov proizvod.
Sto se tice prikazivanja stranica : Opera ume ponekad da "isakati stranicu" ali slucaji su retki. Vec kod Mozile mislim da je stvar drugacija jer kod nje nisam ni jednom primetio da je nesto zeznula.
Odluka je na tebi.
[ BytEfLUSh @ 22.11.2004. 20:18 ] @
Nema to veze što programi traže instaliran IE. Internet Explorer se, nažalost, ne može lako ukloniti (mada vidim da koristiš Win98 - tamo je situacija ipak bolja) pa i ako ti neki program traži IE nećeš imati problema pošto je on još uvek instaliran.
Inače, slažem se sa Markom u vezi Opere i Mozille.
[ ekser @ 23.11.2004. 05:59 ] @
Onda ostaje odluka na Operi i Mozili, a šta je sa Outlook Express-om i koje su najnovije verzije Opere i Mozile i ustvari koja je na neki način bolje od druge.
[ BytEfLUSh @ 23.11.2004. 07:42 ] @
Outlook Express ti ostaje.

Mozilla ima svoj mail, mada bih ti ipak preporučio kombinaciju Firefox (browser) i Thunderbird (e-mail). Kompletna Mozilla je velika za skidanje i donekle spora, pa su zato postavili osiromašenu verziju browser-a (Firefox). Najnovija verzija Firefox-a je 1.0, a Thunderbird-a 0.9. Adresa: www.mozilla.org

Uz Operu dobijaš E-Mail klijent, najnovija verzija je 7.60p3 (beta-test) ili 7.54 (stabilna). Adresa: www.opera.com

Firefox prednosti: stabilnost (skoro nikad ne puca), sigurnost pri surfovanju, odlično prikazivanje stranica, veliki broj dodataka za browser koji se lako instaliraju i deinstaliraju (to je po meni veoma bitna prednost), besplatan je, ...
Firefox nedostaci: nekima se ne sviđa izgled, malo je sporiji od Opere

Opera prednosti: stabilnost (puca mnogo ređe od IE), sigurnost, izgled (jako mi se sviđa interfejs), ...
Opera nedostaci: ako ti je History velik treba joj vremena da se podigne, shareware (ako ti je to bitno), neke stranice se loše prikazuju (čak i one koje su rađene po standardima, ali u principu skoro sve se lepo prikazuje)

Odluka je na tebi.
[ ekser @ 23.11.2004. 07:56 ] @
Pa onda sigurno Firefox 1.0 jer mi je nekako bolji od Opere. Znači ako bi koristio Firefox 1.0 mogao bi pregledavati sve stranice kao i sa IE-om.
[ BytEfLUSh @ 23.11.2004. 08:31 ] @
Ne, ne baš sve. Neke će ti i dalje praviti problem, mada su izuzetno retke. A ti problemi su uglavnom neprimetni i odnose se na neke efekte pri čemu je webmaster tog sajta izuzetno loš u pisanju koda. Čak i ako bude bilo nekih većih nedostataka (mada na takve nisam naišao) uvek možeš da pokreneš IE i pogledaš stranicu odatle.
[ ekser @ 23.11.2004. 17:19 ] @
Mogu li IE i Firefox-a je 1.0 da rade zajedno, mislim ne moram li da izbrišem IE da bi mogao da radim sa Firefox-a je 1.0 i ako mogu da rade neće li Firefox-a je 1.0 izbrisati Favorites od IE ili nešto drugo.
[ m4rk0 @ 23.11.2004. 18:07 ] @
Ako hoces mozes i 50 browsera koristiti (samo nije poreporucljivo :)).Shala.Naravno da mozes i Firefox uz IE da koristis.
[ ekser @ 19.12.2004. 18:51 ] @
Probao sam Firefox 1.0 i dobar je drugčiji je od IE-a treba se naviknuti ali je dobar. Može li se u Firefox 1.0 nekako podesiti da kada želim da neku sliku spremim i idem na Save image as... da mi se ne otvara uvijek prozor za Download i ima li mogućnost da kao kod IE-a 6 kada želim spremiti sliku privučem strelicu miša plizu gornjeg lijevog ugla i pojavi mi se onaj prozorčić sa više mogućnosti Save as..........